Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu
fransa dil okulları

Fransa Dil Okulları


Kültür, sanat ve turizm merkezi olarak bilinen Fransa; Kuzey Denizi, Manş Denizi, Atlas Okyanusu ve Akdeniz'le kuşatılmış 2700 kilometre uzunluğundaki muhteşem kıyı şeridi, doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yerleriyle Avrupa'nın önemli ülkelerinden biridir. Uzun yıllar dünyanın en yaygın dili olan Fransızca halen pek çok ülkede kullanılmaktadır.Yurtdışında Fransızca öğrenmek istyenlerin ilk adresi olan Fransa da dil okulları ve yaz okulları şehirlere göre çeşitlik göstermektedir. Paris, Nice, Cannes, Lyon ve Bordeux Fransızca dil okulları için en çok tercih edilen şehirlerdendir. Dil okulları ve kaliteli Fransızca dil aktivite programları öğrencilerin mükemmel bir eğitim almalarına olanak sağlar. Fransa'da öğrencilere genellikle aile yanı konaklama sunulur. Ayrıca yurt ve öğrenci hostellerinde kalmak da mümkündür. Fransa'da yabancı öğrencilerin çalışma izni yoktur.

 

Fransa Dil OkullarımızFRANSADA EĞİTİM SİSTEMİ
fransaFransada zorunlu eğitim yapısı hakimdir. 6 ile 16 yaş arasındaki tüm kız ve erkek öğrenciler eğitim almak zorundadır. İkincil eğitim mezunları ‘baccalaureat ‘ diploması ve sınavını alırlar. Üniversiteye girebilmek için bu diplomayı almak zorundadırlar.

Bakalorya sınav sonucuna göre üniversiteye başvuru gerçekleştirebilirler. Üniversite eğitimi boyunca seçici ve eleyici bir eğitim sürecinden geçmektedirler.
Üniversite eğitimi kapsamnında Lisans eğitimi 3 yıl 1 yıl Master eğitimi ,1 yıl Master 2 eğitimi ve 3 yıl Doktora eğitimi sürmektedir. Türkiyede herhangi bir üniversiteden  lisans mezunu öğrenci Fransa eğitim sisteminde Master 1 seviyesinde denkliği olup Master 2 yapma hakkına sahiptırler.


NEDEN FRANSADA EĞİTİM ALMALIYIM

 • Fransızcanın anavatanı olması
 • Dünyanın en sayılı Üniversitelerinin Fransada bulunması
 • Dünyanın sana ve edebiyat merkezi olması
 • Fransa'nın ciddi eğitim sisteminin dünyanın her yanında tanınması
 • Dünyada en çok turist alan ülkelerden biri olması
 • Türkiyede Lisans mezunu olan öğrencilerin Master 2 derecesindeki denkliği
 • Haftada 35 saate yakın çalışma iznin olması
 • Avrupanın kalbinde yeralması

FRANSADA BULUNAN DİL OKULU SEÇENEKLERİ

fransa dil okullarıFransadaki Dil okulları ücret ve kalite anlamında kendileri arasında büyük bir farklılık göstermezler vermiş oldukları eğitim kalitesi Fransa'nın asırlar boyu bilinen ciddi eğitim sistemiyele devam etmekte olup öğrenciler üzerinde çok büyük başarılar elde edilmesini sağlamaktadır.
Karya international olarak bizlerde alanında en başarılı , öğrenciler için en faydalı olabilecek ve sonuçlarının farklılık hissettirebileceğiniz düşündüğümmüz beş okulla çalışmaktayız.
Language Student İnternational, Sprachcaffe Dil Okulu, İnternational House Dil okulu , French in Normandy Dil Okulları ve ESL Lyon Dil Okulları şeklindedir.
Bu okulların eğitim verdiği şehirler Paris, Nice , Lyon ve Roen ‘de yeralır .


FRANSADAKİ KURS SEÇENEKLERİ

Genel Fransızca  : Haftada 20 derslik okuma ,yazma, dinleme ve konuşma alanlarında eğitim verilen programdır. Bu program öğrencilerin genel Fransızca seviyelerinin yükselmesini destekler.
Yoğun Fransızca : Haftada 30 derslik Fransız dili becerilerinizi arttırmanızı daha hızlı akıcı ve doğru şekillerde kullanmanızı destekleyici bir kurs tipidir.Genel Fransızcada temel becerilerini geliştirmiş öğrencilerin yoğun progtamda isterlerse seçmeli ders alarak eksik yanlarını tamamlayabilirler.
Birebir Fransızca: Fransızcanızın hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayan bir kurs tipidir. Özel ve bu konuda uzman deneyimli hocalarla birebir olacağınız bu kurs tamamen kişi odakli olduğu için kişi bazlı eksiklerin giderilmesinde  hızlı bir çözüm olacaktır.
Sınava Hazırlık Kursları /Akademik dönem: Haftada 20 derslik kurslardır ve her sınıfta maximum 12 öğrenci bulunur . Arzuya göre haftada 30 derslik eğitim planıylada değişiklik gösterilebilir.
Mini Grup: Haftada 30 derslik yoğun bir programdır. Sınıflarda maximum 12 öğrencinin bulunduğu bir programdır.Eğer istenilirse haftada 20 derslik şeklinde 6 kişilik sınıflarda da daha az kişiyle eğitim alıp odaklanma konusunda yaşanan tüm eksikliklerden kaçınılabilecek bir program hazırlanabilir .
Foundation/Hazırlık Yılı: Fransızca eğitim veren üniversitelerde okuyacak ya da master programlarına katılmak istiyorsanız ,Fransızca yeterlilik sınavından iyi bir puan almanız gerekmektedir. Fransızca seviyeniz iyi değil fakat akademik puanınızla yurtdışında üniversite okumaya elverişli ise foundation yanı hazırlık programlarından destek alabilir ve okuma yazma dinleme becerilerinizi geliştirerek yurtdışında üniversite okuyabilmek için ilk adımınızı atabilirsiniz.


KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

fransa dil okuluFransada çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur ve eğitim almaya karar verdiğiniz okulda sizin yaşam tarzınıza uygun istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun konaklama seçeneğini sağlayabilmek için bu alandaki yelpazesini biraz geniş tutmaktadır.
Kişisel tercihleriniz doğrultusunda konaklamalarınızı; Aile yanı konaklama , Yurt – Residencelar , Otel Konaklaması , Apart Konaklama ve Stüdyo apartmanlarda yapabilirsiniz.
Aile Yanı Konaklama : Bu konaklama türü Fransa ‘da alacağınız eğitim hayatınız boyunca Fransız bir aile ile kalarak onların fransız tarzı yaşam stylelarını anlamanızı, fransızcanızı en iyi şekilde yapabileceğiniz pratiklerle geliştirmenizi sağlayabilecek bir konaklama türüdür. Fransada konaklama yapacağınız aileler tamamiyle okullar tarafından titzlikle seçilen ve sürekli denetlemelerden geçerek sizin için en doğru aile yönlendirilmesi ile eğitim hayatınıza desteği ve sizin rahatlığınız düşünülerek tercih edilmektedirler.
Yurt –Residence Konaklamaları : Yurt ve residence konaklamalar kendi yaş gruplarınız ve farklı ülkelerden farklı kültürlerden gelmiş bir çok insanın bir araya geldiği odaların tek kişilik ya da çift kişilik şeklinde paylaşımlı olabildiği ortak ya da özel kullanımlı banyo ve mutfakların bulunduğu konaklama tipleridir.
Apart Konaklama: Apart konaklamalar her apartta 2-3 odanın bulunduğu odaların tek ,çift kişilik ya da üç kişilik kullanılabildiği dairelerin içerisinde ortak kullanım dahilinde banyo ,WC,salon ve mutfakların yer aldığı konaklama şeklidir.
Stüdyo Konaklama: Bu konaklama tipi tek bir odadan oluşan içerisinde banyo, WC ve mutfağın yer aldığı biraz kendi kendine kalmak isteyen ve rahatına düşkün öğrencilerin tercih edebilecekleri bir konaklama tipidir. Ücreti diğer konaklama tiplerine göre biraz daha yüksektir.
Otel Konaklama: Bu konaklama tiplerini tercih etmeyen rahatına düşkün ve daha kısa süreli eğitim alacak öğrencilerin genelde tercih ettikleri bir konaklama türüdür.Diğre konaklama tiplerine göre ücreti biraz daha yüksek olup otel hizmeti alabilmektesiniz.

FRANSADA YAŞAM ŞARTLARI

fransada eğitimFransada üniversite yurtlarında kalmak Fransa'nın her yerinde uygun fiyatlarla gerçekleştirilebilir fakat Okul ve Üniversite Bilge Merkezleri CROUS tarafından yönetilen yurtlarda konaklama için bazı kriterler mevcuttur.
Kiralık bir yer tutmak istersenizde metrekareye göre aylık kiralık ücretleri değişiklik göstermektedirler.Bunların fiyatları ortalama Paris'te metrekare başına 15 Euro dışında ise 7 Euro şeklinde değişiklik göstermektedir. Öğrenciler için özel konutlar giderek artmakta olup öğrenciler için mobilyalı, kafeteryaların olduğu, çamaşır yıkama odaları ve televizyon salonu gibi ihtiyaçlarını giderebilecekleri stüdyoları kiralayabilirler.Stüdyoların kirası Paris dışında 460-600 Euro Paris içinde ise 550-700 Euro arasında değişiklik gösterirler.
Ya da bizlerin desteğiyle Fransız bir aile yanında konaklama yaparak eğitim almaya devam edebilirsiniz. Bu konaklama türü dilinizi geliştirme konusunda size çok büyüük bir destek sağlayacaktır. Aile size bir oda vermektedir ve bu odanın haricinde ortak yaşam alanlarını istediğiniz gibi kullanma konusunda da hakkınız mevcuttur.
Fransa sosyal bir devlet olmasından dolayı gerekli belglerin onlara onlara sunulması karşısında tüm öğrencilere CAF kira yardımı diye bilinen aylık yaklaşık 200 Euro ya yakın bir miktarda karşılıksız kira yardımı yapmaktadır.
Başvuru koşulları doğrultusunda yapıldığında edinimi kolay bir yardım fonudur.
Öğrenci restaurantaları Fransada çok yaygındır. Bu restaurantlar CROUS tarafından işletilmekte olup yemekhanelerdeki yemek fiyatları çok uygundur. Öğrenci kartı olan herkes bu restaurantlardan faydalanabilir .Bu restaurantların bazıları ise haftasonu ve akşamlarıda hizmet vermektedir.Fransa'nın her şeridinde bir çok kafe, restaurantta sıcak yemek yeme olanağına sahipsiniz .Bunların bütçesi 10 Eurodan başlayıp Fransız mutfağının hakim olduğu özel yerlerde de astronomik fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.


FRANSADA ÇALIŞMA HAKKI

Fransadaki her öğrenci yüksek öğrenim kurumuna kayıt yaptırdıktam sonra sosyal güvenlik merkezinin sistemine dahil olur ve çalışma hakkı alır. Yasal haftalık çalışma süresi bir yıl için ortalama haftalık 35 saat şeklindedir. Yasalar yabancı öğrencilere yılda 964 saat çalışma hakkı tanır.  Fransada askeri ücret SMIC tarafından belirlenmekte olup saat başı ücret 9 euro şeklindedir.

FRANSA


Fransa dünya da en çok yabancı öğrenci ağarlayan ülkeler arasında yer almaktadır. Fransadaki üniversitelerde ve okullardaki eğitim dili Fransızcadır fakat buna rağmen bir çok okulda ingilizcede eğitim verilmektedir.
Frans'nın çekici yapısı öğrencilerde merak uyandırmakta olup görmek isteyecekleri bir çok yer bulunmaktadır. Bunlar  Eiffel Kulesi , Louvre Müzesi,Seine Nehri ,Şanzelize ve Paris ile Fransanın büyülü ortamına daha rahat ayak uydurabileceklerdir.

FRANSADA YAZ OKULU PROGRAMLARI

Öğrencilerin 18 yaş ve altında oldukları sürekli bir denetmen kontrolüyle eğitim alırken eğlendikleri bir program türüdür. Öğrencilerin yıl boyunca almış oldukları eğitimin stresini üzerlerinden atamaları konusunda destekleyici olabilecek ve tatil yaparcasına birebir  fransız hocalar kontrolunde dilini geliştirebileceği ve fransız kültür yapısına tanıklık edebileceği ,yoğun aktivitelerin hakim olduğu unutulmaz bir yaz programıdır.
Biz Karya İnternational olarak Fransa'da yaz okulları konusunda deneyim ve güven konusunda öncü olan ESL Dil okullarıyla çalışmaktayız.


FRANSADA VİZE ŞARTLARI

fransada yaşamakFransaya 90 günden fazla eğitim amaçlı giden tüm TC vatandaşları öğrenci vizesi almak zorundadır. Avrupa vatandaşı olmayan öğrenciler Fransada öğrenim görmek amacıyla kalma sürelerini 6 ayı geçicekse öğrenci ibareli uzun süreli vize alabilirler. Bu vizeyi otomatik olarak dilediklerinde uzatabilirler.
Turist vizesi hiç bir şekilde daha sonra öğrenci vizesine dönüüştürülemez. Fransa vizeleri birkes alındıktan sonra gittiğiniz yerde değiştirilemez.
Avrupa topluluğu vatandaşları dışındaki öğrenciler eğer Fransada 3 aydan daha fazla kalacaklarsa Fransaya gelmelerini takip eden iki ay içinde öğrenci oturma izni almak zorundadır.
Fransada kalma süresi 6 aydan az olması halinde öğrencilere geçici öğrenci vizesi alınız .Süresi değişmez ve uzun süreli öğrenci vizesine dönüştürülemez. Özel amaçlı vize en fazla 90 günlük kalma süresi için verilir.

Vize için gerekli belgeler ;

 • Pasaport – Geçerlilik süresinin talep edilen vizenin süresine uygun olmalıdır.
 • Kayı Kabul Belgesi – Ön kabul talebine olumlu bir cevap ya da özel ve ya devlet okuluna kayıt belgesinin olması.
 • Minimum geçim kaynağının belirlenmesi –Bu tutar Fransa Büyük Elçiliği tarafından belirlenir.
 • 18 yaşından küçükler için anne babalarının söz konusu kişi ya da kişilerle ilgili yetki belgesi olmalıdır.

FRANSADA SOSYAL AKTİVİTE PROGRAMLARI

Fransa kültürel yaşam anlamında dünyada ilk sıralarda yer almaktadır.Her an her yerde yeni bir film görebilir ya da yeni bir tiyatro oyununu izlemeye katılabilirsiniz.
Her şehirde en az bir mediatek bulunmaktadır. Bu mediateklerde çok düşük üyelik ücretleri ödeyerek edebi eserleri , müzik eserlerini , Filmleri ve bazende gazeteleri bile okuyabilir hatta ödünç bie alabilirsiniz.
Ayrıca Fransa'da spor ,kültür ve eğlence açısından öğrencilere çok fazla imkanlar sunulmaktadır. Okulların kendi bünyelerinde kurulmuş klupler ve dernekler sayesinde çok fazla aktivitelerde yer alabilirsiniz.

Fransa'da Dil Eğitimi ile ilgili Yazılar
Fransa Dil Okulları

Aslı Eren Aslı Eren
  Fransa ve Fransız yaşam tarzı aslında hepimizin günlük yaşamında bir şekilde var olan ancak farkında olmadığımız unsurlar. Ve sadece french friesdan bahsetmiyoruz (patates kızartması) çünkü o belçikalılar tarafından keşfedildi. İlk olarak Fransa da eğitim alabileceğiniz alanların başlıcası fotoğrafçılık ve sinema yOnünde olmalı diye düşnüyorum. Dünya sinema kültürünün en gelişmiş ülkesi ve Hollywood sinemasına sahip olan Amerika da bile New Orleaans a gittiğinizde ne kadar Fransız akımı altında çalıştıklarını gOzden ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Fransada Dil Eğitimi

İlknur Bulat İlknur Bulat
Başta Paris olmak üzere, Nice, Lyon, Normandy, Bordeaux, Amboise ve La Rochelle Fransız dil okullarının en yoğun olarak bulunduğu şehirlerdir. Fransızca dil okulları yılın her zamanı Oğrencilere kursa başlama imkanı sunar. Seviye olarak ise Fransa dil okulları başlangıç düzeyinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelere yOneliktir.   Fransa dil okulları yetişkinlere yOnelik 16 yaş ve üzeri herkese eğitim imkanı sunar. Buna ek olarak 10 yaş ve üzeri Oğrenciler için Fransa dil okullarının sunduğu yaz okulu programları da vardır. Fransa dil kursları ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Fransa'da İş Fransızcası

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
Fransızca Akademik DOnem/YılYurt dışında, Ozellikle de büyüleyici bir kozmopolit şehir olan Montreal'de yaşamak ve Oğrenim gOrmek muhteşem bir deneyimdir. Dilde akıcılık kazanacak, potansiyelinizin üzerine çıkacak ve dünyanın her yerinden gelen çeşitli insanlarla arkadaşlık kuracaksınız.VERİLDİĞİ MERKEZLER : MontrealSEVİYE : Tüm seviyelerBAŞLANGIÇ : Her PazartesiKURS SÛRESİ : Minimum 24 haftaKURS YOĞUNLUĞU : Haftada 20/24/30 dersDERS SÜRESİ : 1 ders = 50 dakikaDaha uzun (24 hafta+) olan bu kurs ile dilde akıcılık kazanacak, potansiyelinizin üzerine çıkacak ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Fransada İki Dil Programı İngilizce ve Fransızca

Selin Boz Selin Boz
Kendinizi, dünyanın iki dil konuşulan en büyük şehri olan Montreal'in dillerine ve kozmopolit kültürüne bırakın. Bu kurs size, eşsiz bir çevrede olağanüstü bir esneklikle hem İngilizce hem de Fransızca Oğrenme fırsatı sunar. Şu Ozellikleri taşıyorsanz bu kursu seçin; Hem Genel İngilizce hem de Genel Fransızca becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız Hem İngilizce hem de Fransızca konuşan insanlarla kaynaşmak istiyorsanız Oğrendiklerinizi Fransızca ya da İngilizce konuşan bir ailenin yanında kalarak desteklemek istiyorsanız ...
Devamını Okumak için Tıklayın


Mutlu Müşterilerimizden Bazıları

Onur Tüfekçi /Fransa IH Dil Okulları fransa bayrağı

"Bir dili anavatanında, o dili anadili olarak kullanan insanların arasında Oğrenmek çok Onemli ancak binlerce kilometre uzaktaki dil okullarını kendi imkanlarınızla araştırmak ve onlarda Oğrenim gOrme şansını bulabilmek de bir o kadar zor. Ben de bu Onemin ve zorlukların farkında biri olarak bir danışmanlık ajansı bulmak amacıyla yola koyulduğum bir günde Karya International ile karşılaştım.                
Devamını Oku


canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın