Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

afganistan bayrağı

Almanya Vizesi


Almanya vize başvuruları için en az 15 gün öncesinden gerekli belgelerin ulaştırılması gerekmektedir.Almanya vize işlemleri için vekaletname, minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport ve son ay 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafınızın olması gerekmektedir.

 

Almanya vizesi için otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapmış olmanız işlemlerinizi kolaylaştırmaktadır.Maddi gelir durumunuzu gösterebilmek için gerekli evraklar Almanya vize işlemleri için gerekmektedir.Eğer ticari firma ziyareti için Almanya vizesi almak istiyorsanız mutlaka davetiyenizle başvuru yapmanız gerekmektedir.Pasaportunuzu yenilediyseniz ve Schengen vizesi yoksa protokol yazısı alınması gerekmektedir.Başvuru için gerekli tüm işlemlerinizi tamamlayarak Almanya vizesi için başvuru yapabilirsiniz.Başvuru işlemleriniz 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Almanya Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar

 • LACİVERT (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir.
 • YEŞİL (Hususi)  GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik)  pasaportlara  vize uygulanmamaktadır.    
 • Tüm Schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  Schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
 • İstanbul Almanya Başkonsolosluğu pasaportlarında  son 2 yıl içerisinde alınmış enaz 2 adet   Schengen vizesi  bulunmayan yolcuları şahsi görüşmeye çağırmaktadır!!
 • Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport  sahibi tarafından  imzalı olmasını temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  6  Ay  ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  da boş vize sayfasının bulunmasını  istemektedir.  Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans  olacağını da unutmayınız. İmzasız pasaportlar kesinlikle işleme  alınmamaktadır.
 • Vize başvuru formları Almanca ve Türkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz  olarak okunaklı ve büyük harflerle  doldurulmalı; vize formunun 37 numara  ile  son sayfadaki  beyannamenin  altındaki bölüm   olmak üzere  pasaport sahibinin  2 adet imzası olmalıdır.   
 • Turistik  ve Aile ziyareti  vizesi başvurularında Seyahat Acenteleri  aracı olamamakta ve Konsolosluk  yolcuları şahsi  olarak görüşmeye çağırmaktadır.
 • İstanbul Almanya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında YENİ çekilmiş rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biometrik özelliklere sahip resim istemektedir. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden dolayı vize  başvuruları  kesinlikle kabul edilmemektedir.
 • Pasaportunu yeni almış, Pasaportunda  hiç vizesi bulunmayan ve daha önceki başvurusunda red almış olan yolcular vize müracaatlarını kesinlikle  şahsen yapmak zorundadır, ve başvuru sırasında mutlaka; pasaport şube  müdürlüğünden alacakları Protokol yazısı  ile müracaat  etmeleri  gerekmektedir.
 • Başvuru sırasında vize formu ile birlikte  2 adet imzalı beyanname istenmektedir.
 • Vize başvuru formunda yanlış bilgi vermenin sonuçları hakkında açıklama ile, 
 • Uzun süreli verilen vizeler için de daha sonraki seyahatlerinde sigorta poliçesini  sınırdaki muhtemel kontroller için yanında bulundurma zorunluluğuna  dair beyanname.
 • Almanya/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar. 
 • Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

  İstanbul Almanya Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaya başlamıştır. 
  Randevular 0 212 340 49 00 numaralı  telefondan Pazartesi ve Cuma günleri arası her gün saat 08.00 ile 18.00 saatleri arasında  alınabilmektedir.

  Herhangi bir T.İş Bankası şubesine randevu ücreti yatırılır, banka tarafından verilen dekontun üzerinde 16 rakamlı  PİN numarası bulunmaktadır. Bu PİN  numarasıyla 1 gün  sonra 0 212 340 49 00 numaralı  telefonu arayıp randevunuzu alabilirsiniz.

  Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamakta ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır. 

  Her PİN  numarası  ile randevu  servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!! Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile  beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

  Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni  başvuru için tekrar bir PİN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak  hazırlayıp başvurunuzu yapınız.Vize işlemlerinizin sonuçlanması durumunda ise pasaportunuz  UPS tarafından adresinize  teslim edilecektir
 

Almanya Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

Almanya Vize Formu


Vize Danışmanlığı hizmetimiz dahilinde Amerika Vize Formunuz tarafımızdan doldurulmaktadır, gerekli tüm çevirileriniz yapılmaktadır. Amerika Vize Formu Indirmek için sitemizde herhangi bir link yer almamaktadır.

Almanya Konsolosluğu


Büyükelçilik
Büyükelçilik Ankara
Adres : Atatürk Bulvarı. No: 114 Kavaklıdere / Ankara
Tel : 0(312) 455 51 00
Fax : 0(312) 426 69 59

Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : İnönü Cad. No: 16-18 Gümüşsuyu / İstanbul
Tel : 0(212) 334 61 00
Fax : 0(212) 249 99 20

İzmir Fahrikonsoloslugu

Açık Adres:Havuzbaşı Kaplıca Alanı 1
Korutürk Mahallesi
35330 Balçova - İZMİR
Telefon:              (0090 232) 488 88 88
Faks:     (0090 232) 488 88 74


Almanya Vize Başvuru BölgeleriİSTANBUL: İstanbul- Balıkesir -Bilecik-Bolu- Bursa- Çanakkale- Düzce- Edirne- Eskişehir- Kırklareli- Kocaeli- Sakarya ve Tekirdağ
ANKARA: Ankara- Adana- Adıyaman- Ağrı- Amasya- Artvin- Aksaray- Ardahan- Bartın- Batman- Bayburt- Bingöl- Bitlis- Çankırı- Çorum- Diyarbakır- Elazığ- Erzincan- Erzurum- Gaziantep- Giresun- Gümüşhane- Hakkari- Hatay-Iğdır- İçel (Mersin)- Kahramanmaraş- Karabük- Karaman- Kars- Kastamonu- Kayseri-Kırıkkale- Kırşehir- Kilis- Konya- Malatya- Mardin- Muş- Nevşehir- Niğde- Ordu-Osmaniye- Rize- Samsun- Siirt- Sinop- Sivas- Şırnak- Tokat- Trabzon-Tunceli- Ş.Urfa-Van- Yozgat- Zonguldak.
İZMİR:Afyon, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, Izmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak.
canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın