Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Amerika'da Üniversite Eğitimi


Dünyanın pek çok noktasında olduğu gibi öğrenciler, lisans ve yükseklisans eğitimlerini Amerika gibi dünyanın en köklü üniversitelerinin bulunduğu bir ülkede de alabilirler.


Prestijli ve tüm dünyada geçerli bir eğitim almak şüphesiz ki tüm öğrencilerin hayallerini süsleyen bir fırsat. Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenci iki farklı yöntem izleyebilmektedir. Bunlardan ilki doğrudan 4 yıllık bir üniversiteye gitmek, diğeri ise 2 yıllık bir yüksekokula kayıt yaptırdıktan sonra 3 veya 4 yıllık bir üniversiteye geçiş yapmak.


Amerika’da lisans eğitimi konusunda en çok tercih edilen 2 yıllık yüksekokullara girmektir. Bunun birçok sebebi vardır, ancak bu sebeplerden en önemlileri ise; yüksekokula kayıt yaptırmak ve kabul edilmek 4 yıllık lisans programları sunan bir üniversiteye kabulden daha kolaydır. Çoğunlukla TOEFL puanı ve SAT istemeyen yüksekokullar, öğrencilerin daha kolay kabul edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca yüksekokuldan sonra üniversiteye geçiş çok daha kolay bir şekilde hallolmaktadır.
Amacı bir Amerikan üniversitesinde 4 yıllık bir lisans programına direkt kabul almak olan öğrencilerin ise, iki sınava girmeleri gerekmektedir.

Bu sınavlar TOEFL veya IELTS sınavlarından biri ve SAT sınavıdır. Ayrıca bu sınavlar ile birlikte öğrencinin lise not ortalaması da okula kabulü için oldukça önem teşkil etmektedir. Eğer ki öğrencinin İngilizce yeterliliği bu sınavlardan geçer puan alabilecek kadar iyi değilse ve lise not ortalaması ve diğer kriterler okula kabul koşullarını karşılıyorsa, öğrenci bölüme başlamadan önce bir hazırlık eğitimi alabilmektedir.

Birçok dil okulu ile partnerlikleri bulunan üniversiteler öğrencilere kampüs içerisinde bir hazırlık eğitim paketi sunmaktadırlar. Öğrenciler aldıkları hazırlık eğitiminin ardından direkt olarak bölüme giriş yapabilir ve lisans eğitimlerine devam edebilirler.

Amerikada Üniversite Eğitiminin Şartları Nelerdir


Amerika’da Master (Yüksek lisans)

Üniversite eğitiminde olduğu kadar master eğitiminde de dünyanın en ileri gelen ülkelerinden biri olan Amerika, öğrencilere sunduğu geniş fırsatlar ile en çok tercih edilen bölgelerden birisi olmaktadır.


Maksimum olarak 2 yıl süren master eğitimleri, birçok alanda ve birçok üniversitede verilmekte ve öğrenciler bu eğitimlerden sonra dünya devi firmalarda işe girebilme fırsatını elde etmektedirler.


Öğrencilerin master eğitimi alabilmek için öncelikle TOEFL veya IELTS sınavlarından geçer puan almaları, GRE veya GMAT sınavlarına da girerek gerekli koşulları sağlamaları gerekmektedir. Bu sınavların haricinde öğrencilerden belli bir GPA puanı ve not ortalaması da istenmektedir. Bütün koşulları sağlayan öğrenciler direkt olarak üniversitelerin sunduğu master programlarına girebilmektedirler.


Okulların öngördüğü koşulları sağlayamayan öğrenciler ise, özellikle dil yeterliliği konusunda alabilecekleri pre-master programları sayesinde, okulun kampüsü içerisinde maksimum 1 senelik bir dil ve kültür eğitimi görebilmektedirler. Aynı zamanda Amerikan üniversite sistemini, master süresince işlerine yarayacak akademik çalışmaları da ders olarak alan öğrenciler, bu programı başarıyla bitirdikleri takdirde master yapacakları bölüme direkt geçiş yapabilmektedirler.

Bu şekilde program alan öğrencilerin tekrar dil yeterlilik sınavlarına veya GRE, GMAT gibi sınavlara girmelerine gerek kalmamaktadır.abdAmerika Üniversite Rehberi

amerika dizin

Lütfen Hakkında Bilgi almak istediğiniz üniversitenin ismine tıklayınız!

ÖNEMLİ NOT: Üniversite ücretleri ve kabul koşulları sık sık değişiklik gösterebilir. Başvurmayı düşünen öğrencilerin kesin kabul ayrıntıları için en yakın yetkilisi Danışmanlık Acenteleriyle iletişime geçmelerini şiddetle önerir. Acentelerin iletişim bilgilerinin yer aldığı liste için lütfen wwww.karyainternational.com adresini inceleyiniz.

Amerika'dan Bir Mezuniyet Töreni


Umass Boston Umass Boston Umass Boston Umass Boston
Umass Boston Umass Boston Umass Boston Umass Boston
Umass Boston Umass Boston Umass Boston Umass Boston
Umass Boston Umass Boston Umass Boston
 
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın