Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


İNGİLTERE LİSE TAMAMLAMA PROGRAMI

GCSE- GENERAL  CERTIFICATE OF SECONDARY EDUCATION


ingilterede lise eğitimiBellerbys College İngiltere eğitim sektöründe 50 yıldan beri hizmet vermekte olup son 20 yıldır uluslararası öğrencilere Lise Tamamlama,Üniversite Hazırlık, A-Levels,PreMasters ve Akademik İngilizce programları sunmaktadır.
Brighton,Londra,Cambridge ve Oxford olmak üzere 4 farklı şehirde eğitim veren Bellerbys College, öğrencilerimizin farklı bir gelecek kurmalarını  ve hayallerini gerçekleştirmelerini sağlayacaktır.
Lise eğitiminizi İngiltere'de tamamlamak ve üniversiteye Birleşik Krallık'ta veya yurtdışında başka bir ülkede devam etmek istiyorsanız KARYA İnternational, yurtdışı eğitim alanındaki 24 yıllık başarılı geçmişi ile  rehberiniz olacaktır!

BELLERBYS LİSE TAMAMLAMA PROGRAMI

(Bellerbys General Certificate of Secondary Education- GCSE)

Birleşik Krallık eğitim sistemine göre GCSE  lise mezunu olmanın ilk adımıdır. Bellerbys Colllege GCSE programını tamamlayan öğrenciler Birleşik Krallık'ta lise mezuniyetinin ilk adımını atmış olacaklardır. Takip eden süreçte üniversitede okumak istedikleri alana göre Üniversite Hazırlık(Foundation) veya A Level programları ile devam ederek Birleşik Krallık'ta veya yurtdışında başka bir ülkede üniversite eğitiminize devam edebilirsiniz. Kimin için uygun: Türkiye'de lise eğitimini henüz tamamlamayan ve eğitimine İngiltere'de devam etmek isteyen öğrenciler için.
Amaç: Lise mezuniyet derecesi almak
Yaş: 14 ve üzeri
Kurs Süresi: 3 veya 4 dönem
Başlangıç Tarihleri: 3 dönem için Eylül, 4 dönem için Ocak
Merkezler: Brighton,Cambridge,Londra ve Oxford
Haftalık ders saati: 25 saat
Kurs Planı: Haftada 5-10 saat İngilizce ve Matematik zorunlu derslerdir.  Öğrenciler  ilgi alanları ve üniversitede okumak istedikleri bölüme göre 4 tane seçmeli ders alırlar. Bu dersler biyoloji,kimya,fizik,tarih,coğrafya, modern diller, sanat, ekonomi, işletme, bilgisayar ve psikoloji alanlarında olabilir. Her merkez farklı seçmeli dersleri sunmaktadır.
Minimum İngilizce seviyesi: IELTS 4.5, TOEFL PBT 477,TOEFL CBT 153, İngilizce seviyesi GCSE için yeterli olmayan öğrenciler yoğunlaştırılmış Pre GCSE veya Bellerbys College İngilizce Hazırlık Programına katılabilirler.  

Bellerbys Pre-GCSE

 GCSE programı öncesi İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilerin alabileceği  yoğunlaştırılmış programdır.
Amaç: GCSE Programına hazırlık
Yaş: 14 ve üzeri
Kurs Süresi: 1,2 veya 3 dönem
Başlangıç Tarihleri: 18 Nisan ,20 Haziran , 14 Eylül ,9 Ocak
Merkezler: Tüm başlangıç tarihleri için Brighton, Cambridge sadece Haziran ve Eylül başlangıç için
Haftalık ders saati: 30 saat
Kurs Planı: Haftada 5-10 saat İngilizce ve Matematik zorunlu derslerdir.  Öğrenciler  ilgi alanları ve üniversitede okumak istedikleri bölüme göre 4 tane seçmeli ders alırlar. Bu dersler  işletme, bilgisayar, sanat, beden eğitimi,sosyal bilimler alanlarında olabilir. Her merkez farklı seçmeli dersleri sunmaktadır.
Minimum İngilizce seviyesi: 2 dönemlik eğitim için IELTS 2.5, 1 dönemlik eğitim için IELTS 3.5

Bellerbys İngilizce Hazırlık Programı

Pre-GCSE veya GCSE programı öncesi İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilerin alabileceği  yoğunlaştırılmış  İngilizce programıdır. Amaç: Pre GCSE veya  GCSE Programları öncesi Genel ve Akademik İngilizce anlamında öğrencilerin İngilizce seviyelerini geliştirmeleri
Yaş: 15 ve üzeri
Kurs Süresi: 1,2 veya 3 dönem
Başlangıç Tarihleri: 18 Nisan , 4 Temmuz , 14 Eylül ,9 Ocak
Merkezler: Brighton,Cambridge,Londra,Oxford
Haftalık ders saati: 25 saat
Kurs Planı: 8-10 saat gramer,dil yapısı içeren Genel İngilizce, 10 saat kompozisyon ve okuma içeren sınavlara hazırlık, 5-7 saat dinleme ve kelime bilgisi geliştirme
Minimum İngilizce seviyesi:  IELTS 1.5 veya TOEFL 150  

Konaklama Seçenekleri:

Bellerbys College tüm merkezleri aile yanı ve  yurt konaklaması olmak üzere farklı seçenekler sunmaktadır.

Brighton:

 1. Student Village-College House En Suite: Bellerbys College Brighton okul binasının hemen yanında ve şehir merkezinin en canlı noktalarından birindedir. 7100 metre kare alana sahip olan bu yurtta 375 adet  tek kişilik ve 14 adet çift kişilik  özel banyo ve tuvaletli oda bulunmaktadır. Wireless internet erişimi,  50 bilgisayarlı internet  Kafe, plazma televizyonlu oturma alanları,otel kalitesi sunan restaurantı,çamaşır yıkama ve kurutma odaları ile oldukça konforludur.
 2. Aile yanı konaklama: İngiliz ailelerin yanında onlarla günlük hayatı paylaşabileceğiniz ve İngiliz kültürünü yakından tanıyacağınız bu konaklama türünde tek kişilik oda ve tam pansiyon şeklinde konaklama imkanı sunulmaktadır.

Cambridge:

 1. Manor Residence: 60 öğrenci kapasiteli bu yurt 18 yaş ve üzeri öğrenciler için uygundur. 17 yaşındaki öğrenciler ailelerinin izni olduğu takdirde bu yurdu kullanabilirler. Banyo ve tuvaletler ortak paylaşım şeklinde olup, yemeksiz olan bu yurtta öğrencilerin yemek ihityaçları için kullanabilecekleri mutfaklar mevcuttur. Şehir merkezine mesafesi 5 km'dir
 2. Purbeck House: Queens Kampüste eğitim alacak 18 yaş ve üzeri öğrenciler için inşaa edilmiş olan bu yurt okula 10-15 dakika, şehir merkezine 20 dakika yürüyüş mesafesindedir. 26 adet studyo tipi tek kişilik özel banyo tuvaletli dairelerden oluşmakta olup, öğrencilerin yemek ihtiyaçlarını karşılamaları için tam donanımlı mutfaklar, kablolu internet bağlantısı mevcuttur.
 3. Tripos Court: Queens Kampüste eğitim alacak 18 yaş ve üzeri  öğrenciler için uygundur. Okula  yürüyürek 15 dakika, şehir merkezine 3 km mesafededir. 39 adet tek kişilik özel banyo tuvaletli odalardan oluşmakta olup, kahvaltı ve akşam yemeği verilmektedir. Öğrencilerin kujllanabileceği ortak mutfaklar da mevcuttur.
 4. Aile yanı konaklama: İngiliz ailelerin yanında onlarla günlük hayatı paylaşabileceğiniz ve İngiliz kültürünü yakından tanıyacağınız bu konaklama türünde tek kişilik oda ve tam pansiyon şeklinde konaklama imkanı sunulmaktadır.

Londra:

 1. McMillan Student Village: Bellerbys College Londra okul binasının yanında bulunan bu yurtlar Greenwich Universitesi ve Trinity College of Music ile ortaklaşa kullanılmaktadır. 3 blok ve 250 özel banyo tuvaletli odadan oluşmakta olup, bloklardan biri 18 yaş altı öğrencilere ayrılmıştır. 6 odadan oluşan dairelerde mutfak ve oturma odası ortak kullanım alanıdır. Öğrenciler isterlerse yarım pansiyon şeklinde bir konaklama tercih ederek, kahvaltı ve akşam yemeklerini okul kafeteryasından yiyebileceklerdir.
 2. Britannia City Residence: Okuldan 15 dakika otobüs mesafesinde bulunan bu yurt 18 yaş ve üzeri öğrenciler için uygundur. Tek veya çift kişilik odalarda yemeksiz konaklama yapılması mümkündür. Ortak kullanım alanlarında plazma TV ve kablosuz internet erişimi vardır.
 3. Aile yanı konaklama: İngiliz ailelerin yanında onlarla günlük hayatı paylaşabileceğiniz ve İngiliz kültürünü yakından tanıyacağınız bu konaklama türünde tek kişilik oda ve tam pansiyon şeklinde konaklama imkanı sunulmaktadır.

Oxford:

 1. College House EnSuite Self Catering:  Oxford şehir merkezine otobüsle 25 dakika mesafede olan bu yurt park,Kafe ve restaurantlara oldukça yakın bir alandadır. 80 tane özel banyolu tek kişilik oda, ortak kullanıma açık donanımlı mutfaklar bulunmaktadır.
 2. Pensons Gardens: 15-17 yaş arası öüğrenciler için uygun olan yemekli yurt seçeneğidir. St Clements bölgesinde bulunmakta olan yurdun şehir merkezine mesafesi yürüyerek 20-25 dakika civarındadır. 31 tane tek kişilik özel banyolu odadan oluşmaktadır ve haftanın 7 günü kahvaltı-akşam yemeği verilmektedir.
 3. Aile yanı konaklama: İngiliz ailelerin yanında onlarla günlük hayatı paylaşabileceğiniz ve İngiliz kültürünü yakından tanıyacağınız bu konaklama türünde tek kişilik oda ve tam pansiyon şeklinde konaklama imkanı sunulmaktadır.

 

Bellerbys Lise Programından Fotoğraflar


canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın