Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Almanya Dil Okulları ESL Alpadia

Almanya Dil Okulları

Alpadia


Alpadia Almanya
1996 yılından beri hizmet veren ESL Dil Okulları yakın tarihte isimlerini değiştirerek Alpadia Language School olmuş ve öğrencilerine bu isimle kaliteli dil eğitimi vermeye başlamıştır.
Okul Avrupa ülkelerinde verdiği kaliteli eğitimle bilinirken, yerinde dil eğitimi ilkesiyle hareket etmektedir. Öğrencilerine pek çok müfredat seçeneği de sunan okul, kaliteli dil eğitiminin ilk adreslerindendir.
Almanya’da bulunan Berlin ve Freiburg şubeleriyle öğrencilerine Almanca dil eğitimiyle de Almanya’nın en çok tercih ediln ilk 3 okulundan biridir.

Alpadia Freiburg

Kara Orman’ın Başkenti
Okulumuz, 1972 yılında, Freiburg’da zarif ve neoklasik bir evde, şehrin merkezinde kurulmuştur. Burada Almanca dilini hızlıca öğrenmeye olanak sağlayan, ufuk açıcı, çok kültürlü bir atmosfer bulabilrsiniz.
Kurs merkezimiz, rahat sınıflar, ders çalışma odaları, kafeterya ya sahiptir ayrıca öğrencilerimize sunduğumuz bireysel çalışma programlarıyla donanımlı, internet erişimli bilgisayar odalarımız vardır. Yaz aylarında ise faydalanabileceğiniz ve öğrencilerle oturabileceğiniz büyük güneşli terasımız vardır.
Almanca derslerinizden sonra şehri keşfetmeye çıkın. Okulumuz universiteye, tarihi merkezin çeşitşi dükkanlarına, ve güzel Gotik Katedral’ine oldukça yakındır. Bisiklet sürmeyi seviyosanız, şehrin 400 kilometre uzunluğunda bisiklet yolundan da faydalanmayı unutmayın.

Freiburg’da Aktiviteler
Dil eğitimi için gideceğiniz Almanya’da genç ve renkli bir üniversite şehri olan Freiburg’u keşfetmeniz için fırsattır. Büyüleyici tarihi merkezini, samimi kafe ve restoranlarını ve renk dolu pazar yerlerini keşfedin.  Küçük  ve güzel meydanları ile pek çok festivallere sene boyunca ev sahipliği ediyor. Atmosferi sakin ve sizi Freiburg’un merkezinde keyifle dolaşmanızı ve neşeli halkıyla tanışmanıza davet ediyor.
Okul haftalık aktivite programı hazırlar ve şehri bisiklet ile keşfetmenize, diğer uluslararsı öğrenciler ile film izlemenizi ve Stammitsch’e katılmanızı sağlar, böylece öğrencilerin ve öğretmenlerin bir araya eğlence için gelmesini sağlayıp Almanca konuşmalara ve eğlence dolu bir güne neden olur. Okulun organize ettiği Zurih ve Strasbourg’a Freiburg’un İsviçre ve Fransa’daki komşu şehirlerine gezilerinden faydanlanmayı da unutma.
Freiburg hafta sonları canlılığını artırır. Çoğunlukta olan üniversite öğrencileri şehri ele alır ve barlarda ve parklarda parti havasına büründürür. Eğlenceli atmosferinde ve mükemmel çevresiyle Freiburg’da seyhatiniz boyunca eğleneceğiniz kesindir!


Alpadia Berlin

Yenilikçi Başkent
Schoneberg bölgesinin merkezi konumunda bulunan okulumuz, öğrencilerine Almanca derslerini şehrin en güzel yerlerinde görmeleri için eşsiz bir deneyim sunuyor. Merkezi bölgenin canlı sokaklarında bir çok kafe, bar ve restoran bulabilirsiniz, ayrıca kolaylıkla toplu taşımayla ulaşılabilir konumdadır. Metro istasyonundan ve ya otobüs durağından yalnızca iki dakikalık bir mesafede seni ferah ve samimi karşılayacak kurs merkezimiz bulunmaktadır.
Geniş ve aydınlık sınıflarının yanında, donanımlı ve en yeni öğretim olanaklarıyla okulun, konferans salonu, internet kafe, ve öğrencilerin ders aralarında oturabileceği ve serinletici içecek alabilecekleri ferah bir oturma salonu sunmaktadır.

Berlin’de Aktiviteler
Alpadia Berlin’de Almanca kursunuzun yanında başkentin size renkli ve canlı tarihiyle sürüklemesine izin ver.  Mükemmel kozmopolitan şehir olan Berlin, çeşitliliğiyle, cesaretliliğiyle, ve savurganlığıyla size haz vereceği kesin.
Her hafta, okul öğrencilerine geniş çapta aktiviteler ve geziler sunuyor ki öğrenciler çok yüzeyli şehri keşfedebilsinler. Bunların içerisinde, müzeler, sergiler, rehber eşliğinde şehir gezileri, Biergarten akşamları, Kreuzberg ve ya Stammtisch, Schoneberg restoranlarında açık hava sinema gösterimleri gibi. Spor sevenler bisiklet gezilerine katılıp, Berlin’in kırsal kısmı olan Wannsee bölgesine keşfedebilirler. Hafta sonları, okulun sunduğu gezilerle Alman şehirlerine hayran olabilirsiniz, örnek olarak Dresden ve Zwinger Sarayı’ını ve ya Postdam ve Sanssouci Sarayı’nı keşfedebilirsiniz.
Kaldığınız süre boyunca şehri keşfet. Mimari hayranları, süprizlerle dolu modern ve tarihi binaların karışımına hayran kalıcaklar. Tarih hayranları ise, şehrin sayılarca müzeleriyle zevk alacakları kesin. Sanat sevenler için ise, bir çok çeşitli kültürel mekanlarla şımartılacaklar. Bunların yanında, bir de Berlin’in çeşitli parklarında ve yeşil alanlarında, rahatlamak ve ya spor yapmak için ideal, sessiz ve sakinliğin tadını çıkart.
Eğlence seven insanlar için ise, Berlin’in gece hayatı Avrupa’da çok söz edilir. Tarzları ve atmosferleri karıştırıp, başkent barlar, kafeler, restoranlar, gece kulübler ile doludur.

Alpadia Dil Okulları Genel Fotoğraflar


Almanya Dil Okulları Hakkında Yazılar
Yurdışında Eğitim düşünen aileler için rehber

Aslı Eren
Aslı Eren

Tüm aileler için çocuklarını kendi anavatanları ve alışık oldukları yaşamın dışına gOndermek oldukça zor bir süreç, bu süreç bazı aileler için çok daha zorlu ve sıkıntılı geçebiliyor. Bu süreç yurtdışı eğitiminin uzunluğuna gOre farklılık gOsterse de yine de çocuğunu ...

Devamını Okumak için Tıklayın


Almanyada Üniversite eğitimi

Gözde Pekcevik
Gözde Pekcevik

·         Almanya ekonomik üniversite eğitimi ve yüksek akademik standartlara sahip üniversiteleri sayesinde Türk Oğrencilerin Avrupada en çok tercih ettikleri ülkelerden biridir. Almanyada üniversite eğitimini en cazip kılan Ozellik üniversitelerin ...

Devamını Okumak için Tıklayın
Almanya Tanıtım Videoları


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın