Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

HİZMETLERİMİZ

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Malta Konsolosluğu Ankara & İstanbul Yetkili Vize Acentasıyız.

malta konsolosluğu yetkili vize acentası


Kanada Vizesi


Kanada Vize Başvurusu

Schengen grubu içerisinde yer almayan ülkelerin vize başvurularında farklı şartlar aranabiliyor.

Kanada vize işlemleri içinde diğer ülkelere nazaran çok farklı şartlar istenmektedir.

Kullanılacak pasaportun 10 yıl önceden çıkarılmış olması ve Kanada ziyaretinin ardından 1 yıl sonrada geçerliğini koruması talep edilmektedir.

Kanada vizesi için başvurular sırasında pasaport türünün önemi bulunmadığından herkesin başvuru işlemleri yapması gerekmektedir.

Kanada’nın istediği tüm belge ve evraklar hazır hale getirilmelidir.

Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Tamamlanması gereken belgeler Kanada vize işlemleri için bir hayli fazladır.

Pasaportun dışında 4 adet kişinin yüz fotoğrafı, Kanada vizesi başvuru formu, sabıka kaydı ve evli olanlar için aile cüzdanı talep edilmektedir.

Danışman firmanızla birlikte temsilciliklerin verdiği Ek Aile Bilgi Formu ve Öğrenim ve İş Geçmişi Formu da doldurularak teslim edilmelidir.

Kişinin gelir durumunu gösteren gerekli belgeler ve kendisine ait bir banka hesabında en az 3 ay süre itibariyle bulunan bir miktar maddi güvencesinin bulunması gerekmektedir.

Kanada vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için bankada gösterilen güvencenin borç olmamasına dikkat edilmelidir.

Eğer varsa kişiye ait arza, tapu ve araçlarda fotokopileriyle birlikte talep edilmektedir.

Son olarak Kanada vizesi için 30.000 Euro bedelinde sağlık sigortası, başvuru yapan kişilerden talep edilmektedir.

Kanada Vizesi için gerekli evraklar gidiş amacına göre farklılık göstermektedir. Bu belgeleri gidiş amacınıza uygun olarak büyükelçilik internet sitesinden veya vize danışmanlık firmasından kontrol etmeniz işlemlerin yapılış hızını arttırarak daha kolay Kanada Vizesi almanıza yardımcı olacaktır. Kanada vizesi için gerekli belgeleri konsolosluk belirlediği için eksiksiz olarak hazırlanması önem teşkil etmektedir. Konsolosluk yetkilileri evrak listesinde yer almayan belgeleri de isteyebilmektedir. Kanada vizesi alabilmek için belgelerinizin eksiksiz olması kadar doğru doldurulmuş olması da büyük önem arzetmektedir. Birçok kez yurtdışına çıkmış olsanız da tarihlerde yapılacak en küçük bir hata Kanada vizesi almanızı sekteye uğratabilir. Bunun için danışmanlık firmalarından doğru bilgi alarak Kanada Vizesine başvurmanız sizin yararınıza olacaktır. Kanada Vizesi için başvuru yaparken, belgeleri eksiksiz hazırlayıp, randevunuzu almanız ve Kanada vize ödemenizi yapmanız gerekmektedir. Kanada Vize başvurusu yaparken pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması, Kanada çıkış tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin bitmesi halinde yeni pasaport çıkarmanız gerekmektedir. Kanada vizesi alırken fotoğraf boyutunun birebir tutması gerekmektedir. Bunun için fotoğraf çektirirken Kanada vizesi için fotoğraf çektirmek istiyorum şeklinde belirtmeniz gerekmektedir. Kanada Vizesi için gerekli evrakların fotokopilerinin de alınmış olması gerekmektedir. Kanada vizesi alsanız bile hakkınızda açılmış bir davanız, ödemediğiniz vergi, ssk borcunuz varsa gümrük kapısında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun için adliye ya da karakoldan sicilinizi kontrol ettirmelisiniz. 19 yaşından küçük bireylerin Kanada vizesi alması ebeveynlerinden alacakları muvaffakatname ile mümkündür. Kanada Vize başvurusu için randevu almanıza gerek yoktur çünkü evraklar online hazırlanmaktadır. Kanada vize ücretinin ödemesini Garanti Bankasına yapabilirsiniz. Kanada vizeniz çıktığı zaman konsolosluğa gitmenize gerek yoktur, Kanada vize sonucunu posta ile göndermektedir. Belgeleriniz doğru ve tam ise , Kanada vize sonucunu ne zaman öğreneceğinize dair bir belge vermezler ve başvuru işleminiz tamamlanır. Kanada vizesi için başvuru yapmanız, vize alacağınız anlamına gelmemektedir. Kanada Vizesine başvuru yaparken istenen başlıca belgeler; geçerli pasaport, kayıt formu, uçak rezervasyonu, konaklama rezervasyonu, yurtdışı sağlık sigortası, kişisel dilekçe, 2 adet 3,5x4,5 fotoğraf, mali durumunuzu belirten belgeler, son 3 aylık kredi karı ekstresi, ikametgah belgesi, tam vukuatlı nüfus kaydı dökümüdür. Bunlara ek olarak öğrenci olma, ücretli çalışma, işyeri sahibi olma, 18 yaş altında olma durumlarında dosyaya ilave evrak eklenmektedir. Kanada vizesi için ilave evraklara Kanada Konsolosluğunun resmi internet sitesinden ya da vize danışmanlık firmalarından ulaşabilirsiniz.

Önemli Uyarılar:

 

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadırlar.

2- LACİVERT (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlardan vize istenmektedir

3- Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport  temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da  göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

4- Vize başvuru formları Fransızca ve İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak  okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

5-Karya International başvurunuz yapmaya yetkilidir. Ankara ya gelmenize gerek kalmadan başvurunuz yapılabilmektedir.Vize işleminizin sonuçlanması durumunda pasaportunuz elçilik tarafından adresinize kargo ile gönderilecektir. Elden teslim yapılmamaktadır.

6- Kanada Büyükelçiliği tüm vize müracaatlarını Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe ve  Cuma günleri 09.00 - 12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular ortalama 1 haftada  sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

7- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması  ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu  günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.

Kanada Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

Kanada Vize Formu


Vize Danışmanlığı hizmetimiz dahilinde Kanada Formunuz tarafımızdan doldurulmaktadır, gerekli tüm çevirileriniz yapılmaktadır. Kanada Vize Formu Indirmek için sitemizde herhangi bir link yer almamaktadır.

Kanada Konsolosluğu

Büyükelçilik

Ankara Büyükelçiliği
Adres : Cinnah Cad. No:75 Çankaya / Ankara
Tel : 0(312) 409 27 00 
Fax : 0(312) 409 27 14 

 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın