Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

kanada dil okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindedir. Rusya Federasyonundan sonra yüzölçümü bakımından ikinci büyük ülkedir ve başkenti Ottowa'dır.Ekonomisi büyük oranda doğal kaynaklara dayalı olup, bölgeler arasında da büyük iklim farklılıkları görülmektedir. 27 milyonu aşkın bir nüfusa sahiptir. Ülke 10 eyaletten oluşur ve şehrin üçte ikisinden fazlası şehirlerde yaşamaktadır.

Kanada'da Eğitim

Kanada; Yaz Kampları, Dil Okulları, Üniversiteleri, Master- MBA Programları, Diploma ve Staj Programlarıyla öğrencilere güvenli bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Toronto ve Vancouver eğitim için seçebileceğiniz güvenli, ideal şehirlerindendir. Kanada ‘da eğitimin bir diğer avantajı da pek çok ülkeye nazaran ekonomik bir ülke olmasıdır.


Kanada ; 27 milyonu aşkın bir nüfusa sahiptir ve ülke 10 eyaletten oluşmaktadır. Kuzey Amerika kıtasında yer almaktadır ve başkenti Ottowa ‘ dır. Kanada dünyanın iş bulma açısından en iyi ülkelerinden biridir. Refah seviyesi yüksek ve ekonomisi en kalkınmış ülkelerindendir. Terör olaylarının ve doğal felaketlerin neredeyse hiç yaşanmadığı Kanada bu nedenlerden dolayı sürekli göç almaktadır. Muhteşem doğası , sıcak insanları , ileri teknoloji alt yapısı ve kültür düzeyi yüksek insanları ile Kanada da eğitim almak ayrıcalıktır.


Dünyanın farklı yerlerinden gelen her dilden , her dinden , her ırktan insanların huzur içinde yaşadığı kozmopolit yapısıyla dikkat çekmektedir. Kanada da eğitim ve yaşam standartları en üst seviyelerdedir. Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden olan Kanada öğrenciler için de pek çok ülkeye nazaran daha ekonomiktir. Ulaşım açısından Kanada son derece kapsamlı ve gelişmiş olan tramway , metro , otobüs gibi toplu taşıma araçları ile öğrencilere pasolarıyla daha uygun maliyetlerle ulaşım sağlamalarına yardımcı olmaktadır. Kanada ; Dil okulları , Üniversiteleri , Staj Programları , MBA Programları , Yaz Kamplarıyla öğrencilere güvenli bir eğitim ortamı sunmaktadır.


Kanada da eğitim de en ideal ve güvenli şehirler Vancouver ve Toronto ‘ dur. En kaliteli eğitim veren okullar ise ; EC Kanada , ILAC Kanada , LSI Kanada , ELS Kanada , Embassy CES Kanada ve Kaplan International’dır. Öğrencilerin Kanada ‘ yı tercih etmelerinin en önde gelen sebepleri arasında Avustralya , İngiltere ya da Amerika ‘ ya oranla daha ekonomik olmasıdır. Kanada ya Türk vatandaşları vize ile gitmektedir. Uzun süre dil okullarında eğitim alıcak öğrenciler için ise ‘’ öğrenci vizesi ‘’ mecburidir. Kariyeriniz için büyük bir adım atmak adına Kanada da eğitim almak çok büyük bir artı olarak size geri dönecektir.

Kanada Dil Okullarımız
KANADA HAKKINDA

kanada dil okullarıKanada Kuzey Amerika da bulunur , ve eyaletlerden oluşur. Bu eyaletler Alberta, British Columbia, Manitoba, New Brunswick, Newfoundlandand Labrador, Nova Scotia, Ontario,  Quebec, Saskatchewan, Prince Edward Island, Nunavut, Northwest Territories, ve Yukon Bolgesidir.

Kanada'nın başkenti Ottowa dır, ve Kanada da ingilizce ve fransizca olmak uzere iki dil konuşulur. Ottowa ve Quebec eski birer Fransiz kolonisi olduklarindan dolayi fransizcanın oncelikli olarak konuşulduğu bölgelerdendir.

Kuzey Amerika'nın en kuzeyinde bulunan Kanada dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Büyük yüzölçümüne ragman Kanada'nın nufusu sadece 33.426.600 kisi kadardır.  Kanada'nın ozellikle de kuzeyinde yaşanabilirlik elverişi düşük olduğu icin nufusun büyük bir bölümü güney kıyısı şehirlerinde toplanmaktadır. Kanada' nın basilica şehirleri Toronto, Vancouver, Montreal, ve Ottowa dır.  Toronto ticaret merkezi olmasıyla , Vancouver ise muhteşem doğası ile bilinir.

Mevsim olarak Kanada dört mevsimide yasar, ve özellikle kış ayları doğu bölgesinde oldukça sert geçer. Toronto'nun kış sıcaklık ortalaması -2 iken, bu sıcaklık en batısından bulunan Vancover şehrinde 6 derecedir.

Kanada ekonomisi doğal kaynaklarına dayanır ve dünyanın en kalkınmış ülkeleri arasındadır.

Kanada'nın coğunu hristiyan nüfus oluşturur ve Avrupa milletleri başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında farklı kökenlerden gelen nufus dagilimi vardır. Bu çeşitliliğe ragmen tüm insanlar eşit haklara sahiptir ve ülkede barış havası hakimdir.  Dunyanın en cok göç alan ülkelerinden birisi olan Kanada yüksek refahı ve güvenilirliği açısından en yaşanabilir ülkeler arasındadır.

Kanada'ya Türkiyeden Türk Hava Yolları ile Toronto şehrine direk uçuşlar vardır. Pearson International Havaalanı Kanada şehir merkezine taksi ile 20 -25 dakika mesafededir, ve havaalanından şehir merkezine ücretsiz servisler bulunur.  Ayni zamanda Toronto ya Lufthansa havayolları ile Munich aktarmalı uygun uçak biletleri bulunabilmektedir.


KANADA'DA EĞİTİM SİSTEMİ

kanada dil okuluKanada da eyelet sistemi olduğu için her eyalette kendi eğitim sistemi geçerlidir.  Kanada da hem devler hemde özek eğitim kurumları mevcuttur, ve Kanada dünyanın en yüksek standartlarda eğitim sistemine sahip ülkesidir. Kanada da öğrenciler lise bitene kadar 13 yıl eğitim alır ve ardından college yada üniversitelere gitme hakkı kazanırlar. Kanadada liseler yurtdışından öğrenci almaktadır , ve liseyi Kanada da bitiren uluslararası öğrenciler üniversiteye geçişte avantaj sağlar. 

Kanada nın doğu kısmında bulunan Ottowa eyaletinde eğitim seviyesi oranı oldukça yüksektir.Eğitim dili ingilizce ve fransizcadı. Ottowa da bulunan üniversitelerde öğrenciler fransizca ve ingilizce ders alabilmektedir. Ottowa teknoloji endustrisi oldukça gelişmis bir eyalettir ve ‘'Kuzey Silikon Vadisi'' olarak bilinir. Bunların yanı sıra doğası ile de ön plana çıkar.

Yüksek öğrenim açısından en avantajlı Kanada eyaletlerinden biriside Manitoba eyaletidir. Kanada nın orta kısmında bulunan bu eyalette nüfus yoğunluğu az olmakla birlikte en güvenli ve yaşanılır eyaletler arasındadır. Bölgedeki en büyük üniversite Manitoba Universitesidir, ve bu eyalette eğitim almanın en büyük avantajı üniversiteden mezuniyetin ardindan yine aynı eyalette işe girildiği taktirde okul ücreti olarak okula ödenen ücretlerin vergi olarak büyük bir kısmının geri alınmasıdır. Bu nedenden dolayı uluslararası birçok öğrencinin tercih sebebidir.


NEDEN KANADA' DA EĞİTİM ALMALIYIM?

kanadada eğitimKanada dünyanın ekonomisi en kalkınmış, refah seviyesi yüksek ve iş bulma açısından en iyi ülkeleri arasındadır. Forbes dergisinin ‘'İş için En İyi Ülkeler'' araştırmasında Kanada diğer 134 ülkeyi geride bırakarak birinci olmuştur.

Kanada' nın en önemli özelliklerinden biriside dünyanın en güvenilir ülkeleri sıralamasından birinci gelmesidir.

Doğal felaketler, ve teror olaylarının hemen hemen hiç yaşanmadığı Kanada sırf bu nedenden dolayı bile göç almaktadır. Dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların huzur içinde yaşadığı kozmopolit yapısıyla Kanada da her dilden, dinden, ırka ve cinsiyete saygı gösterilir ve herkes eşit haklara sahiptir.

Uluslararası öğrencilerin Kanada tercih etmelerinin enönde gelen sebepleri arasında eğitim giderlerinin Amerika, İngiltere, Avustralya hatta özel Türk Üniversitelerine kıyasla daha ekonomik olması gelir. Yaşam giderlerininde bu ülkelere oranla daha az olduğu çoğu Kanada şehrinde öğrenciler oldukça avantajlıdır.

Ayrıca Kanada da yüksek öğrenime başlangıçtan sonra 6. Aydan itibaren çalışma hakkı alınır ve öğrenciler eğitime devam ederken yarı zamanlı çalışarak kendi masraflarının bir kısmını karşılayabilirler. Tüm bunların yanısıra mezuniyetin ardından ülkeye yerleşme ve çalışma izni alınır.

Tüm bu sebeplerden dolayı Kanada ya giden öğrenci ve göçmen sayısı oldukça fazladır ve de her geçen gün artmaktadır. Kaliteye, ekonomik eğitim olanaklarına, ve yaşam rahatlığına dikkat eden öğrenciler en çok lisans, yüksek lisans  ve dil eğitimiyle başvurmakla birlikte son yıllarda lise ve sertifika programlarıda oldukça fazla talep almaktadır.

 

KANADA DA DİL OKULU SEÇENEKLERİ

Kanada da dil eğitimi veren her bütçeye uygun cok sayıda okul bulunmaktadır. Kanada da hem fransızca hem de ingilizce dil eğitimi almak mümkündür.

Kanada'nın en kaliteli eğitimini veren okulları şunlardır; EC Kanada, LSI Kanada, ILAC Kanada, ELS Kanada, Kaplan International ve Embassy CES Kanada dır.

ILAC Kanada Dil okulları Kanada da da kurulmuş Kanada' nın en eski ve en kaliteli ve STM Akademik ödüllerinde beş yıl üst üste en iyi dil okulu ödülü alan tek okuludur. Okulun Torontoda bulunan beş kampüsünün yanı sıra Vancouver şehrindeki modern binasında dil kurslarindan, staja , lise programına, ve universite yerlestirme programlarına kadar çok sayıda program seçeneği mevcuttur. ILAC okulunun 32 den fazla üniversite ile anlaşması bulunduğundan dil okulu ardından direk geçis imkanları sunar.

EC okulları ise 2011 STM ödüllerinde dünyanın en iyi zincir okulu seçilmiştir. Kanada da Toronto, Vancouver ve Montreal şehirlerinde bulunan EC Okulu on sekiz yaş altı yaz okulları, üniversite geçiş programları ve Montreal şehrindeki fransızca kursları ile çeşitli program olanakları sunmaktadır. Bulunduğu şehirlerin hepsinde şehir merkezinde bulunan bu okul modern binası ve farklı milletlerden gelen öğrenci nufusu ile öğrenciler tarafından oldukça memnun kalınmaktadır. Kanada EC okulunun staj programlarıda yeni mezun ve uluslarrası iş deneyimi kazanmak isteyen kişilerce yoğun talep görmektedir.

LSI Kanada Okulu Yonge street üzerinde kendisine ait 2 katlı modern, bahçeli ve teraslı binası ile diğer okullardan ayrılır. Kırk yılı aşkın süredir hizmet veren LSI Dil okulu şüphesiz Kanada'nın en iyi okullarından birisidir. Öğrencileri ile birebir ilgilenen akademşk kadrosu ve program çeşitliliği ile cok farkli milletlerden öğrencilerin ilgisini çeker.


KANADA ŞEHİRLERİ

kanada şehirleriKanada dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip sahip ikinci ülkesidir, ve nufusun çoğunlugu guney de doğu ve batı kıyılarında toplanmıştır. Kanada'nın en popular şehirleri Toronto, Vancouver ve Montreal dir.

Toronto : Ontario eyaletinde bulunan Toronto Kanada'nın en büyük şehri ve bir ticaret merkezidir. Konumu itibari ile stratejik bir yerde bulunması , Toronto yu Kanada'nın finans başkenti yapmıştır. Finans merkezi olmasının yanı sıra dünyanın kültür, sanat ve eğlence merkezleri arasındadır. Torontoda bulunan metro ve otobuslerle sağlanan toplu ulaşıma sistemi oldukça gelişmiştir. Son derece güvenli bir şehir olan Toronto da suç oranı oldukça düşük olmakla birlikte dunyanın en kozmopolit şehirleri arasındadır. Ayrıca Toronto, New York, Montreal, Ottowa ve dünyanın yedi harikasından birisi olan Niagara Şelalerine çok yakındır.


Vancouver:
Dünyanın en yaşanılası şehirleri sıralamasında birinci olan Vancouver şehri British Kolombiya eyaletinde bulunan ülkenin büyük üçüncü şehridir. 2010 Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yaptıktan sonra daha çok turistin ilgisini çeken Vancover kültür, eğitim, sanat, çevre sağlık sartları göz önünde bulundurularak en yaşanılası şehir seçildi. Vancouver ‘ın sporcular ve doğa severler için önemli bir yeri vardır. Vancouver hiking, biking, kayak, jumping başta olmak üzere pek çok doğa sporu için elverişlidir. Vancouver'ın bir diğer özelliğide ılıman iklimi dir ve kış mevsiminde ortalama sıcaklık 6 derecedir.


Montreal:
Kanada'nın en büyük ikinci şehri olan Montreal Quebec eyaletinde bulunmaktadır. Montreal fransızcanın ilk dil olarak konuşulduğu ve McGill Üniversitesi başta olmak üzere dünyanın saygın üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır.  Montreal e gelen dil okulu öğrenciler bu şehirde fransızca ve ingilizceyi aynı anda öğrenebilme imkanı yakalarlar.  

 

KANADA' DA KURS SEÇENEKLERİ

Kanada da ki okullarda her ihtiyaca gore çeşitli program seçenekleri mevcuttur. 

kanadada dil kursu
Genel İngilizce:
Genel İngilizce programı haftada 20 ders  olmakla birlikte günlük 3 saat surer ve her ders 45 dakikadır. Genel İngilizce programları okuma, yazma, dinleme, dil bilgisi ve konuşma becerilerini geliştirmeyi hedefler.


Yoğun İngilizce:
Yoğun ingilizce programları haftada 30 ders , günde 4.5 saat surer. Yoğun ingilizce programları okuma, yazma, dinleme, dil bilgisi ve konuşma becerilerini geliştirmeyi hedeflemekle birlikte çoğu okulda seçmeli ders olarak çeşitli alanlarda ek dersler açılmaktadır.


Sınavlara Hazırlık İngilizcesi:
Çoğu okulda haftada 30 derslik programda açılan ve TOEFL, IELTS, FCE, TOEIC başta olmak üzere üniversiteler ve kurumlar tarafından istenen resmi sınavlara hazırlık kurslarıdır.
 

İş İngilizcesi: İş ingilizcesi programları en az orta derece üzeri ingilizce seviyesine sahip ve günlük iş hayatı ortamında sunum, yazişma, mülakat ve iletişim yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen kisilere yöneliktir.  İş İngilizcesi programları çoğu okulda haftada 28 derslik yoğun programın içerisinde 20 ders genel ingilizce ve 10 ders iş ingilizcesi şeklindede alınabilir.


Staj Programları:
Kanada staj programları öğrencileri ya da yeni mezunlara yönelik dil eğitimi ve kendi iş alanlarında deneyim kazandıran ve maaşlı / maaşsız olarak iki farklı seçenekteki Kanada da en cok tercih edilen programlardan birisidir. Programın ilk aşamasını ingilizce dil eğitimi oluşturmaktadır, minimum 12 hafta süren dil eğitiminin ardından yine aynı sure kadar istenilen alanda Kanada şirketlerinde staj yapılır. Yılın her döneminde staj ayarlanabilmekle birlikte turizm stajlarının belirli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Kanada da turizm stajları maaşlı, finans , satış, işletme, enformasyon gibi alanlarda yapılan stajlar ise maaşsızdır.


Lise Geçiş Programı:
Kanada da lise bitirmeyi hedefleyen öğrencilerin başvurduğu lise programları ileri seviyede ingilizce bilgisine sahip öğrencilere geçmiş not dökümleri incelendikten sonra direk kabul vermekle birlikte, ingilizce seviyesi yetersiz öğrencilere ise dil okulunun ardından başlayabilmeleri icin şartlı kabul vermektedir. Kanada da lise bitirme programına katılan öğrenciler yine Kanada da yüksek öğrenime devam etmek isterlerse oldukça avantajlı konumda bulunurlar.


Üniversite Geçiş Programı:
Kanada da kolej, yada universitelerinde  lisans ya da yüksek lisans programlarına katılmak isteyen öğrenciler dil kurslarının akademik programlarına katılarak üniversitelere rahat geçiş yapabilmektedirler. Bu programlara tüm sene boyunca başvuru yapılabilir. Çoğu dil okulunun Kanada Üniversiteleri ile direk anlasmasi oldugundan öğrencilere bu okullarda akademik yardım verilmektedir.


Diploma ve Sertifika Programları:
Kanada dil okulları, yüksek öğrenim programları ve yaz okullarının yanı sıra çeşitli diploma programları ile de birçok öğrenci çekmektedir. Sertifika ve diploma programlari universite programlarına kıyasla çok daha ekonomik ve kısa sürelidir. Sertifika ve diploma programlari 3 ay ile 24 ay arası sure alabilmektedir. İki yıl süren diploma programlarının ardından Kanada da tam zamanlı çalışma ve oturma izni alınabilmektedir. Diploma programlarının bir diğer avantajı ise kredilerini üniversiterde saydırabilme hakkının olmasıdır.  


TESOL Programı:
TESOL programları ingilizce öğretmenliği yapmak isteyen ya da hali hazırda öğretmen olup kendisini bu alanda geliştirmek isteyen kişilere haftada 100 saatlik teorik eğitimin ardından 10 saat Pratik eğitim imkanı veren özel bir programdır. Bu programa ileri seviyede ingilizce bilgisi olan ve bunu belgeleyen kişiler katılabilir. Kanada dan alınan TESOL sertifikaları TESL Kanada onaylıdır ve tüm dünyada geçerlidir.


Yaz Kampları:
Kanada Yaz Kamplari 18 yaş altı öğrencilere dil kursu yanı sıra çeşitli gezi ve aktivite programları sunan ve sadece haziran – eylul ayları açılan programlardır


Kış Kampları:
Kanada doğası ve doğa sporları ile öne çıktığı için dil okulları kış sezonunda Toronto ve Vancouver şehirlerinde özellikle Şubat ayı döneminde özel programlar açmaktadır. Genel olarak 14-17 yaş arasını hedefleyen bu özel kamplar tüm dünyadan gençlerin ilgisini çekmektedir.


KANADA' DA KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

kanadada dil kursları
Aile Yanı Konaklamaları:
Konaklama seçenekleri arasında en çok tercih edilen aile yanı konaklamaları Kanadalı aileler yanında tek ya da çift kişilik oda seçenekleri ile sunulur. Anadili ingilizce olan Kanadalı ailelerin yanında konaklamanın en büyük avantajı ingilizce Pratik yapma ortamı oluşturmasıdır. Aile ile birlikte yapilan sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri sosyalleşme ve kültürü yakından tanıma imkanı oluşturmaktadır. Kanada da aile yanı konaklamalar genelde iki ya da üç katlı evlerden oluşabileceği gibi , apartman daireleri şeklindede olabilir. Aile yanlarinda birkac odalı evlerde birde fazla öğrenci bulunabilmektedir.


Residence Konaklamaları:
Kanada' da dil okulları aile yanı konaklamasına alternative olarak Residence konaklaması opsiyonu sunmaktadır. Okul residence ları okula yürüme mesafesinde olabilecegi gibi toplu ulaşım mesafesinde de olabilmektedir. Özellikle yaz döneminde yaz okulları üniversitelerin ogrenci evlerini kiralayarak bu imkanlardan dil okulu öğrencilerini yararlandirirlar. Residence tipi konaklamalarda ortak alanlar genelde mutfak, lounge ve banyo olabilecegi gibi özel banyolu odalarda mevcuttur.


Hosteller:
Kanada' da hostel tipi konaklaması kısa dönemli ve ekonomik konaklama imkanları bakan öğrenciler için uygundur. Hostellerde başka öğrenciler olabilecegi turistlerde hostel konaklamalarına büyük ilgi gösterir. Hostellerde özel odaların yanı sıra 4 – 8 kişi arası paylaşımlı oda opsiyonları sunar, ve paylaşımlı odalarda banyo da paylaşımlıdır.


KANADA VİZE ŞARTLARI

Kanada' ya gitmek isteyen kişiler başvurularını Ankara da bulunan Kanada Büyükelçiliğine başvuru yapmak zorundalar. Turist, ticari , ve öğrenci vizeleri başta olmak üzere göçmenlik başvurusu da bu merkezden yapılmaktadır.

Kanada ya gitmek isteyen kişiler öncelikli olarak gidecekleri okuldan kabul mektubu, yada ziyaret edecekleri kişilerden ya da yerlerden davetiye aldiktan sonra gerekli diğer vize evrakları ve pasaportlarını kargo yolu ile, şahsen veya da yetkili acentalar aracılığı ile başvurularını yapabilmektedirler. Kanada vize başvurulari ortalama 10 iş günü, çoğunluklada daha kısa sürede sonuclanmaktadır.

Kanada vize başvuruları titizlikle incelendiğinden dolayı başvuruda cok dikkatli olunmalıdır.


KANADA SOSYAL AKTİVİTE PROGRAMLARI

Kanada sanat, kültür, spor ve her türlü sosyal ortamın bulunduğu dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Kanada da ki okulların düzenlediği sosyal ve kültürel aktivitelerin yanı sıra çeşitli şehirlere yapılan geziler öğrencilerin başarılarına büyük katkı sağlamaktadır. aktivite ve geziler sayesinde öğrenciler öğrendiklerini hayata geçirerek, gerçek yaşamda Pratik yapma imkanı yakalayarak, dünyanın farklı yerlerindne gelen diğer öğrencilerle kültür alışverisi yaparak aynı zamanda Kanada Kültürünüde yakından tanıma şansı elde ederler.

Kanada'nın doğu ve batı kıyısında sunulan gezi ve aktiviteler birbirinden farklılık gösterir. Toronto' da bulunan öğrenciler New York, Ottowa, Montreal ve Niagara Şelaleleri gezilerine katılma olanağı bulurken, Vancouver şehrindeki öğrenciler Seattle başta olmak üzere çevre şehirleri görme ve birbirinden farkli dogal park gorme, ve çeşitli doğa sporlarını yapma sansi elde ederler.


Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada gelişmiş ekonomisi, eğitim sistemi ve doğal güzellikleriyle öğrencilerin eğitim konusunda ilk tercih ettiği ülkeler arasındadır. Kanada’da öğrencilerin hem dil okulu tercihleri için hem de şehir tercihleri için pek çok seçeneği bulunmaktadır. Öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler arasında Toronto, Vancouver ve Montreal bulunmaktadır. Toronto diğer şehirlere nispeten hem okul fiyatı açısından hem de yaşam giderleri açısından daha maliyetli bir şehirdir. Vancouver ve Fransızca eğitim için çokça tercih edilen Montreal çok daha uygun fiyatlı şehirlerdir. Bunun dışında Halifax ve başkent Ottowa da öğrencilerin dil eğitimi için tercih ettiği şehirler arasındadır.

Kanada’da bir aylık dil okulu fiyatı 700 Kanada dolarından başlar ancak ortalama fiyatı 900 Kanada doları civarındadır. Fiyatların değişkenlik göstermesindeki başlıca faktörler okulun bulunduğu şehir ve okulun eğitim kalitesidir. Aynı zamanda seçilen programın türü ve yoğunluğu da fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Öğrencinin eğitim alacağı hafta sayısı arttıkça, haftalık okul ücreti de buna bağlı olarak azalmaktadır.

Eğitim masraflarının yanı sıra, öğrencilerin konaklama ve yaşam masraflarını da hesaba katması gerekmektedir. Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler aile yanı konaklama, öğrenci yurtları veya hostel konaklaması seçeneklerine sahiptir. Aile yanı konaklaması maliyetin az olması ve dil pratiğinin daha çok yapılabilmesi açısından öğrencilerin en çok tercih ettiği seçenektir. Aylık ortalama konaklama masrafı 1200 Kanada doları civarındadır. Tek kişilik veya çift kişilik oda tercihi de konaklama fiyatını etkileyen bir unsurdur. Eğitim ve konaklama masrafları haricinde öğrencinin diğer yaşam masrafları için aylık ortalama 500-600 Kanada doları bütçe ayırması tavsiye edilmektedir. Kanada’da ulaşım ağı oldukça gelişmiştir, aylık 100 Kanada Doları ile alınan ulaşım kartıyla sınırsızca metro ve otobüs hizmetinden yararlanılabilir.

 

 

Kanada'da Dil Eğitimi ile ilgili Yazılar
EC Kanada Toronto Dil Okulu Hakkında

Aslı Eren Aslı Eren
Toronto şehri , Ontario nehri kenarına kurulmuş Kanadanın en büyük, güvenli ve sofistike şehirlerinden biridir. Toronto çok fazla kültürü bir arada barındıran kozmopolit bir şehirdir. Toronto Kanadanın en çok dil okulu için tercih edilen şehirlerinden birisidir. İngilizce Oğrenmek için Torontoyu tercih eden Oğrenciler Toronto da aynı zamanda birçok gezi ve aktiviteyi deneyimleyebiliyorlar.   EC Toronto Okulu Eglinton Avenue üzerinde ve metro istasyonuna 10 dakika yürğme mesafesindedir. Kanada nın en eski okullarindan birisi olan EC Toronto Dil ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Kanada, Montreal Dil Okulu İzlenimlerim

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
Kanadanın en büyük 2. Şehri olan Montreal  , İngiliz ve Fransız kültürünü aynı anda içinde barındırmasıyla dünyanın en cazibeli şehirlerinden biri haline gelmiştir.Sokakların  tamamen Avrupa şehirlerinin dokusunu taşıdığı şehirde ; hem Fransızca hemde İngilizce olmak üzere 2 ana dil kullanılmaktadır.Kültür , sanat ve tarihin birleştiği Montreal , aynı zamanda her yıl milyonlarca turistin ziyaret merkezidir.Her kOşe başında bulunan  tarihi kiliseleri , dünyanın en güzel botanik bahçeleri ve muhteşem jazz ve film festivalleri ile şehir ...
Devamını Okumak için Tıklayın

EC Kanada Montreal Dil Okulu Hakkında

İlknur Bulat İlknur Bulat
Montreal eski bir Fransız sOmürge bOlgesi olan Quebec eyaletinde İngiliz ve Fransız kültürünün birleştiği doğal güzellikleri On planda olan Kanadanın en güzel şehirlerinden birisidir. Montreal St Lawrence GOlü üzerinde kurulmuş dünyanın en büyük iki dilli şehirlerinden birisi olup Avrupa ve Kuzey Amerika yaşam tarzını aynı anda yaşatır. Montreal yakın zamanlarda UNESCO tarafından Tasarım Şehri ünvanını almıştır, ve zengin tarihi ve kültürü ile insanlara yüksek bir yaşam kalitesi sunar. Montreal in en büyük Ozelliği 11.700 den fazla mağazayı ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Kanada, Toronto Dil Okulu İzlenimlerim

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
5 milyondan fazla nüfusu ile Kanadanın en büyük  şehri ve finans merkezi Toronto , UNESCO tarafından da  dünyanın en yaşanabilir şehri seçilmiştir.Nüfusun yarısından fazlasını gOçmenlerin oluşturduğu şehir ,  çok farklı kültürleri birarada barındıran yapısıyla daha cazibeli bir hal almaktadır.Yüksek yaşam standartlarıyla tüm dünyada nam salan Toronto , bu Ozelliğini temiz ve güvenli sokakları ve düzenli işleyişiyle kazanmıştır.Şehirdeki suç oranı yok denecek kadar azdır.Uzun binalar ve gOkdelenlerle donatılmış şehir merkezininden uzaklaştığınızda ...
Devamını Okumak için Tıklayın

EC'den yeni dil okulu şubesi

Aslı Eren Aslı Eren
                Language Travel Magazine tarafından her sene düzenlenen Star Eğitim Odüllerindeki en Onemli kategori olan Yılın En iyi Zincir Okulu' Odülünün 2011 yılı sahibi zincirlerine bir yenisini ekledi. EC okulları 50 seneyi aşkın bir şekilde Kanada üzerinde eğitim vermekte olan ve Kanadanın en kOklü dil eğitimi kuruluşlarından birisi olan LSC ile birliktelik kurarak Kanada da tam üç şube açmış oldu, LSCnin kOklü eğitim başarısına EC nin kalitesi eklenerek dil eğitimini Kanadada tamamlamak isteyen Oğrencilere ...
Devamını Okumak için Tıklayın

Kanada Dil Okulları ve Ozellikleri

Ayça Topal Ayça Topal
KANADADA YAŞAMKanada; Kuzey Amerika kıtasında yer alır ve başkenti Ottowadır. Oldukça büyük bir ülke olan Kanadada 35 milyon kişi yaşamaktadır ve yaşam standartları oldukça yüksektir. Kanada yerleşim şekli olarak 7 bOlgeye ayrılır ve tahmin edilebileceği üzere nüfusun yoğun olduğu bOlgeler; iklimin daha yumuşak olduğu bOlgelerdedir. Bünyesinde barındırdığı 86 milletten ve konuşulan 100 farklı dilden bir toplum olan Kanada barış içinde yaşamaktadır. Kanada uzunca bir süredir Birleşmiş Milletler tarafından dünyada en iyi yaşanılacak ülkeler ...
Devamını Okumak için Tıklayın


Mutlu Müşterilerimizden Bazıları

Çağlayan Yeniçeri /Kanada ILAC Dil Okulları kanada bayrağı

Merhabalar adım Çağlayan. Şu anda Toronto ILAC da 6 aylık dil eğitimimin 2 ayını tamamladım.  Buraya gelmemde yardımcı olan başta Pelin Ekşioğlu Hanım olmak üzere tüm karya çalışanlarına teşekkür ederim. Pelin hanım benim için çok uğraştı. Okul seçme sürecinde vize işlemlerinde ve Oğrenim gOrdüğüm 2 ay boyunca ne zaman sorun yaşasam her zaman yardımlarını esirgemedi.  Buradaki Türk Oğrenci danışmanıyla çOzemediğim sorunu Pelin Hanım
Devamını Oku
Gizem Kurdoğlu /Kanada ILAC Dil Okulları kanada bayrağı

Merhaba, uzun zamandır yurt dışı hayali olan ve İngilizcesi kendine hiçbir zaman yeterli gelmeyen insanlardan biriyim ben işteJ Kurslarla değil de işi yerinde Oğrenmeyi istedim ve bunu gerçekleştirmek için elimden gelen her şeyi yaptım.Bir zamanlar bana hayal gibi gOrünen ve  ben gerçekten Kanadaya gidebilecek miyim  diye düşündüğüm günleri geride bıraktıran Karya International a çok teşekkür ederim.  Yurt dışı konusunda milyon tane yerle konuştum
Devamını Oku
Erol Nadi Varlı /Kanada LSI Dil Okulları kanada bayrağı

Selam Karya,Geleli 2 hafta oldu bugün ama aklım orada desem yalan olmaz.2 ay nasıl geçti nasıl geçti bitti anlamış değilim.Şimdiden Torontoyu çok Ozledim her yanıyla çok Ozel çok güzel bir tecrübeydi benim için .Ben  yurtdışında dil eğitimi almayı uzun süredir planlıyordum.Karya İnternationalı internetten buldum.Daha sonra adresi alıp ofislerine gitmeye karar verdim .Danışmanımla tanıştım.Bana yaklaşımı gayet ilgili ve güven vericiydi.Bunların üstüne karya
Devamını Oku
Eda Aksoy /Kanada LSI Dil Okulları kanada bayrağı

Lisans eğitimimi bitirdikten sonra yurtdışı dil okulları hakında bilgi almak için Mayıs 2017'de Karya International Alsancak şubeye gittim. Orada Zuhal Hanım'la görüştüm. Kendisi benimle bizzat ilgilendi, bütün sorularımı sabırla, içtenlikte ve güleryüz ile yanıtladı. İzlemem gereken adımları bir bir anlattı. Kafamda hiçbir soru işareti kalmayarak büyük bir rahatlık ve güvenle Toronto'ya gittim. Orada LSI'da 4 ay İngilizce eğitimi aldım. Gerek okulumda gerekse
Devamını Oku
Nazlıcan Eleştekin /Kanada EC Dil Okulları kanada bayrağı

Sevgili Karya International;            Benim hikayem çoğu başvuran insan dan eminim ki cok daha farklidir. Bunun sebebi nedir diye sorarsaniz; Amerika'da okudugum halde oraya donebilmek icin tekrar vize alamadim malesef ders notlarimin yeterince yuksek olmamasini One sürerek vize basvurumu 3üncü kez yapmama rağmen alamadim... Fakat bu anlattığım zamanlar Karya International 'la  tanişmadan Onceki zamanlardı.. Kendisi bu dünyada üzerimde büyük
Devamını Oku
Nil Bilgili /Kanada Vize Danışma Dil Okulları kanada bayrağı

Kendim ve ailem için Kanada vizesi başvurusu yapmak amaçlı Kadıköy Şubenizden Dilara Yüksel Hanım ile iletişime geçtik. Antalya'da yaşıyor olmamızdan sebep, tüm süreci kendisi ile telefonla yürüttük. Dilara Hanım'ın işine karşı göstermiş olduğu ciddiyet ve sabrın yanı sıra tarafımıza olan nezaketli yaklaşımından ötürü, kendisinin nezdinde şirketinize teşekkürlerimizi sunarız.
Devamını OkuKanada Tanıtım Videoları


ILAC Kanada Tanıtımı
ILAC Kanada Tanıtımı
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın