Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


İrlanda Yaz Okulları


irlanda
İrlanda Hakkında
İrlanda Büyük Britanya Adası’nın batısında yer alan İrlanda Adası’nın 6/5’ini kaplayan bir ada ülkesidir. Yemyeşil doğası, Viking döneminden kalan mimarisi ve sımsıcak insanlarıyla dikkat çeken ülke, aynı zamanda suç oranının da oldukça az olduğu bir yerdir.
Ilıman bir deniz iklimine sahip olan ülke, Atlas Okyanusu’nun etkisiyle yıl boyunca yağışlı bir havaya sahip olmasına rağmen, sıcaklık derecesi çoğunlukla sıfırın altına düşmez.
Başkent’i Dublin olan ülke, 4 milyonluk nüfusuyla dikkat çekerken, ülkenin en kalabalık bölgesi, Dublin’in de içinde bulunduğu doğu ve kuzey kesimlerindedir.
Ülkede 6 ile 14 yaş arası eğitim zorunlu ve ücretsizdir. Orta öğretim kurumları ise özel olmakla birlikte, genellikle dini kurumlar tarafından yönetilir ve devlet tarafından desteklenir. Yüksek öğrenim ise 1908 yılında kurulmuş olan Milli İrlanda Üniversitesi ve Dublin Üniversitesi tarafından sağlanmaktadır.
İrlanda ekonomik olarak tarıma ve endüstriye bağlı olarak yaşayan bir ülkedir. Refrah seviyesinin yüksek olması ülkedeki suç oranını yok denecek kadar aza indirmekte ve ülke dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri olma ünvanına sahip olmaktadır.
Ada olması itibariyle birçok limanı bulunan İrlanda, hava ulaşımı açısından da oldukça gelişmiş bir ülke olarak karşımıza çıkar. Ayrıca karayolları ve demiryolları açısından da oldukça sağlam bir alt yapıya sahiptir.


İrlanda Yaz Okulları
Bir başkent olarak oldukça güzel bir atmosfere sahip olan Dublin, birbirinden hoş caddeleri, mağaza ve cafeleri haricinde dil okullarıyla da ünlü bir başkenttir. İrlanda’da bulunan dil okullarının hemen hepsi Dublin merkezli olarak çalışmakta, birkaçı’nın diğer şehirlerde de şubeleri bulunmaktadır.
Dünyanın dört bir yanından gelen yabancı öğrencilere samimi bir atmosferle birlikte kaliteli bir dil eğitimi imkanı da sağlayan Dublin, ekonomik fiyatlarıyla da her bütçeye uygun bir şehirdir. Aynı zamanda genç nüfus oranına bakıldığında oldukça fazla genç nüfusa sahip olan Dublin, öğrenciler için oldukça ideal bir eğitim merkezidir.
Öğrenciler merkezde bulunan okullarda eğitim alırlar ve konaklama adına her okulun sağladığı benzer seçeneklerden birini tercih ederler. Genellikle okulların bulunduğu bölgelere tek vesaitle ulaşılabilecek uzaklıklarda olan konaklama yerleri, öğrenci yurt seçeneğini tercih ederse yürüme mesafesine kadar düşebilmektedir.
Şu anda İrlanda’da faaliyette olan 9 farklı dil okulu bulunmaktadır. Hepsi de dünya standartlarında eğitim veren okullar, öğrencilerin ihtiyaçalrı ve bütçeleri doğrultusunda değişiklik göstermektedir. International House, ATC, IBAT, Kaplan International, Griffith College, Eurocentres, Atlas, The Language Gallery, Swan Institute İrlanda’nın sahip olduğu dünya çapındaki dil okullarıdır.
Hepsinin farklı ders ve kurs seçenekleri bulunmakla birlikte, genel itibariyle tüm dil okulları; genel ve yoğun İngilizce programlarına, sınav hazırlık İngilizcesi kurslarına ve akademik ve iş amaçlı İngilizce eğitimine sahiptirler.

 

Irlanda Yaz Okullarımız


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın