Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

ingiltere dil okulları

İngiltere Dil Okulları


İngiltere Dil Okulları ile ‘zaman’ kavramınız İngilizce’ye dönüşsün !
Birleşik Krallığı oluşturan 4 adadan en büyüğü olan ve en gelişmiş olan İngiltere’de dil eğitimi almak sizlere yaşamınızın her alanında sayısız kapı aralayacaktır. Kültürel, ekonomik, teknolojik ve çağdaş olarak gelişmiş olmakta birlikte durmadan yeniliğe açık politikaları sayesinde eğitim için uluslararası platformda en çok tercih edilen ülkedir. 
Genç ve dinamik nüfusa oldukça önem veren İngiltere, eğitimi gelişmişliğin ön önemli adımı olarak görüyor. Yaşam standartlarının çok yüksek olması ve eğitim sisteminin kusursuz bir şekilde işlemesi eğitim konusundan dünya çapında tanınan eğitim kurumlarına sahip olmasını sağlamıştır.
Kraliyet atmosferini her adımda hissedeceğiniz İngiltere’de çok sayıda modern dil okulları bulunmaktadır. İngilizce en iyi doğduğu yerde öğrenilir. Ana dil olarak herkesin İngilizce konuştuğu İngiltere’de kısa zamanda üst seviyede İngilizce öğrenebilir ve kendinizi kültürel, sosyal açıdan geliştirebilirsiniz. Gezip göreceğiniz çok sayıda dünyaca ünlü şehirleri olan  İngiltere’de her anınız dolu dolu geçek ve zaman size yetmeyecek ve ‘keşke gün 24 saatten daha fazla olsaydı’ diyeceksiniz !
İngiltere’de dil eğitimine geldiğinizde eğitiminizin sadece okul içersinde sınırlı kalacağını düşünmeyin çünkü İngiltere Dil Okulları’nın düzenlediği sosyal etkinlikler sayesinde yaşamın her alanı sizin için tam bir dil öğrenme ortamı haline gelecektir.
İngiltere Dil Okulları hakkında bilmeniz gerekenler...

 • İngiltere’de dil okulu başlama tarihleri yıl boyunca her ay olabileceği gibi okuldan okula da fark göstermektedir.
 • Genel İngilizce programlarına başlamak için herhangi bir dil seviyenizin olması beklenmez. Dil okuluna başlamadan önce gireceğiniz sınava göre seviyenize uygun sınıfa yerleştirilirsiniz.  Bu sınava okula başlayacak herkes girmek zorundadır. Aynı seviyede bulunan öğrencilerle aynı sınıfta eğitim almanız çok önemlidir. Öğrenme sürecindeki tüm aşamalar bu sayede dengede tutulur.
 • Haftalık ders sayısı almak istediğiniz program türüne göre değişmekle birlikte öğrenci vizesi alabilmek için en az hafta 15 saat olmalıdır.
 • Okulların sağladıkları olanaklar hemen hemen hepsinde çok farklılık göstermeksizin benzerdir. Okulların tesislerinin önemli bir kısmında öğrencilerin faydalanabilmesi için multimedya bilgisayar merkezi, çalışma odası, dinlenme odası, kütüphane, dil laboratuvarı, yemek salonu,kafeterya vb. bulunmaktadır. Üniversitelerin veya kolejlerin kampüslerinde yer alan dil okullarında eğitim gören öğrenciler aynı zamanda kampüsün olanaklarından da yararlanabilir.
 • İngiltere’de çoğu dil okulu,  ülkenin resmi makamları tarafından onaylı olup dil okulları tarafından oluşan ve birbirlerini denetleme işlevine sahip oldukları derneklere üyedir. Özellikle İngiltere'de hangi dil okuluna gideceğinize karar verirken British Council tarafından onaylı olmasına dikkat etmelisiniz. ,
 • İngiltere’de çok farklı kültürlerden gelen çok sayıda insan vardır. bu bakımdan insanlara karşı anlayışlı ve yeni fikirlere açık olmalısınız.

 

 

İngiltere Dil Okulu
İNGİLTERE'DE EĞİTİM

ingiltere dil okuluSöz konusu yurt dışı eğitim olduğunda, süphesiz ki ilk akla gelen seçeneklerden birisi de İngiltere'dir. Gerek dil eğitimi, gerekse üniversite, sertifika gibi programlar sunan okulların çeşitliliği bakımından İngiltere öğrenciler için oldukça cazip bir seçenektir. Ana dili İngilizce olan ülkelerin en yakını olduğundan, Türk öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir.


İNGİLTERE HAKKINDA

İngiltere , İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler bölgelerinden oluşan Avrupa'nın kuzeybatı kıyısında yer alan bir krallık devletidir.
Avrupa'nın kuzeyinde olduğunda, Fransa, Belçika, Hollanda gibi Kuzey Avrupa ülkelerine komşudur. Hatta Manş tüneli ile Avruğa kıtasına bağlanır. Başkenti ve en büyük şehri Londra'dır. Bunun dışında Cambridge, Brighton , Oxford, Bristol gibi şehirler de İngiltere için önemli şehirlerdir.

ingiltere hakkındaYaklaşık 2000 yıl önce Romalılar tarafından kurulan Londra, yalnızca İngiltere'nin değil dünyanın en önemli şehirlerinden biridir.Hatta pek çoklarına göre Londra Avrupa'nın başkentidir. Bu denli önemli olması, Londra'yı çok kozmopolit bir şehir haline getirmiştir. Londra'da dünyanın neredeyse her ülkesinden insanla karşılaşabilir, dünyanın bütün dillerini duyabilirsiniz. Özellikle metroda seyahat ederken Londra'nın farklı kültürleri barındırdığına şahitlik edebilirsiniz. Zengin kültürel mirasının yanı sıra, hareketli sosyal ve kültürel hayatı da Londra'yı cazip bir şehir kılmaktadır. Dünyaca ünlü Soho'da cafelere, barlara restoranla gidebilir, British Museum, Madame Tussauds, Westminister, National Gallery, royal National Theatre, Leighton House Museum and Art Gallery, London Eye, London Palladium, Big Ben gibi turistik yerleri gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. Dünyanın en eski metrosu Londra'da bulunmaktadır, ve metroda toplam 274 idtasyon bulunmaktadır. Bu metro ağını kullanarak, neredeyse tüm merkez Londra'yı gezmek mümkündür. Metroyu kullanarak yukarıda bahsettiğimiz yerleri rahatlıkla gezebilirsiniz.

Cambridge, üniversitesi ile olduğu kadar bozulmamış doğasıyla ünlü bir İngiliz şehridir. Adını Cam nehrinin üzerinde bulunan köprüden alan şehir, öğrencilerin eğitim için tercih ettiği merkezlerden biridir. Londra'ya 1 saat mesafede bulunan Cambridge, sosyal ve kültürel etkinlikteri bakımından da oldukça hareketlidir.Cambridge'de King's Collage Chapel, Fitzwilliam Museum, Clare Fellow's Gardens, The River Cam, Cambrdige University Botanic Garden, Anglesey Abbey, Cambrdige Arts Picture House, Queens' Collage mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.Stafford House CambridgeBrighton, Manş denizi kıyısında bulunan Londra'ya tren ile 45 dk mesafede bulunan bir kıyı şehridir. Brighton hem turistik gezi düzenleyenler hem de dil eğitimi almak isteyenler için en cazip şehirlerden biridir. Londra'ya yakın konumda bulunması, iklimin Londra'ya nazaran daha güzel olması, hareketli sosyal ve gece hayatı bu şehri tercih sebebi kılmaktadır. Brighton Pier, Royal Pavillon, The King and the Queen Pub, North Laine, Theatre Royal Brighton, Brighton Museum and Art Gallery bu şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

Oxford, İngiltere'nin güney doğusunda bulunan üniversitesiyle ünlü önemli şehirlerden biridir. Oxford Üniversitesi'nden dolayı öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Buram buram tarih kokan bu şehirde, ziyaretçiler sosyal aktivitelere tam anlamıyla doyabilirler. Oxford'da çok sayıda tiyatro, müze ve sinemanın yanı sıra pek çok doğal park ve yeşil alan bulunmaktadır. Pitt Rivers Museum, Ashmolean of Art and Archaeology, University Museum of Natural History, Sheldonian Theatre bu şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

Bristol, İngiltere'nin güney batısında bulunan bir şehirdir. Avon nehri kıyısında kurulan Bristol, aynı zamanda eski bir liman kentidir. Londra, Brighton kadar bilinmese de dil eğitimi ya da yüksek öğrenim düşünen öğrenciler için avantajlı bir şehirdir, hem diğer büyük şehirlere göre daha az masraflı hem de daha sakindir. Öğrenciler eğitimlerine odaklanırken, şehrin sosyal imkanlarından da faydalanabilmektedirler. Bristol'de öğrenciler, Brunel's ss Great Britain, Clifton Suspension Bridge, At-Bristol, Cabot Towe, Bristol Cathedral, Dyrham Park, Bristol Zoo Gardens, Bristol city Museum and Art Gallery, The Red Lodge, Noah's Ark Zoo Farm, The Watershed gibi tarihi ve doğal merkezleri ziyaret ederek sosyal faaliyetlerde bulunabilirler.

Öğrenciler tarafından tercih edilen bir diğer şehir olan Manchester, diğer şehirlerin aksine doğal güzellikleri ya da gece hayatı ile değil, futbol takımıyla birlikte anılmaktadır. Kaliteli eğitim kurumlarının yanı sıra, hareketli sosyal hayatı da Manchester'ı öğrenciler için gözde bir destinasyon haline getirmiştir. Öğrencler, john Rylands Library, Royal Exchange Theatre, The Manchester Cathedral, The Comedy Store, Victoria Baths gibi sosyal ve kültürel mekanlarda zaman geçirebilirler.


İngiltere Eğitim Sistemi


ingilterede eğtiimİngiltere'de eğitim Türk öğrenciler tarafından son zamanlarda çok tercih edilmektedir. İngiltere'de üniversite eğitimi ülkemizin aksine daha kısa sürelidir. Lisans eğitiminin 3, yüksek lisans eğitiminin ise 1 yıl olması, İngiltereyi yüksek öğrenim için cazip bir seçenek haline getirmektedir. İngiltere'de YOK tarafından da denkliği tanınan çok sayıda üniversite bulunmaktadır.Bu üniversitelerin çoğunluğu dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde üst sıradadırlar. Üniversite ücretlerinin Türkiye'de bulunan özel üniversiteler ile neredeyse başa baş olması ise, Türk öğrencilerin daha prestijli, tüm dünyada geçerliliği olan bu okullara yöneltmektedir.


Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen okulların çoğu da İngiltere'de bulunmaktadır; bunlardan bazıları ise Aberystwyth Üniversitesi,  Stirling Üniversitesi, Anglia Ruskin Üniversitesi, Bangor Üniversitesi, Bournemonth Üniversitesi, Brunel Üniversitesi, Keele Üniversitesi, London Metropolitan Üniversitesi, London Southbank Üniversitesi, Liverpool Hope Üniversitesi, Newcastle Üniversitesi, Oxford Brookes Üniversitesi, Queen's Üniversitesi, Southampton Solent Üniversitesi, Swansea Üniversitesi,Londra Güzel Sanatlar Üniversitesi, Essex Üniversitesi, Lancashire Üniversitesi, Chester Üniversitesi, East London Üniversitesi, Greenwich Üniversitesi, Surrey Üniversitesi, Portsmouth Üniversitesi'dir.
Bunun yanı sıra çok sayıda kaliteli dil okulunun bulunması ise, dil eğitimi almak isteyen, ya da İngilizce pratiği yapmak isteyen tarafından da çok tercih edilmektedir. ABD, Kanada , Avustralya gibi deniz aşırı ülkelerde eğitim almak istemeyen, ancak dil eğitimini ya da dil pratiğini ana dili İngilizce olan bir ülkede gerçekleştirmek isteyen öğrencilerin, ilk tercihi de İngiltere'dir. 18 yaş altı için sunulan aktivitelerle zenginleştirilmiş yaz okulu programları, üniversite öğrencilerinin tercih ettiği 2 haftadan başlayan dil kursları, İngiltere'de en çok tercih edilen programlar arasındadır.

 

İngiltere'de eğitim almanın avantajları;

 • İngiltere dil eğitimi alınabilecek ana dili İngilizce olan en doğru destinasyonlardan biridir,
 • Dil eğitimi alınabilecek çok sayıda şehir ve okul seçeneği bulunmaktadır,
 • Her beklentiye, yaşa ve seviyeye göre kurs vardır,
 • Uluslar arası alanda tanınmış, prestijli eğitim kuruluşlarında eğitim alabilirsiniz,
 • Türkiye'de yalnızca 3.5 saat uçuş mesafesindedir,
 • Dünya'nın en önemli kültürel, sanatsal etkinliklerine katılma şansı elde edersiniz,

İngiltere'de Dil Eğitimi

 • ingilterede eğitim veren okullarEC Dil Okulu 2011 yılında LTM ödüllerinde en iyi zincir dil okulu seçilmiş kaliteli bir kurumdur. İngiltere'de Londra, Brighton, Cambridge ve Bristol şehirlerinde şebeleri bulunmaktadır. EC dil okulunda Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce (24 hafta +) ve Sınava yönelik kurslar sunulmaktadır.Şehir merkezinde konuşlanmış şubeleri EC dil okulunu öne çıkan bir seçenek haline getirmiştir.
 • Embassy CES dil okulları, İngiltere'de eğitim alınabilecek kaliteli dil okullarından biridir. Londra, Brighton, Oxford ve Hastings şehirlerinde şubeleri bulunmakta ve öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun kurs seçenekleri vardır. Özellikle Londra şubesinin Greenwich bölgesinde bulunması, Londra'da eğitim almak isteyen ancak Londra'nın kalabalığından da uzak durmak isteyen öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir.
 • LSI Language Studies International, pek çok ülkede şubesi bulunan uluslararası bir kuruluştur. Kaliteli öğretmenleri ve Victoria tarzı binalarında verdiği kaliteli eğitimler ile bilinmektedir.
 • ELC dil okulu Londra, Hampstead ve Mancester'da şubesi bulunan köklü dil okullarından biridir. Genel İngilizce programlarının dışında Askeri İngilizce, Diplomatik İngilizce, Finansal İngilizce, Hukuk İngilizcesi, Mühendislik İngilizcesi, Sigortacılar için İngilizce, Tıp İngilizcesi, Turizm ve Otelcilik İngilizcesi gibi profesyonel amaçlı İngilizce kurslarına da katılabilirsiniz.
 • KAPLAN  dil okulları Türk öğrenciler tarafından oldukça bilinen kaliteli dil okullarından biridir. Londra Covent Garden, Londra Leicester, Cambridge, Oxford, Bath, Manchester, Bournemonth, Salisbury, Torquay ve Edinburgh şubeleri bulunmaktadır.
 • LSBF, London School of Business and Finance dil eğitiminin yanı sıra profesyonel sertifika programları sunan Londra, Birmingham ve Manchester'da şubeleri bulunan bir kuruluştur. 3 Aylık Finance and Management Program, 6 Haftalık Management Development Program, 4 Haftalık Advanced Management Program, 3 Dönemden oluşan  Strategic Management and Leadership Diploma programı, MBA, Online MBA gibi profesyonel programlar sunan LSBF'te Öğleden önce ve öğleden sonra İngilizce kursları da bulunmaktadır.
 • Stafford House School of English, 1952 yılından beri eğitim veren ve Londra, Canterbury ve Brighton'da şubeleri bulunan dil okullarından biridir. Okulumuzda, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi ve IELTS kursları verilmektedir.

 

 • BEET Language Center Bournemonth'da 1979'de kurulmuş 180 öğrenci kapasiteli eski ve köklü bir dil okuludur. BEET dil okulunda Genelve Yoğun İngilizce kurslarının yanı sıra IELTS ve CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) kursları da verilmektedir.
 • British Study Center  Londra, Brighton, Oxford ve Bournemonth'da şubeleri bulunan, Genel ve Yoğun İngilizce, Bire bir özel ders ve IELTS gibi sınava yönelik kurslar sunan kaliteli okullardan biridir. ILETS kursuna ek olarak British Study Center'da TOEFL ve TOEIC kursları da bulunmaktadır.
 • SNT International Collage Bournemonth'un merkezinde bulunan, sahile yalnızca 5 dakika mesafede bulunan modern bir okuldur. SNT International Collage'da 20, 25 ve 30 derslik İngilizce eğitim seçenekleri bulunmaktadır.
 • LAL Language Centers Londra şubesine alternatif olarak, İngiltere'nin en güzel sahil şehirlerinden biri olan Tobay'da eğitim olanağı sunmaktadır. Güzel bir sahil şehrinde, huzurlu bir ortamda eğitim almak isteyen öğrenciler için çok cazip seçenektir.
 • Shane Global, Londra ve Hastings şubelerinde eğitim olanakları sunan butik bir okuldur. Londra şubesi Oxford Street'e 5 dakika yürüme mesafesindedir. Hastings şubesi ise sakin ve huzurlu bir ortamda tamamen dil eğitimine odaklanmak isteyen öğrenciler için uygundur.City of London

 

İngiltere'de bulunan kurs seçenekleri
İngiltere'de şehir ve okul alternatiflerinin yanı sıra, devam edebileceğiniz ders türleri de farklılıklar göstermektedir. Katılımcılar beklentilerine uygun programa, belirtilen tarihlerde devam edebilirler.


ingiltere dil okuluGenel İngilizce haftada 20 derslik programdır, her seviyeye ve öğrenciye hitap etmektedir. Öğrenciler bu programa katılarak genel İngilizce pratiklerinin yanı sıra, konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi dil becerilerini geliştirbilirler.

Yoğun İngilizce haftada 30 derslik programdır. Zamanı kısıtlı, ancak dil eğitimine ihtiyacı olan öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir. Özellikle yaz dönemlerinde tatil yapan üniversite öğrencileri ya da yıllık izin süresini dil eğitimi alarak değerlendirmek isteyen iş sahipleri için uygundur.

İş İngilizcesi, hali hazırda profesyonel alanda iş deneyimi olan ya da uluslararası bir firmada çalışan profesyoneller için önerilen bir programdır. Katılımcıların bu kursa kabul edilebilmeleri için pre-internmediate seviyede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

Birebir İngilizce belli bir alanda eksikliği olan öğrenciler tarafından en çok tercih edilen programlardan biridir. Tek bir alanda problem yaşayan öğrenciler, bire bir ders alarak eksiklerini göderebilirler. Bu kurs genellikle 20 ya da 30 derslik programlarla birleştirilerek alınır.

Sınavlara yönelik kurslar, İngilizce seviyesi yeterli olan ancak akademik ya da iş amaçlı IELTS ya da Cambrdige sınavlarından birine girmek isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Bu kurslar genel ya da yoğun İngilizce'den sonra alınabildiği gibi, İngilizce seviyesi yeterli adaylar için, doğrudan da alınabilir.

Yaz Okulu programları 18 yaş altı öğrenciler için hazırlanmış programlardır. Orta ya da lise öğrenime devam eden öğrenciler tarafından grup ya da bireysel olarak tercih edilmektedirler. Öğrenciler aldıkları dil eğitiminin yanı sıra çeşitli aktivite programlarıyla gittikleri şehirde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri liderleri eşlğinde keşfeder, uluslar arası bir ortamda yeni arkadaşlıklar kurarlar. Genç yaştaki öğrencilerin sosyalleşmesi ve yeni kültürler öğrenmesi için çok faydalı programlardır.

Sertifika programları özellikle İşletme, Finans gibi alanlarda okuyan öğrenciler ve bu alanda çalışan profesyoneller için hazırlanmış programlardır. Öğrenciler farklı süre alternatifleri olan LSBF, BBSI gibi kaliteli kuruluşlara devam ederek, CV'lerine ekleyebilecekleri değerli diploma ya da sertifika sahibi olurlar.
Konaklama Seçenekleri

Konaklama Çeşitleri

Yurtdışı Eğitimde Konaklama Seçenekleri Nelerdir

Aile yanı konaklaması: İngiliz bir aile ile yaşayarak, hem İngiliz kültürünü yakından tanımak, hem de günlük konuşma dilini gözlemlemek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama biçimidir. Aile yanında çift ya da tek kişilik odalarda yarım pansiyon olarak konaklayabilirler. Bunun yanı sıra gazı aileler özel ya d ensuite banyo imkanı sunmaktadırlar.

Yurt konakla seçeneği genellikle arkadaşlarıyla grup halinde seyahat eden, yurtlarda bulunan çok kültürlü ortamın tadını çıkarmak isteyen, genç öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Aile yanında olduğu gibi yurtlarda da tek ya da çift kişilik odalarda konaklanabilmektedir. Hatta bazı yurtlar En-suite banyo ya da özel banyo sunmaktadır.

Residence Konaklamaları eğitim vereken kuruluşun kalitesinin yanı sıra, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tarcih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. Özellikle yaz döneminde kısa süre giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini çok tercih etmektedirler, tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları bulunmaktadır.
Bazı okullar yukarıdaki konaklama seçeneklerine alternatif olarak, paylaşımlı daire seçeneği de sunmaktadır. Bu konaklama türünde, bir kaç kişi birlikte göden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrenciler tarafınan tercih edilmektedir.

 

İngiltere Eğitim Sistemi

İngiltere eğitim sisteminin detaylı olarak anlatıldığı dökümana burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.>

 

İngiltere'de Dil Eğitimi ile ilgili Yazılar
Medeniyetin Başkenti Londra, Ingiltere Dil Okulları

Mihrican Yürükoğlu Mihrican Yürükoğlu
Medeniyetler Başkenti Londra, Koskoca 2 sene.GOz açıp kapayana kadar geçti.Gelecek kaygısı içinde sürekli daha iyilerini düşünürken kendimi dil eğitimi almak üzere İngiltere de,İngiltere nin kalbi Londra da buldum. Modern hayat dendiği zaman aklıma gelen ilk yer hep bu kent olacak sanırım.Türkiye de hertürden insanı barındıran şehir nasıl ki İstanbul ise dünya insanı için bunun adı Londradır.Bu aslında bir şehrin taşıyabileceğinden daha ağır bir yüktür.Her türlü kültürün sorunsuz yaşayabileceği,son derece güvenli,her tarafında buram ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Ingiltere Bristol İzlenimlerim

Gozde Pekçevik Gozde Pekçevik
Ingiltere English Bristol Bristol bu seyahatimde benim de ilk defa gittiğim bir şehirdi. Karşıma  nasıl bir yer çıkacak acaba diye düşünürken gerçekten büyülendim. EC English Bristol merkezi ECnin en yeni merkezi. 2011 yılı başında hizmete girdi. Hem yeni bir şehir hem de yeni bir merkez gOrecek olmanın heyecanı vardı içimde. Londradan trene bindik ve tam 1 saat 50 dakika sonra Bristola vardık. Oğlene kadar hava iyi gidiyordu ancak yağmur altında bile bu şehri gezmek beni mutlu etti. Okul binası tam şehir merkezinde, yemyeşil bir parkın kenarında. ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Yurtdışında Eğitimde Ülke Seçimi

Aslı Eren Aslı Eren
Nerede Okuyacaksınız? Yurtdışı eğitimi almaya karar vermek bir mesele ancak bu kararı aldıktan sonra alınacak diğer Onemli bir karar bu ülkenin hangisi olduğu yOnünde olmalı. Aşağıda adım adım sizlere kendi tecrübelerimle beraber hangi ülkenin size en uygun olanı olduğu yolunda seçiminizi yapmanızı kolaylaştıracak bir günce oluşturmaya çalışacağım. Neticede her birey en iyi kendisini tanır dolayısıyla bir Oğrenci için danışmanının ülke kararı alması belirli oranda doğru olsa da o ülkeyi Oğrencinin kendi arzusuyla seçmesi çok daha doğru ...
Devamını Okumak için Tıklayın

EC Cambridge Ingiltere Dil Okulu İzlenimlerim

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
EC dil okulu , Cambridge'de bu sene itibariyle yeni binasına taşınmıştır.Eski okulla yeni okul binası arasında 10 dakikalık bir yürüme mesafesi vardır.EC dil okulunun Cambridge'deki yeni binası ünlü alışveriş merkezi Primark 'ın hemen yanındadır aralarında sadece bir bina bulunmaktadır.Okul bir alışveriş caddesi üstünde ve 3 katlı bir binada bulunmaktadır.Okulun toplam kapasitesi yaklaşık 200 Oğrenciliktir ve 14 tane modern sınıf bulunmaktadır.Sınıflar için Oğrenci kapasitesi yaklaşık 12'dir.Okulda Oğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ...
Devamını Okumak için Tıklayın

İngiltere'de İş İngilizcesi

İlknur Bulat İlknur Bulat
İş İngilizcesi kursları günümüzde fazlasıyla tercih edilen ve popüler olan program türlerinden biridir. İngiltere İngilizcenin ana vatanı olması nedeniyle elbette İngilizce dil eğitimi açısından en çok tercih edilen ülkelerden biridir. İngilterede dil okullarında alabileceğiniz pek çok program türü bulunmaktadır. İngilterede İş İngilizcesi de bu program türleri açısından en popüler olanlarından biridir.İngilterede İş İngilizcesi kursları yılın her zamanı yapılmaktadır ve genellikle  minimum orta altı seviye ve üzeri İngilizce bilenler ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Ingilterede Eğitim ve Ingiltere'nin Yurtdışı Eğitimdeki yeri

Aslı Eren Aslı Eren
Soru:  Dünyada Amerikadan fazla yabancı uyruklu Oğrenci barındıran ülke hangisidir? Cevap: İngiltere İngiltere William Shakespeare, Charles Dickens ve Jane Austine in doğum ülkeleridir aynı zamanda Elton John, Amy Winehouse ve Coldplay grubunun da vatanı olma Ozelliğine sahip. Kültürel bağlamda düşünüldüğünde Amerikan Idol üne rakip olabilecek bir İngiliz Idolü oluşturmuşluğunun yanı sıra İngiltrenin geniş bir spektrumlu eğitim alanı var. Metropolit bir yaşam içerisinde İşletme yada yOnetimsel bilimlerde eğitim gOrmek istiyorsanız, ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Ingiltere'de Üniversite Eğitimi

Gozde Pekçevik Gozde Pekçevik
İNGİLTEREDE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİİngiltere üniversitelerinin akademik başarıları ve tanınırlıkları sayesinde üniversite eğitimi açısından en çok tercih edilen ülkelerden biridir. İngiltere dediğimiz zaman sadece Galler ve İskoçya üniversiteleri de aynı çatı altında toplanmıştır. İngiltere lisans eğitimini 3 yıl, yüksek lisans eğitiini ise 1 yıl tam zamanlı eğitim alarak tamamlamak mümkündür.İngilterede üniversite başvurusu yapmanın en kolay yOnlerinden biri Türkiyede üniversite sınavına girme zorunluluğunuz veya herhangi bir bOlüme yerleşmiş ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Yurtdışı Eğitime Nasıl Hazırlanılır?

İlknur Bulat İlknur Bulat
Yurt dışı eğitime nasıl hazırlanılır? Yurt dışı eğitime gitmeden izlenmesi gereken 5 adım 1. Tasarruf, Tasarruf! Yurt dışı eğitime gitmeden Once tasarruf yapmanın Onemi Oğrenciler tarafından yeteri kadar bilinmiyor. Cebinizde para olmadan bir ülkeden diğerine gezip, hediyeler alamazsınız. Aileniz, daha Onceden yurt dışında eğitim almış biri ya da bir danışman, hangisi olursa olsun, hem tasarruf yapıp hem eğlenebileceğiniz yOntemlerle ilgili gitmeden Once mutlaka fikir alın.   2. Gerçekçi olun Yurt dışı eğitimin ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Londra ve EC Londra Dil Okulu İzlenimlerim

Gozde Pekçevik Gozde Pekçevik
EC English Londra Brightonda geçirdiğimiz o 2 güzel günden sonra sabah 8 treni ile Londraya hareket ettik. Londra Padington istasyonuna vardımız zaman saatim 8:55ti. İnsanların Brightonda yaşamayı tercih ediyor Londraya haftanın 5 günü geliyor olması gerçekten çok kolay. İngilterenin kalbi olan bu efsane şehri bence herkes hayatında bir kere olsun ziyaret etmeli. İngiliz kültürünü sürekli teneffüs ederek  gOzlerinizi bayram ettirecek parkları, müzeleri ve tarihi binaları ile enfes bir şehir. Metro haritasını ilk gOrdüğünüz zaman kendinizi 10 bilinmez ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Stafford House Yaz Okulu Deneyimlerim

Ayça Topal Ayça Topal
  Yaz okulları; 18 yaş altı Oğrenciler için muhteşem bir deneyimdir. Gerek Ozgüvenin sağlamlaştırılması gerekse kendi başına ayakların üzerinde durma' olsun yaşı küçük Oğrenciler için oldukça verimlidir. Yaz okulları için oldukça popüler bir seçenek olan İngilterede almış olduğum yaz okulu deneyimlerimi paylaşmak isterim. Oldukça uzun süren araştırmalar sonucu benim de onayımla ailem Stafford House School of Englishi seçti. Londranın oldukça büyük ve kalabalık olması nedeniyle; daha küçük yaşlarda başlamış olan tarih ilgimin ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Ingiltere'de Eğitim Almanın Avantajları

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
Ingılterede egıtım almanın bir çok avantajı vardır. Yasal çalışma hakkı ve eğitim masraflarını orada kazanabilme sansı vardır. Oğrenci dil okuluna giderken yasal çalışma hakkı yoktur fakat üniversite okurken yasal çalışma hakkında sahiptir. Ingilizcenin anavatanı oldugu için cok fazla Oğrenci tarafından tercih edilir.Tarihi bir geçmişe sahip olduğu için bunu İngilterenin bir cok sehrinde gOrmek mümkündür. Ülkede farklı kültürden kişiler cok rahatlıkla yasayabilmektedir. Farklı Oğrenci profiline gOre Oğrencilerin seçebileceği üniversiteler ve ...
Devamını Okumak için Tıklayın

İngiltere Eğitim Seçenekleri

Ayça Topal Ayça Topal
İngilterede eğitim almak isteyen Oğrenciler çok fazla farklı seçenek sunulmaktadır. İngilterede dil kursları, yaz okulları, üniversite eğitimleri gibi geniş bir yelpazeden size sadece kendiniz için en uygun programı seçmek kalıyor. İngilterede dil kursları için herhangi bir dil seviyenizin olmasına gerek yok. Gittiğiniz ilk gün; yapılacak olan seviye tespit sınavı ile sizin seviyenize uygun bir sınıfa yerleştiriliyorsunuz. İngilterede dil kursu fiyatlarına gelince. İngiltere çok ucuz bir ülke olmamasına rağmen İngilterede dil eğitimi için Odeyeceğiniz ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Ingiltere Izlenimlerim ve EC Ingiltere Dil Okulu Incelemelerim

Damla Değirmenci Damla Değirmenci
Sizler için İstanbul ofisten bir arkadaşımla İngiltereye gittim ve gOrdüm. İzlenimlerimi faydalı olabileceğine inanarak sizlerle de paylaşmak istiyorum. 4 saat uçak yolculuğu sonrasında nihayet İngiltereye ulaşmıştık ve Heathrow Havaalanında inip direk Brightona gittik. Her ne kadar İngiltere ile ilgili havaların hep yağışlı olduğu sOylense de sıcacık ve bol güneşli bir hava bizi karşılamıştı. Hiç de bahsedildiği gibi İngiltere de bizi yağmurlu ve karamsar bir hava karşılamamıştı. Ülke hakkındaki izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Dil Kursu İngiltere

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
İngiltere dil kursu fiyatları diğer herhangi bir ülkeye kıyasla biraz yüksek gelse de aldığınız eğitimi gOz Onünde bulundurduğunuzda oldukça uygun bir fiyata denk geliyor. İngilterede dil okulları yalnızca dilinizi geliştirmenizle kalmıyor aynı zamanda da dünyanın her yerinden kalıcı arkadaşlar edinmenize fırsat tanıyor. Dil okullarında tamamladığınız kursa gOre bir sertifika da alıyorsunuz ve bu sertifika CVniz için oldukça etkileyici olacaktır. İngilterede dil kursuna kaydolmak isteyen Oğrenciler için herhangi bir dil seviyesi şartı yok. Hiç ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Ingiltere Brighton Gezim

Gozde Pekçevik Gozde Pekçevik
İngiltere, yurtdışı dil eğitiminde Oğrencilere sunduğu kaliteli eğitim, konaklama imkanları ve sosyal yaşantı açısından her zaman için en gOzde ülkelerden biri olmuştur. Bu ülkeye her gidişimde İngiliz kültürünü yakından tanıdıkça, ülkedeki sistemin ve kuralların bir saat gibi işlediğini gOrdükçe ve İngiliz kibarlığı ile tanıştıkça bu ülkenin bir Oğrenci için gidebilecek en ideal seçenek olduğu fikrim daha da çok gelişti. Malta,İngiltere ve Amerika Birleşik Devletlerinde  dil kursu merkezleri bulunan EC Englishin İngiltere ...
Devamını Okumak için Tıklayın

EC Bristol İzlenimlerim

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
Ec Bristol , Bristol şehir merkezindeki Queen Square 'de bulunmaktadır.Okulun hemen yanında Oğrencilerin dinlenip eğlenebilecekleri çoki büyük bir park bulunmaktadır.Okul 3 katlı büyük bir binada bulunur ve hemen giriş katında çok büyük bir pub bulunmaktadır.Bu pub'ın hemen Onünde Bristol için oldukça ünlü olan Gromit çizgi film kahramanının heykeli bulunmaktadır.Bu nedenle okulun Onü genelde turistlerle doludur.Okul şehrin ortasından geçen ve üzerinde bot turları dzüenlenen ve etrafı kafeler ve restaurantlarla çevrili olan nehre 5 dakika yürüme mesafesindedir.Bristolda ...
Devamını Okumak için Tıklayın


Mutlu Müşterilerimizden Bazıları

Güzin Kaban /Ingiltere EC Dil Okulları ingiltere bayrağı

EC Bristol benim için doğru karar, Okul işini çok ciddi yapıyor ayrıca okul yOneticisi hoca seçiminde çok hassas, şayet hocayı beğenmezseniz çOzüm üretebiliyor. Bristol de insanlar çok konuşkan ve yardımsever ve ayrıca çalışmak ve gezmek için çok zamanınız var. Londra da olduğu gibi yollarda zaman kaybetmiyorsunuz. Bana doğru okulu seçmemde yardımcı olan ve işlemler süresince ve sonrasında sürekli iletişimde bulunarak kolaylık sağlayan başta Damla Hanım
Devamını Oku
Buse Fidan /Ingiltere Embassy English Dil Okulları ingiltere bayrağı

Merhaba Pelin Abla; Üniversiteyi bitirdikten sonra iş hayatına başlamadan önce dil eğitimimi tamamlamam gerektiğini düşündüm. Karya yı internette dil okullarına bakarken buldum. Bilgilendirme için telefon numaramı bıraktığımda aynı gün içerisinde geri dönüş yapıldı. Taksim de ki şubenize geldim görüşmek için ve sanki kendimi sizden birileri gibi hissettim. Her konuda yardımcı oldunuz. En büyük korkum vize işlemleriydi ama çok hızlı ve kolay hallettik birlikte
Devamını Oku
Kardelen Oya Avşar /Ingiltere Diğer Dil Okulları ingiltere bayrağı

Lisans eğitimimi tamamladığım günden bir hafta sonra geldim Manchester'a.. Karar aşaması oldukça zorluydu. Hangi şehir olmalıydı, ne bulmak istiyodum etraflıca konuştuk danışmanım Aslı Hanım'la.. En güzel yanı duymak istediklerimi değil gOreceklerimi anlattı Aslı Hanım bana.. Manchester her türlü insana kucak açan sıcak bir şehir. Benim gOzümde burası Ankara.. İkinci evim .. Başlangıçta 3 aylığına geldiğim Manchester , okulumu , ailemi ve futbol serüvenlerini
Devamını Oku
Oykü Akgül /Ingiltere Cambridge Dil Okulları ingiltere bayrağı

Merhabalar,Ağustosta Cambridgede geçirdiğim 3 muhteşem hafta için başta danışmanım olmak üzere bütün Karya International ekibine teşekkürler. İngiltereye gitmeye karar verdiğim andan itibaren bunu birlikte gerçekleştirebileceğim bir danışmanlık ofisi arıyordum ve Karya karşıma çıktığı için kendimi gerçekten çok şanslı hissediyordum. İngiltereye vize almanın zorluğuyla ilgili sOylentiler yüzünden başlarda korkuyordum fakat danışmanım  belgelerimi
Devamını Oku
Gizem Demir /Ingiltere EC Dil Okulları ingiltere bayrağı

İngiltere Cambridge'den herkese Merhabalar,Burada ikinci ayim dolmak üzere. Buraya gelmeye karar vermeden Once hangi şehri, hangi okulu seçeceğim konusunda herkes gibi benim de kafam cok karisikti. Konaklama ve okul seçme konusunda danışmanımla birlikte karar verdik, bana her konuda yardimci oldu. Hiç düşünmeden kafanizdaki bütün soru işaretlerini ona sorarak giderebilirsiniz çünkü karşınızda işini heyecanla yapan bir insan var. Buradaki hayatımdan, okulumdan çok
Devamını Oku
Serdar İnan /Ingiltere Üniversite Dil Okulları ingiltere bayrağı

Merhabalar bende sizinle Karya deyemimi paylasmak istedim.    Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya bOlümünden mezun olduktan sonra kendımı gelıstırmek ıcın bır arayısa gırmıstım. Ingılızcemın ıyı oldugunu dusunuyordum ama yurtdısı tecrubesıne sahıp bırı kadar ıyı olmadıgının bılıncındeydım speaking anlamında. Daha sonra hem egıtım karıyerımı hemde ıngılızcemı gelıstırmek ıcın yurtdısında MBA yapmaya karar verdım. Aıle dısında ılk
Devamını OkuIngiltere Tanıtım Videoları


LSI Cambridge Dil Okulu Tanıtım Videosu
LSI Cambridge Dil Okulu Tanıtım Videosu
Westbourne Academy Dil Okulu Ingiltere
Westbourne Academy Dil Okulu Ingiltere
EC - İngiltere Dil Okulu

2 hafta Genel İngilizce, Brighton'da
Product #:
Price: 483.50 GBP
Condition: new
canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın