Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

arsenal2015 Fiyatları

Academy Warminster & Rodean School

İngiltere Yaz Okulu


İngiltere’nin güneyinde, ülkenin en ünlü ve prestijli liselerinde sunulan bu özel Akademi Programı, öğrencilerin bireysel ilgi alanlarına yönelik farklı seçenekler sunmakta ve birinci sınıf bir yaz okulu deneyimi yaşatmaktadır.

ACADEMY PROGRAMI NASIL BİR PROGRAMDIR?
Academy Programı’nı, Standart Yaz Okulu Programları’ndan ayıran en önemli özellik, Haftada 20 Ders İngilizce Eğitimine ilaveten sunulan, bireysel ilgi alanlarına yönelik, haftada 10 ekstra ders şeklinde verilen Özel öğretileridir.

Eğitim: Academy eğitmenlerinin tamamı, alanlarında uzman, gerekli tüm sertifikasyonlara sahip, profesyonel eğitmenlerdir. Genel olarak, eğitim sistemi, öğrencilerin İngilizce iletişim becerilerini geliştirmeyi ve dil akıcılıklarını artırmayı hedefler. Modern dersliklerde, öğrencilere gelişmiş bir eğitim ortamı sunulur, ders dışı aktivite & geziler için ön hazırlık yapılır.

Konaklama: Yakın Zamanda Yenilenmiş Tertemiz & Güvenli Öğrenci Yurtları • Kızlar & Erkekler Ayrı Bloklarda • 2-4 Kişilik Odalar • Ortak Kullanımda Modern Banyolar • Her Blokta Öğrenci Dinlenme & Sosyal Alanları • 7/24 Güvenlik • Her Blokta 7/24 Kalan Okul Personeli

Yemek Planı: Academy Programı kapsamında, her şey dahil bir Tam Pansiyon yemek planı uygulanmaktadır.
Öğrencilere, sabah, öğle ve akşam, açık büfe şeklinde yemek sunulurken, ara öğünler, geziler ve aktiviteler esnasında ekstralar ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Aktivite & Geziler: Academy Programı’nı diğer standart yaz okulu programlarından ayıran bir diğer önemli özellik ise, tüm aktivite ve gezilerin tamamen ücretsiz olmasıdır. Öğrenciler için her gün akşam saatlerinde, dil gelişimlerini ve sosyal becerilerini artırmaya yönelik aktiviteler sunulmaktadır. Ayrıca, her hafta 1 yarım gün ve haftasonu 2 tam gün şeklinde geziler düzenlenmektedir. Bu geziler esnasında, tüm ulaşım, yemek, giriş ve varsa biniş ücretleri programa dahil olup, öğrencilerden esktra hiçbir ücret talep edilmez.

ROEDEAN KAMPÜSÜ // 9-16 Yaş // 2 Temmuz – 13 Ağustos
İngiltere’nin en prestijli ve en ünlü Boarding School’larından biri olan Roedean Okulu kampüsü, Brighton şehrinde, yeşillikler arasında, ünlü Brighton Marina’ya tepeden bakan, 90 futbol satdyumu büyüklüğünde özel bir araziye kurulmuş olan geniş bir kampüstür.

Kampüs Özellikleri: Donanımlı Derslikler • Açık ve Kapalı Spor Sahaları • Açık Yüzme Havuzu • Kapalı Isıtmalı Yüzme Havuzu • Binicilik Tesisi • Golf Sahaları • Özel Aktivite Salonları • Sanat & Tasarım Atölyeleri • Dans Stüdyoları

WARMINSTER KAMPÜSÜ // 11-17 Yaş // 9 Temmuz – 13 Ağustos
Güneybatı İngiltere’de, tarihi Bath, Stonehenge ve Salisbury kentlerine yakın mesafede yer alan, Warminster School kampüsü, tamamen doğal & yemyeşil bir alana kurulmuş olup, öğrencilere modern dünyanın karmaşasından uzak, doğayla iç içe vakit geçirme imkanı sunmaktadır.

Kampüs Özellikleri:Modern Derslikler • Büyük Kapalı Spor Salonu • Squash Sahaları • Açık Sahalar • Tenis Kortaları • Halı Sahalar • Binicilik Tesisi • Açık Isıtmalı Yüzme Havuzu • Sanat Atölyeleri
• Doğa Aktiviteleri Alanları.

 

Programlar

DOĞA & MACERA SPORLARI (W)
Program kapsamında, Okçuluk, İzcilik, Kano ve Tırmanma dersleri verilir. Öğrenciler, Warminster kampüsünün yemyeşil ormanlık alanlarında ok atma, ateş yakma,doğal ortamda yaşama, göl üzerinde kürek çekme veya özel dizayn edilmiş alanlarda tırmanma gibi “outdoors deneyimler” yaşama fırsatı

YELKEN (R)
Öğrenciler, Royal Yachting Association tarafından akredite edilmiş özel eğitmenlerden, profesyonel yelken dersleri alırlar. Dersler, Roedena kampüsünün hemen önünde bulunan English Channel’da veya Brighton Hove Lagoon’da verilir. Program kapsamında öğrenciler genel denizcilik becerilerini öğrenirler. Öğrencilerin güvenlikleri için gerekli olan tüm ekipmanlar okul tarafından sağlanır. Program sonunda öğrencilere, seviyelerine bağlı olarak, Royal Yachting Association sertifikası verilir.


TENİS (W)
Warminster kampüsünün, her yaş ve seviyeye uygun çeşitli zeminlere sahip tenis kortlarında sunulan bu programda, başlangıç düzeyinin yanısıra, ileri seviye tenis eğitimleri de verilmektedir. Eğitmenlerin tamamı, Lawn Tenis Association üyesidir. Öğrenciler seviyelerine bağlı olarak servis atma, vole ve smaç vuruşları gibi tenis tekniklerinin yanısıra, tenis sporunun genel görgüsü ile ilgili de eğitim alırlar.

FUTBOL (W)
Tamamı İngiliz Futbol Federasyonu üyesi profesyonel koçlar tarafından verilen bu programda öğrenciler, şut atma, defans, top sürme, pas atma, ekip çalışması, atak yapma, serbest vuruş ve korner vuruşu gibi tüm futbol becerilerine yönelik eğitim alırlar. Bu programa her seviyede öğrenci kabul edilmektedir. Kamp süresince bazı haftalarda, İngiliz öğrencilerin de katıldığı bu programda öğrenciler, yerel İngiliz öğrencilerle maç yapma şansına da sahip olabilirler.

GOLF (R)
Başlangıç da dahil olmak üzere, her seviyede öğrenci kabul eden bu program, Professional Golf Association üyesi koçlar tarafından verilmektedir. Roedean kampüsünün Golf sahaları, hemen her eğitime uygun olanak sağlamakta, öğrencilere tüm Golf ekipmanları ücretsiz verilmektedir. Program süresince, genel Golf becerileri öğretilmektedir.


BİNİCİLİK (R)(W)
Her öğrenciye, fiziksel gelişimine ve seviyesine bağlı olarak, bir atın tahsis edildiği bu program, kısıtlı sayıda öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler, seviyelerine bağlı olarak, profesyonel eğitmenlerden, binicilik dersleri almaktadırlar. Program sonunda, Binicilik Merkezi tarafından bir sertifika verilmektedir.

 

SANAT & TASARIM (R)(W)
Genel bir Sanat & Tasarım eğitimi vermeyi amaçlayan bu program kapsamında öğrencilere alanında uzman eğitmenler tarafından çizim, ilüstrasyon, karakalem, boyama, heykel, seramik gibi çeşitli alanlarda eğitim verilmekte, haftanın belirli günlerinde sanat müzeleri ve sergilere özel geziler düzenlenmektedir. Tüm materyaller okul tarafından sağlanmaktadır.


DANS (R)
Roedean kampüsünün tam donanımlı dans stüdyolarında, her seviyede öğrenciye sunulan bu program kapsamında, contemporary, modern jazz, street veya choreography türlerinde eğitim verilmektedir. Öğrenciler her hafta öğrendikleri becerileri, diğer öğrencilere sahneleme şansı bulmaktadırlar. Program bitiminde, her öğrenciye, gelişimine bağlı olarak bir sertifika ve gelişim raporu verilmektedir.


YOĞUN İNGİLİZCE (R)(W)
Haftada 20 ders İngilizce eğitiminin yanısıra, daha yoğun ve özelleştirilmiş bir İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için dizayn edilmiş bir programdır. Öğleden önceki derslerde, genel olarak iletişim ve akıcılık üzerine yoğunlaşılır. Öğleden sonraki derslerde, edebi beceriler, münazara teknikleri, gazete dili, sunum becerileri, vb. belirli alanlara yönelik, dil becerilerini artırmayı hedefleyen ve öğrencileri proje çalışmaları ile destekleyen dersler sunulmaktadır.


SUMMER ACADEMIC STUDY (R)(W)
Minimum Intermediate (Orta Seviye) İngilizce becerisine sahip olan öğrencilerin tercih edebilecekleri bu Akademik Program kapsamında, İngilizce derslerine ek olarak, haftada 30 ders Matematik, Tarih, Edebiyat, Mediya İletişim, Coğrafya, Çevre Bilimi, Bilim, Felsefe, Gıda Teknolojisi, ve Sanat gibi ana bölüm dersleri verilmektedir. İngiliz eğitim sistemine ilgi duyan, ya da ileride yurtdışında Lise veya Üniversite eğitimi almayı planlayan öğrenciler için ideal bir programdır.


MULTI-ACTIVITIES (KARIŞIK PROGRAM) (R)(W)
Tek bir program seçmektense, farklı farklı programları bir arada almak isteyen öğrenciler için dizayn edilmiş bu programda, öğrenciler her gün tenis, yüzme, futbol, hazine avı veya takım oyunları gibi farklı bir alanda eğitim almaktadırlar.Kampüs

Yemekler

Mutfak

Yüzme Havuzu

Çift kişilik konaklama

Aktiviteler

Sınıf


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın