Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


uc berkeley sertifika programıKaplan Liverpool Sertifika Programı


LIVERPOOL UNIVERSITY
Liverpool Üniversitesi İngiltere'de açılan ilk devlet üniversitesi olup 1881 yılında kurulmuştur. Günümüzde uluslararası bir kimliğe sahip olan üniversitede 300 lisans, 100 yüksek lisans bölümü  ve 54 araştırma alanı mevcuttur. Dünya üniversiteleri sıralamasında 121. Sırada yer alan Liverpool Üniversitesi bünyesinde yaklaşık 15.000 öğrenciye eğitim vermektedir.
Liverpool  International College  lisans veya yüksek lisans eğitimlerine Liverpool Üniversite'sinde devam etmek isteyen öğrencileri bu akademik eğitimleri öncesinde gerekli hazırlıkları yapmasını sağlamaktır.
LIC'de Neden Eğitim Almalısınız?

 • İngiltere'nin en kaliteli ve dünya sıralamasında yer alan üniversitelerinden biri olan Liverpool Üniversitesi'nde eğitim almak istiyorsanız,
 • Eğitim sistemi 12 yıl olan bir ülke vatandaşıysanız,
 • Lisans veya yüksek lisans eğitimi öncesinde İngilizce seviyenizi geliştirmek istiyorsanız
 • Lisans mezunu olduğunuz  bölümün haricinde bir alanda yüksek lisans yapmak istiyorsanız
 • Daha iyi kariyer olanakları için kendinizi geliştirmek istiyorsanız LIC'nin size sunduğu imkanları kaçırmamalısınız.

LIC'de alacağınız ve başarılı bir şekilde tamamladığınız ön hazırlık eğitimleri sayesinde Liverpool Üniversitesinde lisans veya yüksek lisans eğitimlerine kabulunuz garantilidir.
Liverpool International College Programları

Program Adı Alan Süresi Başlangıç Tarihleri
Foundation Certificate Business/Law and Social Sciences, Science and Engineering 2 dönem Ocak ve Eylül 2012
Foundation Certificate Business/Law and Social Sciences, Science and Engineering 3 dönem Mayıs ve Eylül 2012
Graduate Diploma Business/Law and Social Sciences, Science and Engineering 2 dönem Ocak ve Eylül 2012
3 dönem Mayıs ve Eylül 2012
 • Foundation Certificate in Business,Law &Social Sciences,Science&Engineering: İşletme,Hukuk ve Sosyal Bilimler,Fen ve Mühendislik Universite Hazırlık Programı:

Liverpool Üniversitesi'nde İşletme ve iktisadi Bilimler, Hukuk veya Sosyal Bilimler,Mühendislik ve Fen alanlarında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için dizayn edilmiş olan bu programlar toplam 2-3 dönemlik bir eğitim süresinden oluşur.  Foundation programını  başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerin Liverpool Üniversitesi'ndeki lisans bölümlerine kabulleri gerçekleşir. Program akademik ve bölüm derslerinin olduğu alan modülünden oluşur.

Programa başvuru yapabilmek için;

 •  En az lise mezunu olmak
 • İngilizce seviyesinin IELTS minimum 5.5 olma şartı vardır. IELTS 5.0 seviyesinde olanlar programı 3 dönem halinde alırlar. İngilizce seviyesi program için yetersiz olan öğrenciler LIC bünyesindeki İngilizce kurslarına katılabilirler.
 • Graduate Diploma Kursu

Bu programlar Lisans eğitimini bitirmiş ve University of Liverpool'da yüksek lisans eğitimine devam etmeyi düşünen kişiler için uygundur.  Eğer University of Liverpool'da yüksek lisans yapmak için gerekli İngilizce yeterliliğini, not ortalaması yeterliliğini sağlayamıyorsanız, yüksek lisansı, lisan mezuniyet bölümünüzünden farklı bir bölümde yapmak istiyorsanız kesinlikle Graduate Diploma kursunu almanızı tavsiye ederiz. Program süresi 3 dönemden oluşmaktadır. İngilizce yeterlilik için IELTS minimum 5.5 seviyesi aranmaktadır. Bu seviyede olmayan kişiler ile LIC bünyesinde Pre Sessional İngilizce kurslarına katılabilirler.

Liverpool International College bünyesinde İşletme,Hukuk ve Sosyal Bilimler ile Fen Ve Mühendislik Bölümlerine yönelik  yüksek lisans öncesi hazırlık programına katılıp, akabinde bu bölümlerden birinde Liverpool Üniversitesinde yüksek lisansa geçiş yapacaklardır.

** Pre Sessional ingilizce kursları için  en az IELTS 4.0 seviyesinde İngilizce bilinmesi gerekir. Pre Sessional İngilizce kursları Ocak ve Mart aylarında başlamakta olup, öğrencinin alacağı program türüne ve İngilizce seviyesine göre oluşturulacaktır.

Program Ücretleri:

Program Türü           Süresi              Toplam
Foundation Certificate 2 dönem 10,150 GBP
Foundation Certificate 3 dönem 12,710 GBP
Graduate Diploma 3 dönem 12,710 GBP

Konaklama Opsiyonları:
LIC bünyesinde öğrencilere yurt konaklama opsiyonu sunulmaktadır. Yurtlar Koleje 5-10 dakika yürüyüş mesafesinde paylaşımlı apart daire veya tek kişilik özel banyolu odalar şeklindedir. Yurt fiyatları ve yer durumu için KARYA size kayıt aşamasında yardımcı olacaktır.
Diğer Masraflar:
Vize Masrafı: 765 TL
Uçak Bileti Tek Yön: 180-250 Euro aralığı

canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın