Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

fort lauderdale2015 Fiyatları

Amerika Yaz Okulu

Rutgers University Yaz Okulu


Rutgers Üniversitesi’nde bulunan yaz okulu programı banliyö treniyle New Jersey’e 25 dakikalık bir uzaklıkta bulunmaktadır. Bu elverişli konumdaki kampüs Newark Havaalanı’na, New Jersey transit demiryoluna olan kısa mesafeleriyle, New York’u görmek ve orada eğlenceli vakit geçirmek isteyen öğrenciler için ideal bir ortam sağlamaktadır.

Programına 12-17 yaş arasındaki öğrencileri kabul eden Rutgers, aynı zamanda New Jersey’in en büyük üniversitesidir. Amerika’nın en eski üniversitelerinden biri olan Rutgers aynı zamanda 1766 tarihindeki kuruluşuyla en tarihi üniversitelerden de biridir. Üniversite, güçlü spor geleneğine bağlı büyük ve kullanışlı spor tesislerine de sahiptir.

New York’a kısa bir yolculukla gidebilmeniz mümkün olsa da Newark Broad Caddesi’nde de oldukça fazla eğlence imkanı, mağaza ve cafeler bulunmaktadır.

Rutgers kampüsünde öğrenciler, kampüs içindeki süit tarzı konutlarda konaklamaktadırlar. Konutlardaki her dairede klima ve ortak oturma odası ile ortak bir de banyo bulunmaktadır. Suitler 6 öğrencinin bir arada kalabileceği 3 çift kişilik odalara sahiptirler. Her odada mikrodalga fırın ve mini buzdolabı bulunmaktadır. Ortak kullanım alanlarının ve tuvaletlerin temizliği her hafta düzenli olarak gerçekleştirilir. Nevresimleri ise öğrenciler haftada bir kere değiştirebilirler. Daireler dışında kalan ortak kullanım alanları ise günlük olarak temizlenmektedir.

Site içinde 24 saat bulunan güvenlik hizmeti mevcuttur. Öğrencilerin acil durumlarda kendilerine verilen acil durum numaralarını aramaları beklenmektedir.

Tesis ve İmkanlar

Öğrencilerin dil eğitimi için kullanıma açılacak olan derslikler Woodward Hall adlı ana binada ve çeşitli katlarda bulunmaktadır. Bu derslikler en iyi eğitim şartlarını sunmak adına tam donanımlı ve en iyi performansı sağlayacak şekilde tasarlanmış ferah sınıflardır.

Gerçekleştirilecek spor etkinlikleri için Woodward Hall binasının yakınındaki büyük ve donanımlı spor tesisleri kullanılmaktadır. Kampüste basketbol sahaları ve tenis kortları bulunmaktadır.

Okul binasının bazı katlarında bulunan büyük televizyon salonları öğrencilerin kullanımına açık ortak kullanım alanlarıdır.

Kampüs içinde, zengin aperatif ve yemek seçenekleriyle self-servis hizmet veren bir yemekhane de bulunmaktadır. Öğrenciler sabah kahvaltıları da dahil olarak tüm öğünlerini bu yemekhanede yemektedirler.

Öğrencilere Sunulan Aktiviteler

Öncelikli olarak dil eğitimi alan öğrenciler ders dışındaki vakitlerini koçlarının kendileri için hazırladığı kampüs içindeki ve dışındaki aktivite ve gezilerle geçirirleri

Gün içerisinde öğrenciler, ders sonrasında futbol, beysbol, voleybol, aerobik ve tenis gibi pek çok sporla rahatlayabilecekleri gibi, maske yapımı, hazine avı, egg drop gibi spor dışı etkinliklerde de bulunabilmektedirler.

Akşamları ise yemek sonraları bir araya toplanan öğrencilere uluslararası geceler, diskolar, casino geceleri, moda ve yetenek gösterileri düzenlenmektedir. Bu etkinliklerle kampüs içindeki zamanlarının da eğlenceli geçmesi sağlanan öğrenciler, bunun dışında da bölgesel gezilere de götürülmektedir.

Geziler ve Keşifler

Öğrencilerin eğitimle birlikte eğlenceli vakit geçirmeleri esasına göre çalışan yaz okulu programları bir takım gezi organizasyonlarını da programa dahil etmektedir. Bu kapsamda Rutgers Yaz Okulu’nda da hafta boyunca bölgesel yerlere yapılan 2 tam günlük gezinin haricinde 1 tam günü kapsayan hafta sonu gezisi de mevcuttur.

Fiyata Dahil Gezi Örnekleri

  • Brooklyn Köprüsü: New York’un iki farklı yüzü arasında tarihi geçit olması itibariyle filmlere konu olmuş muazzam bir köprü.
  • Özgürlük Heykeli ve Ellis Adası: Amerika’nın en özel simgesi olan Lady Liberty ekranda gördüğünüzden çok daha görkemli. Tarihi bir başyapıt olan bu heykeli çok daha yakından tanıma fırsatı.
  • Wall Street/ Financial District: New York’un en büyük finans mahallesi, plazaları, büyük şirketleriyle mali bir şehir.

              İsteğe Bağlı Gezi Örnekleri
             Programa dahil edilmeyen ve istendiği takdirde katılınabilen gezileri içermektedir. Bu gezilere gidilmek istendiği takdirde giriş ve seyahat masrafları ayrı ücrete tabii tutulacaktır.

  • Six Flags: Dünyanın en iyi roler-coasterlarının bulunduğu bu koleksiyon parkında vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.
  • Birleşmiş Milletler: Neredeyse tüm dünya ülkelerinin üye olduğu bu uluslararası kuruluşun en ünlü binasına bir ziyaret.
  • Brodway Gösterileri: Dünyanın en bilindik, en iyi müzikallerinin sergilendiği bu muhteşem ortama siz de bayılacaksınız.
  • Philadelphia: Ülkenin en tarihi, en heyecan verici şehrinde mükemmel bir tur imkanı sizleri bekliyor.

 

 


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın