Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

afganistan bayrağı

Amerika Vizesi


Amerika Vize Başvurusu

Vize başvurunuz için daha sağlıklı ve olumlu bir yol izlenmesi için Karya International ailesi olarak size profesyonel hizmet vermeye hazırız.


Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Amerika vize başvuru işlemlerine son 10 yıl içerisinde alınmış ve minimum 6 aylık geçerli olan pasaportla başlanmalıdır. Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportunuzu yenilemelisiniz.


Başvurular mülakat şeklinde yapıldığından büyükelçiliğe şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.
Türkiye Cumhuriyetinde oturum izni veya çalışma izni olan yabancı uyruklu vatandaşlar için de vize başvurusu yapmak mümkündür.
Amerika elçiliği randevu sistemi ile çalışmaktadır. Genellikle 15-20 gün sonrasına randevu verilmekte ve idari işleme alınmaması durumunda 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır. İdari işleme alınan pasaportlarınız 4-6 hafta arasında sonuçlanmaktadır.


Amerika vize başvurusu için en önemli belge eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş Amerika vize başvuru formudur. Vizenizin verilmesinin %50 kısmı formunuza göre değerlendirilmektedir. Profesyonel bir destek almanız vize sürecinizin sağlıklı ilerlemesi konusunda size yardımcı olacaktır.


ABD vizesi almak için gerekli olan belge ve evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde organize edilerek randevu aşamasına geçilebilmektedir.
Amerika vize işlemleri için doldurmanız gereken online vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulurken, verecek olduğunuz bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca, vize başvuru formunda verecek olduğunuz bilgilerin başvuru evraklarında bulunan bilgilerle uyum göstermesini ise Amerika Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. 


Her ülkenin vize uygulaması farklıdır. Seyahat edeceğiniz ülkenin konsolosluğuna başvurduğunuz takdirde hangi amaçla vize başvurusunda bulunduğunuzu belirtmelisiniz. Turistik, ticari ( iş seyahati ), seyahat vizesi ( aile-arkadaş ziyareti ) ve farklı amaçlarda olan Amerika vize türleridir. Vize işlemleriniz için gerekli olan evrak ve belgeler gitmek istediğiniz ülkeye ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir.


Bazı ülkeler bir ülkeden ( örneğin; Türkiye’den ) yapılan vize başvurularındaki red oranını göz önünde bulundurarak, bu ülkeyi göç açısından riskli ülkeler arasında kabul etmekte ve söz konusu ülkeye yönelik vize koşullarını daha sıkı kurallara bağlamaktadır.
ABD vizesi başvurularını şahsen yapan bireylerin büyük bir bölümü, hatalı başvuru nedeniyle Amerika Konsolosluğundan red yanıtı almaktadır.
Amerika vizesi, almak için başvuru yapan bireylerin; başvuruda bulunurken ihtiyaçları olan gerekli evraklar ülkeler arası anlaşmalar gereğince sık sık güncellenmektedir ve bu evrak listeleri Amerika vizesi başvurusu yapan bireylerin başvuru tiplerine göre de farklılık göstermektedir.


Bu nedenle vize başvurularınızı yaparken bu alanda deneyimli ve güncel bilgi donanımlı profesyonel vize danışmanları ile çalışmalısınız.

Amerika Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

Amerika Konsolosluğu


Büyükelçilik
Ankara Büyükelçiliği
Adres : Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere / Ankara
Tel : 0(312) 466 61 10 03124555555
Fax : 0(312) 467 00 19


Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : İstinye mahallesi, Kaplıcalar mevkii No: 2 İstinye-Sarıyer / İstanbul
Tel : 0(212) 335 90 00
Fax : 0(212) 335 91 35

Adana Konsolosluğu
Girne Bulvarı No:212 Güzelevler Mah.
Yüreğir, Adana - TÜRKİYE
Telefon: (90)(322) 346-6262
Fax: (90)(322) 346-7916

İzmir Konsolosluk Temsilcisi
Telefon: (90)(232) 464-8755
Fax: (90)(232) 464-8916


 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın