Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00 İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

HİZMETLERİMİZ

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Malta Konsolosluğu Ankara & İstanbul Yetkili Vize Acentasıyız.

malta konsolosluğu yetkili vize acentası


İngiltere Vizesi


İngiltere Vize Başvurusu

Türkiye vatandaşlarının en çok başvuru yaptığı vizelerden biri de İngiltere vize alımı içindir.

İngiltere için başvurular İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği ve Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş merkez ve acenteler aracılığıyla yapılarak İngiltere vizesi alınabilir.

İngiltere için başvuru talebinde bulunan kişilerin Visa4UK adresinden hesap açmalı ve göndermeleri gerekmektedir.

İnternet üzerinden online bağlantı yoluyla gönderilen formun çıktısı alınıp imzalanır.

Ardından mail adresine gelen başvuru numarası ile birlikte İngiltere vize işlemleri için başvuru yapılır.

Başvuru sahibi kişi biyometrik bilgiler için başvuru merkezine mutlaka gitmelidir.

Vize başvuruları turistik, ticari veya aile ziyareti kapsamında yapıldıysa eğer 3 ile 12 hafta arasında İngiltere vizesi işlemleri sonuçlanmaktadır.

Oturum vizesi için başvuran kişilerin başvuruları ise başvuru tarihinin ardından geçen 12 ile 24 haftalık zaman dilimi içerisinde gerçekleşmektedir.

Yaptığı başvurular olumlu sonuçlanan ve İngiltere vizesini almaya hak kazanan kişiler başvuru yaptıkları merkezlere giderek belgelerini alabilirler.

Eğer vize sonuçları olumlu sonuçlandığı takdirde başvurunun reddedilmesinin sebebi kişilere iletilmektedir.

Reddedilme gerekçeleri doğrultusunda karara itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Önemli Uyarılar:


İngiltere Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu parmak izi uygulamasına geçmiş olduğundan acenteleri aracı olarak kabul etmemektedir. Vize formu online olarak doldurulup başvurular şahsen yapılmaktadır. Bazı evrakların ingilizce tercümesi istenmekte Fakat Noter Onaylı olması mecburiyeti bulunmamaktadır.


LACİVERT (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarından vize istenmektedir.
Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve İngiltere nin Pasaporta kayıtlı çocuklarada vize ücreti uygulaması bulunduğundan dolayı pasaportta seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.Sayfaları yırtılmış olan pasaportlar kesinlikle işleme alınmamaktadır!! 
İngiltere Vize başvuru formları İngilizce ve 10 sayfa olarak hazırlanmıştır.
İngiltere Başkonsolosluğu yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri istediğini istenilen özelliklere sahip olmayan resimleri ve dolayısıyla ekte bulunan evrakların başvurusunu kesinliklekabul etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak isteyebileceğini veya şahsen görüşmeye çağırabileceğinizi önemle hatırlatırız. 
Anne ve Baba'dan ayrı ya da herhangi birisi ile seyehat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Anne ve Baba'dan Noter onaylı orjinal MUVAFAKATNAME istenmektedir. 
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

İngiltere Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

İngiltere Vize Formu


Vize Danışmanlığı hizmetimiz dahilinde İngiltere Formunuz tarafımızdan doldurulmaktadır, gerekli tüm çevirileriniz yapılmaktadır. İngiltere Vize Formu Indirmek için sitemizde herhangi bir link yer almamaktadır.

İngiltere Konsolosluğu

Ankara Büyükelçiliği
Adres : Şehit Ersan Cad. No: 46/A Çankaya / Ankara
Tel : 0(312) 455 33 44 
Fax : 0(312) 455 33 53 

Konsolosluk 
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Meşrutiyet Cad. No:34 Tepebaşı-Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0(212) 334 64 00 0(212) 340 44 72
Fax : 0(212) 334 65 04 

 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın