Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


İtalya Vizesi


İtalya Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar:

LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.
 
YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

Tüm Schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden Schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

İtalya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz arka fonu beyaz ve Biometrik özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir. 

İstanbul İtalya başkonsolosluğu Pasaportunu yeni çıkaran ya da daha önce pasaportundan hiç Schengen vizesi bulunmayan yolculardan vize başvurusunda bazı iş evraklarının Orjinalini ya da Noter tasdikli nüshalarını istemektedir. 

Vize başvuru formları İtalyanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. Seyahat edecek her çocuk için ayrıca bir vize formu doldurulmalı ve 18 yaş altı çocukların vize başvuru formunu hem Annenin hemde Babanın imzalaması gerekmektedir.

Başvurunuz Karya International tarafından yapılabilmektedir ancak konsolosluk boş pasaportlu ve ilk defa Schengen vizesi alacak yolcuları mutlaka şahsi görüşmeye çağırmaktadır! İstanbul İtalya Başkonsolosluğu 18 yaşından küçük çocuklar için her durumda (Tek başına ya da Ebeveynler ile beraber seyahat etseler dahi) hem Anne ve hem de Babadan Noter onaylı ORJİNAL MUVAFAKATNAME istemektedir. 

İtalya / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası) 
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

İtalya Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

İtalya Konsolosluğu

Büyükelçilik

Ankara Büyükelçiliği
Adres : Atatürk Bulvarı No:118 Kavaklıdere / Ankara
Tel : 0(312) 426 54 60

Konsolosluk 

İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Tomtom kaptan sokak No:15 Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0(212) 243 10 24 02122443259
Fax : 0(212) 252 58 79 

 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın