Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

chichester2015 Fiyatları

Canterbury Yaz Okulu İngiltere

University Of Kent


12-17 yaş arasındaki öğrenciler için geliştirilmiş bu yaz okulu programı University of Kent’in İngiltere’nin bin yıllık bir tarihe sahip mimarileriyle katedral şehri olarak anılan Cantenbury şehrinde yer alan kampüsünde faaliyet göstermektedir. Eşsiz doğası, ağaçlarla çevrili ana
Londra’ya 1 saat 30 dakikalık bir mesafesi bulunan kent tarihi yapısının yanı sıra şık mağazaları ve göz alıcı caddeleriyle de İngiltere’nin dikkat çeken şehirleri arasındadır.
Öğrencilerimiz ana kampüsün içinde, eğitim göreceğiniz sınıfların hemen yanı sıra bulunan iki tip konaklama seçeneğine sahiptirler. Öğrenciler kampüs yurtlarında tek kişilik ve kişiye özel banyosu olan odalarda konaklayabilecekleri gibi yakın zaman içerisinde yeni eşyalarla tadilattan geçirilmiş standart tek kişilik odalarda da kalabilirler. Bu odalarda 5 odaya bir banyo düşmektedir.
Güvenlik açısından son derece dikkatli olan okul yönetimi 24 saat okulda güvenlik bulundurmakta ve öğrenciler gecenin geç saatinde karşılaştıkları acil bir durumda okula ilk geldiklerinde kendilerine verilen merkez numaralarını arayabilmektedirler.


Tesis ve İmkanlar
Kampüste birkaç tane konferans salonunun yanı sıra pek çok sınıf bulunmaktadır.
Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri adına özellikle akşam yapılan etkinliklerin çoğunun düzenlendiği ortak bir odanın dışında spor etkinlikleri için tenis kortları, dans stüdyosu, büyük bir spor salonu da mevcuttur.
Öğrenciler yemeklerini okulun yemek salonunda self-servis olarak yerler. Bu şekilde öğrencilerin istedikleri şeyleri yiyebilmeleri de mümkün olmaktadır. Öğlen ve akşam yemekleri esnasında kaos yaşanmaması için belli bir çizelge izlenir.
Merkezde sınırlı olarak mevcut olan bilgisayarlar, cüzi bir miktar ücret karşılığında yalnızca eposta kontrolü için tahsis edilir.


Öğrencilere Sunulan Aktiviteler
Pek çok yaz okulu programındaki gibi University of Kent yaz okulunda da öğrencilere dil eğitimi dışında bir takım aktivite seçenekleri de sunulmaktadır. Öğrenciler gündüz vakitlerinde spor ağırlıklı olarak futbol, voleybol, badminton, dans atölyesi gibi etkinliklere katılabilecekleri gibi spor dışında oyunculuk dersleri alabilir, hazine avına çıkabilirler.
Akşam yemeklerinden sonra öğrencileri hem sosyalleştirmek hem de eğlendirmek amacıyla düzenlenen karaoke, diskolar, moda gösterileri de düzenlenmektedir.


Geziler ve Keşifler

 • Otobüsle her hafta yapılan yarım ve bir tam günlük gezi.
 • Ek olarak toplu taşıma ile Cantenbury merkezine yapılan yarım günlük gezi.

Fiyata Dahil Gezi Örnekleri

 • Hastings: İngiltere’nin eğlence mekanları ve sanat galerileriyle ön plana çıkan küçük sevimli bir sahil kentidir.
 • Londra: İngiltere denince akla gelen meşhur saat kulesi, eşsiz havasıyla mükemmel başkente muhteşem bir gezi imkanı.
 • Cambridge: Dünyaca nam salmış köklü üniversiteleri ile her yeri yürüyerek gezebileceğiniz tarih kokan bir şehir.
 • Oxford: Adını aldığı köklü üniversite ile ünlenmiş şehrin, mağazalarını, her yerine yayılmış kampüslerini gezmek size mükemmel bir deneyim kazandıracak.

İsteğe Bağlı Gezi Örnekleri

Satın aldığınız kurs programı ücretine dahil edilmeyen gezileri içerdiğinden                 seyahat ve giriş için ek ücret talep edilmektedir.

 • Brighton Royal Pavillon: Doğunun etkisiyle yapılmış ilginç bir saray gezisi.

 • Buckingham Sarayı: İngiliz kraliyet ailesinin yalnızca yaz ayları içerisinde birkaç haftalığına kullandığı bu sarayda Kraliçe’ye ait galeriyi de gezme imkanı bulabilirsiniz.

 • Brighton Deniz Yaşamı Merkezi: Halkı büyüleyici bir su altı yaşamıyla buluşturan 100 yıllık bir yapıda yolculuğa çıkın.

 • London Eye: Londra’nın büyüleyici görüntüsünü Avrupa’nın en görkemli dönme dolabında izleme şansı.

 • London Dungeon: Dünyadaki ilk korku müzesi. Tüylerinizi diken diken yapacak bir gezi.

 • Shakespeare’s Globe Sergisi ve Rose Turu: 16. Yüzyıldan kalma iki antik tiyatroyu gezebilirsiniz. Londra’nın güney kıyısında bulunan bu iki görkemli yapı sizi büyüleyecek.

 • Madame Tussauds ve Marvel 4D Deneyimi: İngiltere’nin ünlü balmumu müzesi artık 4 boyutlu sinema deneyimiyle karşınızda. Şimdi hem film izleyecek hem de izlediklerinizi hissedeceksiniz.

 • Chessington Maceralar Dünyası: Hız trenleri, eğlence ve su parkları eşliğindeki hayvanat bahçesi Londra merkezinin dışında sizleri bekliyor.


kent üniversitesi

Kampüsten görünüm

Öğrenci Odası

Öğrenci Odası

spor olanakları

Spor Merkezi

nehir canterbury

Kolej içinden görünüm / market

kampüs içi

Televizyon odası

bilgisayar odası

Oyun Odası

Canterbury kalesi

Kolej binası

kampüsten görünüm

Öğrenci konaklama binası


Kampüsten Görüntüler

kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları
kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları
kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları
kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları
kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları kent üniversitesi yaz okulları
canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın