Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

university og greenwich2015 Fiyatları

İngiltere Yaz Okulları

Queen Mary Üniverrsitesi Mile End Yaz Okulu


 • Mile End Yaz Okulu

Londra’nın en gözde bölgesi olan East End’de yer alan kampüs şehrin her yerine kolay ulaşılabilecek bir konumda da yer almaktadır aynı zamanda. Queen Mary of University Londan’ın kampüslerinden biri olan bölüm bir asırlık bir tarihi geçmişe sahip, başkenti keşfetmek için muhteşem bir üs olan Mile End bölgesindedir. Regent Kanalı’nın yanında yer alan kampüs Mile End metrosuna da 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Öğrenciler kampüsün içinde okula ait yurtlarda konaklamaktadırlar. Bu yurtlar özel banyolu tek kişilik odalara sahiptir. Genellikle 9 dairenin paylaştığı ortak alanları olan bu odalar bir de ortak bir mutfağa sahiptirler. Mutfak öğrencilere açık olmasına rağmen çoğunlukla elektrikleri kapalı tutulmaktadır.

Yurt binaları 24 saat güvenlik bulunmaktadır. Ve gece geç saatlerde öğrenci acil bir durumla karşılaşırsa okula ilk geldiğinde kendisine verilen numarayı arayarak bildirimde bulunmalıdır.

 

Tesis ve İmkanlar

Kampüsteki derslikler modern olmakla birlikte öğrencilerin konaklama yerlerine de yakın bulunmaktadır.

Çok amaçlı kullanılan kapalı bir spor salonu da bulunan kampüste günlük açık hava oyunları içinse parklar kullanılmaktadır.

Kampüsteki büyük ortak salon akşam etkinliklerinde düzenlenen yetenek geceleri için, konferans salonlarıysa film gösterileri için kullanılmaktadır.

Tüm öğrencilerin birlikte yararlanabilecekleri geniş ve aydınlık bir yemek salonu bulunan okulda yemekler self-servistir.

Eğer öğrencileri kendi dizüstü bilgisayarlarını yanlarında getirmişlerse odalarında yararlanabilecekleri internet erişimi sağlanmaktadır. Bunun dışında kampüs civarında internet cafeler de mevcut bulunmaktadır.

 

Öğrencilere Sunulan Aktiviteler

Program aktiviteleri içinde öğrencilerin gün içinde boş kalan zamanlarını değerlendirebilecekleri spor aktiviteleri (beyzbol, futbol, mini olimpiyatlar gibi) ve spor dışı aktiviteler ( hazine avı, oyunculuk ve sanat gibi) mevcuttur.
Akşamları ise uluslararası gece, dünyayı gezelim testi, karaoke etkinlikleri düzenlenmektedir. 18 yaş üstü öğrenciler içinse İngiliz bar programları ve kulüp geceleri düzenlenmektedir.
Bu etkinlikler haricinde Londra’nın müzelerine her gün yapılan kültürel geziler ve doğa yürüyüşleri de dahildir.

 

Geziler ve Keşifler

Koçlar eşliğinde ya da trenle bir tam gün süren geziler yapılmaktadır. Bu gezilerden istediğiniz birine her gün katılmanız mümkündür.

 

Fiyata Dahil Gezi Örnekleri

 • Cambridge: Dünyanın en muhteşem gotik mimarilerini görme fırsatının yanında bu tarihi şehirde İngiltere’nin en ünlü üniversitelerinden birini de görebilir ve gezebilirsiniz.
 • Brighton: Tarihi olduğu kadar renkli yapısıyla da dikkat çeken bu sahil şehri sizin de ilginizi çekecek.
 • Canterbury: İngiltere’nin en güzel katedrallerini gezebileceğiniz bu şehre hayran kalacaksınız.
 • Oxford: İngiltere’nin en büyük simgelerinden birinin kampüslerini gezmek eşsiz bir deneyim olacaktır.

 

İsteğe Bağlı Gezi Örnekleri
Satın aldığınız yaz okulu programına dahil gezilerin dışında opsiyonel olarak seçebileceğiniz geziler de mevcuttur. Bu gezilerde giriş ve seyahat ücretleri ayrıca istenmektedir.

 • Tower of London: Kraliyet infazlarına da sahne olmuş hapishane kulesine sahip bu saray size İngiliz tarihini tüm çıplaklığıyla gösterecek.
 • London Eye: Başkent’e gelip dünyanın en görkemli dönme dolabına binmeden gitmek olmaz.
 • Kew Gardens: dünyadaki en geniş bitki koleksiyonuna sahip olan bu devasa park alanı sizi de çok etkileyecek.
 • Brighton Royal Pavilion: Doğudan etkilenmiş bu görkemli saray dekoratif yapısıyla da göz kamaştıran bir yapıya sahip.
 • Hampton Court Sarayı: 16. Yüzyılın esintilerinde kaybolacağınız, uçsuz bucaksız bahçeleriyle muhteşem bir saray.
 • Buckingham Sarayı: Yaz aylarının birkaç haftasında kullanılan bu sarayda aynı zamanda Kraliçe’ye ait galeriyi de görme imkanı bulabilirsiniz.


canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın