Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Müşteri Referansları


İsmail Gürel / Amerika / 01-2013

Bir sene Once... 

     Yıllarımı verdiğim Oğrencilik yaşamında tamamlayamadığım eksik bilginin yüzüme vuruluşuydu, iş yaşamında içinde bulunduğum durum. Eksik bilgi nedeniyle geride kaldığım , bir adım Oteye gitmek için Onümde duran koca bir engeldi , İngilizce. Bir şantiyede mühendis olarak çalışmaktaydım ve iş gereği makinalarla ilgilenen yabancılar gelmekteydi peşi sıra. Fakat farklı dilleri konuşmamız anlaşmamıza mani oluyordu. Çat pat konuşmakla sorunları çOzsekte , bu iş için yeterli değildi.

    Yurtdışına gitmeli ve kendimi Oğrenme zorunluluğu altına almalıydım. Peki tamam gidelim, ama Nereye ? Neden ? Nasıl ? Avantajları ve/veya Dezavantajları neydi ? Şartları bilmek gerekliydi. İnterenetten araştırmaya başladım. Kişi gOrüşleri, Ozel firmaların ilanlarına gOz attım ama Uzun zaman almıştı. Yeterli bilgi vardı belki nette ama bu bilgileri değerlendirip sonuca gOtürecek birisi gerekliydi. 

    Bu konuyla ilgilenen eğitim danışmanlığı yapan firmalarla gerek telefonda gerekse yüzyüze gOrüşme imkanım oldu. Bir gOrüşmeden diğerine gidip soru sorup cevap almaya çalışıyordum.  Bir şeyler net değildi kafamda , bu sorunuda çOzebilen yoktu.

     Var mı derdime çare ? derken ,  intenet sitesi üzerinden bilgi talep ettiğim Karya İntenational Eğitimin beni aramasıyla , süreç şekillenmeye başladı. O gün kendisini gOrmediğim, ofisi  nerede olduğunu bilmediğim sadece telefonla konuştuğum birine inanarak, bu serüvene yOn vermesine izin vermiştim. Durumumu ve ne istediğimi anlattım , danışmanım bana süreçle ilgili tüm detayları gerek yazılı gerekse sOzlü olarak bildirdi. Aklımdaki  tüm soru ve şüpheleri,  açık ve net bir şekilde verdiği cevaplarla, giderdi. Çünkü ben biraz pimpirikliyim. Tümü gOrmeden sonuca gidemiyorum. Mevsimin kış olmasından dolayı ülke tercihimi sıcak bir yer olan Avusturalya'dan yana kullanmıştım. danışmanımdan gerekli belgelerin listesini aldım , hazırladım ve gOnderdim. Benim için Avusturalya Vizesi randevusu alıp başvurumu yaptı.  Herşey usulüne uygundu. Telefonla Vize gOrüşmemi yaptım ama Red yanıtını aldım. Açık bir nedeni yoktu inandıramadık. Üzüldük. Bizde az Otede ki adaya Amerika'ya yOnümüzü çevirdik.danışmanımın tavsiyesiyle EC Boston için yine bir heyecanla evraklar hazırlandı ve randevu alındı. Tüm işlemler Karya tarafından titizlikle yapıldı. Hatta Amerikan'nın randevu sistemi değişince, tüm gün bana randevu alabilmek için uğraştılar. Randevu alındı ve günü beklenildi. Vize gOrüşmesi için Ankara'ya gittim. O güne kadar halen iletişimimiz telefonla idi. Telefonda ki ses size konuşmasıyla anlatımıyla ve size verdiği güvenle herşeyi yoluna koymakta. Sizde bir bilene danışmak istiyorsanız, bu sese kulak verin. Ofisdeki herkes güler yüzlü ve  şık giyinimliydi. Vize gOrüşmesine gitmeden, danışmanımla tekrar evrakları konturol ettik. Vize gOrüşmesinin nasıl olduğunu bana detaylıca anlattı. Yanlış yapmama imkan bırakmadı. Ve son olarak danışmanım ın " İsmail Bey, Vizeyi almadan gelmeyin sakın !" telkiniyle ,  gOrüşmeye gittim.

         GOrüşme olumlu sonuçlandı. Evet vizeyi aldım. Karya ofise gittim. Mutlu haberi paylaştım , herkesin benim kadar sevindiğini gOrmek , beni daha çok mutlu etti. Ama süreç bitmedi, danışmanım hemen uçak rezervasyonu,konaklama rezervasyonu ve sağlık sigortası işlemleri için çalışmaya başladı. Herşey tamamdı. Bavullar hazırlandı , Havaalınında beklerken dahi bir sorunum olup olmadığını sormaya devam etti. Hakkı var, emeğinin karşılığını aldığını gOrmeyi istemekte. 

Bugün...

          İlk düşündüğüm günden bir sene sonra  Boston, MA, USA 'da  bağımsızlığın ilan edildiği alanda, dünyanın birçok ülkesinden gelmiş arkadaşlarımla ingilizce sohbet etmekteyim. Boston,  Harvard ve MIT gibi üniversiteleri içinde barındıran çok uluslu bir Oğrenci kenti diyebiliriz. Ulaşım olanakları rahat,belli saatler dışında çok kalabalık olduğunu hissetmediğiniz  düzenli bir şehir. Şehirde yaşayan birçok farklı kOkenden insanı gOreceksiniz , Chinatown'a gidince belkide şaşıracaksınız. Belkide benim yaptığım gibi koreli arkadaşlarınızla bir kore lokantasına gidip yeni lezzetlerin tadına bakacaksınız. Bostonian (bostonlu) insanları nazik, "excuse me " "sorry " kelimelerini bolca duymak mümkün. Mağazalarda fiyatlar pahalı. Kışın gelecekseniz biraz soğuğa tahhammülünüz olması gerekli. Ama evinize gelince amerikan ailenizle yemek esnasında muhabbet ederken sıcak bir ortam oluşuyor. :)  EC Boston, şehrin merkezinde , ferah sınıflarının ve kaliteli Oğretmenlerin bulunduğu iyi bir okul. Boston,MA ve EC Boston'yi tavsiye ederim. 
        
        Karya Danışmanlık, verdiği güvenilir bilgi ve hizmetle, tavsiye ve takdiri hakeden bir kurum. Bu nedenle buraya gelme sürecimde bilgisiyle, verdiği fikirleriyle ve yOnlendirmesiyle, benim sonuca ulaşmamı sağlayan  sıcak  ve samimi yaklaşımları için Karya Ankara çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim.


İsmail GÜREL

... Faneuil Hall , Boston ,MA ,USA
                                       EC Boston ....

Fotoğraflar*Tüm fotoğraflar öğrencilerimizin izni ile yayınlanmaktadır.


Diğer Referanslarımız


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın