Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


uc berkeley sertifika programıKaplan Sheffield Sertifika Programı


UNIVERSITY OF SHEFFIELD
The Sheffield  International College,  Sheffield  Üniversitesi bünyesinde öğrencilere üniversite hazırlık programları sunmaktadır.  Buradaki amaç lisans veya yüksek lisans eğitimlerine Sheffield Üniversite'sinde devam etmek isteyen öğrencileri bu akademik eğitimleri öncesinde gerekli hazırlıkları yapmasını sağlamaktır. Üniversitenin geçmişi 1828 yılına dayanmaktadır, ilk Önce Sheffield School of Medicine olarak kurulumuş olup 1905 yılında üniversite ünvanını almıştır. 128 ülkeden gelen yaklaşık 25.000 lisans ve yüksek lisans öğrencisi bu üniversitede eğitim almaktadır.
SIC'da Neden Eğitim Almalısınız?

 • 2011-2012 Times Higher Education World derecelemesine göre Birleşik Krallık'ta 13.,Avrupa'da 32. ve dünyada 101. Sırada olan bir üniversite eğitim almak istiyorsanız,
 • Sheffield  Üniversitesi'nde  eğitim almak istiyorsanız,
 • Eğitim sistemi 12 yıl olan bir ülke vatandaşıysanız,
 • Lisans veya yüksek lisans eğitimi öncesinde İngilizce seviyenizi geliştirmek istiyorsanız
 • Lisans mezunu olduğunuz  bölümde veya  haricinde bir alanda yüksek lisans yapmak istiyorsanız
 • Daha iyi kariyer olanakları için kendinizi geliştirmek istiyorsanız Sheffiled Üniversitesi'nin size sunduğu imkanları kaçırmamalısınız.

SIC'da alacağınız ve başarılı bir şekilde tamamladığınız ön hazırlık eğitimleri sayesinde Sheffield Üniversitesi'nde lisans veya yüksek lisans eğitimlerine kabulunuz garantilidir.
The Sheffield  International College Programları

Program Adı Alan Süresi Başlangıç Tarihleri
Foundation Certificate Business,Law, Social Sciences, Science&Engineering 2+dönem Ocak  2012
Graduate Diploma Business,Social Sciences and Law Science and Engineering 2 dönem Ocak ve Şubat 2012
Business,Social Sciences and Law, Science and Engineering, İngilizce hazırlık içerir 3-4-5 dönem Ocak 2012

 

 • Foundation Certificate in Business,Law &Social Sciences,Science& Engineering: İşletme,Hukuk ve Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Universite Hazırlık Programı:

Sheffield  Üniversitesi'nde İşletme ve iktisadi Bilimler,Sosyal Bilimler,Fen Bilimleri ve Mühendislik alanlarında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için dizayn edilmiş olan bu programlar toplam 2 dönemlik bir eğitim süresinden oluşur.  Foundation programını  başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerin Sheffield Üniversitesi'ndeki lisans bölümlerine kabulleri gerçekleşir. Ve 1. Yıldan lisans eğitimlerine başlarlar.Program akademik ve bölüm derslerinin olduğu alan modülünden oluşur.

Programa başvuru yapabilmek için;

 •  En az lise mezunu olmak
 • İngilizce seviyesinin IELTS minimum 5.5 olma şartı vardır.  İngilizce seviyesi program için yetersiz olan öğrenciler SIC bünyesindeki Pre Sessional+Foundation kursuna katılabilirler.
 • Graduate Diploma   Kursu

Bu programlar Lisans eğitimini bitirmiş ve Sheffield Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimine devam etmeyi düşünen kişiler için uygundur.  Eğer  Sheffield Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmak için gerekli İngilizce yeterliliğini, not ortalaması yeterliliğini sağlayamıyorsanız, yüksek lisansı, lisan mezuniyet bölümünüzünden farklı bir bölümde yapmak istiyorsanız kesinlikle Graduate Diploma kursunu almanızı tavsiye ederiz. Program süresi İngilizce seviyesine bağlı olarak 2-5dönemden oluşmaktadır. 2 dönemlik programda İngilizce yeterlilik için IELTS minimum 5.5-6  seviyesi aranmaktadır. Bu seviyede olmayan kişiler ile SIC bünyesinde Pre Sessional İngilizce kurslarına katılabilirler.

The Sheffield International College bünyesinde İşletme,Hukuk,Sosyal Bilimler,Fen Bilimleri ve Mühendislik Bölümlerine yönelik  yüksek lisans öncesi hazırlık programına katılıp, akabinde bu bölümlerden birine Sheffield Üniversitesi' nde yüksek lisansa geçiş yapacaklardır.

** Graduate Diploma ve Foundation öncesi  ingilizce kursları için  en az IELTS 4.5 seviyesinde İngilizce bilinmesi gerekir. Pre Sessional İngilizce kursları Ocak ayında başlamakta olup, İngilizce eğitimi ve Graduate Diploma veya Foundation dahil 3-5 dönemdir.
Program Ücretleri:

Program Türü Süresi Toplam
Foundation Certificate 2 dönem 10,750 GBP
3 dönem 11,750 GBP
4 dönem 14,870 GBP
5 dönem 17,990 GBP
Graduate Diploma 2 dönem 10,750 GBP
3 dönem 11,750 GBP
4 dönem 14,870 GBP
5 dönem 17,990 GBP

Konaklama Opsiyonları:
SIC  bünyesinde öğrencilere yurt konaklama opsiyonu sunulmaktadır. Yurtlar Koleje 15-30 dakika yürüyüş  mesafesinde paylaşımlı apart daire veya tek kişilik özel banyolu odalar şeklindedir. Yurt fiyatları ve yer durumu için KARYA size kayıt aşamasında yardımcı olacaktır.
Diğer Masraflar:
Vize Masrafı: 765 TL
Uçak Bileti Tek Yön: 180-250 Euro aralığı

canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın