Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Müşteri Referansları


Alper YOrük / Ingiltere / 08-2012

Herkese merhabalar.,
Eğitim amaçlı İngiltereye gidiş sürecimi ve buradaki yaşantımı anlatacağım. Başlamadan Once, Karya Internationala ve Ozellikle danışmanıma teşekkür etmek isterim.
     
     2011 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmamla birilikte, yurtdışında yüksek lisans yapma düşüncesi içerisine girdim. Uluslararası Ticaret Hukuku alanında çalışma yapmak gibi bir amacım vardı. Onümde bir yıllık daha staj süreci olduğundan dolayı, bir acenteyle beraber daha sağlıklı hareket edeceğimi düşündüm ve Karya ile iletişime geçtim. Fakat bazı Onemli kriterleri barındırıyordum: İlk olarak, kısa dOnem süren bir İngilizce hazırlık programına başlayıp, ardından Ocak ayında yüksek lisansa başlayabileceğim şekle uygun bir üniversite bulmam gerekiyordu. Zaman kaybetmek istemiyordum. Tabi, bOyle bir arama yapmak işimizi zorlaştıran Onemli bir faktOrdü. Sancılı bir dOnem yaşamama rağmen,  danışmanım muntazam ve detaylı bir çalışma yaptı ve bana güzel seçenekler sundu. Bunun sonucu olarak, Kingston Üniversitesinde eğitimimi sürdürmeyi tercih ettim. 10 haftalık akademik dil kursuna yazıldım ve sonrasında da LLM programıma başlayacağım.
Vize konusu ise sancılı geçen bir başka süreçti. Çünkü CAS numarasını alarak başvurmam halinde hazırlık kursum bittikten sonra tekrar vize almakla uğraşmam gerekmeyecekti. Ancak, okul uzun dOnem bu belgeyi yollamadı. Ekim ayının ilk gününde elimde hala CAS numarası yoktu ve kursumun başlamasına sadece 3 hafta kalmıştı. Ancak, birkaç gün içinde bu numarayı almamla beraber, vize başvurumu Karya aracılığıyla yaptım ve danışmanımında gerekli dikkat ve Ozeni sayesinde 3 gün içinde vizemi çıkarttım. Şu anda iki senelik bir vizeye sahibim ve kafamda soru işareti kalmadı. İtiraf etmem gerekirse, okul CAS numarasını yollamayı geciktirdiği için,'ne şekilde olursa olsun, kısa ya da uzun dOnem farketmez, gitsem yeter' diye düşünüyordum. Fakat yanıldığımı anladım ve danışmanımın beklemem gerektiğini tavsiye etmesi doğru bir karardı. Çünkü şu an gitmiş olduğum Pre-sessional English Course' programındaki bazı arkadaşlarımın CAS numarasına sahip olmaması onların büyük endişe duymasına sebep oluyor. Pek çoğu vize başvurusu yüzünden ülkelerine dOnmek zorunda kalacak ve kısıtlı süre içerisinde gerekli belgeleri toplamaları gerekecek. Çünkü CAS numarasının bu program bitmeden artık verilme olanağı yok. Hatta, Kazakistanlı bir arkadaşımın dediğine gOre, kendi acentesi bu konuda en ufak bir bilgi paylaşımında dahi bulunmamış. 
İngilteredeki yaşantıma gelecek olursak; hayatımda daha Once hiç yurtdışına çıkmamıştım. Bu açıdan şüphelerim vardı. Fakat güzel bir bOlgeye geldim. Londrada Kingston semtinin olduğu mahalde yaşıyorum. Burası küçük fakat sevimli bir yer. Yine de, sinema, tiyatro, alışveriş merkezleri, spor salonları, restaurantlar, eğlence mekanları, kısacası her şey var diyebilirim. Hafta sonları genelde Londranın merkezine gidiyorum. Tren ile gittiğim takdirde 30-40 dakika aralığında istediğim noktaya varabiliyorum. Ayrıca, çok güvenli ve kameralarla donatılmış bir şehir gOrmekte güzel diyebilirim.
Eğitim konusuna değinmem gerekirse;  Oğretmenlerim ve diğer üniversite çalışanları çok ilgililer. Herhangi bir sorun halinde yardımcı olmaktan kimse çekinmiyor ve üniversitenin her bOlümünde etkin olarak teknoloji kullanılıyor. Bu açıdan şaşırdım diyebilirim. İngilterenin orta sıralı üniversitelerinden birine geldim ve beş yıl içindeki harcama planları 80 milyon pound olarak gOzüküyor. Kütüphaneler çok etkin bir biçimde kullanılıyor ve tüm sınıflar son teknoloji ile donatılmış. Pre-sessional English Course' ise epey ciddi bir oluşum diyebilirim. Üniversite hayatımda hukuk Oğrencisi olarak bir kez dahi sunum yapmamıştım. Burada ise 5 kez sunum yaptım ve Powerpoint'i aktif olarak kullanmayı Oğrendim. Ayrıca, sürekli araştırma yapmak zorunda kalmak başta zor gelse de, şu an aslında doğru olan bu diyorum. 
Kısacası, bu serüvene iyi ki atılmışım diyorum ve her gün yeni bir tecrübe ediniyorum. Eğitimimi burada devam ettirmekten memnunum. Bu yolda bana destek olan Karya Internationala teşekkür ederim.
Ayrıca, sancılı vize ve CAS numarası sürecinin aşılmasında başrol oynayan danışmanıma minnettarım. 

Saygılarımla.
ALPER YORÜK

Fotoğraflar*Tüm fotoğraflar öğrencilerimizin izni ile yayınlanmaktadır.


Diğer Referanslarımız


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın