Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Fransa Geri Dönüş Vizesi


Schengen sahasına dâhil AB ülkelerinde ve İsviçre’de yasal ikamet izni bulunan Türk vatandaşlarının Fransa’ya yapacakları seyahatlerinde veya transit geçişlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Ancak Fransa’da ikamet edenlerin geçerli oturum belgelerinin müddetinin dolması veya kaybolması durumunda Fransa’ya geri dönebilmeleri için geri dönüş vizesine ihtiyaçları vardır.


Fransa’da daimi oturumu bulunan, oturum kartı sahibi yetişkinler. Oturum kartlarının çalınması, geçerlilik süresini doldurması veya kaybedilmesi durumunda Fransa ya geri dönebilmek için geri dönüş vizesi almalıdır. Belediyeden 18 yaş altı çocukalara verilen récépisse ile Türkiyeye gelen Fransız oturum kartı sahibi Türk vatandaşlarının çocukları yetişkinler için uygulandığı gibi geri dönüş vizesine başvurmak zorundalardır. Belediyeden verilen récépisse maalesef Fransaya tekrar giriş imkanı sağlamamaktadır.
Vize başvurusu sırasında birçok başvurunun yanlış veya eksik evrak hazırlamaktan dolayı kabul edilmediğini veya red cevabı ile sonuçlandığını görmekteyiz. Konsolosluklar sık sık vize işlemleri ile ilgili prosedürlerini değiştirmekle birlikte yeni uygulamalar getirmektedir. Bu durumları yakından takip edip vize başvuru sürecinizi sorunsuz geçirmenizi sağlamaktayız.


Fransa oturumunu Türkiye de veya Fransa’da kayıp etmiş, çaldırmış, veya süresinin dolduğunu farketmemiş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa’ya geri dönebilmeleri için gereken prosedürlerin doğru uygulanması ve hızlı bir şekilde elçiliğe ulaştırılması konusunda vize danışmanlığı yapmaktayız. Fransa geri dönüş vizesi başvurularının Fransa elçiliği tarafından  sonuçlandırılması bir ayı bulabilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu eksiksiz ve tek seferde yapmanız size zaman kazandıracaktır. 


Fransa’da oturum kartı çıkarmak için başvuruda bulunup, oturum kartınız elinize ulaşmadan schengen bölgesinden ayrılmanız durumunda Fransa’ya veya schengen bölgesine tekrar girebilmek için Fransa Elçiliğine geri dönüş vizesi için başvurmanız gerekmektedir. Başvurunuzdan önce evraklarınızın eksiksiz şekilde hazırlanması başvurunuzun süresini ve kabul edilip edilmeyeceğini belirler, bu yüzden evraklarınızın eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve elçiliğe sunulabilmesi için geri dönüş vizesi başvurusu danışmanlığı yapmaktayız. Vize dosyanızın hazırlaması, gereksiz bilgilerin çıkarılarak, gerekli olanları sizden talep ederek dosyanızın en doğru haline getirilmesi, Doldurulması gereken başvuru formlarının eksiksiz doldurulması, şahsi başvuru gerektiren ülkelerde vize randevunuzun belirlenen gün ve saatte doğru olarak alınması ve size iletilmesi işlemlerini 25 yıllık Karya International vize tecrübesi ve güvencesiyle sağlamaktayız.


Bize Ulaşmak İçin Tıklayın
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın