Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


İrlanda Dil Okulları


irlanda
İrlanda Hakkında
İrlanda Büyük Britanya Adası’nın batısında yer alan İrlanda Adası’nın 6/5’ini kaplayan bir ada ülkesidir. Yemyeşil doğası, Viking döneminden kalan mimarisi ve sımsıcak insanlarıyla dikkat çeken ülke, aynı zamanda suç oranının da oldukça az olduğu bir yerdir.
Ilıman bir deniz iklimine sahip olan ülke, Atlas Okyanusu’nun etkisiyle yıl boyunca yağışlı bir havaya sahip olmasına rağmen, sıcaklık derecesi çoğunlukla sıfırın altına düşmez.
Başkent’i Dublin olan ülke, 4 milyonluk nüfusuyla dikkat çekerken, ülkenin en kalabalık bölgesi, Dublin’in de içinde bulunduğu doğu ve kuzey kesimlerindedir.
Ülkede 6 ile 14 yaş arası eğitim zorunlu ve ücretsizdir. Orta öğretim kurumları ise özel olmakla birlikte, genellikle dini kurumlar tarafından yönetilir ve devlet tarafından desteklenir. Yüksek öğrenim ise 1908 yılında kurulmuş olan Milli İrlanda Üniversitesi ve Dublin Üniversitesi tarafından sağlanmaktadır.
İrlanda ekonomik olarak tarıma ve endüstriye bağlı olarak yaşayan bir ülkedir. Refrah seviyesinin yüksek olması ülkedeki suç oranını yok denecek kadar aza indirmekte ve ülke dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri olma ünvanına sahip olmaktadır.
Ada olması itibariyle birçok limanı bulunan İrlanda, hava ulaşımı açısından da oldukça gelişmiş bir ülke olarak karşımıza çıkar. Ayrıca karayolları ve demiryolları açısından da oldukça sağlam bir alt yapıya sahiptir.Atlas Language School (Turkish subtitles)


İrlanda’da Dil Eğitimi
http://www.irlandadaegitim.com/wp-content/uploads/2014/11/irlanda.jpgAvrupa’nın en güzel bölgelerinden biri olan İrlanda, sağladığı tüm kolay yaşam koşullarının yanı sıra, öğrenciler için sunduğu ideal eğitim ortamıyla da dikkat çekmektedir. Birçok üniversite ve dil okuluna ev sahipliği yapan ülke, sıcak halkıyla da uluslararası öğrencilere büyük bir aile ortamı sunmaktadır.
Genel kanının aksine İngilizce’yi en güzel konuşan ülkelerden biri olan İrlanda, İngilizce eğitimi almak adına en doğru seçimlerden biri olacaktır. Özellikle Dublin’de ve diğer büyük şehirlerinde halk, oldukça anlaşılır ve açık bir asksanla İngilizce konuşmaktadır. Bu söylentiler Türk öğrencilerin İrlanda’yı henüz keşfetmemiş olmasının en büyük sebebidir. Ancak İngilizce eğitimi için gidilebilecek en iyi tercihlerden biri İrlanda.
Başta Fransız, İspanyol ve İtalyan öğrenciler olmak üzere, İrlanda her yıl binlerce dil öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’den çok daha uygun koşullara sahip olan İrlanda, dil eğitimi almak adına da öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir.
Son zamanlarda Türkiye’ye pilot vize uygulaması yapılması, özellikle kısa dönem için giden öğrencilerin vizelerinin 2-3 gün içerisinde çıkmasını sağlamaktadır. Bu da öğrencilerin işini kolaylaştırmanın yanı sıra, herhangi bir aksaklık yaşanmasının da önüne geçilmiş olmaktadır.
Neden İrlanda’da Eğitim?
Öncelikle yaklaşık %95’i okur yazar olan ülkenin eğitim süresi Türkiye’ye nazaran 1 yıl daha önce son bulmaktadır. Lisans eğitimi 3 yıl olan İrlanda’da 7 tane üniversite bulunmakta ve öğrenciler ülkeye dil eğitimi için gitmiş de olsalar kolaylıkla bu üniversitelere geçiş yapabilmektedirler.
Globalleşen günümüz dünyasında, her türlü iş alanı için İngilizce bilgisi istenmekte ve şirketler işlerini çoğunlukla uluslararası çapta yürütmeye çalışmaktadırlar. Bu durumda çalışan statüsündeki adaylardan beklenen iyi bir İngilizce bilgisidir.
İrlanda hem samimi atmosferi, hem İngilizce’nin ana dil olarak kullanıldığı ve en güzel konuşulduğu ülkelerden biridir. Bunun yanmı sıra Amerika, Kanada ve İngiltere gibi ülkelere nazaran çok daha uygun yaşama koşullarına sahip olması, İrlanda’yı dil eğitimi için oldukça çekici kılmaktadır. Bütün bunların dışında ülke hem tarihi yapısı, hem ılıman iklimi, hem de görülmeye değer yerleriyle öğrenciler için yalnızca dil eğitimi için değil, kültürel bir gezi için de ideal bir ortam sunmaktadır.
İrlanda’nın en çekici avantajlarından biri ise eğitim almak için ülkeye gelen öğrencilere part-time çalışma hakkı tanımasıdır. Bu şekilde öğrenciler yaşam giderlerinin bir kısmını kendilleri karşılayabilmekte ve ek gelir elde etmiş olmaktadırlar.
irlanda
İrlanda Dil Okulları
Bir başkent olarak oldukça güzel bir atmosfere sahip olan Dublin, birbirinden hoş caddeleri, mağaza ve cafeleri haricinde dil okullarıyla da ünlü bir başkenttir. İrlanda’da bulunan dil okullarının hemen hepsi Dublin merkezli olarak çalışmakta, birkaçı’nın diğer şehirlerde de şubeleri bulunmaktadır.
Dünyanın dört bir yanından gelen yabancı öğrencilere samimi bir atmosferle birlikte kaliteli bir dil eğitimi imkanı da sağlayan Dublin, ekonomik fiyatlarıyla da her bütçeye uygun bir şehirdir. Aynı zamanda genç nüfus oranına bakıldığında oldukça fazla genç nüfusa sahip olan Dublin, öğrenciler için oldukça ideal bir eğitim merkezidir.
Öğrenciler merkezde bulunan okullarda eğitim alırlar ve konaklama adına her okulun sağladığı benzer seçeneklerden birini tercih ederler. Genellikle okulların bulunduğu bölgelere tek vesaitle ulaşılabilecek uzaklıklarda olan konaklama yerleri, öğrenci yurt seçeneğini tercih ederse yürüme mesafesine kadar düşebilmektedir.
Şu anda İrlanda’da faaliyette olan 9 farklı dil okulu bulunmaktadır. Hepsi de dünya standartlarında eğitim veren okullar, öğrencilerin ihtiyaçalrı ve bütçeleri doğrultusunda değişiklik göstermektedir. International House, ATC, IBAT, Kaplan International, Griffith College, Eurocentres, Atlas, The Language Gallery, Swan Institute İrlanda’nın sahip olduğu dünya çapındaki dil okullarıdır.
Hepsinin farklı ders ve kurs seçenekleri bulunmakla birlikte, genel itibariyle tüm dil okulları; genel ve yoğun İngilizce programlarına, sınav hazırlık İngilizcesi kurslarına ve akademik ve iş amaçlı İngilizce eğitimine sahiptirler.

 


Konaklama Seçenekleri
irlandaİrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler merkezi konumda yer alan okullarda eğitim almaktadırlar. Okullar genellikle Dublin şehrinin merkezinde yer almakta ve öğrenciler şehrin her yerinden rahatça okulların ulaşabilmektedirler.
İrlanda’ya dil eğitimi almaya giden öğrencilere okullar farklı konaklama seçenekleri sunmaktadırlar. Konaklama seçenekleri aşağıda ayrıntılı şekilde açıklanmıştır:

 • Aile Yanı Konaklama: Aile yanında konaklama, yurdışından gelen öğrencilere uygulanan ve oldukça faydalı bulunan bir konaklama seçeneğidir. 18 yaş ve üzeri öğrencilere sağlanan bu imkan, öğrencilerin okulları tarafından seçilen ailelerle birlikte kalması ile gerçekleşmektedir. Hem halkın yaşam tarzını, ülkenin veya bölgenin kültürünü yakından tanıma imkanına sahip olan öğrenciler, hem de İngilizce’yi yaşarak öğrenme, daha rahat pratik yapma imkanı bulmaktadırlar. Aynı zamanda diğer konaklama opsiyonlarına nazaran daha uyguna gelen aile yanında konaklama opsiyonu, öğrencinin bütçesine de katkı sağlamış olur.
 • Yurt Konaklaması: Uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettikleri bir diğer konaklama seçeneği de yurtta konaklamadır. Bu konaklama yöntemiyle öğrenciler, diğer kültürlere mensup öğrencilerin yaşayışlarını da yakından tanımakta ve aşina olmaktadır. Tek veya çift kişilik odalarda konaklayan öğrenciler, yemeklerini de yurtta hep birlikte yemektedirler.
 • Apart Konaklaması: Öğrencilerin bir daireyi birkaç kişiyle paylaşması yoluyla gerçekleştirilen konaklama yöntemi de tipik öğrenci evi konaklamasıdır. Ortak bir mutfak ve salonu bulunan evde öğrenciler hepbirlikte yaşamakta ve yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.
 • Stüdyo Konaklaması: Daha çok yalnız yaşamak isteyen kişilerin tercih ettiği stüdyo konaklaması, diğer konaklama opsiyonlarına göre daha pahalıya gelmektedir. Genellikle iş amaçlı İngilizce eğitimi almaya gelen öğrencilerin tercih ettiği konaklama stili, zaman zaman diğer öğrenciler tarafından da tercih edilmektedir.

irlanda
İrlanda’da Yaşam
Ülke ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan bulunmaz Hint kumaşı olarak da nitelendirilebilir. Avrupa’nın en yaşanılası ülkelerinin başında gelen İrlanda, para birimi olarak diğer Avrupa ülkeleri gibi Euro kullanmaktadır.
Diğer ülkelere göre çok daha ucuz ve kaliteli yaşam koşullarına sahip olan ülkede öğrencilere tanınan part-time çalışma hakkı da yaşam kalitelerini yükselten bir avantajdır.
Aynı zamanda harektli ve canlı bir sosyal hayata da sahip olan ülke, yıl boyu festivaller, konserler ve gösterilere sahne olmaktadır. Bu sayede ülkeye eğitim alamak üzere giden öğrenciler hem kaliteli bir eğitim almakta hem de uygun şartlarda oldukça iyi bir hayat yaşamaktadırlar.

 

irlanda vizesi

İrlanda Vize Koşulları
İrlanda vizesi için başvurular Ankara Büyükelçiliği’nden veya Ankara, İstanbul, İzmir’deki vize başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Bu merkezlere sunulan vize başvuruları  son olarak Ankara İrlanda Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir.
25 hafta ve üzerinde dil eğitimine kayıt yaptıran öğrenciler için 1 yıllık vize başvurusu yapılmaktadır. Daha kısa süre gidecek öğrenciler için ise 3 aylık vize çıkartılmaktadır.
İrlanda vizesi en kolay vizelerden biri olmakla birlikte, başvuruyla birlikte gönderilecek niyet mektubu önem arz etmektedir. Vizeler İrlanda’da uzatılabilmektedir ve 25 hafta ve üzerinde eğitim almaya giden öğrencilere 1 yıllık vizenin haricinde çalışma izni de verilmektedir.

 

Irlanda Dil Okullarımız


İrlanda ve İrlandada Eğitim Hakkında

İRLANDA'DA DİL EĞİTİMİ
irlandada dil eğitimiİrlanda , yeşilin her tonunu görebileceğiniz doğası ve kendine has mimarisiyle  birleşik krallığının batısında konumlanmış küçük bir adadır.Ilıman bir iklime sahip olan Ülke'de kendinizi bu güzel coğrafya'nın huzurunu çıkartırken ya da canayakın ve güleryüzlü İrlanda halkıyla İrlanda'nın meşhur gürültülü publarında saatlerinizi geçirirken bulabilirsiniz.Dört mevsim farklı sosyal etkinlikler bulabileceğiniz ülkede Şubat ayında Uluslararası Dublin Film Festivaline katılabilir , Haziran ‘da ise Blues Festivalleri'nin tadını çıkartabilirsiniz.Turizmin merkezi ve ülkenin başkenti Dublin , genç nufüs yoğunluğu ve hareketli hayatıyla kaliteli bir eğitimin yanı sıra unutulmaz tecrübeler yaşamak isteyen öğrenciler  için ideal bir şehirdir.


 İrlanda'da Eğitim Sistemi :
% 95 gibi ciddi bir  okur yazar oranına sahip ülkede yedi tane üniversite bulunmaktadır. Üniversitelerde öğrencilere Galce veya İngilizce, lisans ve lisans üstü eğitim  olanakları sunulmaktadır.İrlanda'da üniversite eğitimi almanın bir diğer avantajı ise Türkiye'de 4 yıl olan  lisans  eğitimi süresinin 3 yıl , yüksek lisans eğitimi süresinin ise birçok bölüm için  1 yıl  olmasıdır.
Bütün üniversiteler YÖK tarafından tanınmakta olup , diğer birçok ülkeye göre ekonomik ücretlere sahiptir.Lisans eğitimleri için yıllık ücretler 1.200 Euro'dan başlar ve 12.000 ‘lere kadar çıkabilir.

Neden İrlanda'da Eğitim Almalıyım :
Günümüzde ticaret,eğitim ,teknoloji, bilim ve daha birçok alanda ortak dil olarak İngilizce kullanılması,  başarılı bir kariyer hedefleyen kişiler için çok iyi seviyede İngilizce bilgisini zorunlu hale gelmiştir.Büyük hayallerle üniversiteden mezun gençlerimizin uluslararası firmalarda iyi pozisyonlarda çalışabilmeleri için bütün firmalar neredeyse ana dil kadar İngilizce bilgisi şartı aramaktadır.
İrlanda genç nüfus populasyonun yüksek olmasınında etkisiyle İngilizce öğrenmek ve öğrenci olmak için en çok tercih edilen ülkelerden biridir.Tüm bunların yanı sıra İrlanda gerek yaşam masrafları gerekse eğitim ücretleri açısından İngiltere,Amerika gibi birçok ülkeden daha ekonomiktir.
İrlanda'nın en büyük avantajı ise , uzun süreli bir dil eğitimi programına katıldığınız takdirde yasal çalışma hakkına sahip olmanızdır.Bu sayede bu huzurlu ve güvenli ülkede,kaliteli dil okullarında dilinizi geliştirirken bir yandan yaşam masraflarınızı çıkartabilirsiniz.

irlanda dil okullarıİrlanda Dil Okulları :
İrlanda ‘nın en güzel şehri ve başkenti Dublin , dünyanın dört bir yanından gelmiş, yer yaş aralığındaki öğrenciler için yüksek kalitede dil eğitimi olanakları sunmaktadır.Ekonomik eğitim fiyatlarıyla her bütçeye uygun İrlanda Dil Okulları, işinde profesyonel ve tecrübeli kişilerden oluşmuş kadrolarıyla öğrencilerine; Genel ve Yoğun İngilizce programları, İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık programları ve İngilizce Öğretmenlerine yönelik Teacher Training gibi çok farklı alanlarda eğitim seçenekleri sunar.
Sıcakkanlı ve sempatik insanları , hareketli hayatı ile Avrupa'nın kültür başkentlerinden biri haline gelen Dublin , öğrencilerin en iyi şekilde İngilzice bilgilerini geliştirmeleri için gerekli olan yaşam tarzına sahip bir şehirdir.Dublin Dil Okulları ‘nın birçoğu şehir merkezinde bütün kafe ,restoran ve barlara yürüme mesafesinde konumlanmıştır.
En önemlisi İrlanda, İngiltere dışında ana dili İngilizce olan tek Avrupa ülkesidir.

 • DUBLIN SCHOOL OF ENGLISH

Şehir merkezinde konumlanmış ve modern sınıflarla donatılmış okul binası, yıllardır dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere birbirleriyle kaynaşma ve farklı kültürler tanıma imkanı sunmaktadır.
Öğrencilere her konuda birebir yardımcı olabilecek tecrübeli akademik danışmanları ve birçok şeyi aynı anda bulabileceğiniz eğlenceli aktivite programlarıyla öğrencilere güvenli ve samimi bir ortam sağlamaktadır.
DUBLIN SCHOOL OF ENGLISH ; genel,yoğun,akademik ingilizce programlarının yanı sıra, Cambridge FCE ve CAE, IELTS hazırlık kursları, öğretmen yetiştirme programları, ve çalışma izni veren uzun süreli dil okulu programlarinı farklı ve hızlı  öğretme takdikleriyle sunmaktadır.

 • INTERNATIONAL HOUSE DUBLIN

irlandada eğitimŞehir merkezinddeki mükemmel konumuyla INTERNATIONAL HOUSE DUBLIN bütün kafe , restoran ,banka , müze ve publara yürüme mesafesindedir.Konusunda uzman öğretmen kadrosu ve eğlenceli aktivite programları ile INTERNATIONAL HOUSE DUBLIN öğrencilerine Genel ve Yoğun İngilizce programlarının dışında  İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık programları ve İngilizce Öğretmenlerine yönelik Teacher Training gibi geniş bir yelpazede ekonomik ve kaliteli bir eğitim sunar.

 Dublin Şehir Rehberi :

İstatistiklere göre Avrupa'nın en yaşanabilir başkentlerinden biri seçilen Dublin , aynı zamanda Dünya'nın en genç nüfusuna sahip şehirlerinden biridir.Dublin 1000 yıllık kiliseleri , katedralleri ve müzeleriyle dikkat çeken  tarihi ününün yanısıra , şehir merkezinde konumlanmış birçok tiyatro ,sinema ve sanat galerileriyle de Avrupa'nın kültür merkezi haline gelmiştir.
Popüler gece hayatı ve sosyal yaşantısı Dublin'in cezbedici özelliklerinden bir diğeridir.Ilıman iklimin hüküm sürdüğü bölgede kültürel ve tarihi aktivitelerin yanısıra gece hayatı oldukça hareketlidir.

Kurs Seçenekleri :
Genel İngilizce; Haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilen programdır.
Yarı Yoğun İngilizce; Haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilen programdır.
Yoğun İngilizce; Haftada 30 ders İngilizce eğitimi veren program olup ,öğrencilerin hızlı bir şekilde seviyelerini yükseltmelerini amaçlar.
İş İngilizcesi; genel İngilizce becerilerinizi geliştirmenin yanısıra iş hayatınızda size faydalı olucak temel iş ingilizcesi eğitimi verilen programdır. Rapor yazma, sunum hazırlama, mülakat yapma, gibi konularda becerilerinizi geliştirirmenize yardımcı olmayı amaçlar.
Birebir İngilizce; işinde uzman öğretmenler  tarafından  birebir alacağınız eğitim tamamen sizin eksiklerinizi en hızlı şekilde gidermeye amaçlayan programdır.
Sınav hazırlık Kursları: Özellikle yurtdışında lisans ve yükseklisans programlarına katılmayı düşünen ya da Türkiye'de akademik kariyer yapmayı planlayan öğrencilere uygun olan programdır.TOEFL , IELTS gibi sınavlarda başarı gösterebilmeniz için öğrencileri tamamen sınava hazırlar.

irlanda dil okullarıKONAKLAMA SEÇENEKLERİ :
İrlanda Dil Okulları öğrencilere geniş bir yelpazede çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır.

 • Aile Yanı Konaklama:Okullar tarafından özenle seçilen ve sürekli denetlenen ailelerin yanında , tek veya çift kişilik odalarda konaklama anlamına gelir.Aile Yanı Konaklamanın en büyük avantajı ana dili İngilzice olan ailelerle birlikte pratik yapma imkanına sahip olunmasıdır.Bu sayede hem İngilizce bilginizi hızlı bir şekilde ilerletebilir , hemde İngiliz kültürünü en yakından tanıma fırsatına sahip olabilirsiniz.
 • Yurt Konaklama:Dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencilerle birlikte tek veya çift kişilik odalarda konaklama , farklı kültürlerden insanlarla kaynaşma ve unutulmaz dostluklar edinme fırsatı sunar.

 

 • Apart Konaklama: en çok tercih edilen konaklama çeşitlerinden biridir.Öğrenciler bir daireyi birkaç kişiyle paylaşırlar.Ortak kullanımda  bir mutfak ve salon bulunmaktadır.Bu sayede öğrenciler kendi yemeklerini kendileri pişirebilme avantajına sahip olurlar.
 • Stüdyo Konaklama: Diğer konaklamalardan farkı tek bir odadan oluşmasıdır, odanın içinde mutfak,salon ve banyoda bulunmaktadır.Yalnız yaşamayı ve rahatlığı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşidir.

İrlanda'da Yaşam Şartları :
Avrupa'nın en yaşanabilir başkentlerinden biri olan Dublin'de yaşam İngiltere ,Amerika ve diğer birçok ülkeye göre oldukça ekonomiktir.Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır ve aylık yaşam masrafları ulaşımda dahil olmak üzere 500 – 600 Euro civarındadır.Aynı zamanda hareketli bir sosyal hayata sahip olmasına rağmen düşük suç oranları ile güvenli ve huzurlu bir ülkedir.

İrlanda'da Çalışma Hakkı
İrlanda'da da uzun süreli eğitim programlarına katılan öğrenciler haftada 20 saate kadar part time olarak yasal çalışma hakkına sahiptir.Böylelikle öğrenciler, yaşam masraflarını bile kendileri karşılayabilmektedir.
İRLANDA VİZE ŞARTLARI
Başvurular Ankara İrlanda Büyükelçiliği'nden yapılmaktadır.Randevusuz sistemle çalışmakta olup kişinin şahsi başvuru şartı bulunmaktadır.Vize süreci genellikle 10 iş günü sürmekte olup konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak süre uzayabilmektedir.İrlanda vizesi zor bir vize türü olmayıp, öğrencinin Türkiye ile olan bağlarının güçlü olduğunu  ve Türkiye'ye geri döneceğini destekleyici evraklarla göstermesi gerekmektedir.Türkiye'de düzgün bir işi, eğitim geçmişi ve aile bağları olan öğrenciler vize alma konusunda genellikle sıkıntı yaşamazlar fakat tabiki %100 vize garantisi vermek mümkün değildir , tamamen konsolosluğun insifiyatindedir.

Irlanda'da Dil Eğitimi ile ilgili Yazılar


 Bu konu ile ilgili mevcut yazı bulumamaktadır. 

Mutlu Müşterilerimizden Bazıları

Ezgi Cıllı /Irlanda ATC Dil Okulları irlanda bayrağı

Yaz tatilinde 1 aylığına İrlanda'ya dil eğitimi almaya gittim. Karya International desteğiyle farklı bir kültürü tanıma fırsatı buldum.Okulumda Türk Oğrenci yoktu bu da benim yabancı dilimi geliştirmem için yararlıydı.Değişik ülkelerden birçok arkadaşım oldu.Benim için Onemli bir tecrübe ve güzel bir anıydı.
Devamını Oku
Gamze Acartürk & Ezgi Ercan /Irlanda Ih Dil Okulları irlanda bayrağı

Dublinden sevgiler ve selamlar; Bizim yurt dışı maceramız aslında hep istediğimiz fakat bir türlü cesaret edemediğimiz, bizim için sadece hayallerde olan bir durumdu. Biz turizm ve otel işletmeciliği mezunuyuz ve işimiz gereği akıcı bir İngilizceye sahip olmalıydık. Konuşma acısından Türkiyedeki kursların çok faydasını gOremedik ve ani bir kararla işten istifa edip hayalimizi Karya international' ile gerçekleştirmeye karar verdik. Bize bu maceramızda her konuda
Devamını Oku
Halit Burak Uyanıker /Irlanda IH Dil Okulları irlanda bayrağı

İrlanda’dan selamlar, Yurtdışında ingilizce öğrenme düşüncesi ,Türkiye’de öğrenme azmimin bittiği noktada başladı diyebilirim.Yüksek lisansımın tez döneminde 6 aylık dil kursuna İrlanda’ya gelmeye karar verdim.Uzun zamandır İrlanda’yı araştırıyordum,bence burayı diğer yerlerden ayıran özellikler; insanları eğitimli ve sıcak kanlı, çoğunlukla Dünya’da neler olup bittiğini takip ederler ayrıca herşeye ve herkese karşı
Devamını Oku
Orhan Çorbacı /Irlanda IH Dil Okulları irlanda bayrağı

Herkese Merhaba  Dublinden Bildiriyorum buraya geldiğim 1 ay oldu ama herşeyi dolu dolu yaşadım daha 5 ay daha burdayım.Oncelikle şunu belirtmek isterimki  İrlanda dil eğitimi için çok iyi bir yer çünkü burada türk Oğrenci sayısı çok az bundan dolayı sürekli ingilizce konuşmak zorunda kalıyorsunuz ayrıca ayşegul hanımın bana Onerdiği atc dil okulu gercekten cok kaliteli bir okul aksan konusunda internette çok yanlıs bilgi var dublinlerin aksanı çok
Devamını Oku 

canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın