Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

university og greenwich2015 Fiyatları

Oxford Yaz Okulu İngiltere

Oxford Brookes Üniversitesi - Wheatley Kampüsü


Londra’ya 1 saat 30 dakikalık mesafedeki kampüs 12 ve 17 yaş arasındaki öğrencileri programına kabul etmektedir.

Oxford’un en güzel ve en tarihi köyleriyle çevrili bölgesinde bulunan Wheatley Kampüsü, merkezin yalnızca 11 kilometre dışında bulunmaktadır.

Oxford, eğitim için dünyaca ünlü bir merkez haline gelmiş bin yıllık bir tarihe sahiptir. Birçok bilim adamına ve politikacıya ilham kaynağı olan şehir için Matthew Arnold; “Bu tatlı şehir bir kızın hayal kulesi” demiştir.

Oxford’un Londra merkezine 94 kilometre Heathrow Havaalanı’na ise 1 saat uzaklıkta olan bu şirin bölgesi kırsal çevresi, zengin ve çeşitli doğasıyla öğrenciler için harika bir deneyim olacaktır.

Wheatley kampüsündeki yaz okulu programında öğrencilere İngilizce dersleri haricinde ayrıca tenis dersleri de verilmekte olup bu da program içeriğine dahildir.

Yaz okulu öğrencileri kampüs içerisindeki maksimumum 3 katlı alçak binalardan oluşan yurtlarda kalmaktadırlar. Bloklarda içinde lavabosu bulunan iki yataklı çift kişilik çalışma odalı 21 ve 24 adet oda bulunmaktadır.

Banyolar 4 veya 6 oda tarafından paylaşılan ortak banyolardır. Bu banyolarda yıkama ve kurutma makinaları da bulunmaktadır. Öğrenciler kendi paylaştığı banyolardaki bu çamaşır ve kurutma makinalarını da kullanabilmektedirler.

Yurtların temizliğinde ise ortak alanlar ve banyolar her iki günde bir temizlenmektedir. Odaların derin temizliği öğrencilerin gelişinden önce yapılır. Program süresince de 2 haftada bir gündelik bir temizlik yapılmaktadır. Bu gündelik temizliğin içine nevresimlerin değiştirilmesi de dahildir.

Kampüste ve yurtlarda 24 saat güvenlik bulunmaktadır. Ana girişte bir güvenlik kulübesi bulunmaktadır. Bir problem olduğunda öğrenciler buradaki güvenlik bekçisiyle irtibata geçebilirler.

Tesis ve İmkanlar

Birçok kampüsteki gibi Wheatley kampüsünde de öğrencilerin hayatlarını kolaylaştırmak için pek çok imkan bir aradadır.

Öncelikle dersler modern ve tam donanım sağlanmış, yurtlara yakın sınıflarda yapılmaktadır.

Kampüs içerisinde 3 büyük oyun alanı, 6 adet tenis kortu, basketbol ve netbol için ayrıca 2 adet saha ve son olarak da 2 adet tüm hava koşulları için tasarlanmış 5-a yan sahalar mevcuttur.

Spor tesisleri haricinde kampüste hem akşam etkinliklerinde kullanılan hem de öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirebilecekleri küçük bir etkinlik alanı vardır. Disko için kullanılan bir dinlenme alanı ve ayrıca da öğrenciler için bir de cafe kampüs olanaklarının içinde yer alır.

Öğrenciler sabah kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğini, büyük, aydınlık bir şekilde dekore edilmiş, modern mobilyalarla döşeli yemekhanede yemektedirler. Hafta sonu yapılan bütün günlük gezilerde ise öğrencilere paket yemek servisi yapılmaktadır.

Merkeze ait kablosuz internet şifreleri tüm öğrencilerin kullanımına açık tutulmaktadır. Kampüsün birçok yerinden öğrenciler rahatlıkla internete bağlanabilirler.

Öğrencilere Sunulan Aktiviteler

Öğrencilerin dersleri dışında kalan zamanlarını değerlendirmek adına, gezi günleri haricinde günlük olan yapılan bir takım aktiviteler mevcuttur.

Bu aktiviteler gün içerisinde yapılan futbol, mini olimpiyatlar, netbol, basketbol, tenisi kriketi aerobik gibi spor faaliyetleri ve gösteri provaları, hazine avı gibi spor dışı faaliyetlerdir.

Akşam ise öğrenciler gündüz hazırladıkları gösterileri sergiler, diskolar, karaoke, kör buluşma, katil kim gibi eğlenceli faaliyetlerde bulunurlar.

Geziler ve Keşifler

Yurt dışındaki yaz okulları dil eğitimi ağırlıklı, öğrencilerin eğlenmeleri odaklı ve yeni yerler keşfetmelerini sağlayan programlardır. Bu programlar kapsamında öğrenciler birçok yerel ve merkezi yere düzenlenen gezilerle etrafı da keşfetmektedirler.

Fiyata Dahil Gezi Örnekleri

 • London: İngiltere’nin başkenti olan bu büyülü şehir tarihi dokusuyla olduğu kadar, müzeleri, sanat galerileri ve mağaza ve cafeleriyle de birçok turistin olduğu gibi sizin de çok ilginizi çekecek.
 • Oxford: Hem tarihi dokusu, hem en eski İngiliz üniversitelerinden birinin evi olması açısından önemli bir merkez olan, bu küçük şehirde yaz okulu programına katılıp da bu şehri keşfetmemek olmaz.
 • Salisbury: Wiltshire bölgesinin en tarihi şehrinde gizemli bir gezi.,
 • Stratford-Upon-Avon: William Shakespeare ile özdeşleşen bu küçük şehirde hem ünlü İngiliz yazarını tanıma fırsatı bulacak hem de bu tarih kokan küçük şehrin tadına varacaksınız.

 

            İsteğe Bağlı Gezi Örnekleri

        Bu bölümde yer alan gezilerimiz yaz okulu programının ücretlerine dahil olmayıp giriş ve seyahat ücretleri veliler tarafından karşılanan gezilerdir.

 • Buckingham Sarayı: Kraliçe’ye ait galerisinin de bulunduğu ve İngiliz kraliyet ailesine yaz ayları içinde yalnızca birkaç hafta ev sahipliği yapan bu görkemli sarayı gezebilirsiniz.
 • London Eye: Başkent’te dünyaya namı yayılmış, Avrupa’nın en büyük dönme dolabına binme fırsatını siz de kaçırmayın.
 • Thorpe Park: 30’u aşkın muhteşem oyuncaklarıyla İngiltere’nin en büyük eğlence merkezinde muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.
 • Londra Kulesi: Yüzyıllardır İngiliz kraliyet ailesinin yaptığı infazlara şahit olmuş tarihi bir kule ve hapishane.
 • Chessington Maceralar Dünyası: Su oyuncakları, roller-coasterları ile lunaparktan farksız bir hayvanat bahçesi deneyimi.

oxford yaz okulu brookes

Üniversitesi Binası

Üniversitesi Binası

oxford yaz okulu brookes

Kafeterya

oxford yaz okulu brookes

Coffee Shop

oxford yaz okulu brookes

Üniversite binası

oxford yaz okulu brookes

 

oxford yaz okulu brookes

Buckingham Palace gezisi


Oxford Yaz Okulundan Görüntüler


oxford brookes ingiltere yaz okulları oxford brookes ingiltere yaz okulları oxford brookes ingiltere yaz okulları oxford brookes ingiltere yaz okulları
oxford brookes ingiltere yaz okulları oxford brookes ingiltere yaz okulları oxford brookes ingiltere yaz okulları oxford brookes ingiltere yaz okulları
oxford brookes ingiltere yaz okulları oxford brookes ingiltere yaz okulları oxford brookes ingiltere yaz okulları oxford brookes ingiltere yaz okulları
oxford brookes ingiltere yaz okulları

canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın