Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

chichester2015 Fiyatları

Chichester Yaz Okulu İngiltere

Chichester College


Şehir merkezine, ulaşım noktalarına olan 5 dakikalık gibi kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan bu küçük ve samimi kampüs konaklama seçenekleri ile olduğu kadar çocuğunuza sunacağı spor ve eğlence tesisleriyle de tercih edebileceğiniz en konforlu yaz okullarından biri olacaktır.

Londra’ya 1 saat 35 dakikalık mesafesi bulunan bu tarih kokan şehir muhteşem sanat galerilerine, İngiliz kültürünü yansıtan tarihi tiyatrolara ve alışveriş yapılabilecek şirin caddelere sahiptir. Bunların yanı sıra şehrin kuzey kısmında yer alan yemyeşil bir doğa harikası olan South Downs Milli Parkı da çocuklarınız için mükemmel bir gezi fırsatı olacak. Konum itibariyle İngiltere’nin en güzel yerlerinden biri olan Chichester şehrinin güney bölümünde ise İngiltere’nin en göz alıcı sahillerinden bazıları bulunmaktadır.

Öğrencilere iki ayrı konaklama seçeneği sunan okulda çocuğunuz kendine özel banyosu bulunan lüks ve tek kişilik odalarda kalabilmenin yanında, yine özel banyolu ve lüks iki kişi kalabilecekleri çift kişilik odaları da tercih edebilirler. Kampüsün içindeki iki ayrı yurt binasında konaklayan öğrencilerin yurtlardaki ödemeli telefonları kullanma imkanları da bulunmaktadır. Chichester College’da geceleri güvenlik görevlileri bulunur.

Tesis ve İmkanlar

Öğrencilerin konforu düşünülerek tasarlanmış ferah ve tam donanımlı sınıflara sahip kampüste ayrıca yakın zamanda tadilattan geçmiş ve içinde birçok imkan bulunan bir spor merkezi, açık havada yapılan sporlar için çim sahalar, tenis kortları da bulunmaktadır.

Öğrencilerin her an bir arada olabilecekleri samimi kampüste bir adet kahve dükkanının yanı sıra büyük ve geniş bir de yemekhane bulunmaktadır. Bütün bu imkanlardan ayrı öğrencilerin ihtiyaçlarını alabilecekleri mağazalar ve bir adet de ATM kampüs içinde mevcuttur.

Kampüsün kimi ortak alanlarında kablosuz internet mevcut olsa da, öğrenciler genelde haftanın belirli saatlerinde IT odasından internete girebilirler.

Öğrencilere Sunulan Aktiviteler

 Bütün yaz okullarında olduğu gibi Chichester College yaz okulunda da öğrencilere gündüz ve akşam için aktiviteler düzenlenmekte, aldıkları eğitim saatleri haricinde hoş vakit geçirebilecekleri etkinlik seçenekleri sunulmaktadır.

Gündüz futbol, voleybol, badminton, kriket gibi spor etkinlikleri dışında, dans, sağlık ve güzellik dersleri ile oyunculuk atölyeleri ve gösteri provaları yapılmaktadır.

Akşam ise yemek sonrasında film gösterileri, çeşitli yarışmalar, yetenek ve moda gösterileri düzenlenir.

Geziler ve Keşifler

 • Her hafta otobüs ile yapılan bir tam günü ve iki ayrı yarım günü kapsayan geziler mevcuttur.

 

Fiyata Dahil Gezi Örnekleri

 • Brighton: İngiltere’nin kıyı şehirlerinden biri olan harika bir rıhtıma sahip bu tarihi şehirde mağazaları gezerken ve restoranlardaki farklı lezzetleri keşfederken çok eğleneceğiniz bir gezi.
 • Oxford: Dünyanın en ünlü üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan muhteşem kampüslere ve mağazalara sahip İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biri.
 • Londra: İngiltere denince akla gelen tarihi saat kulesinin evi, İngiltere’nin muhteşem müzelerine, sanat galerilerine sahip başkentine inanılmaz bir gezi.
 • Bournemouth: İngiltere’nin güneyinde mükemmel kumsalları, doğal parkları ve dikkat çeken mağazaları ile şirin küçük bir kasaba ziyareti.

İsteğe Bağlı Gezi Örnekleri

Kursumuz için ödeyeceğiniz fiyata dahil olmayan gezilere çocuğunuzun katılmasını istemeniz halinde giriş ve seyahat için ayrı ücret talep edilen gezileri içerir.

 • Brighton Deniz Yaşam Merkezi: Büyüleyici deniz canlıları, bir aşırı aşkın tarihi yapısıyla İngiltere’nin en büyük akvaryumunu gezme fırsatı.
 • London Eye: Başkenti kuş bakışı keşfetmek istiyorsanız, dünyanın sayılı dönme dolaplarından biri olan London Eye’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz.
 • Thorpe Park: Dünyaca ünlü eğlence parklarından birinde birçok eğlence oyuncağa binme ve etkinliklere katılma fırsatı.
 • London Dungeon: Gezerken tüylerinizi diken diken yapacak bir gezi.
 • Buckingham Sarayı: İngiliz kraliyet ailesinin yazlık sarayını görmeye ne dersiniz? Kraliçe’nin ünlü galerisini de gezme fırsatı bulacaksınız.
 • Shakespeare’s Globe Sergisi ve Rose Turu: İngiltere tarihine adını kazımış ünlü oyun yazarı adına açılan serginin yanı sıra, tarihi iki tiyatroyu da görme imkanı.

 

 


chichester college

Kampüsten görünüm

Öğrenci Odası

Öğrenci Odası

spor merkezi

Spor Merkezi

market

Kolej içinden görünüm / market

televizyon odası

Televizyon odası

Oyun odası

Oyun Odası

Kolej binası

Kolej binası

öğrenci yurdu

Öğrenci konaklama binası


canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın