Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Aslı Eren

"Yurtdışı Eğitim Danışmanı"

Londra Dil Kursu İzlenimlerim


                Oncelikle İngilterenin en büyük şehri olan Londra ile ilgili genel izlenimlerimi paylaşarak başlamanın uygun olduğunu düşünüyorum. Şehir İngiltere adasının tam gObeğinde diğer kıyı şehirlerine trenle yada diğer ulaşım yolları ile maksimum 2 saat uzaklıkta yer alan bir lokasyonda. Dolayısı ile sürekli seyahat edip bütün ingiltereyi bir yandan eğitim gOrüp bir yandan gezmek adına en doğru lokasyon olarak seçilebilir. Şehir tam olarak 6 zonedan oluşuyorki bu zonelardan 1 ve 2.leri şehir merkezi olarak sayılsa da Türkiyenin büyükşehirleri büyüklüğünde. Geriye kalan zone lar şehir merkezine son derece Orgün bir demirağı ile bağlanmış ve metro sistemi ile sadece birkaç hat değiştirerek bütün şehir içerisinde gidemeyeceğiniz yer yok. Aynı zamanda Londra Kings Cross metro istasyonundan yeşil pasaport sahibi Oğrenciler ya da schengen vizesine sahip olan kişiler kolaylıkla sadece bir trenle Fransaya geçiş sağlayabiliyorlar.

                Şehir tüm dünyada olduğu gibi metropolit kentlerin sahip olduğu yüksek fiyat tarifelerine sahip dolayısı ile bütçesi kısıtlı bir Oğrenci için okul ücretleri uygun olsa dahi yaşam masrafları ve kişisel giderler açısından çok doğru bir tercih olmayabilir. Sadece Londraya has olmasa da İngiltere deki en büyük şehir olmasının verdiği bir Ozellik olarak şehirde inanılmaz bir sanat ve tiyatro ilgisi var. Bu sebeple şehir merkezinde gezerken müzikaller ve oyunların sürekli olarak düzenlendiği tiyatroları gOzden kaçırmanız mümkün değil. Geçirdiğiniz Oğrenim süreci içerisinde bir kaç tanesini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

                Yaşam standartları yüsek olduğu kadar zonelar 4, 5 ve 6 ya doğru yükseldikçe ters orantılı biçimde daha az gelişmiş yerleşim birimlerine doğru ilerleniyor ve gOzle gOrülür bir biçimde klasman farkını hissedebiliyorsunuz. Aynı zamanda türk Oğrenciler için uyarılması gereken bir husus ise kesinlikle safkan beyaz ingiliz nüfusu ile karşılamayacakları. Kozmopolit bir şehir olmasının sağladığı multi etnik kültürel pota Ozelliği gOrülüyor. Pek çok farklı etnik entitiden gelen kişi ile karşılaşmanız mümkün (bu oran içerisinde Türklerin sayısı da hiç yadsınamayacak bir Olçüde). Dolayısı ile yanınızdan Türkçe konuşarak geçen birilerini duyduğunuzda sizin için süpriz olmamalı.

                Şehir daha hızlı yaşamayı ve renkli bir hayatı olsun isteyen Oğrenciler için İngiltere deki en uygun yer diyebiliriz. Ancak genel anlamda ingilizlerin erken güne başlayıp günü erken bitirme Ozelliklerinden kaynaklanan bir hafta içi gece hayatından yoksunluk var. Buna istinaden şehir merkezinde vakit geçirebileceğiniz bar, pub ve gece klüplerinin sayısı ile tercih yaparken zorlanabilirsiniz. Çok lüks bir restoranda yemek yemek veya en elit gece klüplerinde eğlenmek gibi bir tercihiniz olmadığı sürece çok ekstrem fiyatlar harcamanıza gerek kalmadan güzel vakit geçirebilme imkanınız olabilir. Şanslısınızki sadece okulları gezmekle kalmayarak bu konuda da sizi daha gitmeden yOnlendirebilirim.

                Londrada bulunan EC okullarına gelecek olursak, Oncelikle 18+ üzerine eğitim veren iki farklı şubesinin olduğunu sOyleyerek başlamalıyım. 2012 senesinde Londra merkez şubesini Euston (şehrin en merkezi lokasyonlarından bir tanesi) da açmış bulunuyor. Euston metro istasyonundan çıktığınızda okula ulaşmanız için yapmanız gereken tek şey sadece karşıya geçmek olacak. Euston House olarak isimlendirilmiş bir bina nın bütün 3. Katı EC okullarına tahsis edilmiş. Okul son derece modern, tüm sınıflarında elektronik whiteboard kullanılmakta, sınıfların dizaynı olarak tamamen güneş alacak şekilde organize edilmiş (İngiltere de güneş alan günleri bulmanız her ne kadar istisnai olsa da) içinizi karartmadan eğitiminizi alabileceksiniz. Genel olarak bu okul 18-30 yaş Oğrencilerine hizmet vermekte. Az sonra izah edeceğim Covent garden şubesi otuz yaş üzeri Oğrenciler için organize edilmiş olsa dahi, otuz yaş üzeri Oğrencilerin tercih etmeleri halinde Euston şubesinde de eğitimlerini alabiliyorlar. EC okulunun Euston şubesinde tüm sınıflar İngilterenin ünlü pop bandleri ile isimlendirilmiş. Spice Girls, Beatles, Sugababes ya da Take That sınıflarından birinde okuyabilirsiniz.

EC londra her iki şubesinde de double bank uygulaması yapmaktadır. Bu uygulamayı şu şekilde tarif edebilirim. Oncelikle gidecek Oğrencilerin gerek genel ingilizce gerek yoğun ingilizce seçmiş olmalarının haricinde gündüz programı ya da Oğleden sonra programlarına katılmaları gibi iki farklı seçenekleri bulunur. Bu programlar içerisinde gündüz programını tercih eden Oğrenciler 24 haftadan kısa bir süre katılım sağlacaklar ise bir gün sabah bir gün Oğleden sonra ders alacak biçimde konuşlandırılır. Ancak 24 haftanın üzerinde eğitim almayı hedefleyen Oğrenciler sadece sabah programından faydalanırlar. Bu uygulama sayesinde Oğrenciler farklı eğitmenlerle vakit geçirip derslerini gOrerek farklı aksanlara nail olmuş olurlar, ki dil Oğrenimi sürecinde hedeflediğimiz bir durumdur. İngilizcenin sadece belirli bir diyalektiğini anlayan bir Oğrenci yeterli seviyede gelişim sağlamış sayılmaz.  

Covent Garden şubesi de (Covent Garden Londradaki bütün restoran, bar ve gece hayatının konumlandığı bir bOlgedir) Londranın en merkezi konumlarından bir tanesinde yer almaktadır. Daha Once de belirttiğim üzere sadece 30 yaş üzerine hizmet veren bir şube olarak tasarlanmış 4 katlı kendine ait bir merkezdir. Oğrencilerin ders aralarında ya da Oğle tatillerinde dışarda yemek yemek yerine alternatif bir mutfakları olması için en üst katı bir yemek alanı olarak dizayn edilmiş Türk Oğrenciler için domuz eti kullanılmayan ve helal menülerinde sunulduğu bir katı mevcuttur.  Bu şube ancak ocak 2013 te hizmet vermeye başlayacak olmasından kaynaklı ekte gOstereceğim Fotorafların şaşırtıcı olmaması konusunda uyarıda bulunmam gerekecek. Malesef son haliyle gOrmüş bulunmuyorum, henüz ziyaret ettiğim esnada şube tamamen tadilat altında bulunuyordu.

EC nin Londradaki şubelerini topladığımızda en büyük sınıf saysına sahip EC okulu olma Ozelliğini taşıyor ancak farklı şubelerde olması gereğiyle ayrı ayrı hesapladığımızda bu Ozelliği İngiltere içerisinde Brightona kaptırıyor.

Londra 18 yaş altı Oğrenciler için Kuzey Londrada , gerçek İngiliz tarihi içerisinde eğitim almayı hedefleyen Oğrenciler için en uygun rotasyon olarak değerlendirilebilir.  Okul Zone 8 de( londra olarak sayılmayabilir) Kuzey londra olarak sayılan bir bOlgede konumlandırılmış ancak kampüs içi rğtim olmasından kaynaklı olarak bu kadar uzakta olması son derece doğal. Londranın merkezine 20 dakika kadar bir tren yolculuğu ile çok kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Eğitim gOrülen okul yaz dOneminde kendi Oğrencilerin kapalı olduğundan kaynakla dil Oğrencilerine hizmet veriyor. Binası 19. Yüzyıldan itibaren hizmet vermeye devam eden tarihi ve klasik ingiliz mimarisi Orneği. Okulun içerisinde yüzme okulu ve spor faliyetlerinin düzenlendiği alanlar bulunmakta ve kampüs gerçekten çok büyük bir merkeze sahip. Bushey Area da bulunan okul On izlenim olarak en yüksek kaltiedeki lokasyon olarak tercih edilmese dahi Oğrencilerin kampüsü gOrdükten sonra ve tüm ihtiyaçlarını kampüs içerisinde gidermelerinden kaynakllı olarak tercih edilebilirliği son derece yükek olmalı. Tüm EC okullarında olduğu gibi young learners programlarının içerikleri ve aktiviteleri içerisinde grup liderleri eşliğinde şehir merkezi turları hali hazırda programa dahil edilmiştir. 

Konuyla ilgili ilginizi çekebilecek sayfalar
EC Dil Okulları
İngiltere Dil Okulları
EC İngiltere Dil Okulları
ingiltere dil okulları fotoğrafları

 

 

Diğer Makaleler


Mihrican Yürükoğluİspanya Dil Eğitimi Konusunda
Mihrican Yürükoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaBournemouth İngiltere Dil Okulları
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaRusya dil okulları ve yurtdışı eğitim
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatAmerikada Dil Kursu Fiyatları
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenYurdışında Eğitim düşünen aileler için rehber
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Damla Değirmenciİngiltere En İyi Dil Kursları
Damla Değirmenci
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatYurtdışı Eğitim Finansmanı
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı Erenİngiltere'de Eğitim
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı Erenİngilizce Kurs Yurtdışı
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Damla DeğirmenciMalta, yeşil pasaporta 90 güne kadar vizesiz
Damla Değirmenci
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaNeden İngiltere'de Eğitim
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı Erenİngiltere Dil Okulları 2017
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Yaprak HüsnüoğluSevimli bir Akdeniz adası, Malta
Yaprak Hüsnüoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenMelbourne'de eğitim
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaDil Kursu İngiltere
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatAvustralya'da Çalışma İzni
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatÖzel Amaçlar için İspanya'da İspanyolca Kursları
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenELS Dil Okulları Amerika
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Selin BozFransada İki Dil Programı İngilizce ve Fransızca
Selin Boz
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatMalta'da Dil Eğitimi
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Damla DeğirmenciIngiltere Izlenimlerim ve EC Ingiltere Dil Okulu Incelemelerim
Damla Değirmenci
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Ayça TopalNeden Yurtdışında Eğitim Görmeliyim
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenItalya'da Moda Eğitimi
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gozde PekçevikDil Okulları Amerika
Gozde Pekçevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaEC Cambridge Ingiltere Dil Okulu İzlenimlerim
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gözde SınırgeçtiMaltada Dil Kursuna Gidenler İçin Malta Rehberi
Gözde Sınırgeçti
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaMiami, Amerika Dil Okulları İzlenimlerim
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenYaz Dil Okulları
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın