Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


İsviçre Dil Okulu

Dünya'nın en büyük finans merkezlerinden biri olan İsviçre aynı zamanda dil öğrenimi için bir beşik niteliğindedir. pek çok dil için ideal bir ülke olan isviçre'de Almanca,Fransızca ve Italyanca'nın resmi dil olarak kullanıldığı bölgeler bulunmaktadır. Isviçre'de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için birlikte çalıştığımız okullarımızı aşağıda bulabilir ve detaylarına aşağıdaki sayfalarından ulaşabilirsiniz.

İsviçre Dil Eğitimi

Yaşam gideri olarak ayrılması gereken aylık para 800 CHF civarındadır. Isviçrede'da dil eğitimi alan öğrencilerin yasal olarak çalışma izni yoktur. 90 günü aşan eğitimler için öğrenci vizesi alınması zorunludur. Öğrenci vizesi ile başvurular, başvuru tarihinden itibaren 10 hafta sürebilir, bu nedenle başvurunun mümkün olduğu kadar erken yapılması gerekir. İsviçre'de üç resmi dil olması nedeni ile her bölgede günlük yaşamda kullanılan dil farklıdır .

İsviçre Dil Okullarımız


 

ISVICRE DIL OKULLARI

İsvicre, ülke yapısıyla bir çok kültürü bir arada bulundurmaktadır. Alp dağlarında yer alan ve denize kıyısı bulunmayan bir ülkedir. Almanya, Fransa ve Italya'ya komsu olan bir ülkedir. Fedarasyon sistemi ile yönetilen bir ülkedir. İsviçre bankacılık finans alanında ön plana çıkmıştır.

İsviçrede dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için gerçekten çok çeşitli kültürleri içerisinde barındırmaktadır. İklim ve doğal güzellikler açısından oldukça etkileyicidir. Her şehrin ve bölgenin kendine ait bir yapısı bulunmaktadır. İsviçrede dil eğitimi düşünen öğrenciler in tercih ettiği şehirler den bazıları Montreux ,Leysin , Zug, Zurih ,Basil gibi sehirlerdir.

İsviçre'de sehir tercih ederken dil üzerinde durmak çok önemlidir. Ülkenin bir cok sehrinde birden fazla dil kullanıldıgı için öğrenciler bir den çok dil secebilirler.Örnek verecek olursak Zug şehrinde dil okuluna veya yaz okuluna gitmek isteyen bir öğrenci çogunlukla Almanca veya İngilizce tercih edebilir.
İsviçrede eğitim almanın avantajlarından bahsetmek gerekirse, dil okullarında oldukca fazla secenek bulunmaktadır. Yaz okulu ve dil okulu öğrencilerine birden çok dil seceneği sunulmaktadır. Kültür çeşitliliği çok geniş bir ülkedir. İsviçrede daha çok öğrenciler yaz döneminde ingilizce , Almanca, İtalyanca ve Fransızcaların geliştirmek için kısa süreli eğitim almak isterler. Bu ülkeler birbirine de cok yakın oldugu için ülkeler arası geçiş çok kolaydır. Yaz okulu programları ile ilgili de eğer öğrenciler 18 yaş altındaysa yaz okulu programlarını değerlendirebilirler. Bu programlarda da aktivite programları ve ders içerikleri bütünlük göstermektedir. Yaz okulu öğrencileri için güvenlik ve havaalanı transferi çok önemlidir. Bu önemli noktaları yurtdısı eğitim firmalari ve okullar birlikte organizasyon yaparlar.Yaz okulu aktivite programları sehrin genel yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örnek aktivite programları arasında voleybol, golf, yoga, dağcılık, yelkencilik gibi aktiviteler bulunmaktadır.
İsviçrede dil okulları ve yaz okullarının konaklamalarını inceleyecek olursak, aile yanı konaklamaları ,yurt konaklamaları , residence konaklamalar ve otel konaklamalar bulunmaktadır. Dil okullarında öğrenci uzun dönem giderse istediği taktirde  okul dısında bir konaklamadan da faydalanabilir. Okulların aile yanı konaklamaları öğrenci için verimli bir konaklama ücretidir. Aile ile pratik yapma şansı artar .İsviçre de diğer şehirlerde olduğu gibi aile yanı konaklamalar genelde okulla yürüme mesafesindedir.Buna karsın yaz okulu programlarında ise , bazı şubelerde okul konaklamaları ile eğitim aldıkları bina aynı yerdedir.

 

İSVİÇREDE DİL OKULLARI –ESL
İsviçrede oldukça köklü bir okuldur. İsviçre dısında Almanyada ,İtalyada , Fransa ve İsviçrede eğitim vermektedir. Programlar, 20 derslik ,30 derslik programlardır. Şehir tercihine göre aktivite programları değişiklik göstermektedir.
Bu okulda ayrıca DELF DALF kursları da verilebilmektedir . Öğrencinin istediğine göre sehir ve sube yönlendirmek çok önemlidir.


ESL okulunun yaz okulları ve dil okulları programları şu şekildedir:

Yaz okulu programları :
Leysin –İsviçre (8-14 yaş- 13-17 yaş) : Fransısca , İngilizce eğitim
Montreux- İsviçre ( 14-17 yaş ) : Fransısca eğitim
Paris Igny- Fransa ( 13-17 yaş) : Fransısca,İngilizce eğitim
Valbonne Cannes – Fransa ( 13-17 yaş) : Fransısca eğitim
Zug –İsviçre ( 13-17 yaş ) : Almanca ve İngilizce eğitim
Freiburg –Almanya ( 13-17 yaş) : Almanca eğitim
Westerwald – Almanya ( 10-17 yaş) : Almanca ,İngilizce eğitim
Ascona – İtalya ( 13-17 yaş) : Italyanca, İngilizce eğitim

Dil Okulu Programları :
Montreux- İsviçre
Lyon – Fransa
Berlin – Almanya
Freiburg -Almanya

İsviçre'de Dil Eğitimi ile ilgili Yazılar


 Bu konu ile ilgili mevcut yazı bulumamaktadır. 


 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın