Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Estonya Vizesi


Estonya Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar:

 • LACİVERT (Normal) YEŞİL (Hususi) ve GRİ (Hizmet) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

 • KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlardan 90 güne kadar vize istenmemektedir. 

 • Tüm Schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların aşvurularını kesinlikle kabul etmediğinden Schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir. 

 • Seyahat Acentaları sadece turistik vize başvuruları için aracılık yapabilmektedir. Diğer tüm vize başvurularında Büyükelçilik herkesi şahsen çağırmaktadır.

 • Tüm vize ücretleri GARANTİ BANKASI --Gaziosman paşa Şb 324--9097779 nolu hesaba yatırılıp dekontun vize evrakları ile beraber ibraz edilmesi gerekmektedir.

 • Büyükelçilik Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar da boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

 • Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. 

 • Estonya Cumhuriyeti sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.
   
 • Estonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği tüm vize başvurularını Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe ve Cuma günleri 10.00-12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

 • Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Estonya Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

Estonya Konsolosluğu

Büyükelçilik 
Ankara Büyükelçiliği
Adres : Gölgeli sokak No: 16 Gaziosmanpaşa / Ankara
Tel : 0(312) 405 69 70
Fax : 0(312) 405 69 76 

 

canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın