Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

almanya dil okulları

Almanya Dil Okulları


Almanya'da dil okulu için Konsolosluk tarafından öğrenci vizesi yerine dil eğitimi vizesi verilir. Dil eğitim vizesi ile Almanya'ya giden öğrencilere çalışma hakki tanınmaz. Genel ve yoğun almanca kursları öğrencilerin dilini geliştirebilmeleri için çeşitli dil aktivite programları ile birlikte sunulmaktadır.
Almanya'da birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Almanya'da aile yanında konaklamak Bavyera aile hayatını birinci elden tanımak için harika bir fırsattır. Ayrıca, ders dışındaki bir ortamda, mesela ailenizle akşam yemeği yerken, Almanca pratiği yapma imkanı da bulursunuz. Yurtdışında Almanca eğitimi almak isteyen öğrenciler için Almanya da pek çok dil okulu bulunmaktadır.

Almanya Dil Okullarımız


ALMANYA'DA EĞİTİM

ALMANYA HAKKINDA
almanya eğitimAlmanya; orta Avrupa'da bulunan ve resmi adı Almanya Federal Cumhuriyeti olan bir ülkedir. Avrupa Birliğinin en fazla nüfusa sahip olan ülkesi olmasının dışında; Türkiye'den de en çok göç alan bir ülkedir. 
Başkenti aynı zamanda da en büyük şehri olan Berlin'dir ve resmi dili Almancadır. Almanya; uçuş mesafesi olarak İstanbul'dan 2 saat 30 dakikadır. Coğrafi olarak Almanya; Avrupa''nın yüzölçümü bakımından yedinci büyük ülkesidir. Güneyinde Alp dağları, kuzeyinde ise Kuzey denizi ve kuzeybatısındaki Baltık Denizi ile Almanya; muhteşem coğrafyası ile büyüleyici bir ülkedir.

Kuzeyde Danimarka, doğuda Polonya ve Çek Cumhuriyeti,  güneyde Avusturya ve İsviçre, batıda Fransa ve Lüksemburg, ile kuzeybatısında Belçika ve Hollanda vardır. Almanya; federal bir cumhuriyetten oluşmuş olmasından dolayı 13 eyalet ve 3 bağımsız şehirden oluşur. İklimi ise genel olarak ılımlı; kuzeybatı ve kuzey bölgelerindeki iklim ise Kuzey Denizinin etkisiyle okyanusal iklime sahiptir. Kışları ılımlı, yazları serin olarak geçmesine rağmen yazları hava sıcaklığı 30 dereceyi aştığı da olmuştur.

Bitki örtüsü ise Orta Avrupa'da bulunmasından dolayı diğer Avrupa ülkelerinden çok da farklı değildir. Yalnız ilkbahar aylarında; göç yolu üzerinde olmasından dolayı ülkeye birçok göçmen kuş uğrar. Bununla birlikte ülkede bulunan parklar, sualtı parkları, hayvanat bahçeleri, yabani yaşam parkları ve kuş parklarından dolayı hayvanseverler için  dünyanın en çok ilgi çeken yerlerinden biridir. Ayrıca ülkede bulunan Berlin Zoolojik Bahçesi hem Almanya'nın en eski bahçesi hem de dünyada içinde en çok çeşitlilikte hayvan barındıran bir zooloji bahçesidir.

Almanya'nın oldukça eskiye dayanan ve çalkantılı bir tarihi vardır. M.Ö. 1. Yüzyılda ortaya çıktığı sanılan Cerman Kabileleri; bugünkü Almanya'nın kurulmasında temel taşları oluşturmuşlardır. 1871 yılında ise günümüze kadar ulaşmış olan Almanya; Prusya Krallığı tarafından kurulmuş oldu ve başkent Berlin ilan edildi. İmparatorluk olarak kurulan günümüz Almanyası; küçük devletçiklerden oluşan bir imparatorluk olarak kurulduysa da Avusturya bu devletçiklere dahil edilmedi. O günden sonra ise Almanya İmparatorluğu; Avrupa dışında sömürgeler kurmaya başladı. Bu sömürge kurma sırasında ise diğer Avrupa ülkleri de Almanya'dan örnek alarak Afrika'yı paylaşıma gitmişler ve Almanya da bu paylaşımdan payına düşeni aldıysa da bu paylaşım, 1. Dünya Savaşı'nın nedenlerinden biridir. 1914'te başlayan ve 4 yıl süren 1. Dünya Savaşı sonrası Almanya başarısız oldu ve bu başarısızlık sonucunda imzalanan Versailles Barış Antlaşması; Almanya'yı küçük düşüren bir antlaşma olarak anıldı.
Bu antlaşma sonrasında Alman milliyetçiliği bir anda hızla yükseldi ve ülkede Nazizm olarak adlandırılan bir akım başladı. Bu akım  Avrupa'da 35 milyon insanın canına mal olan bir akım oldu.


Almanya'da Eğitimde İngilizce Dil Seçeneği ALMANYA'DA EĞİTİM SİSTEMİ
almanya dil okuluFederal birliklerin oluşturduğu Almanya’da her eyaletin kendine göre eğitim zorunluluğu vardır. Genelde, 3 ve 6 yaş arası çocuklara eğitim zorunlu değildir. Ancak anaokulu eğitimi istenildiği takdirde verilebilmektedir. 6 yaşından büyük çocuklar için ise zorunlu eğitim başlamaktadır ve 9 yıllık eğitim hayatına ilk adımlarını atarlar.

Türkiye’nin eğitim sistemi Almanya’nın eğitim sisteminden farklıdır. Almanya eğitim sistemine göre ilköğretim 4 sene sürmektedir. Bu 4 senenin sonunda öğrenciler öğretmenlerin eşliğinde yeteneklerine göre 4 farklı alana ayrılırlar ve ortaöğretim hayatları başlar.
Almanya eğitim sistemine göre ortaöğretimde alanlar

 • Gymnasium: En yetenekli öğrencilerin bulunduğu alandır. Bu alan çocuğun yaşadığı eyalete göre 8 yada 9 sene sürebilmektedir.

 • Realschule: Orta seviyede yetenekli olan öğrencilerin bulunduğu alandır. Eğitimi 6 sene sürmektedir.

 • Haupyschule: bu alan Türkiye’de bulunan meslek liseleri gibi düşünülebilir. Öğrenciler meslekleri hakkında bilgiler edinir ve mesleklerine hazırlanırlar.

 • Gesamtschule: bu alan yukarıdaki üç alanı da içermektedir.

NEDEN ALMANYA'DA EĞİTİM ALMALIYIM?
Almanya'da eğitim almak için aslında birçok sebebiniz vardır. Almanca öğrenmek, Almancanızı ilerletmek/geliştirmek, ülkemizden bu kadar çok göç alan bir ülkenin kültürünü tanımak, yaşayarak öğrenmek gibi oldukça geçerli sebepler ile Almanya'da hem eğitim almanız hem de kendi kültürümüze benzediği kadar farklılıkları da var olan bir ülkeyi tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Türkiye'ye yakın olması da bir diğer avantajınız olacaktır. Ulaşımı kolay, yaşam koşulları olarak uygun, Avrupa Birliğine üye olması ile alacağınız vize ile birçok popüler komşu ülkelere seyahat edebilme olanağınız ile Almanya; aslında Almanca öğrenmek için en ideal yer olacak.

ALMANYA'DAKİ DİL OKULU SEÇENEKLERİ
Almanya’da dil okulları nda Almanca öğrenmek için fazlasıyla seçenekler bulunmaktadır. Almanya dil okulları hem bütçeye uygundur hem de eğitim kalitesi bakımından oldukça gelişmiş okullardır. Almanya’da dünyada adını duyurmuş dil okullarından eğitim alabilirsiniz. Almanya dil okulları için eğitim alacağınız süreyle bütçenizi karşılaştırabilir, kendinize uygun programlardan birini seçebilirsiniz. Türkiye’ye Almancanızı geliştirmiş bir şekilde iç rahatlığıyla dönebilirsiniz.


Carl Duisberg, DID, ESL, GOETHE, SPRACHCAFFE bu seçeneklerden yalnızca birkaçı. Aralarından seçim yapmak ise tamamen size kalmış.Almanya Dil Okulları

 • Carl Duisberg: ISO 9001 kalite ödülü almış bu dil okulunun merkezi Köln’dedir. Almanya’da 8 farklı şubesi bulunmakta ve Almanya’da en çok tercih edilen okullardan bir tanesidir.

 • DID:  Şubeleri; Munich, Frankurt, Hamburg ve Berlin’de bulunan dil okulu 40 yıldan uzun bir süredir Almanca eğitimi vermektedir. Eğitimin yanında öğrencilere birçok sosyal ve kültürel aktiviteler sunmaktadır.

 • ESL: Merkezi Freisburg’da olan Almanya dil okulu 1972 yılından beri hizmet vermektedir. Okulun binası oldukça güzel neoklasik tarzda bir binadır.

 • GOETHE: Almanya’nın kültür elçisi olarak bilinmektedir. Dünya genelinde faaliyet göstermektedir. Hemen hemen Almanya’nın her yerinde şubesi vardır. Almanya’da Almanca öğrenmek isteyenlerin nerdeyse ilk aklına gelen kuruluştur.

 • Sprachcaffe: Almanya dil okulunun şubeleri; Dussldorf ve Frankurt’tadır. Bu okul hemen hemen dünyanın her yerinde faaliyet göstermektedir.

ALMANYA'NIN ŞEHİRLERİ


almanya dil eğitimi
3 bağımsız şehir ve 13 eyalet bulunan Almanya’nın gezmekle bitiremeyeceğiniz sayıda görülecek yerleri bulunmaktadır. Düşününki, 13 eyalette 2068 şehir bulunmakta..
Gezebileceğiniz şehirlerden bazıları:

 • Berlin
 • Hamburg
 • Baden-Württemberg .Hessen
 • Kuzey Rem-Vesfalya
 • Mecklenburg-Vorpommern
 • Bavyera
 • Rheinland-Pfaz
 • Saksonya
 • Thüringen
 • Brandenburg
 • Aşağı Saksonya
 • Saksonya-Anhalt
 • Saarland
 • Bremen
 • Schleswig-Holstein


Almanya Dil okulları kurs programları

Almanya'da farklı okullarda oldukça çeşitli kurs seçenekleri mevcuttur.

 • Genel Almanca: Hem tatil yapıp hem de dil öğrenmek isteyenler için oldukça uygun bir seçenektir. Haftalık 15 ders saati eğitim sadece yarım gününüzü alır ve günün kalan kısmı size aittir. İstediğiniz gibi gezebilir Almancanızı pratik yapabilirsiniz.
 • Yarı - yoğun Almanca: Hem tatil yapıp hem de daha kısa sürede dil öğrenmek isteyenlere yöneliktir. Öğleden sonranıza bir saat daha ders eklenir fakat, siz yine gezip tatil yapabilirsiniz. Genellikle haftalık 25 ders saati eğitim verilmektedir.
 • Yoğun Almanca: Zamanınız kısıtlıysa ve bir an önce dil öğrenmeniz gerekiyorsa bu program size göre. Haftalık 30 ders saat eğitim verilmektedir.

Almanya Dil okulları konaklama

 • Yurt:  farklı ülkelerden kendi yaşıtlarınızdan öğrencilerle tek veya çift kişilik odalarda konaklama şansınız vardır. Ayrıca Almanya’da bazı yurtlarda ortak mutfaklar bulunmakta ve kendi yemeğinizi yapabilirsiniz.
 • Aile yanı: Aile yanında konakladığınızda akşam ve sabah yemeğiniz aile tarafından karşılanmaktadır. Genelde tek veya çift kişilik odalar bulunmakta bazen de özel banyonuzda olabilmektedir.

Almanya Dil okulları Avantajları

 • Almanya bir Schengen ülkesidir ve aldığınız vize ile bütün komşu ülkelere aynı zamanda da Schengen ülkelerini gezebilirsiniz.
 • Almanya Türkiye’ye 2,5 saat uzaklıktadır.
 • Almanya’nın kültürleri bizim ülkemizin kültürlerine oldukça benzerlik göstermesinin yanında, oldukça da farklıdır. Yeni kültürlerle tanışabilirsiniz, ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Almanya Dil okulları için vize şartları
Almanya vize başvurusu yaparken evraklarınızın eksiksiz olması ve mülakat sırasında ne amaçla, nereye gideceğinizi ne kadar kalacağınızı açık bir şekilde söylemelisiniz. Mülakatlar Türkçe yapılmaktadır. Almanya vizesi alınması zor bir vizedir. Ancak evraklarınızı eksiksiz hazırlarsanız ve kendinizi güzel ifade edebilirseniz alamamanız için bir neden yoktur.


Almanya Dil Okulları sosyal aktivite imkanları
Almanya doğal güzellikler bakımından ve bitki ve hayvan çeşitliliği bakımından oldukça güzel bir ülkedir. Eğer hayvan sever ve bitkilere meraklıysanız, gezebileceğiniz oldukça fazla parklar, bahçeler, sualtı parkları bulunmaktadır.

Almanya'da Dil Eğitimi ile ilgili Yazılar
Almanyada Üniversite eğitimi

Gözde Pekcevik Gözde Pekcevik
·         Almanya ekonomik üniversite eğitimi ve yüksek akademik standartlara sahip üniversiteleri sayesinde Türk Oğrencilerin Avrupada en çok tercih ettikleri ülkelerden biridir. Almanyada üniversite eğitimini en cazip kılan Ozellik üniversitelerin nerdeyse %80inde harç Odenmemesidir. Bu da ekonomik anlamda baktığınız zaman oldukça büyük bir avantajdır. Almanca bilmiyorsanız veya üniversiteye girecek kadar seviyeniz yoksa üniversitelerde Almanca hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca Ozel dil okullarında da Almanca hazırlık ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Yurdışında Eğitim düşünen aileler için rehber

Aslı Eren Aslı Eren
Tüm aileler için çocuklarını kendi anavatanları ve alışık oldukları yaşamın dışına gOndermek oldukça zor bir süreç, bu süreç bazı aileler için çok daha zorlu ve sıkıntılı geçebiliyor. Bu süreç yurtdışı eğitiminin uzunluğuna gOre farklılık gOsterse de yine de çocuğunu sadece bir yıl bile yurtdışına gOndermek aileler için oldukça büyük sıkıntı.  Bu süreçte ailelere yapmamız gereken en büyük uyarı elbette bir gencin yetişkin haline gelmesi son derece sıkıntılı ve zor bir süreç olsa da yurtdışında eğitim alıyor olmalarının ...
Devamını Okumak için Tıklayın


Mutlu Müşterilerimizden Bazıları

Danış Aygün /Almanya DID Dil Okulları almanya bayrağı

Almanyadaki B2 dil eğitimim için bana yardımcıolan başta Damla Hanım olmak üzere ekibinize teşekkürler.. Herşey çok iyi organize edilmişti,hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadan Frankfurttaki DID kursunu sayenizde bitirip geldim. yurtdışı eğitim düşünen tüm arkadaşlaragOnül rahatlığı ile tavsiye ederim.
Devamını Oku
Mete Cengiz /Almanya Vize Dil Okulları almanya bayrağı

Seda Hanım merhaba nasılsınız vizem geldi şimdi aldım çok şükür bugünden itibren gecerli hehe:) artık bundan sonra sık sık rahatsız ederim sizi bu konularda yurt dışı işlerinde çok teşekkür ederim benim için manevi değeri çok büyük bunun 10yıl sonra çocukluğumun geçtiği yerlere doğduğum yerlere tekrar dOnüyorum, tekrar tekrar çok teşekkür ederim bütün yardımlarınız iyi niyetiniz ve güler yüzünüz için şimdilik hoşçakalın muhakkak tekrar gOrüşmek
Devamını OkuAlmanya Tanıtım Videoları


canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın