Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


uc berkeley sertifika programıKaplan Glasgow Sertifika Programı


UNIVERSITY OF GLASGOW
Glasgow  International College, Glasgow Üniversitesi'nin bünyesinde üniversite hazrılık eğitimleri vermektedir. Buradaki amaç lisans veya yüksek lisans eğitimlerine GlasgowÜniversite'sinde devam etmek isteyen öğrencileri bu akademik eğitimleri öncesinde gerekli hazırlıkları yapmasını sağlamaktır. 1451 yılında kurulmuş olan Glasgow Üniversitesi İngilizce'nin anadil olduğu ülkeler arasında en eski 4. Üniversitedir. 120 ülkeden gelen yaklaşık 23.000 lisans ve yüksek lisans öğrencisi bu üniversitede eğitim almaktadır.
GIC'da Neden Eğitim Almalısınız?

 • Yabancı öğrenci memnuniyeti açısından İskoçya'nın en iyi, Birleşik Krallık'ın 3. Üniversitesinden biri olan Glasgow  Üniversitesi'nde  eğitim almak istiyorsanız,
 • Eğitim sistemi 12 yıl olan bir ülke vatandaşıysanız,
 • Lisans veya yüksek lisans eğitimi öncesinde İngilizce seviyenizi geliştirmek istiyorsanız
 • Lisans mezunu olduğunuz  bölümde veya  haricinde bir alanda yüksek lisans yapmak istiyorsanız
 • Daha iyi kariyer olanakları için kendinizi geliştirmek istiyorsanız GU'nun size sunduğu imkanları kaçırmamalısınız.

GIC'da alacağınız ve başarılı bir şekilde tamamladığınız ön hazırlık eğitimleri sayesinde Glasgow Üniversitesinde lisans veya yüksek lisans eğitimlerine kabulunuz garantilidir.
Glasgow  International College Programları

Program Adı Alan Süresi Başlangıç Tarihleri
Foundation Certificate Business, Social Sciences Engineering 2 dönem Ocak ve Mayıs 2012
Pre Masters Business,Social Sciences and Law Science and Engineering 2 dönem Ocak, Şubat ve Mayıs 2012
Business,Social Sciences and Law Science and Engineering, İngilizce hazırlık içerir 4 dönem Ocak ve Mayıs  2012

 

 • Foundation Certificate in Business,Law &Social Sciences, Enginerring: İşletme,Hukuk ve Sosyal Bilimler, Mühendislik Universite Hazırlık Programı:

Glasgow  Üniversitesi'nde İşletme ve iktisadi Bilimler,Sosyal Bilimler ve Mühendislik alanlarında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için dizayn edilmiş olan bu programlar toplam 2 dönemlik bir eğitim süresinden oluşur.  Foundation programını  başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerin Glasgow Üniversitesi'ndeki lisans bölümlerine kabulleri gerçekleşir. Ve 2. Yıldan lisans eğitimlerine başlarlar.Program akademik ve bölüm derslerinin olduğu alan modülünden oluşur.

Programa başvuru yapabilmek için;

 •  En az lise mezunu olmak
 • İngilizce seviyesinin IELTS minimum 5.5 olma şartı vardır.  İngilizce seviyesi program için yetersiz olan öğrenciler GIC bünyesindeki İngilizce kurslarına katılabilirler.

 

 • Pre Masters  Kursu

 Bu programlar Lisans eğitimini bitirmiş ve Glasgow Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimine devam etmeyi düşünen kişiler için uygundur.  Eğer  Glasgow Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmak için gerekli İngilizce yeterliliğini, not ortalaması yeterliliğini sağlayamıyorsanız, yüksek lisansı, lisan mezuniyet bölümünüzünden farklı bir bölümde yapmak istiyorsanız kesinlikle Pre Masters kursunu almanızı tavsiye ederiz. Program süresi 2-4 dönemden oluşmaktadır. İngilizce yeterlilik için IELTS minimum 5.5 seviyesi aranmaktadır. Bu seviyede olmayan kişiler ile GIC bünyesinde Pre Sessional İngilizce kurslarına katılabilirler.

Glasgow International College bünyesinde İşletme,Hukuk,Sosyal Bilimler,Fen Bilimleri ve Mühendislik Bölümlerine yönelik  yüksek lisans öncesi hazırlık programına katılıp, akabinde bu bölümlerden birine Glasgow Üniversitesi' nde yüksek lisansa geçiş yapacaklardır. MBA için en az 3 yıl iş deneyimi istenmektedir.

** Pre Master öncesi  ingilizce kursları için  en az IELTS 4.5 seviyesinde İngilizce bilinmesi gerekir. Pre Sessional İngilizce kursları Ocak ayında başlamakta olup, İngilizce eğitimi ve Per Master dahil 4 dönemdir.
Program Ücretleri:

Program Türü Süresi Toplam
Foundation Certificate 2 dönem 9,950 GBP
Pre Masters 2 dönem 10,150 GBP
4 dönem 14,270 GBP

Konaklama Opsiyonları:
GIC  bünyesinde öğrencilere yurt konaklama opsiyonu sunulmaktadır. Yurtlar Koleje 15-30 dakika yürüyüş  mesafesinde paylaşımlı apart daire veya tek kişilik özel banyolu odalar şeklindedir. Yurt fiyatları ve yer durumu için KARYA size kayıt aşamasında yardımcı olacaktır.
Diğer Masraflar:
Vize Masrafı: 765 TL
Uçak Bileti Tek Yön: 180-250 Euro aralığı        

canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın