Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


University of Ulster

Kuzey İrlanda’nın sakin bölgelerinden birisi olan Belfast’de 1968 yılında kurulmuş University of Ulster, İngiltere’ye göre daha uygun fiyata eğitim görme fırsatını öğrencilere vermektedir. Haftalık 20 saate kadar çalışma hakkı olan öğrenciler, mezun olduktan sonra da devletin izniyle 2 yıllık çalışma hakkına sahip olabilmektedirler.

İrlanda’nın en ucuz şehirlerinden biri olan Belfast, öğrencilere oldukça geniş imkanlar da sunan bir şehirdir. University of Ulster’in Birmingham ve Londra kampüsleri de özellikle işletme ve programcılık üzerine yoğunlaşan öğrenciler için idealdir.

İngilizce yeterlilik seviyesini karşılayamayan öğrenciler için okul Foundation Sertifikası programları da sunmaktadır. Maksimum 1 seneye yayılan bu program, kampüs içerisinde ve diğer üniversite öğrencileriyle birlikte okutulmaktadır. Bunun en büyük faydası öğrencilerin üniversite yaşamına çok daha kolay adapte olmalarını sağlamasıdır.

Foundation (Üniversite Hazırlık): Program boyunca İngilizce eğitimi gören öğrenciler, aynı zamanda bölüme giriş dersleri de görmektedirler. Program bitiminde yeterlilik seviyesi okulun kabul koşullarına uyan öğrenciler bölüme direk olarak geçiş yaparak okula devam etmektedirler.Foundation programı almadan bölüme gitmek isteyen öğrencilerin ise IELTS sınavından minimum 6.0 puan almış olmaları gerekmektedir.

Okula Başlangıç Tarihleri

Okulun bölümlerinin çoğu Eylül ayında başlamakla birlikte, Ocak ve Mayıs aylarında başlayan bölümler de mevcuttur.

Okulda bulunan bölümlerin detaylı listesi için; http://study.ulster.ac.uk/prospectus/courselist/201415

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın