Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

fransa dil okulları ESL Alpadia

Fransa Dil Okulları

Alpadia

 


https://cdn2.eslcompany.com/agency/assets/data/album/l/22666.jpg
Işıklar Şehri
Okulumuz kültür ve neşe dolu Lyon şehrinin merkezinde bulunmaktadır.  Güzel 19. Yüzyılına ait bina, Rhône nehrine karşın, “Presqu'île” (yarımada) da bulunmaktadır ve Saône nehrine kısa bir yürüme mesafesindedir. Okulumuzun ferah ve aydınlık yüksek tavanlı sınıfları vardır.
WiFi ağımız, öğrencilerimizin kurum içi bilgisayarlarda rahatlıkla email hesaplarını kontrol edebilmelerini ve internette gezebilmelerini sağlar.
Öğrencilerimiz derslerinden hemen sonra okulumuza kısa mesafede bulunan Lyon’un en büyük meydanına geçip diğer öğrencilerin de buluştuğu kafe ve restoranlarında şehrin atmosferini tadabilirler.
Okulumuzun Lyon’un en iyi yaya alişveriş bölgelerine direk bağlantısı vardır. Metro istasyonundan ve otobüs durağından yalnızca beş dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.Lyon’da Aktiviteler
Lyon, Fransızca kursunuzun yanında eğlenmeniz için mükemmel çeşitlikte opsiyon sunuyor. Butikler, sinemalar, sergiler, konserler, spor merkezleri, barlar, restoranlar, diskolar, ve arkadaşlarınızla eğlenebileceğin bir çok daha fırsatlar sunuyor.
 İki bin senelik tarihiyle, tarihe düşkünler için çok tarihi mekanları vardır, yemek sevenler için ise bolca seçeneği vardır, zaten Lyon Fransa’da gastronominin başkenti olarak adlandırılır ve  Bouchon’larıyla meşhurdur (yalnızca Lyon’da bulunan restoran tipi.) Temiz hava almak için, şehir merkezinde bulunan muhteşem Parc de la Tête d'Or parkında zaman geçirmek kaçınılmaz. Şehir dışında, ve Rhone nehrinin kırsal kesimleri muhteşemdir, ister yürüyüş için, ister bisiklet turu için, ve ya şarap tadma gezisine çıkıp üstün kalitede Beaujolais şarabı denemek için.
Sene boyunca yerel halk ve turistler geniş kapsamlı kültürel ve artistik organizasyonlara ev sahipliği eder, bunlardan en meşhur olanları, Işık Festivali, Nuits Sonores ve ya Nuits de Fourviere müzik festivalleri,  dans ve çağdaş sanat festivalleri, jazz barları, sokak shovları ve diskoları. Bu size yetmiyorsa eğer, kolaylıkla, Cenevre, Paris, ve ya Fransız Riviera’sına şahane bir yolculuk planlayabilirsiniz!

 


Alpadia Dil Okulu Genel Fotoğraflar
*Tüm fotoğraflar öğrencilerimizin izni ile yayınlanmaktadır.Fransa Dil Okulları Hakkında Yazılar
Fransa'da İş Fransızcası

Cansu Akkaya
Cansu Akkaya

Fransızca Akademik DOnem/YılYurt dışında, Ozellikle de büyüleyici bir kozmopolit şehir olan Montreal'de yaşamak ve Oğrenim gOrmek muhteşem bir deneyimdir. Dilde akıcılık kazanacak, potansiyelinizin üzerine çıkacak ve dünyanın her yerinden gelen çeşitli insanlarla arkadaşlık kuracaksınız.VERİLDİĞİ ...

Devamını Okumak için Tıklayın


Fransa Dil Okulları

Aslı Eren
Aslı Eren

  Fransa ve Fransız yaşam tarzı aslında hepimizin günlük yaşamında bir şekilde var olan ancak farkında olmadığımız unsurlar. Ve sadece french friesdan bahsetmiyoruz (patates kızartması) çünkü o belçikalılar tarafından keşfedildi. İlk olarak Fransa da eğitim ...

Devamını Okumak için Tıklayın
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın