Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


uc berkeley sertifika programıKaplan Brighton Sertifika Programı Brighton Üniversitesi  The Times Good University Rehberi 2011 değerlendirmesine göre öğrenci memnuniyeti açısından Birleşik Krallık'ın 3. Üniversitesi  ve turizm,eğlence ve dinlenme alanında 6. Üniversitesi seçilmiştir.5 kampüsten oluşan üniversite toplamda 21.000 öğrenciye eğitim vermektedir.
Brighton International College,  Brighton Üniversitesi'nin Kaplan International Colleges ile birlikte yaptıkları bir eğitim ortaklığıdır. Buradaki amaç lisans veya yüksek lisans eğitimlerine Brighton Üniversite'sinde devam etmek isteyen öğrencileri bu akademik eğitimleri öncesinde gerekli hazırlıkları yapmasını sağlamaktır.
BIC'de Neden Eğitim Almalısınız?

 • İngiltere'nin en kaliteli ve dünya sıralamasında yer alan üniversitelerinden biri olan Brighton Üniversitesi'nde eğitim almak istiyorsanız,
 • Eğitim sistemi 12 yıl olan bir ülke vatandaşıysanız,
 • Lisans veya yüksek lisans eğitimi öncesinde İngilizce seviyenizi geliştirmek istiyorsanız
 • Lisans mezunu olduğunuz  bölümün haricinde bir alanda yüksek lisans yapmak istiyorsanız
 • Daha iyi kariyer olanakları için kendinizi geliştirmek istiyorsanız BIC'nin size sunduğu imkanları kaçırmamalısınız.

BIC'de alacağınız ve başarılı bir şekilde tamamladığınız ön hazırlık eğitimleri sayesinde Brighton Üniversitesi'nde lisans veya yüksek lisans eğitimlerine kabulunuz garantilidir.
Brighton International College Programları

Program Adı Alan Süresi Başlangıç Tarihleri
Foundation Certificate Business, Social Sciences Science and Engineering,Hospitality, Tourism,Computing and Creative Technology 2-3 dönem Ocak ve Mayıs  2012
Diploma in Business Business 2-3 dönem Ocak ve Mayıs 2012
Graduate Diploma Business, Social Sciences Hospitality,Tourism 2 dönem Ocak ve Mayıs 2012
 • Foundation Certificate in Business, Social Sciences,Science&Engineering,Hospitality,Tourism,Computing&Creative Technology: İşletme,Sosyal Bilimler,Fen ve Mühendislik,Turizm,Bilgisayar Universite Hazırlık Programı:

 

Brighton Üniversitesi'nde İşletme ve iktisadi Bilimler, Sosyal Bilimler,Mühendislik ve Fen,Turizm, Bilgisayar alanlarında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için dizayn edilmiş olan bu programlar toplam 2-3 dönemlik bir eğitim süresinden oluşur.  Foundation programını  başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerin Brighton Üniversitesi'ndeki lisans bölümlerine kabulleri gerçekleşir. Program akademik ve bölüm derslerinin olduğu alan modülünden oluşur.

Programa başvuru yapabilmek için;

 •  En az lise mezunu olmak
 • İngilizce seviyesinin IELTS minimum 5.5 olma şartı vardır. IELTS 5.0 seviyesinde olanlar programı 3 dönem halinde alırlar. İngilizce seviyesi program için yetersiz olan öğrenciler LIC bünyesindeki İngilizce kurslarına katılabilirler.
 • Diploma in Busines

Bu program Brighton Üniversitesi'nde lisans eğitiminin doğrudan 2. Yılına geçiş imkanı sağlamaktadır. Programa katılmak için ilk önce Foundation programının alınmış olması ya da üniversitenin doğrudan kabul koşullarının yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Ünversitenin 2. Yılına devam edebilmek için alınabilecek hızlandırılmış bir eğitim programıdır. Foundation programının işletme ve turizm olanlarına katılmış olan kişiler Diploma in Business programını alabilirler.

 

 • Graduate Diploma Kursu

Bu programlar Lisans eğitimini bitirmiş ve University of Brighton'da yüksek lisans eğitimine devam etmeyi düşünen kişiler için uygundur.  Eğer University of Brighton'da yüksek lisans yapmak için gerekli İngilizce yeterliliğini, not ortalaması yeterliliğini sağlayamıyorsanız, yüksek lisansı, lisan mezuniyet bölümünüzünden farklı bir bölümde yapmak istiyorsanız kesinlikle Graduate Diploma kursunu almanızı tavsiye ederiz. Program süresi 2 dönemden oluşmaktadır. İngilizce yeterlilik için IELTS minimum 5.5 seviyesi aranmaktadır. Bu seviyede olmayan kişiler ile BIC bünyesinde Pre Sessional İngilizce kurslarına katılabilirler.

Brighton International College bünyesinde İşletme, Sosyal Bilimler ile Turizm Bölümlerine yönelik  yüksek lisans öncesi hazırlık programına katılıp, akabinde bu bölümlerden birinde Brighton Üniversitesinde yüksek lisansa geçiş yapacaklardır.
** Pre Sessional ingilizce kursları için  en az IELTS 4.0 seviyesinde İngilizce bilinmesi gerekir. Pre Sessional İngilizce kursları Ocak ve Mart aylarında başlamakta olup, öğrencinin alacağı program türüne ve İngilizce seviyesine göre oluşturulacaktır.
Program Ücretleri:

Program Türü Süresi Toplam
Foundation Certificate 2 dönem 9,000 GBP
3 dönem 9,750 GBP
Foundation Certificate 2 dönem 9,050 GBP
3 dönem 10,575 GBP
Graduate Diploma 2 dönem 9,000 GBP

Konaklama Opsiyonları:
BIC bünyesinde öğrencilere aile yanı,yurt konaklama veya paylaşımlı öğrenci evi opsiyonu sunulmaktadır. Yurtlar Koleje 5-10 dakika yürüyüş mesafesinde paylaşımlı apart daire veya tek kişilik özel banyolu odalar şeklindedir. Yurt fiyatları ve yer durumu için KARYA size kayıt aşamasında yardımcı olacaktır.
Diğer Masraflar:
Vize Masrafı: 765 TL
Uçak Bileti Tek Yön: 180-250 Euro aralığı


canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın