Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Almanya Dil Okulları Carl Duisberg carl duisberg logo

Almanya Dil Okulları

Carl Duisberg


Carl Duisberg Almanya
Almanya’nın dünyanın pek çok lokasyonuna da yayılmış dil okullarından biri olan Carl Duisberg, merkezi Köln’de bulunan köklü bir dil okuludur. Dünyanın birçok noktasında kaliteli bir Almanca eğitimi verme hedefi bulunan okul, Almanya merkezlerindeki şubeleriyle de öğrencilerine oldukça kaliteli bir eğitim sunmaktadır.
Aşağıda Carl Duisberg’in en çok tercih edilen üç lokasyonunun açıklamaları bulunmaktadır. Siz de Almanca eğitimi görmek istiyorsanız firmamız farkıyla istediğiniz dili ana vatanında öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.
http://www.cdc.de/fileadmin/_processed_/csm_berlin_01_cdc_6277ce3a97.jpg

Carl Duisberg Berlin

Okul kapasitesi: 300-330
Sınıf sayısı:20
Sınıf mevcudu: 15
Minimum katılım yaşı: 16
Okul olanakları: Kütüphane, internet cafe, medya merkezi, kafeterya, kablosuz internet, öğrenci dinlenme salonu, ortak kullanım alanları.
Birçok kültürün ortak noktası olan, metropolit yapısıyla da diğer başkentlerin sahip olduğu havadan sıyrılmış olan Almanya başkenti Berlin, yönetim merkezi olmasının yanı sıra sahip olduğu modern sanat, medya ve kültür merkezleriyle de dikkat çeken bir şehir olarak karşımıza çıkar. Almanya'nın en büyük şehirlerinden biri olan Berlin sahip olduğu üniversiteler ve kampüslerle de Almanya'nın eğitim alanında en çok gelişen şehirlerinin başında gelmektedir.
Almanya'nın en kaliteli dil okullarının başında gelen Carl Duisberg her yıl dünyanın dört bir tarafından kabul ettiği öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunma gayesinde olan bir dil okuludur. Berlin şehir merkezinde yer alan Carls Duisberg Dil Okulu, tipik bir Berlin iç avlusunda konumlandırılmıştır. Şehrin görülmeye değer yerlerine birkaç dakikalık yürüme mesafesinde olan okul binası, ulaşım ağlarına olan yakınlığıyla da en merkezi noktalardan biridir.
Deneyimli eğitim kadrosuyla öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunan Carl Duisberg Dil Okulu, ders dışı faaliyet seçenekleri ve gezi organizasyonlarıyla da kültürel bir eğitim de sunmuş olur. Genel ve yoğun Almanca eğitiminin yanı sıra sınava hazırlık ve üniversiteye hazırlık programları da olan Carl Duisberg Dil Okulu, öğrencilere mesleki Almanca dersleri de vermektedir. Her seviyeden öğrenci için hazırladığı ders programlarıyla öğrencilere birden çok opsiyon sunan okul, aynı zamanda üniversite eğitim danışmanlığı da yapmaktadır.
İster uzun dönem olsun isterse kısa dönem olsun dil eğitimi için kendisini tercih eden öğrencilere farklı konaklama opsiyonları da sunan Carl Duisberg Dil Okulu, öğrencilerini kendi belirlediği ailelerin yanına yerleştirebilmekte, bunun yanı sıra aile yanında kalmak istemeyen öğrencilere ise yurtta veya kişisel dairede kalma imkanı tanımaktadır.

  • Carl Duisberg Köln

Okul kapasitesi: 200-270
Sınıf sayısı:18
Sınıf mevcudu: 15
Minimum katılım yaşı: 16
Okul olanakları: Klimalı derslikler, multimedya merkezi, kablosuz internet erişimi, kafeterya, bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, öğrenci dinlenme salonu.
Almanya'nın en önemli medya şehri olan Rhein Nehri kıyısındaki muazzam şehir Köln, zevke uygun aktivite ve yaşam seçenekleriyle Almanya'nın en büyük metropol şehirlerindendir. 1 milyona yakın nüfusu, radyo televizyon kuruluşları, sanat galerileriyle ziyaretçilerini Alman kültürünün içine sürükleyen şehir, üniversiteleriyle de ön plandadır. Tarihi yapısıyla da misafirlerini bambaşka diyarlara taşıyan Köln öğrenciler için de ideal bir eğitim ortamı sunmaktadır.
Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan Carl Duisberg Dil Okulu, toplu taşıma araçlarının da yakınında yer alması sayesinde merkeze kolayca ulaşılabilecek bir lokasyondadır. Öğrenciler okuldan çıkıp kısa bir yürüme mesafesinde bulunan eski yerleşim bölgesine ve Köln Katedrali'ne gidebilme imkanına da sahiptirler.
Öğrencilerine ders dışında da çeşitli faaliyetler ve gezi programları sunan okul profesyonel kadrosu sayesinde kaliteli bir dil eğitiminin kapılarını açmaktadır. Öğrencilerin seviyelerine uygun olarak oluşturulan genel ve yoğunlaştırılmış Almanca programlarının yanı sıra mesleki Almanca dersleri de okulda okutulan müfredatlardandır. Sınava ve üniversiteye hazırlık kursları da bulunan okulda, excutive Almanca özel dersleri ise genellikle iş adamlarına ve kadınlarına, yöneticilere yönelik olarak yapılan ve ihtiyaç analizleri doğrultusunda ilerleyen ders programlarını içermektedir.
İş dünyasından insanların ağırlıklı olarak tercih ettikleri Carl Duisberg Köln Dil Okulu, öğrencilerine aile yanında konaklama imkanını sunmaktadır. Bunun dışında kişisel daire tutma opsiyonuna da sahip olan öğrenciler yurtlarda da kalabilirler.
http://static.panoramio.com/photos/large/17728831.jpg

Carl Duisberg Munich

Okul kapasitesi: 300-350
Sınıf sayısı: 24
Sınıf mevcudu: 15
Minimum katılım yaşı: 16
Okul olanakları: Seminer salonları, medya merkezi, bilgisayar laboratuvarı, kablosuz internet erişimi, kafeterya, öğrenci dinlenme salonu, parti salonu.
Hem bir dünya şehri olarak hem de milyonluk bir köy olarak tanımlanan Münih, Almanya'nın üçüncü büyük şehri olmasıyla da adından söz ettiren bir şehirdir. Mimari yapılarıyla bir sanat eserinden farksız olan şehir birbirinden güzel mimari harikalarına sahiptir. Dil eğitimi için her yıl binlerce öğrenciyi ağırlayan Münih, onlara tarihi ve kültürel de bir deneyim katmaktadır.
Şehrin batı bölümünde yer alan Carl Duisberg Dil Okulu merkeze yakın bir lokasyonda bulunmasının yanı sıra toplu taşıma araçlarına da yakın olmasıyla oldukça kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. Yanında bir meslek yüksek okulu ve kendine ait misafirhanesi de bulunan okul, Münih'in öğrenci mahallesi Schwabing'e de yürüme mesafesinde yer almaktadır.
Uluslararası Almanca dil eğitimi alanında öncü olan Carl Duisberg Dil Okulu öğrencilerine tanıdığı dünya standartlarındaki kaliteli eğitimiyle de fark yaratan bir dil okuludur. Öğrencilerine yaptığı seviye tespit sınavlarıyla onlara en uygun eğitim seçeneğini belirleyen okul, genel ve yoğunlaştırılmış Almanca eğitiminin beraberinde öğrencilerine sınavlara ve üniversiteye hazırlık eğitimi, mesleki Almanca eğitimi de vermektedir.
Kendi misafirhanesi de bulunan Carl Duisberg Münih, öğrencileri için aile yanında konaklama seçeneğini, kişisel veya paylaşımlı dairelerde kalma imkanı da sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler öğretmenlerinin evlerinde kalarak da eğitim dönemlerini geçirebilme hakkına sahiptirler. Böylece daha fazla pratik yapma imkanı da bulan öğrenciler daha verimli bir dönem geçirmiş olurlar.Almanya Dil Okulları Hakkında Yazılar
Yurdışında Eğitim düşünen aileler için rehber

Aslı Eren
Aslı Eren

Tüm aileler için çocuklarını kendi anavatanları ve alışık oldukları yaşamın dışına gOndermek oldukça zor bir süreç, bu süreç bazı aileler için çok daha zorlu ve sıkıntılı geçebiliyor. Bu süreç yurtdışı eğitiminin uzunluğuna gOre farklılık gOsterse de yine de çocuğunu ...

Devamını Okumak için Tıklayın


Almanyada Üniversite eğitimi

Gözde Pekcevik
Gözde Pekcevik

·         Almanya ekonomik üniversite eğitimi ve yüksek akademik standartlara sahip üniversiteleri sayesinde Türk Oğrencilerin Avrupada en çok tercih ettikleri ülkelerden biridir. Almanyada üniversite eğitimini en cazip kılan Ozellik üniversitelerin ...

Devamını Okumak için Tıklayın
Almanya Tanıtım Videoları


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın