Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


İtalya'da Üniversiteİtalya’da Üniversite
italyada üniversiteTarihsel ve kültürel yapısıyla her zaman dünyanın gözde ülkelerinden biri olan şirin Akdeniz ülkelerinden olan İtalya, yalnızca turistik olarak değil, eğitim açısından da dünyanın ileri gelen bölgelerinden birisidir. Özellikle moda alanında öğrencilerine kaliteli ve 1’inci sınıf bir eğitim imkanı sunan ülke, her yıl binlerce yabancı uyruklu öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.


Ülkede bulunan üniversitelerin birçoğu devlet üniversitesidir. Genel itibariyle İtalyanca eğitim veren okulların bazıları da, İngilizce eğitim seçeneğine sahiptir. İngiltere ile aynı eğitim sistemini benimseyen İtalya’da lisans eğitimi süresi 3 yıldır. Bu programlara başvurabilmek için ise 12 yıllık bir eğitim almış olmak gerekmektedir. Bu 12 yıllık eğitim süresine gidieln hazırlık sınıfları dahil edilmemekte, öğrencinin aldığı örgün eğitimin 12 yıl olması gerekmektedir. Türk eğitim sistemine bakıldığında lise dahil 11 yıllık bir eğitimi tamamlayan öğrencilerin, hazırlık sınıfı haricinde bir lisans programının ilk yılını başarıyla bitirmiş olmaları istenen bir kriterdir.


İtalyan üniversitelerine başvuru yapmak için istenen bir diğer kriter ise İtalyanca dil yeterliliğidir, ki eğer öğrencinin İtalyanca bilgisi yeterli değilse bir dil okulu programına katılarak, daha sonrasında üniversiteye geçiş yapabilmektedir. İtalya’da bir üniversiteye başvuran öğrenciler, İtalyan Kültür Merkezi’nde yapacakları mülakatla İtalyanca seviyelerinin yeterliliğini kanıtlamak zorundadırlar.


İngilizce eğitim veren bir kuruluşta eğitim almak isteyen öğrencilerden ise, IELTS veya TEOFL sınavlarından birinden yeterli puanı almış olmaları beklenmektedir.
Alınacak lisans eğitimi Türk eğitim sisteminden farklı olarak 3 yılda tamamlanmakta, tatil dönemleri de İtalyan sistemine uygun olarak gerçekleştirilmektedir. 20 haftadan oluşan eğitim dönemleri içerisinde, 14 hafta ders gören öğrenciler, 6 hafta boyunca da yazılı ve sözlü sınavlara tabii tutulurlar.


İngilizce eğitim veren bir kuruluşta eğitim almak isteyen öğrencilerden ise, IELTS veya TEOFL sınavlarından birinden yeterli puanı almış olmaları beklenmektedir.
Bahsedilen tüm başvuru ve kabul şartları yükseklisans programları için de geçerlidir. İtalya’da yükseklisans yapmak isteyen öğrenci de, lisans eğitimi görmek isteyen öğrenciler gibi dil yeterliliklerini kanıtlamalı, ayrıca kendi ülkesinde aladığı 12 yıllık eğitimin ardından 4 yıllık bir lisans eğitimini başarıyla tamamlamış olmalıdır.

İtalya’da Yaşam
italyada üniversiteİtalya, yaşam koşulları açısından bir öğrenci için gidilebilecek en iyi noktalardan birisidir.Eğitim kalitesinin yanı sıra yaşam masraflarının ortalama olması İtalya’yı bir öğrenci için oldukça ideal bir merkez haline getirmektedir.
İtalya’da lisans ve yükseklisans eğitimi almak isteyen öğrenciler İtalyan ailelerin yanında kalabilecekleri gibi öğrenci yurtlarında ve hostellerde de kalabilme imkanına sahiptirler. Genel itibariyle ülkede oda kiralama sistemi mevcuttur. Ve öğrenciler peşinat veya teminat vermek zorunda olmadıklarından çok daha rahat oda kiralayabilmekte ve yaşam giderlerini de çok rahat karşılayabilmektedirler.
Sosyal imkanlar, gezilip görülecek yerler açısından da ön planda olan ülke, öğrencilere oldukça eğlenceli ve güzel bir ortam sunmaktadır. Çok fazla para harcamadan yaşamlarını ve sosyal hayatlarını idame ettirebilen öğrenciler, kaldıkları süre boyunca burs alma imkanı da bulabilmektedirler.


istituto maragoni
Istituto Maragoni
Okul Avrupa’nın en önemli moda tasarım okuludur. Dünyanın moda merkezi olarak da adlandırılan Milano, Paris ve Londra’da 3 ayrı kampüsü bulunan Instituto Maragoni, 1935’te İtalya’da kurulmuş ve sonrasında İngiltere ve Fransa’da da açtığı okullarıyla dünya devi bir okul haline gelmiştir. Mezunları arasında yer alan öğrencileri; Prada, Valentino, Dolce&Gabbana gibi önemli markaları yaratmış ve dünyanın moda anlayışına yeni esintiler katmışlardır.
Okulun sunduğu lisans programlarına gerekli dil koşulunu sağlayamayan öğrenciler foundation programlarına katılarak da geçiş yapabilmektedirler. Bu eğitimler kampüs içerisinde, üniversitenin diğer öğrencileriyle birlikte verilmekte ve bu öğrencilerin kültürel açıdan da üniversiteye uyum süreçlerini kolaylaştırmaktadır.
Foundation Certificate (Üniversite Hazırlık): Bu program dünyanın her yerinde olduğu gibi İtalya’da uygulanmaktadır. Öğrencilere İngilizce hazırlık eğitimi sunan program, yanı sıra bölüme giriş dersleri de sunmaktadır.
Okulun Başlangıç Tarihleri: İki döneme ayrılan okul, güz dönemi için 20 Eylül’de, bahar dönemi için de 20 Ocak’ta başlamaktadır.
Okulda Sunulan Programlar

 • Moda İşletmeciliği
 • Moda Tasarımı
 • Moda Grafik Tasarımı
 • Modern Moda
 • İç Tasarım
 • Moda Ürünleri Tasarımı

italyada üniversite
Scuola Politecnicia di Design
İtalya’nın ilk tasarım okulu olan okul, 1954’ten bu yana faaliyettedir. Kurulduğu günden itibaren pek çok başarılı tasarımcı yetiştiren okul, yıllardan beri dünyanın en önemli tasarım şirketleriyle de iş birliği içerisinde çalışmaktadır. Bu firmalar arasında; Microsoft, Cappellini, Alfa Romeo, IKEA, Lamborghini gibi firmalar bulunmaktadır.
Okulun Sunduğu İngilizce Programlar


1 Yıllık Master Programları

 • Endüstriyel Tasarım
 • Otomobil Tasarımı
 • İç Tasarım
 • Görsel Tasarım
 • Web ve Çoklu Ortam Tasarımı

Dual Master Programları

 • Endüstriyel ve İç Tasarım
 • Web ve Görsel Tasarım

1 Yıllk Sunulan Diğer Programlar


 • Görsel Tasarım
 • Ürün Tasarımı
 • Otomobil Tasarım Araçları

 

canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın