Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Amerika Yaz Okulları


Yorucu bir senenin ardından öğrencileri biraz olsun rahatlatmak adına velilerin en çok tercih ettiği seçeneklerden biri yurt içi ve yurt dışında yer alan yaz kampları ve yaz okullarıdır. Özellikle yurt dışındaki yaz okulları uluslararası çapta olduğu için çocukların farklı kültürler tanımasını sağlarken, aynı zamanda dil becerilerini de geliştirmeleri adına çok büyük avantaj sağlamaktadırlar.


Neden Amerika?
Dünyanın en çok göç alan, çeşitliliği bünyesinde en fazla barındıran ülkesi olarak karşımıza çıkan Amerika, kültürel, tarihsel ve sanatsal yönden gelişmişliğiyle birçok insanın gezip görmek isteyeceği, belki de yaşamak isteyeceği bir ülkedir. Böylesine fazla kültürü, milleti içinde barındıran Amerika çocuklar için de oldukça değişik ve eğlenceli bir deneyim olacaktır. Öğrenciler yalnızca İngilizcelerini geliştirmekle kalmayıp birbirinden farklı yaşam tarzlarını, sanatsal ve tarihi yapıları da yakından tanımış olacaklardır.

Amerika’da yer alan yaz okulu programları daha çok üniversite veya liselerin kampüslerinde gerçekleştirilmekle birlikte haftalık 15-20 saat İngilizce dersleri haricinde pek çok aktivite ve geziyle dolu olan oldukça eğlenceli bir program sunmaktadır. Ayrıca bunun yanı sıra SAT hazırlık kursları da veren yaz okulları öğrencilerini en iyi şekilde ağırlama amacı gütmektedir. 8-18 yaş arası öğrencilerin dünyanın önde gelen üniversitelerinde yaşadıkları bu deneyim, onlara gelecek planları üzerine düşünme imkanı da sağlamış olur. Böylece öğrenciler daha erken yaşlardan kendilerine hayatları için belirli hedefler koyup bu doğrultuda adımlar atabilirler. Son derece güvenli olan bu yaz okulu programları çocuğunuzun aynı zamanda kendi başına bir şeyler yapabilme isteğini de kuvvetlendirip ona öz güven kazandıracaktır.


Yaşam ve Konaklama
Amerika’da yaz okulları daha çok yaz dönemlerinde boş kalan yatılı liseler, kolejler ve bazı üniversitelerin kampüslerinde faaliyet göstermektedirler. Büyük ve yeşil araziler üzerine kurulmuş olan bu okullar öğrencilere fazlasıyla doğal imkan sunmaktadırlar. Öğrenciler genel itibariyle havanın güzel olduğu her anı açık havada yapılan aktivitelerle geçirmekte veya Amerika’nın en özel, en ünlü yerlerini keşfetmek üzere gezilere katılmaktadırlar. Öğleden sonra ve hafta sonunda yapılan bu gezi faaliyetleri çoğunlukla eğlence parklarına, dünyanın en ünlü müzelerine, Amerika’nın en çok bilinen turistik yerlerine gerçekleştirilirken, yapılan diğer faaliyetler ise daha çok Amerikan futbolu, voleybol, yüzme, binicilik gibi spor dalları üzerine veya sanatsal ve kültürel faaliyetler üzerine gerçekleştirilmektedir.

Yaz okulu programları için Amerika’yı tercih eden öğrenciler çoğunlukla okul yurtlarında ve kampüs içerisinde birlikte konaklamaktadırlar. Tek veya iki kişilik olan paylaşımlı ve paylaşımsız banyoları bulunan odalara sahip olan yurtlar 24 saat de güvenlik hizmetine sahiptir. Fakat bunun dışında yörede yaşayan ailelerin yanında konaklayan öğrenciler de olmakla birlikte, bu öğrencilerin sabah kahvaltı ve akşam yemekleri ailenin sorumluluğundadır.

Çocuklarını yurt dışında yaz okuluna göndermeyi düşünen velilerin Amerika’daki saat farkını da göz önünde bulundurmaları, New York, Miami ve Boston gibi daha doğuda bulunan şehirlerde 7 saat olan farkın, Los Angeles, San Diego ve Seattle gibi batı taraflarda yer alan şehirlerde ise 10 saatlik bir farka çıktığı bilinerek öğrenciler buraya yollanmalıdırlar. Çünkü veliler öğrencilerle konuşmak istediklerinde saat farkı sebebiyle kimi zaman bu konuda başarısız olabilmekte ve panik yaşamaktadırlar.


Amerika’daki yaz okulları için çoğunlukla B1/B2 vizesi uygun görülmektedir. Ancak haftada 18 saati aşan ders programı uygulanan okullarda bu yoğun ders içeriği sebebiyle öğrenci vizesi olan F1 vizesi de verilebilmektedir.  Öğrenciler gerekli belgeleri tamamladıktan sonra Amerikan konsolosluğuna giderek vize memuruyla birebir görüşme yaparak vizelerini alabilirler. Verilecek vizenin süresini ise vize görevlisi belirlemektedir.

 

Amerika Yaz Okulu Programlarımız


 

Yaz Okulu Fotoğrafları


Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları Yaz Okulu Fotoğrafları
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın