Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Müşteri Referansları


Erol Nadi Varlı / Kanada / 08-2012

Selam Karya,

Geleli 2 hafta oldu bugün ama aklım orada desem yalan olmaz.2 ay nasıl geçti nasıl geçti bitti anlamış değilim.Şimdiden Torontoyu çok Ozledim her yanıyla çok Ozel çok güzel bir tecrübeydi benim için .

Ben  yurtdışında dil eğitimi almayı uzun süredir planlıyordum.Karya İnternationalı internetten buldum.Daha sonra adresi alıp ofislerine gitmeye karar verdim .Danışmanımla tanıştım.Bana yaklaşımı gayet ilgili ve güven vericiydi.Bunların üstüne karya internationalda karar kıldım.Şimdi diyorum da iyi ki de seçmişim.Benim işlemlerim çok Onceden başlamıştı çünkü harcamak isteğim miktarı geçirmek isteğim süreyi belirlemiştim.Bunun üstüne gitmeden tam 2 ay Once vize işlemlerine başladık.Vize işlemleri benim için çok çok sorunsuz geçti.danışmanım bana bir liste verdi ben de onu tamamlayıp gerekli evrakları danışmanıma verdikten hiçbir prosedüre karışmadım. Vize başvurum yapıldıktan   tam 3 gün sonra vizem  elimdeydi.

Ben ilk başta Amerika düşünüyordum.Danışmanımın tavsiyesi L.A. üzerine yoğunlaşmıştık ama sonra annemin güvenlik endişeleri nedeniyle Kanadayı seçtim.Danışmanım ve ailem ile birlikte Toronto şehrini seçtik.Kanadanın Toronto şehrinde LSI(language studies İnternationalda 2 ay dil eğitimi aldım.Yurtdışında dil eğitimi almak burada dil kursuna gitmekten çok daha farklı çünkü İngilizce konuşmak zorundasınız.Bu nedenle ister istemez Ozellikle İngilizce konuşma yeteneğiniz gelişiyor.

Toronto şehrine gelirsek kişisel gOrüşüm olarak bu şehir tek kelime ile mükemmel.Çok geniş bir alana yayılan yaklaşık 5-6 milyon kişinin yaşadığı bu şehirde 6-8 haftalık bir zaman şehiri gezmek için çok ideal bir zaman.Bu süre içinde sıkılma ihtimaliniz sıfır.Fakat iyi yanlarının yanında bazı sorunlar da bulunuyor Orneğin şehir çok geniş bir alana yayıldığı için konaklama yerleri şehir merkezine 1-1.5 saat uzaklıkta olabiliyor.Ayrıca konaklama yapılan yerler genelde basement denilen bodrum katları.Bu nedenle yaz ortasında kışı yaşayabiliyorsunuz.Benim konaklama tecrübeme gelince ilk gittiğim ailede yaşadığım temizlik ve bOcek Ozellikle Orümcek problemleri nedeniyle 1 hafta sonunda yerimi değiştirmek zorunda kaldım.1. haftanın sonunda biraz da şansıma daha iyi bir aile buldum.Bu ev daha temizdi bOcek problemi hiç yoktu yine basement olmasına rağmen.Burada gayet mennun bir bir şekilde 7 hafta konakladım.Buranın tek dezavantajı şehir merkezine 1 saat, okula 45 dk uzaklıkta olmasıydı.Benim Toronto  seyahatımda içimde kalan Amerikan vizem olmamasıydı! Çünkü Torontodan  Chicago ,NY ve Washington DCye hafta sonları kaçamak yapabilirsiniz.Bu turların fiyatları 200-300 dolar civarlarında.Amerikaya gidememiş olabilirim fakat ben de French Kanadayı gezdim.Oralarda çok güzel ve farklı bOlgeler.Gitmişken kaçırmayın. 

Sonuç olarak KARYA international ve Toronto doğru tercih hiç düşünmeyin derim…

Fotoğraflar
*Tüm fotoğraflar öğrencilerimizin izni ile yayınlanmaktadır.


Diğer Referanslarımız


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın