Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


kanadada üniversite

Kanada'da Üniversite


kanadada üniversite
Kanada’da Üniversite
Dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri olan Kanada, sahip olduğu sosyal ve kültürel imkanları, uygun yaşam tarzıyla öğrenciler için ideal merkezlerin başında gelmektedir.


Eğitime dayalı göçmenlik verek ülke, yetiştirdiği iyi öğrencilerine de göçmenlik fırsatı sunmakta, onlara eğitimleri sonrası prestijli şirketlerde iş imkanları sunmaktadır. Bunun yanı sıra yaşam şartlarının uygunluğu ve ucuzluğu, her yıl daha çok öğrencinin eğitim için Kanada’yı seçmelerini sağlamaktadır.

30 milyonu aşan nüfusu ve iki farklı resmi diliyle Kanada, eğitim konusunda da öğrencilerine seçenekler sunmakta, İngilizce ve Fransızca eğitim veren kuruluşları sayesinde daha çok öğrenciye hitap etmektedir.
kanadada üniversite
Kanada’da Yaşam
Kanada öğrencilerine dönem içerisinde part-time olarak, dönem sonrasında ise full-time olarak çalışma izni tanımaktadır. Bu şekilde öğrenciler yaşam masraflarını çok daha rahat karşılayabilir ve daha rahat bir eğitim hayatı geçirebilirler.

Ayrıca eğitim bitiminde de Kanada Devleti tarafından full-time çalışma izni verilen öğrenciler, şirketlerinin referansı neticesinde Kanada’da yaşam izni alabilmektedirler.


Çalışma hakkının dışında, yaşam koşulları oldukça uygun olan ülke, özellikle Amerika ve İngiltere’ye oranla çok daha iyi bir seçenek olacaktır. Güvenilir yapısı ve öğrenciler için sağlanan ucuz ama çeşitli sosyal imkanlar sayesinde öğrenciler, daha kolay bir yaşam sürdürebilmektedirler.


Lisans ve Yüksek lisans Başvurusu ve Koşulları
kanadada üniversiteEyalet sistemi ile yönetilen ülkede, eğitim sistemi de eyaletlerin kendi kontrolünde bulunmaktadır. Ülkede birçok devlet üniversitesi olduğu gibi, aynı zamanda öğrencilerin gidebilecekleri özel üniversiteler de yer almaktadır.


Yabancı uyruklu öğrenci konumunda bulunanlar, başvurularını okulun 2 dönem öncesinden veya 8 ay öncesinden yapmalıdırlar. Başvuru yapılırken birden fazla yükseköğretim kurumuna başvuru yapılabilmektedir.

Tüm yabancı ülkelerde olduğu gibi Kanada’da eğitim almak için İngilizce dil yeterliliği istenmektedir. Öğrenciden beklenen TOEFL veya IELTS sınavlarından birine girerek İngilizce seviyesinin üniversite okumaya yeterli olduğunu kanıtlamasıdır. Eğer ki öğrenci bu sınavlardan yeterli puanı alamazsa, üniversite öncesi foundation programına katılarak, 1 yıllık bir süre içerisinde İngilizcesini yeterli seviyeye getirebilir ve okula geçiş yapabilir.


Aynı şekilde yükseklisansa gitmek isteyen öğrenci, mezun olduğu GPA puanı ve GRE veya GMAT sınavından aldığı geçerli puanı okula sunmalı, ayrıca IELTS veya TOEFL sınavlarından en az birinden de geçerli bir puan almalıdır. Eğer öğrenci bu koşulları sağlayamıyorsa postgraduate sertifika programlarına katılarak not ortalamasını; pre-master programlarına katılarak ise İngilizce seviyesini artırabilmekte ve okula o şekilde başlayabilmektedir.

 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın