Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

amerika dil okulları

Amerika Dil Okulları


Amerika Dil Okulları ile geleceğiniz parlasın!
Amerika, yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyenleri büyüleyici coğrafi yapısı, dünya çapında adından sıklıkla bahsettiren eğlence merkezleri ile kendine çekmeyi başarmıştır.
Amerika’da dil okulları ve üniversiteler dünyanın en iyi eğitim veren yabancı dil merkezleri arasında hep ilk sıradadır. Herkesin bütçesine ve hedeflerine uygun dil okulunun bulunduğu Amerika’da,  52 eyalet ve bu eyaletlerde birbirinden profesyonel dil okulları bulunmaktadır.


Amerika’da dil eğitimi aldıktan sonra lisans veya yüksek lisans eğitimi almak çok kolaydır. Çoğu üniversiteye TOELF’sız girme şansı elde edersiniz. Ayrıca Amerika’da eğitime devam etmek istiyorsanız üniversite kampüsünde yer alan birçok dil okulu seçeneği vardır. Bunlardan birini tercih ederek henüz üniversite eğitimine başlamadan kampüs ortamını görmüş ve kampüs imkanlarından yararlanmış olursunuz.


Kozmopolit yapısı sayesinde farklı kültürleri tanıyıp analiz edebilirsiniz. her farklı deneyimden öğrenceğiniz bir şey olduğunu unutmamalısınız.
Konaklama seçenekleri açısından Amerika çok çeşitli imkanlara sahiptir. Bütçenize uygun istediğiniz konaklama seçeneğini sürekli duyduğunuz dünyaca ünlü şehirlerin hepsinde bulabilirsiniz.
Amerika’da dil eğitimi almak için her hangi bir şart aranmamaktadır. Sürekli pratik yaparak aktif şekilde İngilizce eğitimi alacağınız dil okulları sayesinde içinizde ki potansiyelin farkına varırsınız.
Amerika Dil Okulları’nın eğitim politikası tamamiyle öğrenciyi sıkmadan, teşvik ederek ve İngilizce’yi severek öğrenmesini sağlamaktır. Öğrenci gerçek anlamda öğrenmek istemezse kimse bireye zorla bir şeyler öğretemez. Bundan yola çıkarak öğrencilerle sürekli iletişim içerisinde olup gelişimleri takip edilir.
Amerika’da dil eğitimi süresi tamamen size bağlıdır. Bu süre birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Fakat öğrendiklerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız en az 2 aylık bir eğitim sürecinden geçmeniz  tavsiye edilir.


Amerika dil okulları sayesinde Amerika’nın zengin teknolojik imkanlarından yararlanarak İngilizce öğrenebilirsiniz. Okullarda ki sınıflar görsel ve işitsel teknolojik materyallerle donatılmıştır.
Uluslararası öğrenciler genellikle New York, Boston, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Berkeley, Washington ve Chicago gibi herkesin bildiği dünyaca ünlü metropolleri tercih etmektedir.


Amerika Dil Okullarımız


 

AMERİKA'DA EĞİTİM SİSTEMİ

amerikada eğitim sistemi50 tane eyaletten oluşan ve federal bir anayasal cumhuriyet olan Amerika Birleşik Devletleri, eğitim amaçlı gidilen ülkelerin başında yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri günümüzde dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans programları için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Resmi dili İngilizce olduğu için dil eğitim almak isteyen öğrenciler için ideal bir ülkedir. Ülkemizdeki gibi Lisans eğitimi 4 yıl, yüksek lisans eğitimi ise 2 yıl sürmektedir. Öğrenciler bu eğitimi yıllık 5,000$ gibi çok uygun fiyatlarda alabildikleri gibi, yıllığı 50,000$' a kadar çıkan prestijli üniversiteler bulunmaktadır.

NEDEN AMERİKA'DA EĞİTİM ALMALIYIM?

  • 50 eyalette yüzlerce şehir seçeneği sunmaktadır
  • Yüzlerce dil okulu seçeneği bulunmaktadır
  • İngilizceyi Amerikan aksanı ile öğrenme şansı sağlar
  • Amerika'da eğitim almak prestijlidir
  • Birçok ülkeye daha ekonomik bir yaşam sunar
  • Okul kampüsleri içerisinde haftada 20 saat çalışma hakkı vardır
  • Üniversite geçiş programları ile dil okulu sonrası hiçbir sınava girmeksizin lisans ya da yüksek lisans eğitimine geçiş hakkı sunar

Amerika'da Üniversite Kampüsünde İngilizce Dil Eğitimi Alabilir Miyim from Karya Yurtdışı Eğitim on Vimeo.

AMERİKA'DA BULUNAN DİL OKULU SEÇENEKLERİ
Amerika'da farklı ücretler ve farklı şehirlerde birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır; fakat Karya International olarak biz size bunların arasında hem eğitim hem de sosyal olanaklar yönünden en kaliteli olanlarını önermekteyiz. Bunların başında EC DİL OKULU gelmektedir. EC 2011 yılında en iyi zincir okul seçilmiştir ve Amerika'da Boston, New York, San Francisco, San Diego, Miami ve Los Angeles' ta şubeleri bulunmaktadır. Amerika'da önerdiğimiz bir diğer okul Amerika'nın neredeyse her eyaletinde şubeleri bulunan ve şubelerinin hemen hepsinin üniversite kampüslerinde olduğu ELS DİL OKULU dur. ELS aynı zamanda 550 tane üniversite ile anlaşmalıdır ve öğrencilerin aldıkları akademik eğitim sonrası bu üniversitelere sınavsız geçişini sağlar. Diğer önerdiğimiz okullar; Embassy Ces, LSI, Kaplan, FLS, Intrax, LAL, Sprachcaffe'dir. Bu okulların eğitim verdikleri başlıca şehirler; New York, Boston, Los Angeles, San Diego, San Francisco, Miami, Chicago, Philadelphia, Seattle' dır.


AMERİKA'DA KURS SEÇENEKLERİ
Amerika'ya dil eğitimi için giden öğrenciler farklı kurs seçeneklerinden faydalanabilir. İngilizcesi zaten iyi düzeyde olan bir öğrenci direk İngilizce eğitimi almaktansa iş İngilizcesi, sınav İngilizcesi gibi kurslara katılabilir. Ya da eğitiminin sonrasında üniversiteye geçmek isteyen öğrenciler için foundation – hazırlık yılı kursları mevcuttur. Aynı şekilde MASTER yapmak isteyen öğrenciler için de birçok Pre-master (master öncesi hazırlık programı) mevcuttur.

Kurs seçenekleri;

Genel İngilizce; Okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine detaylı eğitim sunulan haftalık 20 ya da 24 derslik eğitim programıdır. Bu kursta öğrenciler genel İngilizce seviyelerini yükseltirler.

Yoğun İngilizce; bu kurs hızlı bir şekilde akıcı ve doğru İngilizce kullanım becerileri kazanmanızı sağlamaktadır. Genel İngilizce derslerinde temel becerilerini geliştiren öğrenciler yoğun programda, biryandan aldıkları seçmeli derlerse eksik taraflarını tamamlayabilir, kendi öğrenme hedeflerini geliştirebilirler.

İş İngilizcesi; Günümüz iş dünyasında İngilizce bilgisi çok önemlidir ve iyi seviyede İngilizce bilmeniz rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar. Sunulan iş İngilizcesi kursları genel İngilizce becerilerinizi geliştirir ardından iş yerlerinde size yarar sağlayacak temel iş İngilizcesi bilgisi edinirsiniz. Rapor yazma, sunum hazırlama, mülakat yapma, toplantılarda İngilizce kullanma gibi konularda becerilerinizi geliştirir, kendinizi zorlu iş dünyasına hazırlamış olursunuz.

amerikada ingilizceBirebir İngilizce; Bu kurs en kısa sürede İngilizcenizi en iyi şekilde geliştirmenizi sağlar. Özel, deneyimli hocalarla birebir alacağınız bu kursta tamamen sizin eksiklerinizi gidermeye yönelik bir program izlenecektir ve %100 kişisel hedeflerinizin sağlanması amaçlanacaktır.

Sınav hazırlık Kursları: İngilizce konuşulan bir ülkede lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak istediğinizde sizden İngilizce yeterlilik seviyelerinizi ölçen TOEFL, IELTS gibi sınavlara girmeniz ve bu sınavlarda belirli bir başarı sağlamanız istenmektedir. Bu hazırlık kurslarını Amerika'da kaliteli okullarda, deneyimli hocalar eşliğinde aldığınız takdirde kısa sürede hedefinize daha kolay ulaşır, gerekli sınav puanlarını alırsınız. Bu tarz sınavlar artık Türkiye'de de hazırlık atlamada ya da iş görüşmelerinde de avantaj sağlamaktadır.

Mini Grup: Amerika'da sunulan kurslarda sınıflar genellikle 12-15 kişiliktir. Eğer daha az kişiyle eğitim almak ve böylece derse daha rahat odaklanmak istiyorsanız mini grup kurslarına kayıt olabilirsiniz. Bu kurslarda sınıf mevcutları en fazla 6 kişiliktir, arzu ettiğiniz takdirde kursa başlamadan kendi grubunuzu da oluşturabilirsiniz.

Foundation / Hazırlık Yılı Programları: üniversiteyi yurtdışında okuyacaksanız ya da yurtdışında master yapmak gibi bir düşünceniz varsa İngilizce yeterlilik sınavlarından belirli puanlar almanız ve bunun için de çok iyi düzeyde İngilizce bilgi ve becerisine sahip olmanız gerekir. Eğer akademik puanlarınız yurtdışında okumaya yeterli, fakat İngilizce seviyeniz yetersizse Foundation yani hazırlık programlarına katılabilir, bu sayede hem 4 temel okuma, yazma, dinleme ve okuma becerilerinizi geliştirebilir aynı zamanda yurtdışında üniversite okumaya kendinizi hazırlayabilirsiniz.

 

KLUP 30/50 Kursları: 30 ya da 50 yaşın üstündeyseniz ve kendi yaş grubunuz ile eğitim almak istiyorsanız KLUP 30+ ya da KLUP 50+ programlarına katılabilirsiniz. Bu programlar aynı zamanda çeşitli aktivite programları da sunarak İngilizceyi çok daha keyifli bir şekilde öğrenmenizi sağlar.

 

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ;
vegasAmerika'da eğitim aldığınız takdirde okullar size farklı konaklama seçenekleri de sunmaktadır. Aşağıda konaklayabileceğiniz farklı seçenekleri görebilirsiniz;

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama, eğitiminiz boyunca Amerikalı bir aile ile kalarak gerçek Amerikan kültürünü tanımanızı ve aynı zamanda İngilizcenizi en iyi şekilde Pratik etmenizi sağlar. Aileler okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.

Yurt Konaklama: yurt konaklama aldığınız takdirde dünyanın 4 bir yanından gelen farklı milletlerden ve farklı dillerden genellikle kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma şansına sahip olursunuz. Yurt odaları tek kişilik olabildiği gibi çift kişilik oda seçenekleri de mevcuttur. Ortak kullanımda banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekilde katlarda bulunmaktadır. Bunun dışında ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da mevcuttur. Yurtlarda genellikle mutfak bulunur, fakat bazı yurtlar kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği de sunmaktadır.

Apart Konaklama: Apart daireler Amerika'da öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan bir tanesidir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda  bulunmaktadır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.

Stüdyo Konaklama: Bu konaklama yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon da bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir.

Otel Konaklama: bu konaklamalarının hiçbirini tercih etmeyen öğrenciler, özellikle kısa dönem kalacaklar ve daha rahat bir konaklama isteyeceklerse okula yakın otellerde konaklayabilirler. Amerika'daki birçok okul bu tarz durumlar için otellerden öğrencilerine özel fiyatlar alabilmektedir.

 

AMERİKA'DA YAŞAM ŞARTLARI
amerika dil okullarıAmerika özgürlükler ülkesi olarak bilinmektedir ve oraya okumak için giden öğrencilere de birçok farklı seçenek sunmaktadır! Amerika geçmişten beri farklı ülkelerden göç almaktadır bu nedenle de özellikle popüler şehirleri çok kozmopolit bir yapıya sahiptir. Ülkede kanunlar çok geliştiği için birçok şehrinde suç oranı düşüktür ve özellikle küçük yerlerde genç öğrenciler güvenli ve rahat bir şekilde yaşayabilirler. Amerika'da yaşam sanıldığının aksine çok pahalı da değildir. Özellikle yemeğinizi evinizde ya da yurdunuzda yiyorsanız, market alışverişi çok ucuzdur. Aynı şekilde giyim, kozmetik,  elektronik tarzı şeyleri de Türkiye'de çok daha düşük fiyatlarda bulmak mümkündür. Eğer yemeğinizi her akşam dışarda şık bir restoranda yemek isterseniz, o zaman hayat size çok pahalı gelecektir. Bunun yanı sıra büyük şehirlerde ulaşım biraz daha pahalıdır. Gene de haftalık ya da aylık metro biletleri alarak bunu da çok ekonomiğe getirebilirsiniz. Amerika'daki eyaletler arası ulaşım genellikle uçakla sağlanmaktadır çünkü çok büyük bir ülke olduğu için bir şehirler arasındaki mesafeler çok uzundur. Bu nedenle de havayolu ulaşım oldukça ekonomiktir. Bu sayede eğitim gördüğünüz süre boyunca birkaç gün farklı şehirlere gidip seyahat edebilirsiniz. Örneğin New York'ta okuyorsanız, bir hafta sonunu birleştirerek Miami 'ya tatile gidebilirsiniz. Uçak dışında bu tarz yerlerde uygun ekonomik konaklama bulmak da mümkündür.

 

AMERİKA'DA ÇALIŞMA HAKKI
dolarAmerika'da dil okuluna giden öğrenciler için yasal çalışma hakkı bulunmamaktadır. Fakat yüksek öğrenimde olan yani lisans, yüksek lisans ya da doktora yapan öğrenciler üniversite kampüsü içerisinde haftada 20 saat yasal olarak çalışabilmektedir. Bazı öğrenciler kaçak olarak Türk işletmelerinin yanında çalışsa da yasal olmadığı için bu bizim önerdiğimiz bir şey değildir.

 

AMERİKA!
Harvard, MIT, Columbia gibi birçok seçkin üniversiteyi barındıran Amerika prestij açısından diğer birçok ülkeye göre ülkemizde daha fazla değer görmektedir. Amerika'da eğitim almak bir iş başvurusu yaptığınızda bile sizi rakiplerinizden bir adım ön plana atacak bir deneyimdir. Aynı zamanda dünyanın özgürlükler ülkesini görmek, orada bir süre yaşamak ve farklı kültürlerden yeni insanlar tanımak sizin için bulunmaz bir deneyim olacaktır!

AMERİKA'DA YAZ OKULU PROGRAMLARI
18 yaş ve üstü öğrencilerin katıldığı yetişkin programlarının yanı sıra Amerika'da 18 yaş ve altı öğrenciler için yaz okulu programları düzenlenmektedir. Bu programlarda öğrenciler genellikle bir kampüs içerisinde konaklarlar ve aynı kampüste eğitim alırlar. Havaalanında uçaktan indikleri andan dönüşlerine kadar her şey programlıdır ve öğrencilerin başında sürekli denetmenleri bulunur. Öğrenciler gün içerisinde hem dil eğitimi alırlar hem de eğitim sonrası öğleden sonra ve akşam çeşitli aktivitelere gündüz aldıkları eğitimi pratiğe dökme şansı elde ederler. Bu programlara dünyanın her yerinden, farklı dil ve kültürlerden öğrenciler katılmaktadır ve genç yaştaki öğrenciler için bu önemli ve çok faydalı bir tecrübedir. Bazı programlar aile yanı konaklama seçeneği de sunmaktadır. Bu tarz programlarda öğrenciler aileden derslere toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlarlar, bunun dışında grupla birlikte bütün aktivitelere katılmaya devam ederler.

AMERİKA VİZE ŞARTLARI
Amerika vizesi evrak hazırlamada kolay ama almakta zorlanılan bir vizedir. Amerika'ya gidecek olan kişi mutlaka şahsi olarak başvuruda bulunmak ve vize memurları ile mülakat yapmak zorundadır. Bu mülakat sırasında, destekleyici evraklar ile birlikte, Türkiye ile olan bağlarını güçlü göstermek ve karşısındakine geri döneceğini anlatmak durumundadır. Türkiye'de düzgün bir işi, eğitim geçmişi ve aile bağları olan öğrenciler vize alma konusunda sıkıntı yaşamazlar, aynı şekilde not ortalaması 2,00'nin üzerinde olan öğrenciler de vizeyi rahatlıkla alabilmektedir. Tabii ki bu tamamen vize memurunun vereceği bir karardır ve %100 bireyi garanti etmek mümkün değildir.

 

AMERİKA'DA SOSYAL AKTİVİTE PROGRAMLARI
Amerika çok büyük bir ülke olduğu için farklı eyalet ve şehirlerde farklı aktivite olanakları sunar. New York'ta özgürlük anıtını ziyaret edebilir, Little Italy'de italyan kültürünü tecrübe edebilir, 5. Cadde'de alışveriş yapabilir ya da Times Suarede bir müzikale gidebilirsiniz. Bunun dışında Florida'da tekne gezilerine katılabilir, Las Vegas'ta büyük otel ve kumarhanelerde ihtişamlı ve görkemli yerlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda birçok spor aktivitesi de yapabilirsiniz. Yürüme, dağa tırmanma, ata binme gibi birçok farklı spor aktivite olanağı sunulmaktadır. Amerika' da en keyifli aktivitelerden bir tanesi de Amusement Parks yani eğlence parklarıdır. Aynı zamanda Los Angeles ve ORLANDO'daki Disney Land'a de gidebilirsiniz, yaşınız her ne olursa olsun bursı her zaman eğlencelidir!

 

>

Amerikada Üniversite Eğitiminin Şartları Nelerdir from Karya Yurtdışı Eğitim on Vimeo.

Amerika'da Dil Eğitimi ile ilgili Yazılar
Amerika'da Eğitimin Avantajları

Damla Değirmenci Damla Değirmenci
Amerika'da Eğitim Amerika deyince aklınıza gelen ilk şey Ozgürlükler Ülkesidir heralde sizin de. Amerika pek çok kültürün, ırkın, dinin ve rengin bir arada uyum içinde yaşadığı bir ülkedir. Tarihi çok eskilere dayanmadığından, bu kadar kısa zamanda bu kadar kültür nasıl bir araya gelmiş diye şaşırıyorsunuz gittiğinizde. Gerçekten her ülkeden, ırktan ve dinden insana hitap eden bir çeşitliliğe sahip fırsatlar ve Ozgürlük ülkesinde eğitime ne dersiniz! Amerikada eğitimin en büyük avantajı tercih edeceğiniz eyaletlerin sayısal çoğunluğu. ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Yurtdışı Eğitimin Avantajları

Aslı Eren Aslı Eren
  YURTDIŞI EĞİTİMİN AVANTAJLARI   Stajlar bugünlerde son derece zorunlu. Ben kendi eğitim sürecim boyunca iki tane staj yaptım. Ve üniversite eğitimime geri dOnersem tekrar bir üçüncüsünü yapardım. Oğrenciler için eğitim sürecinin yanı sıra iş tecrübesi ve hatta para kazanabilmenin bir alternatif yolu. İş verenler için ise bedava iş gücü olduğundan kaynaklı tercih edilir bir unsur. İki tarafında kazançlı çıkacağı bir durum. CV niz için son derece Onemli bir katkı olmasının yanı sıra bazı staj deneyimleri çok daha efektif ...
Devamını Okumak için Tıklayın

ELS Dil Okulları Amerika

Aslı Eren Aslı Eren
ELS Dil Okulları Amerikanın en çok tercih edilen ve en kOklü en eski dil okuludur. ELS Dil Okulları sadece  Amerikanın büyükşehirlerinde değil aynı Amerikanın hemen hemen tüm eyaletlerinde ve çoğu şehirde bulunmaktadır.ELS Dil Okulları, şehir merkezlerinin yanı sıra kampüs içindede eğitim vermektedir ve birçok kişi bu nedenden dolayi ELS Dil Okullarını tercih etmektedir.   ELS Dil Okulları aynı zamanda bir üniversite yerleştirme merkezidir ve Amerikada anlasmalı oldugu üçyüzden fazla üniversiteye Oğrenci yerleştirebilmektedir. ELS Dil ...
Devamını Okumak için Tıklayın

New York İzlenimlerim

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
New York Amerikanın her anlamda en Onemli şehirlerinden bir tanesidir. Dünyanın ticaret merkezi ve kalbi olarak bilinen şehirde birçok gOkdelen vardır ve bu gOkdelenlerde ünlü markaların Genel Merkezleri yer alır. Birçok bOlge Ozellikle Manhattan ve Wall Street finans merkezi olmasına rağmen pek çok turist tarafından merak edilerek ziyaretçi akınına uğrar.Ticaretin yanı sıra turizm sektOründe de Onemli bir yeri olan şehre yılda 40 milyon turist ziyaret gerçekleştirmektedir. Ozellikle Times Meydanı, Central Park, Soho, Ozgürlük Heykeli, 5. Avenue, Empire State Binası, ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Ec Dil Okullarından Yeni merkezler

Gozde Pekçevik Gozde Pekçevik
İngilizce dil eğitimi alanında sektOründe Onde gelen zincir dil okullarından biri olan EC English 2012 yılına yeni açacağı merkezleriyle girecek. Language Travel Magazine 2011 yılı Odüllerinde en iyi zincir okul Odülünü almaya hak kazanan EC English, bu Odüle layık olmak için yeni merkezlerini Amerika ve Kanadada hizmete açacaktır. Ocak 2012de Los Angeles merkezi ve Miami merkezleri faaliyet geçecektir. EC Los Angeles Santa Monica plajından sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde olup, 24 sınıf, kütüphane ve wi-fi kullanım imkanı sunacaktır. Santa ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Amerika'daki yeni ELS Okulları

Gözde Sınırgeçti Gözde Sınırgeçti
ABD DEKI ELS DIL OKULLARI ABD deki  ELS okulları ABD nin bir çok şehrinde ve eyaletinde bulunmaktadır. 55 tane merkezi bulunmaktadır. Çoğu şubesi de kampüs içerisindedir. ELS dil okulunun fam tribinde daha Once edinmediğim tecrubeleri edindim. Heyecan verici bir çok sehir gOrdüm. Okul gerçekten akademik kadrosuyla , bulunduğu konumla , eğitim kalitesiyle gerçekten şaşırtıcı idi . Üniversiteye geçmek isteyen Oğrenciler akademik programı tercih edip IELTS ve TOEFL sınavına girilmesine gerek olmadan ELS okulundan advance seviyede mezun olunca ELS dil ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Els Dil Okulu Milwaukee Şubesini Açtı

Aslı Eren Aslı Eren
Amerikanın en kaliteli dil okullarının başında gelen ELS DİL OKULLARI yıllardır seçkin üniversite kampüslerinde Oğrencilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır. ELS son olarak Milwaukeede Marquette Üniversitesi kampüsünde yeni merkezini açtı! 15 Oğrenci ile başlayan merkez şu anda 155 Oğrenciye sahip!  Marquette Üniversitesi Wisconsin eyaletinin Milwaukee sehrinde 1881 yilinda kurulmustur ve bir doğa harikası olan Michigan gOlü yakınlarındadır. Milwaukee şehri festivaller şehri olarak bilinmektedir ve Ozellikle YAZ ayında birçok ünlünün katılımıyla ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Neden Yurtdışında Eğitim Görmeliyim

Ayça Topal Ayça Topal
NEDEN YURTDIŞINDA EĞİTİM GORMELİYİM? Yurtdışında eğitim gOrmenin faydaları   Yurtdışında eğitim gOrmenin doğruluğu konusunda aklınızda hiçbir şüphe olmamalıdır. Kişisel çıkarlar ve profesyonel olarak gelişmenin bir çok yolu vardır. Aslında, yurtdışında okumayı seçmek tüm hayatınız boyunca en ilginç, hayatınızı zenginleştirici deneyimlerinden biri olacaktırartık dünyamızda yurtdışında hemen her ülkede okuma şansı vardır, yani artık hayallerinizdeki yerde okumak eskisinden çok daha kolay! Yine de hala yurtdışında okumak için ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Amerika vizesi hakkında bilinmesi gerekenler

Selin Boz Selin Boz
Amerika vizesi hala zor alınan vizelerden biri, geçenlerde yine bir tanıdığım kişiye üstelik bankada parası olması ve ailesinin maddi durumunun da gayet iyi olmasına rağmen red vermişler ki anlamak zor. Kriter ne acaba?' diye hemen herkes biribirine soruyordur. Yani bir Amerikan vizesi almak için nelerin olması lazım. Benim tecrübelerime gOre herşeyden evvel sizin Türkiyede iyi bir altyapınızın olması lazım ve bunu ispat etmelisiniz. Yani bir eviniz var ise bunun tapusu, iyi konumda ve iyi maaşlı bir işiniz var ise oradan alacağınız yazı, hatta anne ve babanızın ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Miami, Amerika Dil Okulları İzlenimlerim

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
  Aslında hepimiz Miami'den hep filmlerde  ve kliplerde tüm güzellikleri ile yansıtıldığı için   daha oraya gitmeden etkilenmişizdir.  Hayallerimzin en başında bir gün  Miami'ye gitmek gelir. İşte Hayalin gerçeğe dOnüştüğü  o gün gelip çattığında daha uçaktan inmeden  ucu bucağı olmayan sahili gOrdüğünüzde sizi aşağıda bir sürü ilkin  karşılayacağını tahmin etmek pek güç olmuyor. Miami Uluslarrası Havaalanına vardığınızda gOzünüze çarpan ilk şey tüm panolarda ingilizcenin yanında ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Amerikada Lisans Eğitimi

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
Amerika da Dil eğitiminizi tamamladınız ve üniversite seviyesinde eğitim alacak düzeye geldiğiniz. Sıra sizleri Amerika gibi dünya'nın en gelişmiş ülkelerinden bir tanesi olan bir lokasyonda en prestijli ve gelecek kariyer planınızı en olumlu yOnde etkileyecek kararı almanızda. Amerika 500 den fazla üniversite ile doğrudan bağlantımız ile sizlerin hedeflediğiniz eğitim ve bOlüm tercihiniz içinde en uygun fiyatlarla, en kaliteli hizmeti sizlere sunmaktayız. Amerikada üniversite eğitimi gOrmek isteyen bir Oğrencinin vize hazırlık aşamasından okulunun son kertede ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Dil Okulları Amerika

Gozde Pekçevik Gozde Pekçevik
Dil Okulları Amerika;Dil okulları Amerikada oldukça yaygındır. Dünyanın birçok yerinden İngilizce Oğrenmek isteyen Oğrenciler  Amerikadaki dil okullarını tercih etmektedirler. Ana dilinin İngilizce olması, okullardaki eğitim kalitesi ve birçok farklı şehir seçeneği ile Amerika dil Oğrenmek için en uygun ülkelerdendir. Amerikada oldukça kaliteli, uzun/kısa dOnem, yoğun/genel İngilizce dil eğitiminin yanı sıra iş İngilizcesi ya da sınavlara hazırlık programlarını tercih edebilirsiniz. Sadece hangi şehire, hangi programa ve ne kadar süre ile katılacağınıza ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Amerika Dil Kursu Fiyatları

İlknur Bulat İlknur Bulat
İyi koşullarda yaşamak,iyi bir hayat standartı yakalamak herkesin kendisi ve ailesi için isteyeceklerinin en Onemlisidir.Bunun için iş bulma ya da iş yerindeki kademenin artması için ilk sırada farklı dil bilmek gelir.Bütün dünyanın kabul gOrdüğü dil ise ingilizce dir.bununiçin dil okullarından amerika dil okulları fiyatları diğer ülkerelere oranla daha fazla seçeneği olduğundan en çok tercih edilen okullar arasındandır.bununiçin amerika dil kursu fiyatları ile ilgili çok fazla bilgi bulabilir ve detaylı bir araştırma yapabilirsiniz.Bu araştırma süreci çok ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Amerikadaki Dil Okulları

Aslı Eren Aslı Eren
Türk Oğrenciler içinde en çok tercih edilen ülkelerin içerisinde Malta ile ilk sırayı paylaşan ülke olarak Amerika yı değerlendirebiliriz. Her zaman bir American Dream hayali ile bu ülkeyi tercih eden gerek dil Oğrenirken, sosyal ortamlarına girerek kendisini Amerika da eğitim gOrme prestijine kavuşturabilir. Amerika kadar yüz Olçümü büyük olan bir ülkede şehir tercihi Oğrencinin istekleri ve arzuları doğru analiz edilip doğru şehir ve doğru kampüse yOnlendirilmesi yapılması son derece Onemli bir husustur. Farklı etnik unsurlarla bir araya gelebilecek ve hem kültürel ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Yurtdışında Eğitim Almak İsteyenler İçin Seçenekler

Aslı Eren Aslı Eren
  Yurtdışında eğitim almaya karar veren Oğrencilerin genel olarak tercih ettikleri ülkeler İngiltere Dil okulları, Amerika dil okulları arasında oluşmaktadır. Pazarda ki en büyük iki ülke İngiltere dil okulları ve Amerika dil okulları tarafından oluşur. Aynı zamanda bu ülkelerdeki İngiltere dil okulu fiyatları ve Amerika dil okulu fiyatları da aynı şekilde Oğrencilerin kararlarını verme aşamasında etkili olur. Yurt dışı eğitimi alırken aynı zamanda çalışma hakkına sahip olmak isteyen çprencilerin tercih edecekleri seçenek ise Avusturalya ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Amerika'da Yarı zamanlı Staj

Yaprak Hüsnüoğlu Yaprak Hüsnüoğlu
Bir yandan İngilizce bilginizi ilerletirken diğer taraftan profesyonel alanlarda staj yapıp uluslararası iş deneyimi kazanmaya ne dersiniz?ABDnin en büyük ve ünlü okullarından KAPLAN International Colleges, New York,Boston, Los Angeles ve San Francisco gibi popüler merkezlerinde dil eğitimi alan Oğrencilerine yarı zamanlı staj imkanı sunmaktadır. Oğrenciler, Finans, IT, Halkla İlişkiler, Medya, Pazarlama ve Turizm Otelcilik  gibi alanlarda uluslararası firmalarda çalışma şansınasahip olurlar.  Dil eğitimi ile beraber yapılan stajlarda Oğrenciler ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Ebeveynler yurtdışında eğitim konusunda neler bilmelidir?

Damla Değirmenci Damla Değirmenci
Anne,Baba ve Yurtdışında Eğitim Ebeveynler yurtdışında eğitim konusunda neler bilmelidir. Rachael Kroot October 31, 2011 Anne ve babaların çocuklarını ayda birkere ya da bir yıllığına yurtdışına gOndermeden Once ekstra güvencelere ihtiyaçlarının olduğunu anlamak Onemlidir. Londra,Maryland Üniversitesi müdürü (the on-location Resident Director??) Doktor Laurie Kohler düzenli bir şekilde endişeli ebevenlerle çalışmalar yürütmektedir. Yurtdışı eğitim alanında bir profesyonel ve yurtdışında eğitim alma konusunda olumlu ...
Devamını Okumak için Tıklayın

EC Boston, Amerika Dil Okulu İzlenimlerim

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
  Boston, Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts Eyaletinin başkenti ve en büyük şehridir. Adeta bir bilim yuvasını andıran kentte birçok Onemli üniversite mevcuttur. Bu üniversitelerden tüm dünya tarafından bilinen birçok politikacı, işadamı, doktor, bilim adamı ve sanatçı yetişmiştir.  M.I.T., Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi başlıca Onemli Üniversitelerdir. Bu kadar Onemli ve Ozel üniversitelerin bulunduğu kentte dünyanın değişik yerlerinden gelen yaklaşık ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Amerikada Üniversite Eğitimi

Aslı Eren Aslı Eren
Yurtdışında üniversite eğitimi deyince Amerika hiç şüphesiz aklımıza ilk gelen ülkeler arasındadır. Üniversitelerinin tanınırlığı, akademik anlamda yüksek standartlara sahip olması, üniversite eğitimi alırken çalışma imkanları, mezuniyet sonrası iş imkanları açısından değerlendirildiği zaman pek çok avantaj sunmaktadır.  Amerikada devlet üniversiteleri(eyalet üniversiteleri) ve Ozel üniversitelerin yanı sıra Community College adı altında yarı devlet destekli Ozel kolejlerde vardır. Community College olarak geçen bu kolejlerde On lisans ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Amerikada Eğitimle ilgili sık sorulanlar

Gozde Pekçevik Gozde Pekçevik
·         Amerikada ne kadar süre dil eğitimi almalıyım? Amerikada dil eğitimi süresine karar verirken mevcut seviyeniz ve ihtiyaçlarınıza yOnelik olarak kurs süresi belirlenecektir. Bu konuda yurt dışı eğitim danışmanınız sizi yOnlendirecektir. ·         Amerikada hangi seviyeden başlayacağımı nasıl bileceğim? Amerikada kursa başladığınız ilk gün size seviye tespit sınavı yapılacak ve buna gOre sınıfınız belirlenecektir. ·         ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Amerika Miami de Eğitim

Ayça Topal Ayça Topal
Florida’nın en mükemmel şehri Sunshine City olarak adlandırılan Miami’ye hoş geldiniz. Miami’nin böyle anılmasının sebebi Miami nehri etrafında kurulmuş, dolu dolu yaşanan gece hayatı ve muhteşem kumsalları gibi bir çok etkenin bir araya gelmesidir. Florida Eyaletinin 2. Büyük şehiridir. Amerika’nın en güzel sahillerine sahip bu şehirde 24 saat devam eden bir hayat vardır. Amerika’nın en çok turist alan bölgelerinin başında gelir. Port of Miami, Cruise en çok turist çeken bölgedir. Bembeyaz kumlarla kaplı sahilleri ve meşhur ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Amerikada Dil Kursu Fiyatları

İlknur Bulat İlknur Bulat
ülkenin her bOlgesinde eşitlik gOstermektedir.  Yaşam maaliyetleri ve konaklama seçenekleri bOlgelere gOre farklılaşır. Amerika nın en popüler şehirleri dışında küçük şehirlerinde de eğitimler verilmektedir. Universite kampuslerinde dil eğitimi almak oldukça populerdir.   Ozgürlükler ülkesi olan Amerika uluslararası Oğrenciler için rüya ülkelerin başında gelir. Bir ülkede her türlü ilkim seçeneğinin bulunduğu nadir yerlerdendir. Seçim yaparken size en uygun şehri, bOlgeyi ve okulu iyi tespit etmek gerekir....
Devamını Okumak için Tıklayın

Amerika'da Üniversite Eğitimi

Gozde Pekçevik Gozde Pekçevik
AMERİKADA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİAmerikada Üniversite eğitimi almak kuşkusuz herkesin hayallerini süslemektedir. Amerikada yüksek Oğrenim devlet üniversiteleri,Ozel üniversiteler,kolejler ve sanat okullarından oluşmaktadır. 4000i aşan Oğretm kurumu, araştırmaya verdiği Oncem ve mezuniyet sonrası kariyer olanakları ile Amerika hem Oğrenciler hem de araştırmacılar için en çok tercih edilen ülkeler arasındadır. Amerikada lisans eğitimleri 4 yıl, yüksek lisans eğitimleri ise 2 yıldır. Oğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra  sosyal yOnleri,aldıkları ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Yurtdışı Eğitim Finansmanı

İlknur Bulat İlknur Bulat
Yurtdışı eğitim gezinizi finanse edin Yurtdışı eğitim için finans olanaklarınızı farklı şekillerde değerlendirelim. İşte yurt ışı eğitim için üç ana finans kaynağı. Burslar Finansal Yardım Eğitim kredileri Dğer eski tür para biriktirme yOntemlerini de unutmayın tabii ki. Yurt dışı eğitim alacağınız ülkeye karar verdikten sonra para biriktirmeye başlayablirsiniz.Isterseniz ücretli staj yapın, isterseniz okurken çalışabileceğiniz bir yer tercih edin, yurt dışı eğitimde kendi bütçenizi kendiniz oluşturabilirsiniz. ...
Devamını Okumak için Tıklayın

SanDiego Dil Okulları

Aslı Eren Aslı Eren
San Diego; Californiada bulunur. Yazları içinizi ısıtacak sımsıcak bir güneş, eşsiz güzellikteki sahilleri ile size muhteşem fırsatlar sunan bir şehir. Hem eğitim almak hem de bu güzellikleri keşfetmek için San Diego dil okulları sizi bekliyor. 1,5 milyonluk nüfusu olan bu şehir, dünyanın birçok yerinden bu muhteşem şehri keşfederken dil Oğrenmeye meraklı Oğrencileri kendisine çekiyor. San Diegoda ABD dil okullarında olduğu gibi genel, yoğun, iş ve sınavlara yOnelik İngilizce programlarına katılabilmektesiniz....
Devamını Okumak için Tıklayın


Mutlu Müşterilerimizden Bazıları

Enver Karahasanoğlu /Amerika Embassy CES Dil Okulları amerika bayrağı

Merhabalar; Oncelikle Amerikanın San Diego şehrinde olmama rağmen hala ilgi ve alakanızın devam etmesi beni gerçekten şaşırtmış durumda ve bundan da oldukça memnun kaldığımı sOyleyebilirim.  Bu arada Amerikada hayat gayet güzel gidiyor. Açıkçası ilk başlarda biraz sıkıntılar olsa da alışınca ve Ozellikle yabancı arkadaşlar bulunca burayı sevmeye başladım. Ancak nedendir bilmiyorum Avustralya bana hala daha cazip geliyor. Ozellikle geçen sene Melbournede
Devamını Oku
Ali Engin Güven /Amerika ELS Dil Okulları amerika bayrağı

Eskişehir Osmangazi Üniverstitesi nde Makine Mühendisliğini bitirdikten sonra, var olan İngilizcemi yurtdışında geliştirmek için bir yol bulmaya çalışıyordum.Çünkü bir dili Oğrenmenin en iyi yolunun o dilin konuşulduğu ülkeye gitmek olduğunu düşünüyordum. Birkaç ay araştırma yaptıktan sonra, internette Karya yı buldum. İlk iletişime geçtiğim kişi İlknur Hanım idi. Sağ olsun vize veya okul seçiminde olsun her türlü sorularım ve problemlerime çOzüm
Devamını Oku
Muharrem Doğan /Amerika Lsi Dil Okulları amerika bayrağı

Merhaba Ilknur Hanim...Okul gayet kaliteli...Her ulkeden arkadasim var...Sehir de cok guzel...Gerci ucakla ilk seyahatimdi biraz korktum ama ...:)-Aramizda kalsin-:)Buna degerdi dogrusu...Emeginiz icin size minnettarim...Hersey icin cok tesekkur ederim...Bir sorunum olursa mutlaka ararim...Kendinize iyi bakin...Kolay gelsin...
Devamını Oku
İzel Melis Uğur /Amerika ELS Dil Okulları amerika bayrağı

Sayın Yetkili,  Kızımız İzel Melis UĞURun   İngilizcesini geliştirmek ve geleceğine yOn vermek amacıyla araştırma yapar iken,  dostlarımızın tavsiyesiyle şirketinizin yetkilisi Pınar hanım ile ilk gOrüşmemiz nezaketen ve tanışma ayrıca kısaca karşılıklı bilgilendirme çerçevesinde geçti. Daha sonra ikince kez yine kafamızda bir sürü acabalarla  büroya  geldik,  bize ne kadar fayda sağlarlar acaba doğru bir  yerdemiyiz,
Devamını Oku
Seçkin Seymen /Amerika Vize Dil Okulları amerika bayrağı

Merhabalar GOzde Hanım; İlginize teşekkür edeceğim ancak ne kadar yeterli olur bilemiyorum. Gerçekten cok sağolun içten yardımlarınız için. Sizlere sonsuz sevgi ve saygılarımı gOnderiyorum. Temmuz sonrasında ofisinize de teşekküre ve ziyarete gelmek istiyorum. Tüm Güleryüzlü ve Saygıdeğer KARYA Ailesine sevgilerimle?
Devamını Oku
Nurdan Akgün /Amerika Kaplan Dil Okulları amerika bayrağı

Merhabalar  Oncelıkle, vize sürecimden biraz bahsetmeliyim ki;KARYA INTERNATIONAL danışmanlık firmasının ve Ozelliklede kaan EROĞLU'nun bu süreçteki başarısını doğru bir şekilde betimleyebileyim.2 yıllık iş tecrübemden sonra Amerika da karıyerime devam etme kararı vermiştim.Başlangıçta dil okulu ve master düşüncem vardı ve yurtdışına gitmek için şartlarım uygundu.Vize sürecinde ki prosedürü ve okul işlemlerimi yalnız halledebileceğimi düşündüm
Devamını OkuAmerika Tanıtım Videoları


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın