Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

fransa dil okulları eurocentres eurocentres

Fransa Dil Okulları

Eurocentres


Eurocentres Fransa
Dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan 39 kaliteli eğitim merkeziyle öğrencilerine eğitim veren Eurocentres, eğitim verdiği dilleri kendi yerlerinde öğreten bir dil okulu olmasıyla da dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur. Fransızca’dan İngilizce’ye, İtalyanca’dan İspanyolca’ya pek çok dilde eğitim seçenekleri bulunan dil okulu her sene binlerce öğrencisine sağladığı kaliteli eğitimle de adından söz ettiren ve dünyanın sayılı olan dil okullarından biridir.

Eurocentres Paris

Okul kapasitesi: 100-195
Sınıf sayısı:13
Sınıf mevcudu: 15
Minimum katılım yaşı: 16
Okul olanakları: Kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, kablosuz internet erişimi, kafeterya, öğrenci dinlenme salonu, modern sınıflar, boudoir kuyruklu piyano.
Fransa'nın başkenti olmasının yanı sıra dünyaca ünlü muazzam şehri Paris, tarihi mimarileri, sosyokültürel yapısı ve görülmeye değer mekanlarıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamanın yanı sıra dil eğitimi almak için gelen öğrencilere de kucak açmaktadır.
Eurocentres Dil Okulları'nın Paris ayağı Quartier Latin'in en sessiz bölgelerinden biri olan yaya bölgesinde yer almanın yanı sıra merkezi olan konumu sayesinde de öğrenciler için ideal bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Tarihi esintiler taşıyan okul aynı zamanda sahip olduğu terası sayesinde öğrencilere ders dışında hoşça vakit geçirebilecekleri de bir alan sağlamaktadır.
Profesyonel ve deneyimli eğitimci kadrosuyla dikkat çeken okul her durumda öğrencilerinin yanındadır. Ders dışındaki vakitleri öğrencileri için çeşitli aktiviteler ve gezi programları düzenleyerek değerlendiren okul, dil eğitiminin dışında öğrencilere kültürel ve tarihi bir vizyon da katmaktadır. Paris'in en ünlü müzelerine, tarihi mekanlarına yapılan geziler öğrenciler adına oldukça farklı bir deneyim olmaktadır. Okul gezilerinin yanı sıra öğrencilerine verdiği kaliteli eğitimle de ilk tercih edilen okullardan biri olan Eurocentres Paris Dil Okulu, genel ve yoğunlaştırılmış Fransızca eğitiminin yanı sıra, DELF sınavı ve üniversiteye hazırlık kursları ve mesleki Fransızca eğitimi de vermektedir. Ek metaryallerle öğrencilerin eğitimini destekleyen eğitimciler, ders dışındaki zamanlarda da öğrencileriyle bire bir ilgilenmektedir.
Dil eğitimi için Fransa Eurocentres'ı seçen öğrenciler için okul yönetimi Fransız ailelerle anlaşarak öğrencilerine konaklama imkanı sağlamaktadır. Okul tarafından denetlenen bu ailelerle kalmak öğrencilere Fransız pratiğinin yanı sıra kültürel de bir birikim katmaktadır. Bu nedenle daha çok tercih edilen bir konaklama yöntemidir. Aile yanında kalmak istemeyen öğrenciler için de Eurocentres Paris Dil Okulu öğrencilerine, yurtlarda da konaklama imkanı sunmaktadır.

Eurocentres La Rochelle

Okul kapasitesi: 200-270
Sınıf sayısı:18
Sınıf mevcudu: 15
Minimum katılım yaşı: 16
Okul olanakları: Dil teknolojileri merkezi, bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, kablosuz internet, güneşlenme güvertesi
Fransa’nın Atlantik Okyanusu’na açılan kapısı da denilebilecek balıkçı kasabalarıyla ünlü şehri La Rochelle, yalnızca muhteşem manzarası ve tarihi yapısıyla değil, Fransızca eğitimi almak isteyen öğrencilere yaptığı ev sahipliğiyle de ünlü bir şehirdir. Öğrencilere oldukça eğlenceli su sporlarını yapma imkanı da tanıyan şehir, birbirine yakın merkezleri ve kolay ulaşım olanaklarıyla da Fransa’nın gözde şehirlerinden birisidir.
Eurocentres’ın fütüristik yapısıyla görenleri kendine hayran bırakan binasıyla kıyıya olan yakın konumuyla göz doldurmaktadır. Aynı zamanda şehrin en ünlü mekanlarının bulunduğu merkezine de yürüme mesafesinde yer alan okul, öğrencilerine birçok aktvite ve gezi seçeneği sunarak eğitim dönemlerini daha verimli geçirmelerini sağlamaktadır.
Öğrencilerine genel Fransızca eğitimi veren okulda, bire bir Fransızca dersleri de verilmektedir. Fransızca sınavı olan DELF’e hazırlık kursları da bulunan okulda akademik Fransızca programları da uygulanmaktadır.
Dünyanın her yerinde olduğu gibi Fransa’da da öğrenciler okulun kendileri için belirlediği ailelerin yanında konaklayabilirler. Bununla birlikte öğrencilere öğrenci evlerinde konaklama olanağı da tanınır. Öğrenciler paylaşımlı olan öğrenci evlerinde 2 veya 3 kişi birlikte konaklamaktadırlar.

Amboise Eurocentres

Okul kapasitesi: 90-105
Sınıf sayısı: 7
Sınıf mevcudu: 15
Minimum katılım yaşı: 16
Okul olanakları: Bilgisayar atölyesi, video odası, öğrenme alanı, kütüphane, kablosuz internet erişimi, okuma odaları, giriş katta bulunan bir yemek salonu, içinde bir adet piyano bulunan bir dinlenme alanı
2000 yılında UNESCO’nun dünya mirası olarak ilan ettiği Touraine bölgesinde yer alan Amboise, botanik bahçe içerisinde bulunan bir şehirdir. Dünyanın en popüler turistik alanlarından biri olan tarihi Loire Kaleleri’nin de ev sahibi olan şehir, kültür turizmi için oldukça ideal bir merkezdir.
Şehrin merkezinde bulunan Eurocentres okulu, şehrin merkezinde yer alan konumu sayesinde öğrencilerine sosyal imkanlara rahatlıkla ulaşma imkanı tanımaktadır. Şehrin mağazalarının, sokak Cafelerinin ve restorantlarının bulunduğu caddeye yürüme mesafesinde yer alan okul, modern imkanları ve tipik Fransız mimarisiyle dikkat çeken bir yapıya sahiptir.
Okul öğrencilerine genel Fransızca eğitimi vermektedir. Ayrıca öğrencilerine Fransızca Abitur ve DELF sınavları hazırlık kursu da veren okul, akademik eğitim için de oldukça ideal bir eğitim sistemine sahiptir. Öğrencilere bire bir ders imkanı da tanıyan Eurocentres, Fransa’nın en çok tercih edilen dil okulları arasında yer almaktadır.
Öğrencileri için Fransız ailelerin yanında konaklama imkanı tanıyan okul,bunun dışında paylaşımlı öğrenci evlerinde konaklama imkanını da öğrencilerine sunmaktadır. Öğrenciler isteklerine bağlı olarak okulun danışmanlığı doğrultusunda kendi evlerini de tutabilme olanağına sahiptirler.

 Fransa Dil Okulları Hakkında Yazılar
Fransa'da İş Fransızcası

Cansu Akkaya
Cansu Akkaya

Fransızca Akademik DOnem/YılYurt dışında, Ozellikle de büyüleyici bir kozmopolit şehir olan Montreal'de yaşamak ve Oğrenim gOrmek muhteşem bir deneyimdir. Dilde akıcılık kazanacak, potansiyelinizin üzerine çıkacak ve dünyanın her yerinden gelen çeşitli insanlarla arkadaşlık kuracaksınız.VERİLDİĞİ ...

Devamını Okumak için Tıklayın


Fransa Dil Okulları

Aslı Eren
Aslı Eren

  Fransa ve Fransız yaşam tarzı aslında hepimizin günlük yaşamında bir şekilde var olan ancak farkında olmadığımız unsurlar. Ve sadece french friesdan bahsetmiyoruz (patates kızartması) çünkü o belçikalılar tarafından keşfedildi. İlk olarak Fransa da eğitim ...

Devamını Okumak için Tıklayıncanlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın