Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Ayça Topal

"Yurtdışı Eğitim Danışmanı"

Kanada Dil Okulları ve Ozellikleri


KANADADA YAŞAM
Kanada; Kuzey Amerika kıtasında yer alır ve başkenti Ottowadır. Oldukça büyük bir ülke olan Kanadada 35 milyon kişi yaşamaktadır ve yaşam standartları oldukça yüksektir. Kanada yerleşim şekli olarak 7 bOlgeye ayrılır ve tahmin edilebileceği üzere nüfusun yoğun olduğu bOlgeler; iklimin daha yumuşak olduğu bOlgelerdedir. Bünyesinde barındırdığı 86 milletten ve konuşulan 100 farklı dilden bir toplum olan Kanada barış içinde yaşamaktadır. Kanada uzunca bir süredir Birleşmiş Milletler tarafından dünyada en iyi yaşanılacak ülkeler sıralamasında 1. seçilmektedir. Bu da toplumun refah düzeyini en açık şekilde gOstermektedir.

Kanadaya ilk kez gidecekseniz birçok ilkle karşılaşacaksınız demektir. İnsanları oldukça yardımsever, sıcakkanlıdır. Havanın -30, -40 olduğu bOlgelerde bile ısınma problemi asla yaşanmaz. Tüm binalarda merkezi bir ısınma sistemi vardır ve tüm musluklardan içilebilir su akmaktadır. Kanadada bir diğer şaşırtıcı olan da birçok binanın 13. Katının olmamasıdır. Kanada halkı 13 sayısının uğursuzluğuna inanır ve bu nedenle binalarında 13. Kat olmaz. Kanadadaki ulaşım sistemi Oyle gelişmiştir ki; doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine metro ağı ile yalnızca 45 dakikada gidebilmektesiniz. Metrolardaki en fazla bekleme süresi 3 dakikadır. Şehir tamamiyle metro, tramvay ve tren hatlarıyla donatılmış olup size en güvenli ulaşım ağını sağlamaktadır. Kanadadaki tüm otoyolları 24 saat kamera ile izlenmektedir ve tüm yollar çok düşük meblağlı da olsa ücretlidir.

Eylül mayıs ayları Kanada için kış aylarıdır ve Kanadada kışlar oldukça çetin geçmektedir. Bu nedenle dil eğitiminizi bu aylar arasında planlıyorsanız mutlaka kışlık kıyafetleriniz yanınızda olmalı.

 

Kanadada dil eğitimine gelince; anadili İngilizce ve Fransızca olan Kanadada eğitim alabileceğiniz çok fazla dil okulu mevcuttur. Dil okulları ağırlıklı olarak Toronto ve Vancouverda olsa da çok hızlı gelişmekte olan ve gOrütüsü ile Oğrencileri büyüleyen Calgari ile Victoriada da konumlanmışlardır.

Dil okullarında programlar genel/yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, TOEFL/IELTS sınavlarına hazırlık, üniversite yerleştirme ve sertifika programları yer almaktadır.

 

EMBASSY CES

EMBASSY CES; 30 yıldır anadili İngilizce olan ülkelerde eğitim veren ve kalitesi ile ün yapmış olan bir dil okuludur. Kanadada ise Toronto ve Victoria şehirlerinde şubeleri  bulunmakta. Oğrencilerine sunduğu imkanlar ise oldukça geniş bir yelpazede incelenebilir.

Genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi ve TOEFLa yOnelik İngilizce dil eğitimi imkanları sunan EMBASSY CES aile yanı konaklaması  ile de size rahat bir eğitim hayatı sunmakta.

Embassy Ces; Torontoda  oldukça popüler olan bir bOlgede, bir plazanın 2 katında yer almaktadır. Plazadaki 3. Kat da kısa bir zaman içerisinde Oğrencilerin kullanımına açılacaktır.

Sınıflarda akıllı tahta teknolojisi kullanılmaktadır ve bu da Embassy Cesi diğer okullardan ayıran en Onemli Ozelliklerinden biridir.

Embassy Ces; Victoria ise Ozellikle Türk Oğrencilerden uzak olmak isteyenler için en ideal şehirlerden biridir. Toronto ve Vancouvera oranla daha küçük bir şehir olan Victoriada hava yıl boyunca diğer şehirlere nazaran daha yumuşaktır ve burada yıl boyu güneşin keyfini çıkartabilirsiniz.

 

ILAC

 

ILAC; 11 yıldır Kanadanın en iyi dil okullarından biri olarak seçilmektedir. Toronto ve Vancouverda şubeleri bulunan ILAC; language Star Awardsta 2011 yılında Kanadanın en iyi dil okulu seçilmiştir. Yalnızca vermiş olduğu dil eğitimi ile değil; Oğrencilerine vermiş olduğu danışmanlık sistemi kalitesi ile de ün yapmış bir okuldur. Sunmuş olduğu dil eğitiminin yanı sıra aktivitelerle Oğrencilerine eğlenirken Oğrtemeyi hedefleyen ILAC dil okulları bu aktiviteler sayesinde Oğrencilerinin başarılarına katkı sağlamaktadır.

ILACta genel İngilizce, yoğun İngilizce ve süper yoğun İngilizce dil eğitiminin yanı sıra Kanadada lise diploması, TESOL Programı (sertifika ve diploma) ile GMAT Sınavı hazırlık kursu eğitimi de almanız mümkündür.

Konaklama seçenekleri ise aile yanı olarak sunulmaktadır.

 

LSI

 

LSI dil okulu; diğer dil okulları gibi anadili İngilizce olan ülkelerde verdiği eğitim kalitesi ve sunduğu imkanlarla ünlü bir diğer okuldur.

Toronto ve Vancouverda şubeleri vardır.

LSI Toronto; Torontonun en seçkin bOlgelerinden olan Rosendalede yer alır. Okul, modern ve büyük bir iş merkezinin 2. Ve 3. Katında yer almaktadır. Okulun açık alanda geniş bir avlusu vardır ve çalışma odaları, mutfak olanakları, çok amaçlı odaları Oğrencilerin taleplerini karşılayacak şekilde düzenlenmiştir. Aktivite programı dâhilinde hafta sonu piknikleri, buz pateni günleri ve Niagara Şelalelerine geziler düzenlenmektedir.

Genel İngiliizce, yoğun İngilizce ve TOEFL hazırlık kursları seççenekleri sunan LSIda, aile yanı ve yurt gibi konaklama seçenekleri de mevcuttur.

LSI Vancouver; şehir merkezinde hizmet veren bir iş merkezinin 1. Katında yer alır. Vancouver tam bir liman kentidir ve yıllarca üst üste dünyanın en güzel şehri seçilmiştir. Yıl boyunca karlı gOrünüme sahip olan dağlar ve Pasifik Okyanusu arasında yer alan Vancouverın şehir manzarasını tahmin etmek çok da güç değildir.

Okul ücretsiz internet erişimi bulunan bilgisayar odası, multimedia kullanımı sağlayan çalışma odası ve mutfak olanaklarıyla Oğrencileri için kaliteli bir eğitim ortamı sunmaktadır. Okul ulaşım araçlarına da yakın bir mesafededir. Ozel aktivite programları dahilinde plaj partileri, hafta sonu gezileri ve Rocky dağ gezisi turları düzenlenmektedir.

LSI Vancouverda genel İngilizce, yoğun İngilizce ve TOEFL Hazırlık kurs seçenekleri ve üniversite yerleştirme imkanları ile yetişkin ve profesyonel Oğrenciler için İş İngilizcesi dersleri yanı sıra yine Torontodaki şubesinde de olduğu gibi aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri de mevcuttur.

 

GLOBAL VILLAGE

Global Village, Oğrencileri ile yakından ilgilenen profesyonel Oğretmenleri, kaliteli eğitim programları, Oğrencilerine sunduğu aktiviteleri ve konaklama seçenekleri ile Kanadada yıllardır eğitim veren bir okuldur.

Kanadada Vancouver, Toronto, Calgary ve Victoriada şubeleri bulunan Global Village, Ozellikle Kanadanın en hızlı gelişen şehirlerinden biri olan Calgaryde harika konumu ile dikkat çeken şubesi ile Oğrencilerin dikkatini çekmektedir.

Global Village; genel İngilizce, yoğun İngilizce, Cambridge sınavlarına hazırlık kursları, TOEFL/IELTS sınavları, üniversite hazırlık ve staj programları gibi birçok seçenek ile Oğrencilerine hizmet vermektedir.

Global Villageda ise konaklama seçeneği aile yanı olarak sunulmaktadır.

 

 

 

 

 

Diğer Makaleler


Ayça Topalİngiltere Eğitim Seçenekleri
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gözde PekcevikYurtdışında ingilizce dil eğitimi
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaMalta'da Harika Bir Yaz
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gozde PekçevikIngiltere Bristol İzlenimlerim
Gozde Pekçevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaDil Kursu İngiltere
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Yaprak HüsnüoğluKariyeriniz için İngilizce Dil Eğitimi Almak
Yaprak Hüsnüoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gozde PekçevikDil Okulları Amerika
Gozde Pekçevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Yaprak Hüsnüoğluİspanyolca ve eğlence, Enforex
Yaprak Hüsnüoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatCape Town'da Yaşam ve Eğitim
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaRusya dil okulları ve yurtdışı eğitim
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gözde SınırgeçtiMalta ve Malta Dil Okulları İzlenimlerim II
Gözde Sınırgeçti
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenAmerikada Üniversite Eğitimi
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur Bulatİngiltere'de Dil Eğitimi hakkında
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaKanada, Montreal Dil Okulu İzlenimlerim
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenEls Dil Okulu Milwaukee Şubesini Açtı
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenIngilterede Eğitim ve Ingiltere'nin Yurtdışı Eğitimdeki yeri
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Damla Değirmenciİngiltere En İyi Dil Kursları
Damla Değirmenci
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenMalta ve İzlenimlerim
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaFransada Konaklama Seçenekleri
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Selin BozAmerika vizesi hakkında bilinmesi gerekenler
Selin Boz
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatEmbassy Ces İngiltere Dil Kursu
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Songül CarusAkdenizin Parlayan İncisi Malta, Malta Dil Okulları
Songül Carus
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatEC Kanada Montreal Dil Okulu Hakkında
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenYurtdışı Eğitimde İngiltere
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Ayça TopalNeden Yurtdışında Eğitim Görmeliyim
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaAvustralya'da Yurtdışı Eğitim
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaHindistan Vizesi
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenMelbourne'de eğitim
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın