Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Aupairlik ( Demi Pair Avustralya )


Demi pair programı nedir?

Demi Pair Programı; Avustralya da dil eğitimi alırken Avustralyalı bir ailenin çocuk bakımına yardımcı olmayı tanımlar.  Avustralya'da yoğun İngilizce eğitimi (Genel İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS ve CAMBRIDGE sınavlarına hazırlık) ve bir Avustralyalı aileye çocuk bakımı ve hafif ev işleri konusunda yardım etme kombine edilir. Aileye yaptığı yardımlar karşılığında öğrenciye konaklama, yemek ve haftalık harçlık(haftada 120-150 Avustralya Doları) verilir. Öğrenciler dil okulunda   Pazartesi'den Cuma'ya (08.30-12:50 arası veya 09:40-14:30 arası) yoğun İngilizce dersleri alırlar. Derslerden sonra öğrenciler Demi Pair ailelerinin yanına dönüp çocuk bakımı ve ev işleri ile ilgilenirler(haftada yaklaşık 20 saat).

Programa Kimler katılabilir?

20 yaş ve üzeri, çocuklarla ilgili belirli bir deneyimi olan (en az iki referans gereklidir), orta derecede İngilizce bilen ve geçerli bir ehliyete sahip olan kişiler katılabilir. Potansiyel adaylar için İlk Yardım Bilgisi Sertifikası, çocuk bakımı diploması gibi evraklar önemli rol oyanayabilir. Adaylar kayıttan önce bir teste tabi tutulur ve Program Direktörü ile telefonda bir görüşme yapar, bu adayın program için uygun seviyede olduğundan emin olmak içindir.
Eğer öğrenci gerekli seviyede değilse, ailenin yanında çalışmaya başlamadan önce ek bir ücret karşılığında 2-4 haftalık Süper Yoğun İngilizce programına başlatılır.
Programa başvuren kişiler iyi niyetli, sorumluluk alabilen, gerektiğinde esnek çalışma koşullarına adapte olabilecek yapıya sahip motive kişiler olmalıdır. Öğrenci ailenin kurallarına uymak durumundadır. Gelmeden 3 ay önce tam başvuru yapılmış olmalıdır, öğrenci programa kabul edildikten ve bütün evraklar gönderildikten sonra aile aranmaya başlanacaktır.

Yapılması gereken işler

Öğrenciler Demi Pair Programında haftada yaklaşık 20 saat çalışacaktır.  Ortalama günlük 4-5 saat olan çalışma saatleri ve görevler ailenin ihtiyacına göre değişebilmektedir. Demi Pair programı ailenin çocuğu etrafında şekillenir. Çocuk bakımı; çocukları okula hazırlamak, onları okula bırakmak ve/veya okuldan almak, onları için aktiviteler düzenlemek, yemek hazırlamak, ödevlerini kontrol etmek, yatma saatine hazırlamak, yıkanmalarına yardımcı olmayı kapsar. Öğrenci sosyalleşmek ve eğlence için haftasonlarında boş olacaktır. Fakat yine de aile öğrencinin haftasonunda çocuk bakıcılığı yapmasını isteyebilir. Öğrencilerin ve ailelerin bu sebepten esnek olması gerekmektedir.

Vize

Demi Pair Programında çalışma yükü haftalık 20 saat civarında olduğundan sadece Öğrenci Vizesi ve Working Holiday Vizesine sahip olan kişiler bu programa katılabilirler. Minimum program süresi vize ne olursa olsun 12 haftadır.
Working Holiday Vizesi: Working Holiday vizesine sahip öğrenciler sadece 16 haftalık Demi Pair Programına katılabilirler. Bu vize tipine sahip kişiler kendi sağlık sigortalarını kendileri düzenlemek durumundadır.
Öğrenci Vizesi: Bu vizeye sahip kişiler maksimum 52 hafta kalabilirler ve haftada 20 saatten fazla çalışamazlar. Öğrenci vizeisne sahip kişiler Avustralya' da zorunlu öğrenci sağlık sigortası yaptırmak durumundadır. Öğrenci vizesinin asıl amacı eğitim görmek olduğu için öğrencilerin işlerinin eğitimlerini engellememesine dikkat etmesi gerekmektedir.
Öğrenciler belirtmiş oldukları tercihlere ve ailenin ihtiyaçlarına göre bir ailenin yanına yerleştirilirler. Mülakattan önce, öğrencilere yanlarına gidecekleri ailenin öğrenciye verecekleri çalışma saatleri ve görevler konusunda bilgi verilecektir ve bir oryantasyon programına katılacaklardır. Program koordinatörü işlerin nasıl gittiğini öğrenmek için sürekli olarak aile ve öğrenci ile iletişim halinde olacaktır. Aile ile oluşsan iletişim problemleri veya herhangi bi problem için her zaman destek ve danışmanlık verilmektedir.

Depozito

Herhangi bir problem çıkmasına önlem olarak bir iyi niyet depozitosu alınmaktadır. Örneğin programın bitiminden önce ayrılmaya karar veren öğrenci, telefon veya internetin uygunsuz kullanımı veya öğrencinin eşyalara verebileceği zarara karşılık bir önlem niteliğindedir.
Programın bitiminde depozito öğrenciye geri ödenir.

Evde konaklama depozitosu

Öğrencilerin Sydney'e ilk geldiklerinde etrafı keşfetmeleri ve ortama uyum sağlamaları için ilk iki haftası normal aile yanı konaklamada kalınır. Bu öğrencilerin uzun yolculuğun ardından dinlemesi, çoccuk bakmak zorunda kalmadan şehiri keşfetmeleri ve derslere başlamaları için yapılmaktadır.Bu şekilde öğrenciler ilk iki hafta yanında kaldıkları aileyle devam etme veya başka aile seçme gibi bir opsiyona sahip olmaktadır, bunun anlaşılması için program koordinatörü ile bir takım mülakatlar yapılacaktır. Eğer öğrenci önce başka bir ailenin yanına yerleştiyse depozito geri ödenmez, fakat  öğrenci gelmeden önce aile bulunduysa depozito öğrenciye geri ödenir.

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın