Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Çek Cumhuriyeti Vizesi


Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar:

 • LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.
  YEŞİL (Hususi), GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

 • Tüm Schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden Schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

 • Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar da boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. 

 • Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı ve son sayfadaki beyannamenin bulunduğu bölüm mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

 • Çek Cumhuriyeti sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Seyahat sağlık sigortanızın süresi seyahatinizin başladığı günden bir gün önce başlamalı, Çek Cumhuriyetinden çıktığınız günden bir gün sonra bitmelidir. (Örneğin; 5-12 şubat tarihleri arasında seyahat edilecekse seyahat sigortasının kapsamı 4-13 şubat tarihleri arasında olmalıdır.)
 • Her koşulda otel ücretinin ödenmiş olması gerekmektedir.
   
 • Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe ve Cuma günleri 09.00-11.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur. 

 • Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu

Büyükelçilik
Ankara Büyükelçiliği
Adres : Kaptan paşa sokak No: 15 Gaziosmanpaşa / Ankara
Tel : 0(312) 405 61 39 
Fax : 0(312) 446 30 84

Konsolosluk 
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Abdi İpekçi Cad. No:71 Maçka / İstanbul
Tel : 0(212) 234 13 66 02122329046
Fax : 0(212) 231 94 93 

canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın