Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Finlandiya Vizesi


Finlandiya Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar:

 • LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.

 • YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

 • Tüm Schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden Schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

 • Büyükelçilik Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- pasaportun temdit süresinin Seyahat tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

 • Finlandiya Büyükelçiliği tüm vize başvurularında kafa uzunluğu 45X35 mm boyutunda, (yüz yüksekliği 32 ile 36 mm ) yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biyometrik  özelliklere sahip vesikalık resim istemektedir.

 • Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

 • Finlandiya/ Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.

 • Finlandiya vizesi için İstanbul' daki Finlandiya Fahri Konsolosluğu da müracaatları kabul etmekte fakat vizeler Ankara daki Büyükelçilik tarafından verilmektedir. 

 • Finlandiya Büyükelçiliği tüm vize müracaatlarını Pazartesi-Salı-Çarşamba- Perşembe 10.00-12.00 saatleri arasında kabul etmekte (Büyükelçilik Cuma günleri--İstanbuldaki  Finlandiya Fahri Başkonsolosluğu ise P.tesi ve Cuma günleri kapalıdır.)
  Başvurular 7-10 günde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

 • Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Finlandiya Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

Finlandiya Konsolosluğu

Büyükelçilik
Ankara Büyükelçiliği
Adres : Kader sokak No: 44 Gaziosmanpaşa / Ankara
Tel : 0(312) 426 74 22 
Fax : 0(312) 426 74 29 Konsolosluk 
İstanbul Fahri Konsolosluğu
Adres : Cumhuriyet cad. no:71 Kat 8 Elmadağ / İstanbul
Tel : 0(212) 296 95 49 
Fax : 0(212) 296 12 91

 

canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın