Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


İsveç Vizesi


İsveç Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar:

Başvurunuz Karya tarafından aracı kuruma yapılabilmekte ancak başvurunuz yapıldıktan 1 gün sonra konsolosluktan başvuru sahibine randevu verilmektedir.

LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.

YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

Tüm Schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden Schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını pasaportun temdit süresinin en az 6 Ay ve Pasaportta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

İsveç Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık fotoğrafları kabul etmektedir. 
Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

İsveç / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz. Seyahat sağlık Sigortası) 

İsveç Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını P.tesi- Salı- Çarşamba- Perşembe günleri saat 09.30-12.30 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 5 iş günü sonra sonuçlanmaktadır. . İsveç Başkonsolosluğu vize bölümü Cuma günleri başvuru kabul etmemektedir. 
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

İsveç Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

İsveç Konsolosluğu

Büyükelçilik

Ankara Büyükelçiliği
Adres : Katip Çelebi sokak No: 7 Çankaya/ Ankara
Tel : 0(312) 455 41 00 03124286735
Fax : 0(312) 455 41 20 


Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : İstiklal Caddesi No: 125 Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0(212) 334 06 06 
Fax : 0(212) 252 41 14 

 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın