Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


İspanya Vizesi


İspanya Vize Başvurusu

Vize başvurunuz için daha sağlıklı ve olumlu bir yol izlenmesi için Karya İnternational ailesi olarak size profesyonel hizmet vermeye hazırız.
İspanya, Türkiye Cumhuriyeti’nde Ankara ve İstanbul’da temsilciliklere ve çeşitli illerde fahri Konsolosluklara sahiptir.


Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. 
Vize başvuru işlemlerine son 10 yıl içerisinde alınmış ve minimum 6 aylık geçerli olan pasaportla başlanmalıdır. Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportunuzu yenilemelisiniz.


Vize başvurusu sırasında İspanya’ya planlamış olduğunuz seyahat tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerliliği olan pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.
Seyahatinizden önce gidilecek ülkede kalış süresini tamamen kapsayan ve tüm Schengen devletlerinin topraklarında geçerli olan, acil tıbbi işlemin yanı sıra sağlık nedeniyle kişinin ülkesine geri gönderilmesi gerektiğinde kullanılmak üzere asgari 30.000 Euro teminat bedeli olan sağlık sigortası yaptırılması gerekiyor.


Avrupa ülkeleri, 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren yapılacak olan vize başvurularında parmak izi verilmesi kuralını getirmiştir. Söz konusu tarihten itibaren Schengen vizesi almak isteyenlerin parmak izi vermesi gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra parmak izi alınan müracaat sahiplerinin, sonraki başvurularında 5 yıl boyunca parmak izi vermelerine gerek yoktur. 


İspanya vizesi başvuruları çoğunlukla turistik, ticari veya aile, akraba ve arkadaş ziyareti amaçlı yapılmaktadır.
İspanya Konsolosluğu, kısa süreli vize başvurularını doğrudan konsolosluğa başvurulması durumunda kabul etmemektedir. Kısa süreli İspanya vizesi başvuruları, İspanya Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş kurumlar aracılığıyla yapılabilmektedir. Vize başvuru koşullarını tamamlaması ve 90 gün konaklama şartının aşılmaması gerekmemektedir.


İspanya vize başvurusu, kategori farklılığı göstermeksizin randevu alınması şartı ile kabul edilir. Vize randevusu alındıktan sonra, pasaport ve İspanya Konsolosluğu vize bölümü tarafından istenilen evraklar ile birlikte vize başvurusu yapılabilir.


Schengen vize başvurusu seyahate çıkacağınız asıl ülkenin konsolosluğuna ya da elçiliğine yapılmalıdır. Bu yüzden başvuru öncesi seyahat planınızı yapmış olmanız sağlıklı olacaktır.
Bu nedenle vize başvurularınızı yaparken bu alanda deneyimli ve güncel bilgi donanımlı profesyonel vize danışmanları ile çalışmalısınız.

 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın