Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Gozde Pekçevik

"Yurtdışı Eğitim Danışmanı"

Ingiltere Brighton Gezim


İngiltere, yurtdışı dil eğitiminde Oğrencilere sunduğu kaliteli eğitim, konaklama imkanları ve sosyal yaşantı açısından her zaman için en gOzde ülkelerden biri olmuştur. Bu ülkeye her gidişimde İngiliz kültürünü yakından tanıdıkça, ülkedeki sistemin ve kuralların bir saat gibi işlediğini gOrdükçe ve İngiliz kibarlığı ile tanıştıkça bu ülkenin bir Oğrenci için gidebilecek en ideal seçenek olduğu fikrim daha da çok gelişti.

Malta,İngiltere ve Amerika Birleşik Devletlerinde  dil kursu merkezleri bulunan EC Englishin İngiltere ziyaretlerinde bir danışman olarak değil bir Oğrenci gOzüyle her şeyi objektif bir şekilde incelemeye çalıştım ve değerlendirmemi sizlerle paylaşmak isterim.

Londra Heathrow havaalanına uçağınız indiği an itibariyle kendinizi çok değişik bir atmosferde hissediyorsunuz. Burası dünyanın en büyük havalimanlarından biri ama merak etmeyin asla yolunuz kaybetme imkanınız yok çünkü harika bir düzenleme yapılmış. Gezimiz iik durağı olan Brightona gitmek üzere EC English havaalanı transfer gOrevlisi tarafından karşılandık ve Brightona doğru yola çıktık. Bu ülkeye ilk defa gidenler için havaalanından yola çıktıkları zaman sanırım ilk farklılık trafiğin Türkiyeye gOre tersten olması ve geniş yoları olacaktır. Pazar günü olmasına rağmen çok fazla trafik olmadığı için yolculuğumuz yaklaşık 1 saat kadar sürdü. BOyle bir transfer imkanı kullanmayacak olsanız bile havaalanından metro ile London Paddington tren istasyonuna ve oradan Brightona trenle gitmeniz ortalama 1.5 saatinizi alacaktır. Londra Brighton arası trenle sadece 50 dakika sürüyor. Bir Oğrenci için bu ülkede kaldığı sürece pek çok şehri ucuz maliyetlerle gezmek gerçekten çok kolay.

Güneyin GOzbebeği Brighton
Güney İngilterenin gOz bebeği şehirlerinden biri olan Brighton, deniz kenarında oluşu, yazlık evleri, sıcak atmosferi ile yaşamak için harika bir şehir. Şehir merkezine doğru indikçe muazzam bir kalabalık ile karşılaştık. Gitmek için en güzel günlerden birini seçmiştik çünkü o gün Geleneksel Brighton Maratonu varmış ve sanki bütün ülke orada toplanmış gibiydi. Nisan ayı için oldukça sıcak bir gündü, aileler, gençler, yaşlılar, çocuklar hepsi büyük bir neşe içinde maratonda koşanları destekliyor, yemekler yeniliyor, gençler Brightonın upuzun sahilinde müzik dinleyip eğleniyorlardı.ec dil okulu

Brighton bence bir Oğrenci için kesinlikle gidilebilecek en güzel şehirlerden biri. Yaşam kesinlikle Londraya nazaran çok daha ucuz. Deniz kenarında oluşu kendizi İzmirde gibi hissetmenize yol açıyor. Alışveriş merkezleri, mağazalar, sinema salonları, restorantlar, cafe ve publar derken binlerce seçeneğiniz var. İngiltere Kraliyet ailesinin yazlık evleri olarak kullandıkları sarayı gezmeden, Brighton Piera gidip deniz üzerinde kamikazede adrenalin yaşamadan, Brighton Stone dedikleri o lezzetli şekerlerden yemeden, sahildeki fish&chips restoranlarından birine gidip bir bardak İngiliz birası ile güneşin batışını çıkarmadan Brightonda olduğunuzu anlayamazsınız. Şehirde yürüyüş mesafesine her şeye ulaşabileceğiniz gibi, otobüs ağı oldukça geniş ve toplu taşıma fiyatları uygun.

EC Brighton
Okulu bulmak o kadar kolay ki, çünkü tam şehir merkezinde. Brighton içi otobüslerin ana kalkış noktasına yürüyerek 2-3 dakika mesafede, sahile yürüyerek sadece 1 dakika mesafede, bir üst caddesinde Oğrencilerin alışverişlerini yapabilecekleri marketler ve Oğle yemekleri için bir sürü cafe-restoran bulunmakta. 4 katlı bir binaları var, içeriye girdiğiniz zaman kendinizi sıcak ve enerjik bir atmosferde hissediyorsunuz. Ana giriş katında Oğrencilerin ilk karşılamasını yapan ve eğitim sürerli boyunca onları değişik konularda yOnlendiren resepsiyon gOrevlileri mevcut. Sınıfları ortalama 10-12 kişilik, bütün sınıflar aydınlık ve Oğrencilerin rahat etmelerini sağlayacak her şey düşünülmüş Ders arasında sıcak, soğuk içecek, bisküvit,cips, çikoata gibi atıştırmalıklar alabileceğiniz makinalar, arkadaşlarınızla sohbet edebilecek rahat dinlenme alanları var. Okulun içinde boş zamanlarınızda kendi kendinize çalışmalar yapabileceğiniz ve kitap alabileceğiniz, kütüphane ve multi medya odası mevcut.

Her katta dinlenme alanları var. Okulu içinde ve tüm Oğrenci evlerinde wifi imkanı mevcut. Bu yüzden isterseniz laptop gOtürebilir, isterseniz okuldaki bilgisayarlardan faydalanabilirsiniz. Okulun içinde kesinlikle İngilizce konuşmak zorundasınız ve kendi dilinizi konulurken yakalanırsanız mtlaka uyarı alıyorsunuz. Resepsiyon gOrevlilerinden, okul müdürüne, konaklama yetkilisine kadar herkes güler yüzlü, Oğrencilerini tanıyor ve hepsiyle yakından ilgileniyorlar. EC Brighton Oğrencileri için değişik konaklama imkanları sunuyor. İsterseniz aile yanında isterseniz Oğrenci evlerinde kalabilirsiniz.

Aile yanı konaklamaları okula yürüyerek veya toplu taşımla 10-25 dakika mesafe arasında. Mümkün olduğunca Oğrencilerinin taleplerini karşılayacak şekilde aileleri bulmaya çalışıyorlar, hatta eskiden evinde free internet imkanı sunan aile bulmak zorken şimdi bunu bir rahatlıkla yapabiliyorlar, yeterki sizin ne istediğinizi bilsinler. Okulun kendi bünyesinde bulunan Oğrenci evlerinden birkaç tanesini gezme fırsatımız da oldu.

Oğrenci evlerinin  okula mesafesi yürüyerek veya toplu taşımla 5-20 dakika aralığında değişiyor. Sanırım bu şehirde yaşayan bir Oğrencinin ulaşım için tercih edebileceği ekonomik ve zevkli yOntemlerden  biri bisiklet satın almak olacaktırJ Oğrenci evleri  tek veya 2-3 katlı müstakil evler şeklinde 2 odalı olanı da var 6 odalı olanı da. Odalar tek ve çift kişilik şeklinde, banyo, oturma odası ve mutfaklar ortak kullanım alanı şeklinde. Elbetteki  6 odalı olan bir eve gittiğiniz zaman 1 banyo-wc bulunmuyor, her katta var. Mutfakta, buzdolabı,çamaşır  ve ulaşık makinası, mikrodalga fırın, ocak, fırın istediğiniz her şey var. Tabiki evin büyüklüğüne gOre bazı evlerde bunlardan 2 tane bile olduğunu gOrdük.Oturma odalarında TV v tüm evlerde wifi imkanı bulunuyor. Kendi evinizde gibi hissedebleceğiniz bir konaklama türü ve ev arkadaşlarının d sizlere benzer yaşlarda olan EC Oğrencileri olması evde international bir ortam yarattığı gibi bol bol İngilizce konuşmanıza da yol açıyor.

 

 

Diğer Makaleler


Damla DeğirmenciYurtdışı eğitim fiyatları
Damla Değirmenci
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenMalta ve İzlenimlerim
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Yaprak HüsnüoğluLAL Ingiltere Dil Okulları
Yaprak Hüsnüoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatEC Kanada Montreal Dil Okulu Hakkında
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatAmerikada Dil Kursu Fiyatları
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Selin BozAmerika vizesi hakkında bilinmesi gerekenler
Selin Boz
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenFransada Üniversite
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatMalta Dil Okulları Ücretleri
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Songül CarusTatil Yaparken İspanyolca Oğrenin
Songül Carus
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatAvustralya'da Çalışma İzni
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Damla DeğirmenciIngiltere Izlenimlerim ve EC Ingiltere Dil Okulu Incelemelerim
Damla Değirmenci
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenIngilterede Eğitim ve Ingiltere'nin Yurtdışı Eğitimdeki yeri
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gozde PekçevikEc Dil Okullarından Yeni merkezler
Gozde Pekçevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenIngiltere,Cambridge İzlenimlerim
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaÇin'de Eğitim
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Damla DeğirmenciAkdeniz'de Ingilizce'nin beşiği Malta, Maltada Eğitim
Damla Değirmenci
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gözde SınırgeçtiMaltada Dil Kursuna Gidenler İçin Malta Rehberi
Gözde Sınırgeçti
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatSıcacık Akdeniz Ülkesi Malta
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Ayça Topalİngiltere'de Eğitim Seçenekleri
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur Bulatİspanya'da Dil Eğitimi
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenDünyanın En İyi 10 Üniversitesi
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenLondra Dil Kursu İzlenimlerim
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenItalya'da Moda Eğitimi
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenBristol Dil Okulları hakkında uzman gözünden
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Mihrican YürükoğluYurtdışında eğitim sürecinde tedirginlikler ve kazanımlar..
Mihrican Yürükoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Ayça TopalNeden Yurtdışında Eğitim Görmeliyim
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu Akkayaİngiltere'de İngilizcenizi Geliştirin
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenAmerikadaki Dil Okulları
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın