Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Damla Değirmenci

"Yurtdışı Eğitim Danışmanı"

Ingiltere Izlenimlerim ve EC Ingiltere Dil Okulu Incelemelerim


Sizler için İstanbul ofisten bir arkadaşımla İngiltereye gittim ve gOrdüm. İzlenimlerimi faydalı olabileceğine inanarak sizlerle de ingiltere damlapaylaşmak istiyorum. 4 saat uçak yolculuğu sonrasında nihayet İngiltereye ulaşmıştık ve Heathrow Havaalanında inip direk Brightona gittik. Her ne kadar İngiltere ile ilgili havaların hep yağışlı olduğu sOylense de sıcacık ve bol güneşli bir hava bizi karşılamıştı. Hiç de bahsedildiği gibi İngiltere de bizi yağmurlu ve karamsar bir hava karşılamamıştı. Ülke hakkındaki izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum

BRIGHTON ŞEHRİ HAKKINDA
Londrada inip direk Brightona geçiş yaptım ve belirttigim gibi pırıl pırıl bir hava vardı. Gittigimiz gün de maraton günüydü ve anacadde tamamen maratona ayrılmıştı. Yollar sportif maratoncularla ve caddenin etrafı da tezahürat yapan destekleyicilerle doluydu. Yani tam zamanında gitmiştim ve Brightonın klasik bir aktivite gününe rastlamıştım. Akşam üzeri nihayet maraton sona ermişti ve bu sefer de heyecanlı kalabalık kumsala taşınmıştı. Türkiyedeki gibi ince kumlarla kaplı harika bir kumsalı yoktu ancak bu pek de kimsenin umrunda değildi. Herkes ellerinde içkileri ve üzerlerinde de incecik yazlık kıyafetleriyel beraber kumsalda büyük daireler halinde eğleniyorlardı.

Genel olarak Brighton tam bir tatil şehri ve İngilterenin pek çok yerinden oldugu gibi dünyanın da pek çok yerinden yerli yabancı turistler vardı. Oldukça güzel bir sahili ve de oldukça güzel balıkçı restaurantları, sanat ve tarih müzeleri, eğlence merkezleri  var. Tam merkezde de oldukça ünlü olan Brighton Pier adında bir iskelesi var. İskelede yemek yiyebileceğiniz restaurantlardan tutunda lunaparka kadar herşey mevcut. Londraya trenle yaklaşık 90 dakikalık bir mesafede, şehir ve tatil hayatının içiçe geçtiği harika bir şehir.

EC- BRIGHTON DİL OKULU HAKKINDA
Brightondaki EC Dil Okulunu da sizler için gezdim. Brighton Piere yürüme mesafesindeki okul 2010 yılında yeni binasına taşındı,  oldukça merkezi ve modern bir binada eğitim veriyor. Yeri ve olanakları açısından favorilerim arasında yer alan okulun akademik kadrosu da oldukça sıcak. Akademik kadro Oğrenciler ile gerçekten tam aile bağları kurmuştu. Birçok konaklama seçeneği sunan EC Brighton hem yurt hem de aile yanı konaklamalarına sahiptir. Eğitimini tatille birleştirmek isteyenler için oldukça ideal bir yer kesinlikle. ingiltere

LONDRA HAKKINDA;
Brighton ziyaretinden sonra trenle yaklaşık 90 dakikada Londraya geçtik. Londrada da gene oldukça güzel bir hava karşılamıştı bizi. Londra herşeyin merkezi gibiydi; finans, sanat, iş, eğlence, eğitim ve de tarih. Şehir tamamen gOrkemli İngiliz mimarisinde binalardan oluşuyordu ve şehir buram buram tarih kokuyordu. Heryer hükümete ait resmi binalardan, binaların Onünde bekleyen atlı askerlerden, gOrkemli kiliselerden ve dünyanın pekçok yerinden gelmiş yerli yabancı turistlerden oluşuyordu.

Londra oldukça büyük bir şehir ve pekçok bOlgeden oluşuyor. Şehir çok karışık gibi gOrünmesine rağmen Londrada inanılmaz gelişmiş bir ulaşım ağı var; neredeyse heryere giden bir metro ağı var. Zaten metrolarda ücretsiz olarak alacağınız ve ağları gOsteren ayrıntılı haritalar var. Oxford Street gibi pekçok ünlü caddesi var ve bu caddelerde dolaşan yerli yabancı tursitleri ve alışveriş merkezleriyle oldukça renkli ve canlı bir gOrünüme sahip. Heryerde neredeyse HSBC Bankası ve Telsim satış noktaları var.

EC-LONDON DİL OKULU HAKKINDAec londra
EC Londradan bahsetmek gerekirse, bütün şubeleri gibi Ec Londra şubesi de şehrin merkezi olan Covent Garden bOlgesinde. Metro durağına da yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde. Okul iki ayrı binadan oluşuyor. Birinci binası akademik kadro için ve diğer binası da eğitim için ayrılmış. En üst katında da kocaman bir kafesi var ve dünya mutfaklarına yer veren çok becerikli bir İtalyan aşçı var. Sanatın, tarihin ve sosyal aktivitelerin tam ortasında bulunmak isteyten hem gezip gOrmek hem de eğitim almak isteyen biri için oldukça ideal bir şehir ve oldukça kaliteli bir okul. Neredeyse bütün şehirlere de tren olduğu için Londranın kalabalığından ve gürültüsünden sıkılmış biri kesinlikle en fazla 1 saat ya da 2 saat yolculuk sonrasında İngilterenin huzur dolu şehirlerine kaçabilirsiniz.
BRISTOL SEHRİ HAKKINDA

Londradan sonraki durağımız ise benim en favorim Bristoldü. Yaklaşık 1.30 saat tren yolculuğu sonrasında nihayet İngilterenin yağışlı havasıyla tanışmıştık. Tüm gün yağmur yağdı, yağmuru pek sevmememe rağmen en favori şehrim oldu. Ne Brighton gibi kalabalık ne de Londra gibi karışıktı. Londra ve Brighton çok kozmopolit şehirler oldugu için İngiliz haricinde her milletten insan gOrme ihtimaliniz olabiliyor ancak Bristol İngiliz popülasyonunun yogun olduğu bir şehir. Bu dil Oğrencileri için ve tamamen İngilizceye adapte olmak isteyen dil Oğrencileri için büyük bir avantaj. Şehrin ortasında bir nehir geçiyor ve nehrin üzerinde pekçok kOprü var, isteyenler de feribotla gezebiliyor. Heryer neredeyse yürüme mesafesinde, çok fazla toplu taşıma araçlarını kullanmıyorlar, heryer minik minik çarşı ve pazarlarla dolu. Ayrıca Bristol canlı müzikleriyle ünlü bir şehir yani sokaklarda canlı müzik yapıp dans eden müzikseverlere rastlamanız kaçınılmaz.

EC- BRISTOL OKULU HAKKINDA
EC Bristol okulu da diger okullar gibi direk merkezde. Ünlü bir meydanda tarihi pekçok binayla yanyana bir okul. Üniversite Oğrencileri tarafından kullanılan yurt seçenekleri ve aile yanı konaklama seçenekleri de mevcut. iki ayrı yurdu var ve iki yurt da yürüme mesafesinde, hepsi tek kişilik odalar. Aile yanları da yüksekçe ve yemyeşil bir alanda, Ozellikle de otobüs duraklarına yakın aileler seçilmiş Oğrencilere kolaylık olması açısında. Hem eğitimini alıp hem de İngiliz kültürünü Oğrenmek isteyen bir Oğrenci için kesinlikle ideal bir şehir. Hem huzurlu, hem sosyal , hem de doğal bir ortam isteyen Oğrenciler için oldukça ideal bir tercih olacaktır.
Ozetlemem gerekirse İngiltere dil eğitimi için oldukça mantıklı bir ülke. Hem Türkiyeye oldukça yakın, hem İngilizcenin doğduğu yer, hem de herkesin kişisel Ozelliklerine gOre şehir tercihleri bulunan bir ülke. Yeşil pasaportu olan Oğrenciler için de oldukça avantajlı, çünkü yeşil pasaportla bütün Schengen ülkelerini de gezip, gitmişken mükemmel tecrübelerle dOnebilirler.

Haydi o zaman İngiltereye, daha ne duruyorsunuz !!!

 

 

Diğer Makaleler


Gözde SınırgeçtiAmerika'daki yeni ELS Okulları
Gözde Sınırgeçti
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenYurdışında Eğitim düşünen aileler için rehber
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Ayça TopalKanada Dil Okulları ve Ozellikleri
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur Bulatisrail Vizesi
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gözde Pekcevikİngiltere Dil Kursu Fiyatları
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaLYS kötü mü geçti? çOzüm Avustralya'da Üniversite
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Yaprak HüsnüoğluKariyeriniz için İngilizce Dil Eğitimi Almak
Yaprak Hüsnüoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatÖzel Amaçlar için İspanya'da İspanyolca Kursları
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatMalta Dil Okulları Ücretleri
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenSanDiego Dil Okulları
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Damla DeğirmenciMalta Dil Okulları Fiyat Listesi
Damla Değirmenci
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gozde PekçevikAmerikada Eğitimle ilgili sık sorulanlar
Gozde Pekçevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenLondra Dil Kursu İzlenimlerim
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatEmbassy Ces İngiltere Dil Kursu
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur Bulatİngiltere Yaz Okulu 2017
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı Erenİngiltere Dil Okulları 2017
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenIngilterede Eğitim ve Ingiltere'nin Yurtdışı Eğitimdeki yeri
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Damla DeğirmenciEbeveynler yurtdışında eğitim konusunda neler bilmelidir?
Damla Değirmenci
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenFransada Dil Eğitimi Program Türleri
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenUcuz Dil Okulları
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaIngiltere'de Eğitim Almanın Avantajları
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Ayça TopalStafford House Yaz Okulu Deneyimlerim
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaFransada Konaklama Seçenekleri
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gozde PekçevikAmerika'da Üniversite Eğitimi
Gozde Pekçevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaAmerikada Lisans Eğitimi
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Songül CarusYurtdışı deneyiminde bir adım kala vize
Songül Carus
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenUkraynada Üniversite Okumak
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatAmerika Dil Kursu Fiyatları
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın