Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


abdDayton Üniversitesi - ABD

dayton university

U.S. News & World Report tarafından en iyi ulusal üniversiteler arasında gösterilen University of Dayton, rekabetçi dersler ve eğitim alanınızda deneyim kazanmanız için çeşitli fırsatlar sunar."

Society of Mary (Marianistler) tarafından 1850'de kurulan University of Dayton, kişiyi rekabetin ve desteğin bulunduğu bir toplumda eğitmeye odaklanmıştır. U.S. News & World Report tarafından en iyi ulusal üniversiteler arasında gösterilen University ofDayton, rekabetçi dersler ve eğitim alanınızda deneyim kazanmanız için çeşitli fırsatlar sunar.

Dayton Ohio'nun orta batısında bulunan University of Dayton, akredite edilen dört dalda (sanat ve bilim, işletme, eğitim ve ilgili meslekler, ve mühendislik) 70'ten fazla lisans ve 50 lisansüstü program (master ve doktora) sunar. 10,000'i aşkın öğrenci ülke çapında tanınan programlardan faydalanır. Bunların arasında Princeton Review ve Entrepreneur dergisi tarafından beş yıl boyunca ülkenin en iyi 10 programı arasında gösterilen girişimcilik programı da yer almaktadır.

endüstri liderleri ve University of Dayton Research Institute sayesinde, birçok gerçek dünya deneyimi ve staj imkanı parmaklarınızın ucundadır. Üniversite, sunduğu araştırma materyalleri bakımından ülkenin tüm yüksekokulları ve üniversiteleri arasında ikinci sıradadır.
Öğrenci/öğretim üyesi oranı 15'e 1 olan okulumuzda, öğretim üyelerimiz ve çalışanlarımız sizinle kişisel olarak ilgilenir. Ayrıca University of Dayton uluslararası öğrenciler için Yoğun İngilizce Programının da dahil olduğu destek hizmetleri sunar. Princeton Review tarafından "en iyi yüksekokul" olarak gösterilen okulumuzda sizi evinizde gibi hissettirmek için çok çalışıyoruz. Bu imkanlar sayesinde University ofDayton, International Student Barometer tarafından; öğrenim, yaşam ve destek hizmetleri bakımından dünya çapında önde gelen üniversite olarak adlandırılmıştır.

ŞARTLI KAYIT DEĞERLENDİRMESİNE BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER:
Lisans

 1. Doldurulmuş Üniversite Başvuru Formu
 2. Başvuru Ücreti
 3. Girilen tüm liseve üniversitelerden bizzatalınan resmi transkript. Belge; katılım tarihleri, alınan tüm dersler, kazanılan derecelerveya sınavlardan alınan puanlar bulunmalıdır. Bu bilgiler orijinal dilde (verildiği gibi) olmalıdırve eğer belgeler İngilizce değilse onaylı İngilizce çevirisi yanında verilmelidir.
 4. Rapor
 5. Mali durumu gösterir belgeler (örn. Banka Hesap Özeti), son altı ay içinde alınmış, İngilizceye çevrilmiş ve meblağABD Doları olmalıdır
 6. Banka hesabı öğrencinin ismine değilsesponsor mektubu
 7. Pasaportun resimli sayfasının fotokopisi
 8. Uluslararası öğrenci başvurularında SAT gerekli değildir
 9. 1Tavsiyemektubu

Lisansüstü adaylar için:

 1. Doldurulmuş Üniversite Başvuru Formu
 2. Başvuru Ücreti
 3. Girilen tüm kurumlardan bizzatalınan resmi transkript. Belge; katılım tarihleri, alınan tüm dersler, kazanılan dereceler veya sınavlardan alınan puanlar bulunmalıdır. Bu bilgiler orijinal dilde (verildiği gibi) olmalıdırve eğer belgeler İngilizce değilse onaylı İngilizce çevirisi yanında verilmelidir.
 4. Niyet Mektubu veya Özgeçmiş
 5. 3 Tavsiye Mektubu
 6. Derecelere katılım ve aranan koşullar değişebilir. Ayrıntılar için lütfen her programı inceleyin.
 7. Eğer master/doktora derecesi için GRE®/GMAT® sınavı isteniyorsa, daha ayrıntılı bilgi Üniversite KayıtServisinde temin edilebilir.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. İngilizce yeterlilik:

Lisans: ELS Seviye 112, TOEFL® iBT 70,
TOEFL® PB 523, TOEFL® CB 193 veya IELTSTM 6.0 Lisansüstü: ELS Seviye 112, TOEFL® iBT 80, TOEFL® PB 550 veya TOEFL® CB 213

UNIVERSITY of DAYTON
GENEL BAKIŞ YERLEŞİM
Şehir

TOPLAM KAYITSAYISI
10,000

AKADEMİKTAKVİM
Sömestir Son Başvuru Tarihi: Güz - Mart 1 Bahar-Temmuz 1 Yaz - Ocak 1

EĞİTİM/KONAKLAMA
Özel Lisans: US $31,960
Lisansüstü: US$13,172
Konaklama: L: US $11,315 LÜ: US $9,360

TEMEL LİSANS PROGRAMLARI
Mühendislik
Girişimcilik
Finans
İnsan Hakları Çalışmaları Fen Bilimleri

TEMEL LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI
50'den fazla master derecesi programları, dokuz doktora programı, birkaç lisans ve sertifika programı
Mühendislik
MBA
AKREDİTASYON(LAR) NCACS, NCATE

canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın