Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


uc berkeley sertifika programıKaplan Nottingham Sertifika Programı


NOTTINGHAM TRENT UNIVERSITY
 Nottingham, İngiltere'de en yüksek öğrenci nüfusa sahip 4. Şehir olup, lokal ve uluslararası öğrencilerle beraber yaklaşık 60.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.
Nottingham Trent  International College, lisans veya yüksek lisans eğitimlerine Nottingham Trent  Üniversite'sinde devam etmek isteyen öğrencileri bu akademik eğitimleri öncesinde gerekli hazırlıkları yapmasını sağlamaktır.
NTU'de Neden Eğitim Almalısınız?

 • İngiltere'de lisans bölümlerinde en çok tercih edilen üniversitelerinden biri olan Nottingham Trent Üniversitesi'nde  eğitim almak istiyorsanız,
 • Eğitim sistemi 12 yıl olan bir ülke vatandaşıysanız,
 • Lisans veya yüksek lisans eğitimi öncesinde İngilizce seviyenizi geliştirmek istiyorsanız
 • Lisans mezunu olduğunuz  bölümün haricinde bir alanda yüksek lisans yapmak istiyorsanız
 • Daha iyi kariyer olanakları için kendinizi geliştirmek istiyorsanız NTU'nun size sunduğu imkanları kaçırmamalısınız.

NTU'de alacağınız ve başarılı bir şekilde tamamladığınız ön hazırlık eğitimleri sayesinde Nottingham Trent Üniversitesinde lisans veya yüksek lisans eğitimlerine kabulunuz garantilidir.
Nottingham Trent International College Programları

Program Adı Alan Süresi Başlangıç Tarihleri
Foundation Certificate Business/Law and Social Sciences Computing 2 dönem Ocak, Mayıs ve Eylül 2012
Art&Design, Media&Communications 2 dönem Ocak ve Eylül 2012
Foundation Certificate Business/Law and Social Sciences Computing 3 dönem Ocak, Mayıs ve Eylül 2012
Art&Design Media&Communications 3 dönem Mayıs ve Eylül 2012
Diploma Business Computing 2 dönem Ocak, Mayıs ve Eylül 2012
3 dönem Mayıs ve Eylül 2012
Graduate Diploma Business/Computing/International Relations/Legal Studies/Journalism/ Media and Communications 2 dönem Ocak ve Eylül 2012
3 dönem Mayıs ve Eylül 2012
 • Foundation Certificate in Business,Law &Social Sciences,Computing,Art&Design,Media&Communications: İşletme,Hukuk ve Sosyal Bilimler, Bilgisayar,Sanat ve Tasarım,Medya ve İletişim Universite Hazırlık Programı:

 

Nottingham Trent Üniversitesi'nde İşletme ve iktisadi Bilimler, Hukuk veya Sosyal Bilimler,Bilgisayar,Medya ve İletişim,Sanat ve Tasarım alanlarında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için dizayn edilmiş olan bu programlar toplam 2-3 dönemlik bir eğitim süresinden oluşur.  Foundation programını  başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerin Liverpool Üniversitesi'ndeki lisans bölümlerine kabulleri gerçekleşir. Program akademik ve bölüm derslerinin olduğu alan modülünden oluşur.

Programa başvuru yapabilmek için;

 •  En az lise mezunu olmak
 • İngilizce seviyesinin IELTS minimum 5.5 olma şartı vardır. IELTS 5.0 seviyesinde olanlar programı 3 dönem halinde alırlar. İngilizce seviyesi program için yetersiz olan öğrenciler NTU bünyesindeki İngilizce kurslarına katılabilirler.
 • Diploma Kursu

Bu program sadece İşletme ve Bilgisayar alanında Nottingham Trent Üniversitesi'n de lisans eğitimi almak isteyen kişilere yöneliktir. 2 ve ya 3 dönem eğitim alınabilir. Diploma programını tamamlayan kişiler Nottingham Trent Üniversitesi'nde lisans eğitiminin 2. Yılına geçiş yaparlar.

 • Graduate Diploma Kursu

Bu programlar Lisans eğitimini bitirmiş ve Nottingham Trent Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimine devam etmeyi düşünen kişiler için uygundur.  Eğer Nottingham Trent Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmak için gerekli İngilizce yeterliliğini, not ortalaması yeterliliğini sağlayamıyorsanız, yüksek lisansı, lisan mezuniyet bölümünüzünden farklı bir bölümde yapmak istiyorsanız kesinlikle Graduate Diploma kursunu almanızı tavsiye ederiz. Program süresi 2-3 dönemden oluşmaktadır. İngilizce yeterlilik için IELTS minimum 5.5 seviyesi aranmaktadır. Bu seviyede olmayan kişiler ile NTU bünyesinde Pre Sessional İngilizce kurslarına katılabilirler.

Nottingham Trent International College bünyesinde İşletme,Uluslararası İlişkiler,Gazetecilik,Bilgisayar, Hukuk,Meday ve iletişim Bölümlerine yönelik  yüksek lisans öncesi hazırlık programına katılıp, akabinde bu bölümlerden birinde Nottingham Trent Üniversitesi' nde yüksek lisansa geçiş yapacaklardır.

** Pre Sessional ingilizce kursları için  en az IELTS 4.0 seviyesinde İngilizce bilinmesi gerekir. Pre Sessional İngilizce kursları Ocak ve Mart aylarında başlamakta olup, öğrencinin alacağı program türüne ve İngilizce seviyesine göre oluşturulacaktır.
Program Ücretleri:

Program Türü Süresi Toplam
Foundation Certificate 2 dönem 9,000 GBP
3 dönem 9,750 GBP
Foundation Certificate
Art&Design
2 dönem 9,400 GBP
3 dönem 11,710 GBP
Diploma Courses 2 dönem 9,050 GBP
3 dönem 12,135 GBP
Graduate Diploma 2 dönem 9,000 GBP
3 dönem 9,750 GBP

Konaklama Opsiyonları:
NTU  bünyesinde öğrencilere yurt konaklama opsiyonu sunulmaktadır. Yurtlar Koleje 5-10 dakika yürüyüş veya otobüs mesafesinde paylaşımlı apart daire veya tek kişilik özel banyolu odalar şeklindedir. Yurt fiyatları ve yer durumu için KARYA size kayıt aşamasında yardımcı olacaktır.
Diğer Masraflar:
Vize Masrafı: 765 TL
Uçak Bileti Tek Yön: 180-250 Euro aralığı
 

canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın