Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Amerikada Üniversite

The University of Tampa

pace university

Orta ölçekli olmasına rağmen oldukça kapsamlı bir üniversite olan University of Tampa, nehir kıyısında ve Tampa şehrinin merkezindeki konumuyla öğrencilerine hizmet vermektedir. Yaklaşık 7.000 öğrencinin eğitim alabildiği okul, 40 hektarlık bir kampüse sahiptir.

120 adetten fazla lisans programı bulunan üniversitenin edebiyat bölümü kökleşmiş bir müfredata sahiptir. Lisans programlarının yanı sıra yükseklisans programlarıyla da öğrencilere hizmet veren okul, her sene birçok öğrenciyi kabul etmektedir.

ELS partnerliği ile öğrencilerine sunduğu pathway programları, lisans ve yükseklisans bölümlerine girmek isteyen ancak gerekli koşulları sağlayamayan öğrenciler için ideal programlardır ve kampüs içerisinde verilmektedir. Bu sayede üniversite ortamına kolayca uyum sağlayan öğrenciler, eğitim hayatları süresince de zorluk çekmezler.

University Pathway (Üniversiteye Hazırlık):  Maksimum olarak 1 sene süren dil eğitimi ve bölüme giriş derslerinin verildiği bu program, öğrencilerin İngilizce seviyelerini geliştirirken, bir yandan da kültürel zenginlik kazandırmaktadır.

Programın en büyük avantajlarından biri öğrencilerin dil eğitimleri ile birlikte bölüme giriş dersleri de alabilmeleridir. Foundation programının ardından öğrenciler üniversiteye 1’inci sınıftan başlayarak devam etmektedirler.

Pre-Master (Yükseklisans Öncesi Hazırlık): Bu program üniversitenin yükseklisans programlarına katılmak isteyen ancak dil yeterliliği istenen koşullarda olmayan öğrenciler için ideal bir programdır.

Öğrenciler en fazla 1 sene süren program süresince İngilizce eğitimi ve master süresince kendilerine yardımcı olacak araştırma yöntemlerine giriş dersleri almaktadırlar.
Bölümler ile ilgili ayrıntılı bilgi için; http://www.ut.edu/degrees/


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın